Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Що таке гіперпосилання?

Останнє оновлення: Четвер, 18 січня 2024 Автор: Марина Швець

 гіперпосилання

Гіперпосилання (англ. hyperlink) - це елемент графічного зображення або тексту на сайті, що дозволяє здійснювати перехід на інші сторінки сайту, відкривати які-небудь документи, запускати сторонні додатки. Часто в тексті виділяється синім кольором чи підкреслюється, також може бути картинкою, фотографією, кнопкою перемикання сторінок.

Розрізняють кілька видів гіперпосилань:

 • Анкорні і безанкорні. Анкорне посилання є частиною тексту, який графічно оформлений як гіперпосилання. Безанкорной є гіперпосилання, яка оформлена як URL-адреса. (Анкорні і безанкорні ссилки. В чому різниця?)
 • Зовнішні та внутрішні. Зовнішні гіперпосилання здійснюють перехід на інші сторінки або документи в мережі. Тобто на web-ресурси, які знаходяться поза нашого сайту. Внутрішні ж гіперпосилання дозволяють нам подорожувати в межах нашого сайту.
 • Якірні гіперпосилання. Використовуються для переходу в певну область документа. На сайті може бути організовано зміст, в якому містяться гіперпосилання на певні голови на цій же сторінці сайту.

Стандартизація гіперпосилань

Для полегшення управління інформацією гіперпосилання найчастіше оформляються скрізь однаково.

 • Текстове посилання має синій колір з підкресленням.
 • Після переходу посилання змінює колір, щоб читач знав, що вже переглядав цитований документ.
 • Додаткові функції гіперпосилання доступні в контекстному меню, за допомогою правої кнопки комп'ютерної миші.

Посилання може бути не тільки текстовим, активний елемент гіпертексту може бути присвоєний будь-якому об'єкту на веб-сторінці.

 • Зображення.
 • Рекламний банер.
 • Відеоролик.
 • Меню навігації.
 • Логотип.

Навіщо потрібні гіперпосилання?

Гіперпосилання є основним інструментом, за допомогою якого здійснюється навігація по сайту і по мережі Інтернет в цілому. Така посилання несе в собі рекламний характер, дозволяє залучити більшу кількість клієнтів. Також саме завдяки гіперпосиланнями з інших ресурсів підвищується авторитет Вашого сайту.

Правильне використання гіперпосилань є найважливішим чинником підвищення юзабіліті сайту. Для отримання більш детальної інформації Ви можете пройти за цим гіперпосиланням.

Створення гіперпосилання в HTML

На такій мові гіперпосилання має наступний вид - <a href=''URL сторінки, на яку необхідно перенаправити користувача">Текстове посилання</a>. Як бачимо, в даному варіанті є дві частини – (відкриваюча частина <a> і закриваюча частина </a>). Між цими позначеннями розміщений текст – користувач буде бачити тільки його, а не всю повністю гіперпосилання. В обов'язковому порядку в гіперпосиланні бере участь атрибут href, але він може бути не єдиним атрибутом, поміщеним усередину дужок відкриваючого тега – це мінімальні вимоги до створення гіперпосилання. Серед інших атрибутів можуть бути ті, які містять інформацію про зовнішньому вигляді заслання і про те, яким чином посилання має відреагувати на наведення курсору миші, клацання та інші події.

Перед тим, як створити гіперпосилання в html, необхідно створити тег, який згодом поміщається у вихідний код документа. Можна зробити це вручну або ж скористатися редактором сторінок, але даний спосіб створення гіперпосилання можливий тільки тоді, коли документ розміщується на сервері, де передбачена система управління сайтом. У візуальному режимі редактора необхідно виділити частину контенту, клацнути посилання в інтерфейсі редактора, після чого відкриється діалогове вікно. У ньому вказується адреса.

<a href="/seo/69-yakisni-ssilki-yaki-voni.html" >гіперпосилання</a>

Де, як, кому і навіщо можуть бути корисні гіперпосилання

Основи ми розібрали, матчастину засвоїли, пробіжимося тепер по зоні проживання. Вони можуть бути не тільки в онлайні, але і в звичайних десктопних додатках. Наприклад, взяти весь офісний пакет від Microsoft. У Word, Excel і навіть PowerPoint можна їх використовувати. Та що вже розмінюватися на дрібниці, гіперпосилання використовуються навіть в Outlook'е. у випадку з онлайном - вони взагалі всюди, як я і сказав трохи вище.

Ви маєте повне право запитати мене, а навіщо гіперпосилання вставляти в презентацію? Це логічним питання, так що не бійтеся і пишіть в коментарях всі свої думки на цей рахунок. По-перше, все вірно. Без гіперпосилань в презентації можна прожити. І це буде навіть цілком вдалий варіант. А більшість людей взагалі жодного разу не вставляли такі елементи в файл формату «PPT» або «PPTX». Але в певних випадках це може бути неймовірно зручно!

Уявіть, ви працюєте аналітиком у великій міжнародній корпорації. У вас стоїть термінове завдання. Нехай це буде квартальний звіт по всіх продажах вашої компанії за кордоном. Його попросили підготувати у форматі презентації, щоб можна було зручно, а головне наочно продемонструвати результативність роботи фірми на майбутній нараді керівників усіх підрозділів. Все готово, ви ж висококласний фахівець, зрозуміло. Однак презентація катастрофічно перевантажена інформацією, і слайдів там вийшло не 10 штук і не 20, а всі 50 або навіть кілька сотень. Більшу частину всього виступу займають сухі цифри, які, звичайно, можна було б естетично візуалізувати, але керівництво хоче побачити і чисту статистику, а не тільки лише діаграми і графіки. В такому випадку ви можете просто-напросто помістити всі цифри і підрахунки на сторонній ресурс, на флешку, жорсткий диск або в хмарне сховище. І в самій презентації вставити посилання на конкретні дані.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити