Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

SMO оптимізація сайту. Основи Social Media Optimization

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Марина Швець

SMO оптимізація сайту

Добрий день, шановші читачі, ITstatti.in.ua! На мій погляд, заглядати в майбутнє і гадати, хто здобуде перемогу — SMO або SEO — не варто. У будь-якому випадку, трафік потрібен завжди. Навіть слабо конвертований трафік з соціальних мереж зайвим не буде.

SMO — Social Media Optimization — оптимізація сайту для соціальних медіа. Тобто ми щось робимо з нашим проектом, після чого він стає більш «дружнім» для соціалок.

Під соціальними медіа зазвичай розуміють великі соціальні мережі (зразок Інстаграм і Facebook ), хоча до них відносяться також:

 • блоги на певні теми, які збирають читачів по цим темам
 • тематичні форуми
 • сервіси соціальних закладок. На мій погляд, вже безглузді речі
 • тематичні співтовариства. 

Тобто буквально — «соціальні медіа» — місця в інтернеті з великим скупченням людей.

Зазвичай в процесі SMO оптимізації сайту маються на увазі будь-які заходи щодо поліпшення його саме для великих соціалок, а не всяких форумів і спільнот.

Серед великих соціальних мереж можна виділити:

 • Інстаграм
 • Facebook
 • Тік ток
 • Twitter
 • linkedin

Блого-соціальні сервіси:

 • LiveJournal (ЖЖ). Найпопулярніша блоґова платформа в Світі
 • LiveInternet. Щось схоже на ЖЖ і популярний в Рунеті
 • Blogger (Blogspot). Сервіс щоденників (Google)

Мікроблоґ:

 • Twitter.com. Найдинамічніша і цікава, на мій погляд, соціальна мережа.

Окремо — відеохостинги, по типу Vimeo і Youtube.

Можна багато навести прикладів соціальних медіа: щоденники Diary, сайти знайомств сюди ж можна додати. Але справа в тому, що всі вони швидко здали і продовжують здавати позиції найпотужнішим соціальних мереж на зразок Facebook і Інстаграм. Лише Twitter залишається осторонь і показує величезну динаміку розвитку.

SMO оптимізація сайту. В чому суть?

Процес оптимізації веб-проекту під соціальні мережі досить простий: дозвольте користувачам ділитися матеріалами в своїх соціальних мережах.

До чого призведе SMO — Social Media Optimization?

 • Вірусний ефект. Якщо ви згенерували класний унікальний контент, то люди із задоволенням розкажуть друзям-знайомим, а ті своїм і т. д. В результаті — величезний безкоштовний трафік з вдячних відвідувачів на ваші веб-проекти.
 • Звичайне поширення контенту (у разі, якщо ваші матеріали не призвели до ефекту вірусного маркетингу). Декілька відвідувачів з соціалок — не завадять.
 • Безкоштовні зовнішні посилання. Варто зазначити, що посилання з соціалок закриті від індексації пошуковиками, і не є «класичними» SEO-посиланнями. Тим не менш, пошукачі враховують їх по-особливому, як соціальних сигналів, що впливають на поведінкові фактори.

Що потрібно для SMO оптимізації сайту?

Так, загалом-то, майже нічого :). Поставити т. н. кпопки соціальних закладок на свій сайт — і все!

При натисканні на кнопку посилання на статтю і (опціонально) картинка і невеликий анонс відправляються в аккаунт користувача соц. мережі. Там його «друзі» можуть зацікавитися, перейти до вас на сайт, і зробити те ж саме. І тоді почнеться.. ;) Логічно, що все це буде відбуватися, якщо ви робите чудовий контент.

Як завжди, хороший контент — основа як SEO, так і SMO оптимізації сайтів.

Існує безліч скриптів для соцільних кнопок, як від самих розробників соціальних мереж, так і від «сторонніх виробників». Наприклад, блок від Яндекса (https://tech.yandex.ru/share/), досить компактний Social Media Optimization-інструмент.

Бажано ставити ці кнопки після кожної статті (іноді їх ще вставляють під заголовком).

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити