Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

10 Міфів про SMM

Останнє оновлення: П'ятниця, 01 березня 2024 Автор: Марина Швець

10 міфів SMM

За останній час SMM, став набирати оберти, як і будь-який новий напрям став обростати міфами і легендами. Сьогодні хочу розвіяти/спростувати деякі з них.

Міф 1. Соціальні мережі це круто. Потрібно зареєструватися скрізь.

Для початку пропоную провести невелике дослідження – створіть акаунти в декількох популярних соціальних мережах (Інстаграм, Facebook, Twitter, Linkedin) і дайте посилання на свої акаунти друзям і знайомим. Далі подивіться на аудиторію кожної мережі, оцініть її, чи є серед цієї аудиторії Ваша ЦА? Таким чином Ви вже на першому етапі зможете виявити, що робота у деяких соц.мережах для Вас стане марною тратою часу (і можливо грошей). Якщо Ви виявили таку мережу, то без жалю закривайте свій аккаунт в мережі.

Міф 2. Мої клієнти не користуються соц.мережами.

Про, жах! Яка маячня! Facebook не так давно перевалив за 1 млрд. користувачів, Twitter користуються понад 170 млн., а Google+ налічує понад 100 млн. користувачів і це далеко не повний список соц.мереж. Ще є Pinterest, LinkedIn, YouTube та ін. Ви точно впевнені, що серед майже третини населення Землі немає Ваших клієнтів? Якщо так, тоді Ви праві – Ваші клієнти не користуються соц.мережами, і швидше за все живуть не в цивілізованих країнах Європи і Північної Америки або Азії, а десь у джунглях Амазонки (хоча ні, там теж користуються соц.мережами).

Міф 3. SMM малоефективний вид маркетингу.

Існує думка, що SMM добре тільки для підвищення впізнаваності бренду, що з допомогою SMM не можна продавати (збільшувати продажі). Проте це абсолютно не відповідає дійсності. Ось, приміром, статистика HubSpot:

  • 45% опитаних маркетологів відзначили, що ціна ліда (CPL, cost-per-lead), залученого через соціальні мережі, нижче порівняно з іншими каналами трафіку;
  • 62% компаній, що використовують «соц.мережу для професіоналів LinkedIn для SMM-маркетингу, залучили клієнтів з цієї мережі;
  • 52% компаній, що використовують Facebook для SMM-маркетингу, залучили клієнтів з «соціальної мережі номер 1»;
  • 44% компаній, що використовують Twitter для SMM-маркетингу, залучили клієнтів з цього сервісу мікроблогів;
  • компанії, які використовують Twitter, залучають в середньому в 2 рази більше потенційних клієнтів, ніж ті, які цього не роблять;
  • компанії, що мають 1000 і більше «послідовників» у Twitter, отримують в 6 разів більше трафіку;
  • В Інстаграм існує близько 100 тис. пабліків які орієнтовані на прямі продажі.

Соціальні мережі призводять до Вас (на Ваш сайт) цих «живих» клієнтів.

Міф 4. Google+ не працює, там тільки співробітники компанії Google.

UPD. Google+ припинив своє існування.

Так, можливо на даному етапі Google+ не настільки популярний, як, наприклад Facebook, однак він являє собою чудову майданчик для застосування SEO. Пости з Google+ в даний час індексуються в результатах видачі так званого «органічного пошуку», а профілі авторів повідомлень з'являються поруч із результатами пошукових видач, що підвищує CTR. Google+ є самим корисним інструментом для «органічного» рейтингу Вашого поста.

Міф 5. Соц.мережі працюють лише у будні.

Ну як би не так! Тільки в будні працюють «SMM'щики», які лінуються зробити розклад на вихідні:-) Вихідні найкращий час для SMM, так як люди проводять більше часу за своїм звичним заняттям.

Міф 6. Соціальні мережі призначені лише для молодих. Там же сидять тільки діти.

Подібний міф абсолютно суперечить статистиці.

  • 40% активних користувачів Facebook знаходяться у віці старше 35 років;
  • 52% інтернет-користувачів у віці від 55 до 64 років мають аккаунт в якій-небудь соціальній мережі;
  • 93% користувачів Інтернету старше 21 року мають акаунтом у соц. мережах.

Окремо хотілося б сказати і про «дитячу» мережу Тік Ток.

На графіку чітко видно, що аудиторія до 18 років становить усього близько 20%.

Міф 7. Тільки молодий спеціаліст розбирається в SMM.

Це не правда, молоді люди просто швидше можуть пристосуватися до них. А навчитися використовувати нові інструменти, застосовувати тактичні і стратегічні навички для роботи в соц.мережах, можна в будь-якому віці, головне бажання. Тому деякі роботодавці не коректно поводяться, коли у вакансії вказують: «потрібно SMM-спеціаліст до 25 років з великим досвідом роботи».

Міф 8. У мене немає стільки контенту скільки потрібно для повноцінного ведення облікового запису.

Одна з особливостей соціальних медіа полягає в тому, що в мережі існує дуже швидкий рух контенту. Тобто Ви можете публікувати одне і те ж повідомлення з певним інтервалом, оновлюючи, коли з'являються нові дані або написати текст, який буде актуальний завжди. Швидкотекучість вмісту це не проблема, це можливість.

Міф 9. У соціальних мережах неможливо збирати статистику.

Соц.мережі – це такий же маркетинговий канал, як і будь-який інший. Ви можете виміряти в цифрах: заміряти трафік, заміряти різні конверсії, порахувати вартість ліда як загалом з соціальних мереж, так і з кожної площадки окремо. Соціальні мережі дуже зручний статистичний інструмент.

Міф 10. SMM – це безкоштовний маркетинг.

Так, реєстрація у соціальній мережі – це абсолютно безкоштовно. Однак що б просувати свій паблік в соц.мережах потрібні вкладення. І не варто забувати, що крім грошових інвестицій потрібні ще й тимчасові інвестиції. Але не дивлячись на все це витрачений час і кошти виправдають себе до останньої копійки, а вартість залучення ліда істотно нижче, ніж в інших джерелах. Як це зробити ефективно?

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити