Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як вести свій блог в інтернеті?

Останнє оновлення: Понеділок, 28 грудня 2020 Автор: Вольдемар Воронцовський

блог в інтернеті

Почати вести свій блог в глобальній павутині досить просто, потрібно лише зареєструвати хоча б в тому ж ЖЖ, а от як його вести правильно і цікаво – завдання не з легких. Так як доведеться писати регулярно докладні статті, допомагати читачам, працювати над своїм стилем, вишукувати цікаві теми.

Про це та багато іншого ми і поговоримо в цьому пості. Новачкам дам поради, які отримав з особистого досвіду.

Правила ведення будь-якого блогу

Нижче дам рекомендації про те, як правильно потрібно вести свій блог:

 1. Визначитеся з темою. Дуже важливо дати блогу певний вектор, звичайно, онлайн-щоденник може і не мати певної тематики, але без цього буде складніше знайти однодумців, які захоплюються темі ж речами, що й автор. Обираючи тему, усвідомлювати той факт, що доведеться писати багато і часто, а тут випливає розумне питання: а чи не набридне вам це заняття? Крім того, тематичный блозі будуть читати лише в тому випадку, якщо будуть бачити, що автор розбирається в тому, про що пише. У будь блог бажано час від часу публікувати особисті пости з життя, в яких описувати свої плани, думки, ідеї. Це додасть проекту особистості та відкритості. Та й кожен з нас не проти заглянути, як живуть інші.
 2. Знайдіть свою розпізнавальну особливість. Стати популярним, потрібним і цікавим блогером досить складно, так як практично в будь-якій ніші є тисячі схожих сайтів, тому ваше завдання виділиться серед них. Виділіть час і в спокійній обстановці поміркуйте, яким чином читач буде відрізняти вас. Знайдіть свою особливість. Можливо, це стиль письма, оформлення тексту, публікація нікому не відомих секретів по темі. Можна підкуповувати читачів, наприклад, якщо ведете блог про додатки для iPad – публікуйте в кожному новому пості промокоди зі знижкою на додатки або пишіть які програми будуть безкоштовними.
 3. Повністю розкривайте тему посту. Будь-яка інформація в блозі має бути «разжевана». Намагайтеся писати так, щоб будь-який новачок розібрався з запропонованої інформації. Особливо це стосується інструкцій, рекомендацій або навіть звичайних рецептів з кулінарії. Ведете блог про програми для комп'ютера? Тоді обов'язково робіть скріншоти, а ще краще – записуйте відео. Щоб отримана стаття мала вигляд даного мануала. Наприклад, на написання своєї статті «Як створити гаманець WebMoney» я витратив кілька днів, але, погодьтеся, воно того варте. Довго пишіть статті? Не біда! Навчитеся швидко друкувати на клавіатурі.
 4. Пишіть регулярно. Блог – це інтернет-проект, який не потребує щоденної публікації постів, проте, регулярності слід дотримуватися. Вона потрібна для того, щоб постійний читач знав, коли треба заходити на сайт, щоб прочитати що-небудь свіженьке і цікаве. Ще одна особиста фішка: робіть іноді вливання додаткових постів поза звичайною дати. Ті, хто підписані на оновлення, будуть здивовані такою раптовістю і обов'язково зайдуть прочитати публікацію. Однак не зачистите, інакше пропаде інтерес. Доповнюйте такі несподівані пости «плюшками» для тих, хто зайшов першим.
 5. Спілкуйтеся з читачами, допомагайте їм. Для блогу велике значення має робота з читачами, будьте відкритим людиною – залишайте свої контакти, відповідайте на листи та коментарі, намагайтеся по максимуму допомогти звернувся. Така допомога ніким не буде залишена без уваги і подяки. Будьте добрим і веселим – людям це імпонує. Для збільшення активності влаштовуйте конкурси, наприклад, на найактивнішого коментатора. Чи просите вгадати, скільки коментарів всього було залишено за рік користувачами. Призи повинні бути, якщо не грошовими, то тематичными ресурсами.
 6. Діліться власним досвідом і наведіть приклади. Не уподібнюйтеся Вікіпедії, загальна інформація – це, звичайно, добре, але гість ж читає саме блог. Доповнюйте пости особистою думкою, досвідом, підсумком проведених експериментів. Припустимо, ви ведете б'юті-блог (ресурс про красу), і пропонуєте застосувати якийсь крем для обличчя, вас послухаються лише в тому разі, якщо самі розкажіть про свій досвід застосування, а ще краще наочно продемонстрована. Результати особистих тестів і експериментів – взагалі, чудове доповнення до будь-якої статті. Такі пости читають на одному диханні і рекомендують друзям. Тому задумайтесь!
 7. Робіть свій контент різноманітним. Основний контент на блозі – це, звичайно ж, статті, однак, з часом вони стомлюють, особливо, якщо публікуєте довгі мануали. Пропонуйте своїм читачам альтернативу. Наприклад, напишіть статтю і запишіть до неї відео, щоб ті, хто не любить читати – змогли наочно подивитися відео. Публікуйте іноді пости, що містять в собі виключно фото. Наприклад, фотозвіт відвідування музею космонавтики, де розумно розмістити купу фото і мінімум тексту. Таке чергування приверне більшу аудиторію, так і фотографіями або відеороликами часто діляться з друзями. Якщо берете у кого-небудь інтерв'ю, не лінуйтеся записати подкаст, їх часто слухають в машинах, коли стоять у пробках, тобто, це знову ж розширить аудиторію.
 8. Люди важливіше пошукових систем. Звичайно, всім би хотілося, щоб їх блог став популярним, і один із способів це – SEO (оптимізація сайту для пошукових систем). Проте оптимізація часто завдає шкоди постійним читачам. Виражається це по-різному, наприклад, доводиться публікувати статті на ті теми, які навряд чи цікаві постійної аудиторії або змінювати стиль написання (збільшувати обсяг, виключати дублі текстів). Загалом, якщо не маєте навичок в SEO, краще і не думайте про це. Крім того, сьогодні пошукові системи, навпаки, прагнуть до того, щоб тексти, написані для людей з'являлися вище тих, які розміщені для ПС.
 9. Пишіть по справі. Намагайтеся писати по справі, не потрібно відходити від теми і лити воду». Якщо назвали статтю «Як встановити газову колонку», то і пишіть про правила установки, а не про те, чим хороша ця техніка, скільки часу витратили на її вибір тощо. Поважайте час свого читача. Будьте максимально інформативним. Написавши пост, перечитайте, видаліть зайві пропозиції, а, можливо, й абзаци. До речі, рекомендую час від часу оновлювати статтю, якщо з'явилися нові факти, оновлення можна дописувати в кінці під абревіатурою «UPD», а також коректуйте дату, щоб постійні читачі, теж знали про зміни.
 10. Удосконалюйтеся, але не міняйтеся. Блог має специфічну аудиторію, яка любить автора за те, який він є, з усіма його перевагами і недоліками. Будь-які нововведення обговорюйте в постах, попереджаючи читачів, а ще краще – питаючи їхньої думки, так як, можливо, їм це взагалі не потрібно (влаштовуйте опитування). Як показує практика великих журналів, навіть зміна дизайну, може негативно позначитися на кількості відвідувань, тому розвивайтеся, але акуратно.

Поширені помилки

Чого не варто робити в своєму блозі? Давайте розбиратися!

 1. Вважати себе кращим фахівцем. Не варто говорити про себе, як про фахівця, не варто вважати свою думку безпомилковим, так як будь-яка помилка призведе до краху всієї репутації. Крім того, такі люди дратують і читати їх просто не хочеться. Будьте простіше і люди потягнуться.
 2. Вести проект тільки заради грошей. Багато твердять, що стають популярними тільки проекти створені для заробітку. Можливо, це так, але я б хотів зазначити іншу тенденції, що відсотків дев'яносто із створених блогів були видалені, тільки лише з тієї причини, що створені виключно заради грошей. Справа все в тому, що ведення блогу має поєднувати в собі обидві сторони. Проект зобов'язаний приносити і моральне задоволення, інакше мотивації розвивати його, як і грошей – точно не буде.
 3. Очікувати від свого блогу мегапопулярності в перші місяці життя. Змиріться з тим, що популярними можуть стати лише унікальні особи, які мають до цього хист і, головне, удачу. Без цих двох пунктів, швидкої популярності не бачити. Тому не варто впадати у відчай, багато домагаються, хоч якогось визнання роками, тому запасіться терпінням і не робіть поспішних висновків про свій проект. Той, хто нічого не чекає, той і не розчаровуються.
 4. Зациклення на зовнішньому вигляді проекту. Хороші, цікаві, корисні пости будуть читати і на білому листку папері. Тому нерозумно витрачати гроші на дизайн. Підійде цілком класичний, зручний шаблон. Змінити вигляд завжди можна, але не рекомендую на перших етапах витрачати на це гроші і свій час.
 5. Спам. ДУЖЕ велика помилка початківців блогерів! Реклама – це одне, але вона повинна бути або на сплачена, або вставляють до місця (бути корисна читачеві). Я б не рекомендував де-небудь вставляти свої посилання, це низько по відношенню до себе. Ви вже або заплатите, або взагалі не ставте її. Краще витратити час на вдосконалення посту, ніж на спамную розсилку.

Де вести свій блог?

Розглянемо популярні варіанти місць ведення онлайн-щоденника:

LiveJournal.com (в народі сервіс називають – ЖЖ)

Один з найбільш простих і доступних сервісів. Блоги, які створюються на цій платформі повною мірою відповідають класичному розумію цього терміна. Тут буде особливо комфортно новачкам, так як є спільноти, велика аудиторія і інтуїтивно зрозумілий функціонал. Однак є проблема ЖЖ-шки погано монетизуються, іншими словами, якщо хочете отримувати хоч якусь копійку з онлайн-щоденника, LiveJournal.com – не для вас. Якщо бажаєте просто спілкуватися і писати свої думки – кращого сервісу не знайти!

Blogger.com (зазвичай сервіс називають Блогер або Блогспот)

Ідеальний інструмент для тематичних блогів. Тут можна створювати вже більш-менш серйозний проект, так як має великий потенціал в плані розвитку та монетизації. Є можливість кардинальної зміни дизайну блогу і його функціоналу.

На такому блозі, ви не тільки навчитеся писати і оформляти свої перші статті, але також опануєте основи оформлення веб-сайтів і оптимізації. Підійде платформа і для новачків, і для досвідчених користувачів, які не хочуть платити за автономний блог.

WordPress.com

Сервіс від творців системи управління сайтом (CMS) – WordPress. Прекрасна платформа, величезний функціонал і сучасна оболонка. Блозі буде виглядати на всі 100, завдяки чудовим шаблонами, які встановлюються в два кліка. Кращий варіант для тих, хто хоче згодом перейти на автономний блог або взагалі зайнятися створенням сайтів.

Сервіс незважаючи на деякі обмеження (у безкоштовній версії) багатий функціонал і дозволяє запустити блог будь-якої складності. Створення являє собою звичайну реєстрацію, як і в попередніх двох випадках.

uCoz.ru

Деякі блогери згодом перетворюють свій проект в портали, доповнюючи його файловим каталогом, форумом, а іноді і зовсім роблячи співтовариством. Подібне організувати на вищеописаних сервісах дуже важко (іноді неможливо), а от з uCoz – це швидко і легко. Дивує той факт, що подібний функціонал абсолютно безкоштовний, так у вас буде висіти банер від сервісу, але це не страшно, згодом, його завжди можна прибрати заплативши символічну суму.

Сервіс підійде тим, хто не впевнений, що хоче саме блог (є думки і про створення звичайного сайту). До речі, ще один козир платформи – в наявності величезного числа професійних, безкоштовних дизайнів.

Автономний блог

Якщо плани на свій проект великі, то краще спочатку створити блог на платному хостингу і домену другого рівня. Такий ресурс досить просто «розкрутити». Він не має обмежень, немає чужих рекламних банерів, до нього з повагою відносять пошукові системи. Автономний блог можна розширити до будь-якого рівня, а також, при бажанні, вигідно продати.

Створювати блог рекомендую на CMS WordPress. Вона безкоштовна, проста, функціональна, зручна. Доменну зону вибрати виходячи з цільової аудиторії. Якщо це російська аудиторія, то взяти домен в зоні .RU, якщо українська – .COM.UA і т. д. 

І наостанок. Вести свій блог – досить складна задача, так як інтерес до нього є тільки на початку життя проекту, але рано чи пізно це стане певним обов'язком. Тому подумайте, чи потрібно вам все це...

Читати також - Унікальність контенту: розвінчання головного SEO-міфу.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити