Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

SMM та SMO — шукаємо відмінності

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua. Будь-який мало-мальськи просунутий користувач інтернету неодноразово зустрічав такі терміни, як SMO і SMM. Ними з легкістю оперують присвячені, проте у більшості людей дещо розмите поняття про те, що ж таке насправді SMO і SMM, а вже тим більше – в чому їх відмінність. Для початку визначимося, що SMO і SMM – це не одне і те ж. Можна сказати, що SMO є частиною SMM, але ці поняття слід розділити, щоб більш повно усвідомити всю інформацію.

SMM

SMM

 • Це соціальний медіа маркетинг, який полягає в проведенні комплексу заходів на чужих майданчиках (форумах, блогах, сайтах, чатах, новинних ресурсах та ін) з метою просування товару, послуги, рекламування послуг та висвітлення заходів.
 • SMM не є відкритою рекламою. Це прихована, ненав'язлива реклама, яка привертає до просуваємого продукту цільову аудиторію. Користувачі не повинні розуміти, що їм відкрито пропонують продукт – вони повинні самі захотіти його придбати/замовити послугу внаслідок піднесення інформації.
 • SMM заохочує розміщення просуває інформації в соціальних мережах або інших ресурсах іншими користувачами і зазнала атаки SMM цільовою аудиторією. Чим більш грамотно подана інформація – тим більша кількість людей захоче розповісти про неї друзям, тобто, потенційним покупцям.
 • SMM дає інформацію про певний продукт цільової аудиторії у вигляді відгуків, спілкування між користувачем і діленням власною думкою.
 • Для того щоб SMM був успішний, важливо встановити атмосферу довіри між користувачами. Це підвищує рівень довіри до ненав'язливої реклами, і користувач починає вірити пропонованим порад і рекомендацій.
 • Провокаційні заголовки, яскраві думки і ідеї привертають увагу аудиторії до просуває продукту і завдяки цьому SMM завойовує увагу аудиторії.
 • Завоювавши увагу, SMM передбачає об'єднання аудиторії. Саме це створює атмосферу довіри і розуміння, в якій користувачі втрачають пильність і не усвідомлюють, що їм пропонують товар. Вони чують лише особиста думка і досвід, яким з ними діляться. І цінують це.

SMO

SMO

 • SMO – це оптимізація під соціальні медіа, однак це не є роботою в соціальних мережах. SMO – це робота на особистому сайті, з тим контентом, який на цьому сайті розміщено.
 • Метою SMO є зробити сайт привабливим для користувачів соціальних мереж, вони повинні бути зацікавлені у відвідуванні сайту і вивченні вмісту.
 • SMO передбачає бажання користувачів соціальних мереж поділитися посиланням на просувний ресурс зі своїми друзями.
 • SMO допомагає трансформувати свій ресурс таким чином, щоб контент і технічні характеристики були цікаві й зручні для користувачів соціальних мереж.
 • Важливою частиною SMO є перетворення сайту. Необхідно, щоб пропонований контент був наповнений цікавими відеоматеріалами і барвистими ілюстраціями до тексту. Будь-який текст повинен бути яскравий і привабливий. Тільки таким чином можна домогтися непереборного бажання у користувача соціальної мережі додати собі в закладки цей сайт і розповісти про нього друзям.
 • Цікавий контент – не єдине правило SMO. Дуже важливо, щоб сайт зустрічав своїх відвідувачів приємною кольоровою гамою, зручним інтерфейсом, грамотно підібраними шрифтами. Текст повинен викликати бажання прочитати його – він повинен бути структурований. «Простирадла» тексту без структуризації навряд чи буде хтось читати, і фахівці SMO це знають.
 • SMO вибудовує інфраструктуру сайт. Контент повинен бути не тільки легко сприймаємо. Користувачам соціальних мереж потрібно мати можливість зручно його експортувати (кнопка «поділитися» для соціальних мереж, підписка на поштову розсилку, додавання сайту в закладки, «оцінка» тексту, можливість розмістити посилання на просувний сайт на своєму ресурсі).
 • Однією з цілей SMO є зниження догляду користувача. Заходячи на сайт, користувач не закриває його на першій відкритій сторінці, а продовжує вивчати інші сторінки сайту. Досягти цього можна завдяки якісному контенту і зручному інтерфейсу. Комфортно розташовані анонси дозволяють користувачу переходити по сторінках сайту з легкістю, що привертає його увагу. Не виключається заклик до переходів на інші сторінки.
 • Можливість коментування та обміну думками – відмітна риса SMO. Користувачі з задоволенням вступають у дискусії, які розгортаються на сайті. Це збільшує відвідуваність і призводить нових відвідувачів. Якщо на сайті здійснюється захист від спаму та підтримка кращих коментаторів, популярність сайту значно зростає.

Важливо нагадати, що будь-які завдання з просування Вашого бренду або продукції в інтернеті, краще виконувати комплексно, майстерно використовуючи SEO, SMO і SMM.

Бонус - відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити