Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Що таке гіперпосилання?

Останнє оновлення: Понеділок, 20 січня 2020 Автор: Марина Швець

 гіперпосилання

Гіперпосилання (англ. hyperlink) - це елемент графічного зображення або тексту на сайті, що дозволяє здійснювати перехід на інші сторінки сайту, відкривати які-небудь документи, запускати сторонні додатки. Часто в тексті виділяється синім кольором чи підкреслюється, також може бути картинкою, фотографією, кнопкою перемикання сторінок.

Розрізняють кілька видів гіперпосилань:

  • Анкорні і безанкорні. Анкорне посилання є частиною тексту, який графічно оформлений як гіперпосилання. Безанкорной є гіперпосилання, яка оформлена як URL-адреса. (Анкорні і безанкорні ссилки. В чому різниця?)
  • Зовнішні та внутрішні. Зовнішні гіперпосилання здійснюють перехід на інші сторінки або документи в мережі. Тобто на web-ресурси, які знаходяться поза нашого сайту. Внутрішні ж гіперпосилання дозволяють нам подорожувати в межах нашого сайту.
  • Якірні гіперпосилання. Використовуються для переходу в певну область документа. На сайті може бути організовано зміст, в якому містяться гіперпосилання на певні голови на цій же сторінці сайту.

Навіщо потрібні гіперпосилання?

Гіперпосилання є основним інструментом, за допомогою якого здійснюється навігація по сайту і по мережі Інтернет в цілому. Така посилання несе в собі рекламний характер, дозволяє залучити більшу кількість клієнтів. Також саме завдяки гіперпосиланнями з інших ресурсів підвищується авторитет Вашого сайту.

Правильне використання гіперпосилань є найважливішим чинником підвищення юзабіліті сайту. Для отримання більш детальної інформації Ви можете пройти за цим гіперпосиланням.

Створення гіперпосилання в HTML

На такій мові гіперпосилання має наступний вид - <a href=''URL сторінки, на яку необхідно перенаправити користувача">Текстове посилання</a>. Як бачимо, в даному варіанті є дві частини – (відкриваюча частина <a> і закриваюча частина </a>). Між цими позначеннями розміщений текст – користувач буде бачити тільки його, а не всю повністю гіперпосилання. В обов'язковому порядку в гіперпосиланні бере участь атрибут href, але він може бути не єдиним атрибутом, поміщеним усередину дужок відкриваючого тега – це мінімальні вимоги до створення гіперпосилання. Серед інших атрибутів можуть бути ті, які містять інформацію про зовнішньому вигляді заслання і про те, яким чином посилання має відреагувати на наведення курсору миші, клацання та інші події.

Перед тим, як створити гіперпосилання в html, необхідно створити тег, який згодом поміщається у вихідний код документа. Можна зробити це вручну або ж скористатися редактором сторінок, але даний спосіб створення гіперпосилання можливий тільки тоді, коли документ розміщується на сервері, де передбачена система управління сайтом. У візуальному режимі редактора необхідно виділити частину контенту, клацнути посилання в інтерфейсі редактора, після чого відкриється діалогове вікно. У ньому вказується адреса.

<a href="/seo/69-yakisni-ssilki-yaki-voni.html" >гіперпосилання</a>

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити