Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Інструкція по просуванню в Однокласниках

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Однокласники

З'явилися «Однокласники» в далекому 2006 році. Перших кілька років Однокласники зберігали лідерство, однак специфіка аудиторії і відсутність більшості затребуваних функцій, залишили її позаду соціальної мережі ВКонтакте.
На сьогоднішній день Однокласники прикладають максимум зусиль для завоювання популярності серед молодої аудиторії. Середній вік користувача в мережі Однокласники від 31 року і вище.

Просування в Однокласниках

Перш ніж приступати до просування:

  • Вивчіть можливих конкурентів, серед представлених груп. На відміну від соціальної мережі ВКонтакте їх буде значно менше;
  • Вивчіть вміст груп і виберіть для себе його основні мінуси;

В «Однокласниках» — мало таргетингу. Але є перевага — високий CTR (0,1-0,2%), за рахунок якого різко знижується вартість кліка. Мало параметрів аналітики, статистики. Зате є велика аудиторія, і «Однокласники» ідеально підходять для просування масового продукту.

Назва та опис групи

Назва гурту має складатися мінімум з одного ключового запиту, за яким буде здійснюватися пошук послуг. Опис групи зобов'язана бути детальним.

Формування контенту

Формування контенту ідентично вищеописаним соціальних мереж. Слід зазначити, що прикріплення аудіо - файлів в Однокласники.ру – функція, яка має ряд помилок. Якщо аудіо - файли не є одним з основних видів контенту, утримайтеся від використання цієї функції. Автоматична публікація контенту на даний момент не передбачена.

*Важливо! Створення тем в групі по функціональності практично аналогічно створенню новин. Важливо пам'ятати, що стрічка новин знаходиться вгорі, над стрічкою тем. Якщо ви створюєте нову тему, то вона розміститися під новинами. Рекомендовано закрити можливість створення тем для користувачів. Адміністраторам ж сформувати основний список тем, а в іншому користуватися новинною стрічкою.

Не забувайте використовувати теги до новин та темами.

Посилання в групі

*Важливо! Функція створення посилань в групі змінилася. Розмістити посилання на зовнішні ресурси в окремому блоці тепер не представляється можливим. Виключення складають посилання на дружні групи, в яких ви перебуваєте. Рекомендується обмінюватися посиланнями з групами схожих тематик. Не рекомендується ставити посилання в односторонньому порядку.

Опитування і голосування в Однокласники.ру

У соціальній мережі Одноклассники.ру включена можливість створення опитувань і голосувань. Тут слід зазначити, що опитування користуються малою популярністю через незручності їх реалізації. Тим не менш, створювати опитування і голосування варто.

Залучення аудиторії

Залучення аудиторії в Однокласники.ру можливо кількома способами:

  • Ручна розсилка запрошень
  • біржа реклами в групах New
  • Відео-спам
  • Реклама
  • Кнопка (блок, банер) на вашому сайті
  • Оплата за вступ в групу

Ручна розсилка запрошень – актуальна для списку учасників груп схожої тематики. Списки учасників знаходяться у відкритому доступі, що дозволяє розсилати повідомлення. Соціальна мережа Однокласники.ру, так само, як і мережа ВКонтакте, поставила обмеження на кількість розсилаємих повідомлень в добу.

Біржа реклами в групах Однокласників

24 січня 2014 року біржа реклами sociate однією з перших дала можливість своїм користувачам розміщувати рекламу у групи соціальної мережі Одноклассники (можете спробувати Plibber.ru, зручніше інтерфейс, більш гнучкі налаштування). Просто потрібно зареєструватися в сервісі і підібрати відповідну групу для вашої реклами. Це досить ефективний спосіб просування в Однокласниках. У кого є групи, ті можуть заробляти на рекламі.

Відео-спам – текстове повідомлення з посиланням на групу, розміщене в тематичному відео на Однокласники.ру.

Реклама – після об'єднання сервісу Mail.ru з соціальною мережею Однокласники.ру, з'явилася нова послуга – таргетована реклама. Рекламні оголошення транслюються на двох сервісах одночасно.

Кнопка (блок, банер) на вашому сайті – обов'язкова складова для просування групи в мережі Однокласники.ру.

Оплата за вступу в групу – використання сторонніх сервісів для залучення в групу учасників актуально тільки в тому випадку, коли ви хочете швидко (!) збільшити кількість учасників. Систематичне залучення користувачів не має сенсу.

Принцип і графік розміщення постів в групі

Принцип розміщення постів у групі відповідає принципу розміщення контенту у соціальній мережі ВКонтакте. Графік при цьому коригується залежно від портрета учасників і тематики групи.

Активність на сторінці

Середньостатистичний користувач соціальної мережі Однокласники.ру більше схильний залишити лайк («клас!»), зробивши тим самим перепост, ніж написати коментар. Для виклику користувача на діалог, рекомендується звернення до коментатору окремо.

Робота з коментарями

Коментарі в мережі Однокласники.ру бажано відслідковувати через стрічку подій. Безпосередньо у групі коментарі можуть загубитися. Робота з позитивними і негативними відгуками аналогічна роботі з коментарями в ВКонтакте.

Відео

Прикінцеві положення

Для соціальної мережі Однокласники.ру характерно закритість і прагнення до спілкування між собою. Але з недавнього часу були зроблені кроки, які зробили Однокласники більш відкритими для зовнішнього інтернету. Зараз групи і профілі почали індексуватися, що також корисно позначається при просуванні товарів і послуг.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити