Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Адаптивна верстка сайту — Що це таке

Останнє оновлення: Понеділок, 08 серпня 2016 Автор: Вольдемар Воронцовський

Адаптивна верстка сайту

Сьогодні мова піде на тему адаптивна верстка сайту. Чому вона так необхідна і повинна бути присутніми на кожному сайті, чим відрізняється мобільна верстка від адаптивної. Багато хто до цих пір плутають або не розуміють в чому полягає такий варіант верстки і чим він відрізняється, наприклад, від мобільної версії сайту.

Кілька років тому, а точніше до першого виходу в світ сенсорного телефону від компанії Apple, дане питання не стояло так критично. Може я звичайно помилився років, але приблизний час уточнив (судячи з реплік авторів книг). Потім пішли планшети, нові моделі сенсорних телефонів і кількість дозволів екрану стало різко збільшуватися. Після цього у власників сайтів з'явилася нова проблема.

Адаптивна верстка сайту

Хто ще досі не знає, починаючи з 21 квітня 2015 року Гугл ввів нові методи ранжирування сайтів, в основі якого лежить адаптивний дизайн сайту. Якщо ваш сайт не має адаптивного дизайну, ваш ресурс буде знижуватися у видачі пошукової системи. Ось воно диво мобільних пристроїв.

Ваш сайт повинен виглядати однаково на всіх пристроях. Повністю на всіх! від мобільного телефону до самого великого дозволу монітора. З великими моніторами в основному проблем немає, там і так все зрозуміло, але от із планшетами та мобільними з'явилася проблема. Сайти не зовсім коректно відображаються на маленьких екранах, що завдає багато незручностей для користувача.

Адаптивна верстка сайту

На моніторі сторінка сайту повинна виглядати в одному форматі, на планшеті в іншому і на телефоні в третьому. В добавок до цього, ніякої горизонтальної лінії прокрутки бути не повинно. Сайт повинен сам підлаштовуватися під екран пристрою. Саме в цьому і є вся принадність адаптивної верстки сайту.

Про що взагалі йде мова, адаптивна верстка що це таке. На вашому сайті повинен бути ЄДИНИЙ адаптивний дизайн, в якому використовується ОДИН код з коригуванням за розміром екрана. Перемикач на мобільну версію вже не проходить, це не правильно. Можна відкрити керівництво від Гугла і прочитати інформацію більш детально.

Користувач, який відкрив ваш сайт, не має нічого збільшувати або зменшувати. Такі випадки зазвичай бентежать людей, їм стає не зручно і вони хочуть швидше закрити ваш сайт. Такі випадки будуть поодинокими, що дуже погано може позначитися на поведінкових факторах блогу чи сайту. Той же приклад стосується тексту, який відвідувач буде читати. Верстка повинна змінювати свій масштаб, щоб при перегляді тексту не було горизонтальної лінії прокрутки.
Як особисто я вважаю, адаптивний дизайн краще ніж мобільна версія сайту. Другий варіант до речі обійдеться вам набагато дорожче, ніж перший. Завдяки адаптивності ви самі можете прийняти рішення, що користувач буде бачити перед очима використовуючи планшет і який варіант відображення сайту буде на мобільних телефонах.

Що таке адаптивна верстка

Звичайно не кожен з нас має під рукою монитор, планшет і телефон. Щоб перевірити ваш сайт на адаптацію, мати в наявності всі види пристроїв не обов'язково. Якщо ви використовуєте браузер Google Chrome, можете встановити розширення, яке називається Window Resizer. З його допомогою можна швидко перевірити більшість варіантів вашого адаптивного дизайну.

Зверху вашого браузера повинна з'явитися кнопка, при натисканні на яку перед вами відкриються всі можливі варіанти перегляду екрану. Рекомендую пройтися по всіх пунктах. Вибираєте і потім перевіряєте як все виглядає на вашому сайті.

Скажу ще раз, ніякої горизонтальної лінії прокрутки бути НЕ ПОВИННО. Все повинно адаптуватися під будь-який дозвіл екрана. Перейдіть на головну сторінку, ваші статті, і ще кілька додаткових сторінок.

Як показує досвід, причепитися можна практично до кожного сайту. У одних криво відображається логотип, в інших дуже вузьке поле з коментарями і так далі. Особливо напружують сайти, на яких з телефону просто не реально залишити коментар. Так і хочеться закрити його і більше ніколи не відкривати. А це мінус один коментар, а таких як я, що точно не одна людина знайдеться.

Ось саме для нормального відображення всіх сторінок і не тільки для них, на всіх пристроях повинна бути зроблена адаптивна верстка вашого сайту. Всі розділи, всі блоки з коментарями, всі сторінки, шапка сайту, підвал сайту і особливу увагу потрібно залишити для вашого меню.

Приклади верстки

Наведу невеликий приклад адаптивного сайту, даний варіант мій сайт-блог. Мені такий варіант дуже подобається, все в своєму стилі. На моніторі сайт виглядає в одному вигляді, на айфоні зовсім в іншому.

Звичайно ви можете купити собі підходящий шаблон і це позбавить вас від багатьох додаткових проблем, але потрібно обов'язково перевірити всі. Якщо ви знаходите криву верстку, потрібно буде робити поправки самому або користуватися послугами верстальника.

приклад адаптації

У цьому прикладі адаптивного сайту все знаходиться на своєму місці, все рівно і красиво. Зверху йде меню, яке відкривається при натисканні пальця, далі йде опис блогу, пошук по сайту, рубрики і підписка на оновлення. Нижче вже починається список новин. Краса...реально все продумано.

Приклади адаптивних сайтів ви можете знайти самі. Відкриваєте будь блог і користуєтеся додатковим розширенням для браузера. Таким чином можна вибрати будь-який приклад, який вам сподобався і вже з ним звернутися до верстальщику. Він проведе всі необхідні роботи і ваш сайт отримає нове обличчя.

Читайте також - Як вести свій блог в інтернеті?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити