Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як вивести вашу групу в ТОП-5 пошуку «ВКонтакті»?

Останнє оновлення: П'ятниця, 26 серпня 2022 Автор: Марина Швець

Як вивести вашу групу в ТОП

Стати першим в пошуковій видачі «Вконтакту» можливо. Яким чином? На це впливають всього два фактори: кількість учасників в групі і точність входження запитів в заголовок.
Як тестувати ефективність вашого SEO «ВКонтакте»? Хто такі оффери і чому їх небезпечно використовувати? Як набирати сто тисяч учасників «білими» методами?

Отже. У нас є соціальна мережа «Вконтакте». В ній є вбудований пошук. Що зробити, щоб в цьому пошуку ваша група була на першому місці?

Спочатку розберемося, що на потрапляння в топ не впливає взагалі?

Активність у групі.
Кількість лайків і репостов.
Оптимізація тексту в описі і на стіні.
ЧПУ групи (тобто зрозумілий людині URL).
Частота оновлення в групі.

Що впливає?

Кількість живих учасників. Це найважливіше. Чим більше учасників у групі, тим вище ви знаходитесь в пошуку.
Назва групи. А саме — точність входження запитів в заголовок.

Ось приклад. У нас є запит "сукні", який вводить в пошук користувач. Якщо ваша група називається "Сукні, купити у Москві, з доставкою", то за результатами ви будете внизу. Якщо ваша назва "Вечірні сукні" — то трохи вище. Якщо група називається просто "Сукні" — то ви потрапите в топ результатів.

Підсумок. Найпростіший спосіб вивести вашу групу в топ — назвати її так само, як звучить пошуковий запит, і набрати максимум народу.

Як зрозуміти, які пошукові запити використовують користувачі?

Найпростіший варіант — пошукові підказки «ВКонтакте». Якщо ви починає вводити туди запит, «ВКонтакте» підказує варіанти. По цих запитах користувачі найчастіше і переходять.
Другий варіант — використовувати http://wordstat.yandex.ru/. Результати приблизні, але загальне розуміння затребуваності запиту у вас буде.
Найнадійніший спосіб — тестувати трафік. У статистиці груп є розділ «джерела переходів» — там можна подивитися, скільки трафіку йде з зовнішнього і з внутрішнього пошуку.

Якщо ви хочете зібрати максимум трафіку — робіть під кожен пошуковий запит свою групу. Наприклад, якщо ви торгуєте квітами, то це будуть групи з назвами «Квіти», «Квіти букети», «купити Квіти», «Квіти в Спб». Однієї групи мало, створюється ціла мережа.

Як можна набрати людей в групу?

Раніше було просто — нагонялись боти, купувалися оффери, і за рахунок кількості учасників групи виходили в топ.

Оффери — це люди, які за гроші вступають у групи «Вконтакте». Оффери у вас нічого не купують, це не цільова аудиторія — люди так заробляють. Однак «ВКонтакте» став чистити соцмережа від таких методик, видаляти офферов з груп, а співтовариства з великою кількістю офферов банити.

Що ж робити?

Продовжувати використовувати офферов. Але це ризикований спосіб, хочете використовувати — будьте готові до банам.
Пробувати «білі» методи збору груп. Таргетована реклама, запуск конкурсів.
Ви можете купити групу. Взагалі це заборонено, ви ризикуєте, але це реально і недорого. Головне — купуйте групу близької вам тематики. Якщо ви купили групу про квіти, а займаєтеся нерухомістю, то користувачі, виявивши таку різку переорієнтацію групи, засмутяться, поскаржаться — і все, ласкаво просимо в бан.
Ще варіант — купувати відвідувачів через великі паблики. Якщо ви купуєте рекламні пости в пабликах, то треба розуміти, що в комерційні групи люди вступають погано — у порівнянні з групою за інтересами. Так що вам потрібно перетворити свою групу на щось цікаве, а потім купити рекламу в тематичних групах за технологіями «пост з продовженням». Тобто затравка, а продовження — за посиланням. Якщо у вас є група «Дитячі товари» ви її можете перейменувати в «Клуб молодих мам» і написати там корисну статтю для вашої ЦА і розмістити у великих жіночих спільнотах: початок статті у паблике-донорі, а продовження — у себе в групі. Але це може коштує відносно дорого.

Що дешевше?

Дешевше таргетована реклама за неконкурентними регіонам. Наприклад, таргетована реклама за великим мільйонників коштує досить дорого, отримати фотовера ви зможете за суму у 3-5 рублів. Але є Україна, Білорусь, Європа. Там вартість показів набагато дешевше, фоловер вам обійдеться в 50 копійок, наприклад.

Це дешевий трафік, але дуже нецільової. Люди їх Києва ж розуміють, що ви торгуєте в Петербурзі, навіщо їм, здавалося б, у вашу групу додаватися? Так що доведеться хитрувати. Поки працює таргетована реклама по регіонах, необхідно створити ілюзію, що група саме для цього регіону. Назва та вміст потім зміните. Метод, звичайно, не самий чесний. Але працює, якщо вам треба дешево і швидко набрати учасників.

Що найефективніше?

Краще просувати комерційний проект так: нарощувати групу «учасників за інтересами», а потім продавати вже серед них. І тоді на вас відмінно будуть працювати платні пости у величезних пабліках. Це набагато доцільніше, ніж просто «просуватися в пошуку».

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити