Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як перевірити сайт на віруси: Онлайн перевірка

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Перевірка на віруси

Сьогоднішня тема дуже важлива, вона присвячена перевірці сайту на віруси. Раніше ми обговорювали тему злому сайтів і те що слід робити, віруси дуже часто можуть бути причиною злому. На жаль, навіть інтернет-ресурси можуть бути піддані нападу шкідливих програм, які створюють більше проблем не власнику сайту, а його відвідувачам. Однак це призведе до падіння трафіку, а значить, погіршить позиції ресурсу, що вже неприємно і власнику веб-проекту.

У цій статті ми поговоримо про те, які симптоми зараження сайту вірусами, що потрібно робити, і які існують онлайн сервіси для перевірки «чистоти» коду сайту.

Симптоми зараження сайту

Загалом-то, всі стикалися з попаданням вірусу на комп'ютер, і багато хто знає, які проблеми з цього випливають. Аналогічна ситуація виникає і з сайтами, зараженими вірусами – принцип дії шкідливого коду скрізь однаковий. А значить і ознаки зараження будуть схожими.

Перший дзвінок, який повинен спонукати вас задуматися – це скарги з боку відвідувачів сайту. Вони можуть повідомити вам, що після відвідування вашого сайту їхній комп'ютер зависав, перезапускається або їх антивірусна програма забороняє доступ до вашого сайту. Скарги можуть бути і менш категоричними: погано відображаються окремі частини сайту, некоректно працює браузер, невідомі скрипти змушують відвідувачів перейти на інші сайти і т. д.

Віруси на сайті

Ще один явний ознака, який повинен змусити вас подумати про безпеку сайту – це тривога антівірусника, встановленого на вашому ПК. Сучасні антивірусні програми встигають проаналізувати вихідний код сторінки, який може містити шкідливі скрипти, заражені вірусами.

АЛЕ: антивирусники дуже часто приймають за деякі віруси Java та інші скрипти, тому тривога антівірусника ще не 100% факт, що ваш сайт заражений.

Також якщо на вашому сайті стали спливати непередбачені кодом сторінки вікна або запити, а також зображення, то вам теж варто задуматися, чи немає необхідності перевірити сайт на віруси.

Непрямими причинами, що вказують на зараження сайту, можуть слугувати наступні:

  • зависання сайту;
  • збої у завантаженні сторінок;
  • уповільнена робота (виконання скриптів, команд, переходів по посиланню і т. д);
  • повідомлення від хостинг-провайдера про надмірного навантаження сервера.ї

Онлайн перевірка сайту на віруси

Тепер давайте перейдемо до розгляду онлайн сервісів, що дозволяють перевірити, чи є на вашому сайті віруси і шкідливі коди.

http://antivirus-alarm.ru/proverka/ — перейшовши за посиланням, ви зможете ввести url-адресу сторінки, яка перевіряється на наявність вірусів. Через деякий час, коли перевірка буде закінчена, вам стануть відомі її результати. При перевірці з'ясовуються навіть такі дрібниці, як сумнівні посилання за версією гугла (напевно формуються ajax або java-скриптами). Результати будуть доступні за постійним посиланням.

http://2ip.ru/site-virus-scaner/ — тут вас очікує більш швидкий, але менш точна перевірка. Результати повинні бути такими: «вірусів не виявлено; Google.com відносить даний сайт до безпечним; Yandex.ru відносить даний сайт до безпечним». Отримали інший результат? Задумайтеся.

http://vms.drweb.com/online/ — перевірка за допомогою популярного доктора Веба. Перейшовши по вказаному посиланню, ви потрапите в загальне меню, в якому вже визначайтеся – чи потрібно перевіряти якийсь окремий файл (тоді його потрібно завантажувати на сервер), посилання або цілий веб-сайт. Перевірка практично миттєва (її час залежить від розмірів сайту), її результати повинні бути «вірусів не виявлено».

Ось така стаття вийшла у мене про те, як перевірити сайт на віруси. Сподіваюся, що ці матеріали будуть корисними, якщо раптом ви зіткнетеся з такою неприємною ситуацією.

Читайте також - Покупка посилань для розкрутки сайту в Яндексі і Google.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити