Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як вибрати копірайтера? 10 важливих порад

Останнє оновлення: Субота, 13 серпня 2016 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як вибрати копірайтера

Нещодавно мені потрібно було знайти копірайтера для первинного наповнення блогів на нових проектах. Коли у тебе кілька сайтів, писати у всіх блогах самому – нереально.

Довелося шукати розумні голови на стороні. І тут почалося...

Виявилося, що проблема підбору копірайтера кшталт пошуку хорошого житла: пропозицій по твоєму бюджету начебто повно, але гідних варіантів одиниці.

Я раптом зрозумів, що навіть сам не зовсім уявляю, як вибрати хорошого копірайтера серед десятків посередніх. І якщо вже мені, людині, який собаку з'їв на текстах, було непросто, то вже звичайному замовнику подібне і зовсім може здатися завданням болісною.

Трохи подумавши, я виробив нехитрі правила, за якими потім і шукав копірайтерів. Знайшов, до речі. Непоганих. Але довелося неабияк попотіти. Сьогодні я подарую свої правила пошуку і вам, шановні читачі. Якщо знадобляться, буду радий.

Передбачаючи масову істерію з приводу моєї суб'єктивності методи, відразу ж готовий погодитися – так, моя формула не ідеальна. Щоб гарантовано обрати найкращого автора, потрібно вміти не тільки бачити якісь поверхневі речі, але й розбиратися в копірайтингу на рівні експерта.
На жаль, дуже мало замовники володіють подібним перевагою, а тому будемо орієнтуватися на явні косяки, які видають слабкого автора. Точно кажу, в більшості випадків цього цілком вистачить для первинного відсіву.

Як підібрати хорошого копірайтера і не посивіти?

Дивіться на структуру тексту. Якщо тексти являють собою єдиний масив тексту, які копірайтер не полінувався навіть розділити абзацами, відразу йдіть далі. Також не варто вибирати копірайтерів, які зловживають величезними абзацами і нехтують підзаголовками.
Справа в тому, що у автора людини рано чи пізно формується особливе, правильне сприйняття хорошого тексту. Причому сприйняття у всіх авторів формується однакове. Тобто, скажімо, хороший копірайтер просто не уявляє собі, як це, писати без абзаців або не ставити підзаголовки.

Дивіться на перший абзац. Ох, як же багато можна сказати про автора, просто прочитавши перший абзац його статті! Як бачить перший абзац сильний копірайтер? Він знає, він вже вбив собі в підкірку, що лід (перший абзац) завжди головне. Хоч убейся, але починай статтю цікаво. Яскраво. Енергійно.
У поганих копірайтерів перші абзаци часто схожі на величезні шматки вати. Несмачні і похмурі пропозиції тягнуться одне за іншим, нічого не розповідаючи нічого не даючи читачеві.

Дивіться на довжину пропозицій. Якщо ви хочете підібрати хорошого копірайтера, , обов'язково подивіться на довжину речень, якими він оперує. Це важливо. Знаєте, чому? Тому що досвідчений копірайтер завжди працює в «рваному» ритмі. Візьмемо навіть цю статтю: якщо ви пробіжитеся по ній очима, то побачите масу пропозицій різної довжини. Тільки в такому ритмі можна домогтися високої читабельності.

Слабенький копірайтер зазвичай вдаряється в одну з двох крайнощів. Крайність перша – дуже короткі речення, в яких точно не напутаешь з пунктуацією. Крайність друга – пропозиції, що не поступаються розміром пасажирського поїзда. Поки ти доберешся до кінця, то вже забудеш початок.

Дивіться на наявність повторів. При виборі копірайтера варто приділяти дуже велику увагу повторам. Дуже важливо, щоб копірайтер умів уникати повторів однакових слів у сусідніх реченнях. Теж помітили? Каюсь, я навмисно використав два дуже поспіль для того, щоб ви побачили, наскільки це негарно. У досвідченого копірайтера на такі речі вироблений стійкий імунітет, на відміну від неофітів.

Дивіться на чудові ступеня. Всілякі «кращі», «прекрасні», «идеальнейшие» народжуються зазвичай саме в текстах слабких копірайтерів. Досвідчений автор знає, що це занадто дешевий і малоефективний прийом.

Дивіться на окличні знаки. Якщо ви побачили, що текст пересипаний знаками оклику, то перед вами, найімовірніше, слабкий автор, який прагне «посилити» текст за рахунок такого дурного рішення.

Дивіться на ввідні слова. Ні для кого не секрет, що, напевно, не варто вибирати копірайтера, якщо він, як правило, тут і там використовує ввідні слова, однак. Вірна ознака – людина звик лити воду. Навіщо вам водовоз?

Дивіться на тексти копірайтера. Як з гарантією підібрати копірайтера, який буде писати жваво і цікаво? Подивіться на його тексти пильним поглядом. Вірніше, на їх формат. Хорошим копірайтерам нудно писати одноманітно, їм подобається шукати нові формати, заходити трохи за рамки. У поганого ж копірайтера зазвичай всі тексти схожі як китайці: та ж структура, мову, ті ж слова.

Дивіться відповіді на копірайтера. Я ніколи не виберу виконавця, який детальний проект відповість безликим «Зроблю». Коли автор так відповідає, він або не вважає за потрібне дати розгорнуту відповідь, або не хоче витрачати на вас час. Мені не підходять обидва варіанти. Якщо людина професійно працює в Мережі, у нього виробляється певне правило поведінки – «Як би ти не був зайнятий, знайди хвилину, щоб написати пару речень у відповідь».

Дивіться на відгуки. Навіть позитивні відгуки можуть бути різними. Стандартне «Все добре, спасибі, рекомендую» може означати просто відписку. Якщо ж у автора повно відгуків по типу «Вау, несподівано здивував» або «Клас, реально не очікував», то це вже серйозно. Варто витратити час на пошук копірайтера, у якого у відгуках буде не просто набір поважних штампів, реальні подяки.

Читати також:

10 корисних сервісів для копірайтера: пишемо ідеальний текст

Унікальність контенту: розвінчання головного SEO-міфу

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити