Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Розкрутка сайту: З чого почати просування сайту?

Останнє оновлення: Вівторок, 27 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Розкрутка сайту

По численних питань про те, як спланувати розкрутку сайту, яким алгоритмом необхідно слідувати для просування свого ресурсу в пошукових системах, з'явилася дана стаття, яка, сподіваюся, буде корисна ряду новачків в SEO.

Певного алгоритму розкрутки не існує самого по собі, кожен оптимізатор слід своїм пунктах, але так як новачки не стикалися раніше з подібними завданнями, то пропоную ознайомитися з моїм планом просування сайту, який, я вважаю, використовують багато SEO компанії. Деякі пункти описані лише коротко і вам слід більш глибоко вивчити певні розділи при необхідності. Отже, з чого ж почати просування?

1. Визначення цілей

Зрозуміло, що коли мова йде про SEO, то найімовірніше ви хочете, щоб ваш сайт перебував у пошукових системах. Однак, все ж запитайте себе, навіщо він повинен там бути? Яка ваша мета розкрутки? Як ви будете перевіряти результати просування, досягли ви якогось ефекту або провели за комп'ютером безцельно прожиті роки?

Цілями в даному випадку можуть служити:

 • просто наявність сайту в пошуковій системі;
 • високі позиції в пошукових системах по якимось цікавим на ваш погляд запитам;
 • обгін конкурентів у позиціях по деяких запитах;
 • збільшення відвідуваності ресурсу (трафіку);
 • пошук цільової аудиторії і постійних зацікавлених клієнтів;
 • збільшення коефіцієнта конверсії і, відповідно, заробітку на рекламі або партнерській програмі;
 • бажання бути модним :) (так, такі теж є);
 • інші цілі...

Залежно від обраної мети буде формуватися свій план просування і свої методи формування звітів і аналізу результатів розкрутки. Припустимо, що ми просто хочемо, щоб наш сайт перебував у пошуку, причому вище конкурентів, якщо такі є.

2. Формування ядра запитів та їх групування

Деякі називають цей крок складанням сематнического ядра. Полягає він в наступному: необхідно знайти ту групу запитів, яка максимально підходить до вашого сайту. На даному етапі слід добре розуміти свою майбутню аудиторію, її інтереси, вік, стать, поставити себе на місце користувача і уявити, які запити були б найбільш релевантні для вашого сайту. Якщо ви фахівець своєї справи, то ви зможете швидко видати ряд високочастотних пошукових фраз, за якими вас шукають навіть офлайн.

Наприклад, у вас сайт присвячений продажу букетів квітів, значить, найімовірніше, головний запит будуть мати вигляд "доставка букетів". Дивимося статистику ключових слів по цьому запиту в Гуглі (також там можна вказати регіон пошуку) і бачимо в правій колонці), що поряд з нашим запитом користувачі також шукають: букети Київ, замовити квіти, купити квіти, бізнес букет, замовлення букетів і т. д. Виберіть основні з цих високочастотних запитів.

Коли ви визначитеся з ВЧ, переходите до визначення СЧ і НЧ запитів, аналізуючи ліву колонку статистикою Гугл. Також можна використовувати статистику рамблера для більш детального аналізу.

Групувати запити слід по їх приналежності до певного ВЧ, наприклад, фрази з однієї групи:

 • доставка букетів
 • доставка букетів квітів
 • доставка букетів по Києву
 • букети на замовлення з доставкою
 • квіти доставка купити букет
 • ...

3. Аналіз конкуренції по кожному із запитів

Коли ви визначитеся з ядром запитів, тоді слід проаналізувати ринок і визначити своїх головних конкурентів, їх методи розкрутки, позиції і тенденції. Зазвичай при аналізі конкурентів виявляється безліч нововведень і доводиться коригувати деякі з попередніх пунктів плану просування сайту.

Вводите в пошуку спершу ваші високочастотні запити і дивіться, які з сайтів стоять на перших місцях, є контекстна реклама по цьому запиту? Більш детально розглянути аналіз конкурентів та інші пункти розкрутки планується в найближчих постах, а поки робіть це інтуїтивно для кожного з запитів з вашого ядра.

4. Аудит сайту

Після того, як ми познайомилися з нашим конкурентом, нам необхідно дізнатися докладно свій сайт і для цього провести його аудит. Аудит сайту-це досить широка завдання і вимагає часу і уваги, цей етап повинен проводитися людиною, які вже мають певні знання в SEO, а також досвід подібних аналізів. У процесі аналізу свого сайту необхідно виявити всі його достоїнства і недоліки.

Також на цьому етапі слід проаналізувати як в даний час відносяться пошукові системи до цього сайту (індексують, немає фільтрів, хто раніше посилався на наш сайт і т. д.).

Зауважте, що до цього моменту ми не робили ніяких дій з сайтом, незважаючи на те, що була виконана величезна робота. Була проведена дуже важлива поготовительная частина, без якої не можливе жодне просування. Не завжди цю роботу розуміють замовники, так як візуально нічого не змінилося, однак лише з цим багажем знань можна рухатися далі.

5. Внутрішня оптимізація

Наступний етап у нашому плані розкрутки сайту-це його внутрішня оптимізація. Даний етап підготовляє сайт до просування, робить його видимим в пошукових системах і змушує їх полюбити цей ресурс, як загалом і користувачів, які зайшли на нього. Внутрішня оптимізація складається з декількох частин, виділимо три головні з них. (Фактори внутрішньої оптимізації сайту - повний список)

5.1. Вибір сторінок під кожну групу ключових слів

По всім запитам рухати одну головну сторінку неможливо і безглуздо, тому слід вибрати ті сторінки (якщо їх немає, то додати), які ви будете оптимізувати під ту чи іншу ключову фразу з вашого ядра запитів.

Зазвичай головна сторінка оптимізується під високочастотні запити (висококонкурентні), сторінки другого рівня (напр., категорії) під середньочастотні і інші сторінки зі статтями або продуктами магазину з описом повинні оптимізуватися під низькочастотні запити. Це робиться тому, що практично на всіх движках, використовуваних для створення сайтів, вага перерозподіляється так, що більша його частина припадає на головну сторінку, а менша на вкладені сторінки, що знаходяться у 2-3 (і більше) кліків від головної.

5.2. Оптимізація контенту

На даному кроці необхідно оптимізувати контент на вибраних сторінках, щоб він був максимально релевантний тим ключовими словами, під які ці сторінки будуть розкручуватися. В оптимізацію контенту входить (основні пункти):

 1. Оптимізація тайтлов сторінок.
 2. Редагування самого тексту.
 3. Редагування заголовків тексту, alt атрибутів зображень і т. д.
 4. Покращення дизайну та інших характеристик якості цільових сторінок. Створення умов для мотивації відвідувача до дій (купівлі товару, підписки на оновлення, збереженню посилання в закладках і т. д.).

5.3. Оптимізація внутрішньої перелінковки у відповідності з ядром запитів

Природно, що найбільш важливі сторінки повинні мати максимум ваги. Уявіть, що у вас є кілька магазинів з продажу букетів, один розташований в центрі міста, інший на його околиці. Центральний магазин буде користуватися великим попитом, тому вам необхідно буде туди поставляти товар набагато частіше, ніж у другій. Також і зі сторінками при SEO оптимізації. Ті сторінки, які будуть давати максимальну віддачу, потрібно прокачати максимальною вагою.

Це називається перелінковкою. Чим краще спочатку ви перелинкуете сторінки свого сайту, тим менше цього доведеться приділяти уваги в майбутньому.

6. Додавання сайту в пошукові системи та інші пошукові ресурси

Після того, як ви оптимізували сайт внутрішньо, необхідно дати знати про нього іншим людям. Для цього, насамперед, зареєструйте його в пошукових системах.

Можна обійтися і без цього пункту, пошуковики схильні самі знаходити цікаві сайти в мережі, але можна і підстрахуватися, якщо ви сумніваєтеся в якості свого сайту.

7. Зовнішня оптимізація

Зовнішня оптимізація-це також невід'ємна частина просування, так як на даний момент пошукові системи оперують із зовнішніми посиланнями для визначення рейтингу та популярності сайту. Якщо всю попередню роботу ви можете виконати один раз, то зовнішню оптимізацію необхідно проводити постійно, щоб підтримувати потрібні позиції в пошуку.

В залежності від підходу до ссилкобудуванню (синонім зовнішньої оптимізації) зовнішні посилання розміщуються на певних ресурсах на безкоштовній або платній основі. Це можуть бути каталоги сайтів (що категорично не рекомендується для молодих незміцнілих ресурсів), сайти схожої тематики та регіону (останнім часом актуально), каталоги статей та прес-релізів і безліч інших сайтів. Методів ссилкобудування сотні, не обмежуйтеся лише двома-трьома, шукайте їх на форумах і блогах, а також самостійно розвідувати лазівки, де можна отримати хороші посилання нехай навіть з великими часовими витратами, наприклад, використовуйте просування статтями.

Подумайте, де може перебувати ваша основна аудиторія і знайдіть ці місця в мережі. Це можуть бути всілякі форуми, групи в соціальних мережах і будь-які інші соціальні ресурси. Дуже корисно розмістити інформацію про ваш сайт на цих ресурсах, щоб люди і пошукові системи дізналися про вас і почали індексувати.

В даному випадку не варто перегинати палицю, як це властиво багатьом "оптимізаторам", коли вони починають спамити по форумах своїми анонсами, запрошувати всіх відвідати сайт вконтакте і т. д. Пам'ятайте, що одна хороша гіперсилка "для людей" дасть більше довіри сайту, ніж 100 спамних. Ознайомтеся також з теорією трасту сайту.

Якщо у вас комерційний сайт, тоді необхідно розглянути також пункти покупки посилань, як основного моменту сучасної зовнішньої оптимізації сайту різними SEO компаніями. Детальніше про це будуть наступні пости, а поки лише перерахуємо основні етапи зовнішньої оптимізації (в тому числі з допомогою комерційних посилань), кожен з яких вимагає певного часу і зусиль.

7.1. Визначення бюджету на посилання

7.2. Складання текстів посилань

7.3. Розміщення посилань на зовнішніх ресурсах

7.4. Контроль розміщених посилань

7.5. Аналіз ефективності розміщення

7.6. Коригування стратегії

7.7. Підготовка звіту

7.8. Оптимізація та коригування посилального бюджету

Метою даної статті не було розповісти про те, як просувати сайт. Це неможливо пояснити навіть в окремій книзі, так як, по-перше, кількість підходів до оптимізації та розкрутці сайту дуже велика і, по-друге, Інтернет як живий організм, що постійно розвивається та вдосконалюється: те, що працювало вчора вже неефективно сьогодні, потрібно постійно бути, як кажуть, в струмені, якщо займатися SEO.

Метою цієї статті було розповісти коротко новачкам про план, яким можна користуватись на початковому етапі. Не варто забувати про своїх цілях, про які відповідають вашому сайту запитах, про аудит свого сайту і сайтів-конкурентів. Перед тим, як проводити зовнішню оптимізацію сайту, виставляти його на публіку, розміщуючи посилання на різних ресурсах, у тому числі і комерційні посилання, необхідно провести внутрішню оптимізацію сайту, щоб зменшити показник відмов і більшість відвідувачів, також як і пошукових ботів, змусити полюбити вас і мимоволі допомагати робити вас популярнішою.

Сподіваюся, тепер ви знаєте з чого почати просування свого сайту!

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити