Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як купити хороший сайт

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Коли ви вирішили створити сайт, перед вами стає вибір: створити сайт з нуля або купити вже готовий сайт. Але як же визначитися, який з варіантів для вас буде більш зручним і вигідним? У цій статті ми допоможемо вам визначитися з вибором, а також опишемо переваги і недоліки покупки готового сайту перед створенням сайту з нуля. У статті вас чекають поради, засновані на власному досвіді автора.

Отже, ви прийшли до ідеї створення нового сайту, визначилися з темою, у вас вже є його концепція і головне – бажання займатися онлайн бізнесом. Але далеко не завжди створення нового сайту вигідніше, оскільки вам доведеться шукати розробників, оптимізаторів, контент-менеджерів для наповнення свого ресурсу. Безумовно, ви можете зайнятися всім вищевказаним самостійно, але при цьому доведеться витратити велику кількість часу на створення якісного сайту. Трохи відступимо від теми і скажемо, що стаття буде досить велика, але, незважаючи на це, настійно рекомендуємо ознайомитися з нею цілком, адже ви зібралися інвестувати гроші в бізнес. А якщо вам ліньки читати статтю повністю, ми вважаємо, що вам зовсім краще не займатися бізнесом, т. к. у будь-якому бізнесі є безліч підводних каменів, з якими потрібно ознайомитися заздалегідь, а на різні дослідження витратити велику кількість часу. Онлайн бізнес не виняток.

Повернемося до вибору між створенням і купівлею сайту. На які чинники варто звертати увагу?

 1. Тематика. Вивчіть ринок, можливо, те, що вам здається прибутковим або ви просто десь чули про це, не принесе очікуваного доходу.
 2. Окупаємість. Оцініть вартість ваших вкладень і термін, за який вони окупляться. Дуже часто можна купити сайт, в якому зневірилися його розробники (з-за власних помилок) за досить низькою ціною. Ця ціна може бути значно нижче, ніж кошти, які доведеться витратити на аналогічну розробку нового сайту.
 3. Команда. Чи Будете ви займатися сайтами самостійно або вам потрібна хороша команда професіоналів. При самостійному створенні сайту вам знадобиться шукати таких людей не один день, а при покупці є ймовірність купити сайт з підтримкою розробників.
 4. Ризики. Яку кількість часу і грошей ви втратите в разі невдачі? Витративши багато часу на створення сайту з нуля, ви витратите менше грошей. Але у даному контексті може бути більш цінне, ніж гроші, витрачені на придбання готового сайту.

Як бачите, придбання готового сайту не завжди може обійтися вам дорожче, як з фінансової сторони, так і з боку тимчасових витрат. Але може виникнути відразу ж виникнути питання: Як правильно купити сайт? Далі розглянемо більш докладно нюанси покупки готового сайту.

Настійно не рекомендуємо купувати сайти без будь-яких гарантій угоди. Запам'ятайте, в інтернеті, як і в реальному житті, дуже велика кількість шахраїв. Важливо, щоб угода відбувалася через гаранта. Ним може виступати як окрема особа, що пропонує такі послуги, так і команда професіоналів, яка спеціалізується на купівлі продажу сайтів. До другої категорії ми відносимо біржу сайтів Telderi. Через цю біржу ви можете зробити безпечну операцію.

Якщо продавець посилається на високу комісію гаранта, але лот дуже привабливий для вас, пропонуйте взяти на себе комісійні витрати – значно краще переплатити кілька відсотків від угоди, ніж втратити все.

Тематика сайту

Оцініть наскільки перспективна обрана вами тематика. Простий спосіб визначити перспективність тематики – відповісти на кілька питань:

 1. Чи є законним контент сайту? Всі незаконне рано чи пізно перестане приносити дохід, а також може принести проблеми.
 2. Продається сайтів даної тематики більше ніж інших? Це можна легко побачити, якщо ви купуєте сайт через біржу Telderi.
 3. Чи є перспективи у даній тематиці? Подумайте, чи буде дана тематика актуальна, наприклад, через 3 роки. Можливо, доведеться трохи пошукати інформацію в інтернеті, щоб відповісти на це питання.

Наприклад, в тематиці «Кіно і музика» на продаж виставлено найбільшу кількість сайтів, а все тому що вони вже не приносять такий дохід, як кілька років тому, і зневірені вебмастера продають свої сайти.

Якість контенту

Обов'язково перевірте, який контент розміщений на сайт: копірайт (автором його є власник сайту або його журналіст) або ж копіпаст (скопійований з іншого джерела). Перевірити можна різними онлайн-сервісами, наприклад, text.ru. Зараз контент відіграє дуже велику роль у відображенні сайту в пошукових системах. Сайти з неунікальним контентом вкрай рідко можна побачити в Топі пошукової видачі. Якщо весь контент сайту або його більша частина копіпаст – варто задуматися або про вартість такого сайту, або про відмову в його придбанні.

Статистика відвідуваності

Обов'язково подивіться, на якому рівні знаходиться відвідуваність сайту. Вкрай важливо не тільки побачити цифру, але і попросити у продавця гостьовий доступ до статистики, щоб побачити з яких джерел відвідувачі приходять на сайт (обов'язково порівняйте кілька місяців). Це необхідний, щоб зрозуміти, чи не намагався продавець накрутити трафік з допомогою різних мереж обміну трафіку.

Якщо ви дійшли до цього етапу, має сенс ще раз перевірити перспективи його розвитку – подивіться сайти-конкуренти в даній тематику та їх відвідуваність, щоб були зрозумілі перспективи подальшого зростання відвідуваності.

Статистика доходів

Для чого ви вирішили купити сайт? Правильно, щоб заробляти на ньому! Тому статистиці доходів потрібно приділити велику увагу. Якщо сайт заявляє, що у нього є дохід, але не може надати жодних підтверджень цього, висновок один – доходів немає! Зазвичай надається історія доходів за пару місяців, але ви просите продавця надати статистику доходів не менше ніж за півроку. Стабільність доходу – дуже добра ознака якісного сайту.

Історія сайту

Якщо ви купуєте не зовсім молодий сайт, то з максимальною вірогідністю ви можете знайти копію сторінок цього сайту на http://web.archive.org/. Завдяки цьому сервісу ви можете побачити, а не займався сайт раніше чим-небудь незаконним або ж просто неприйнятним для якісного сайту.

Вихідні посилання з сайту

Продовжуючи тему продажу посилань, зазначимо, що перед покупкою обов'язково потрібно проаналізувати вихідні посилання з сайту. У цьому може допомогти безкоштовний сервіс solomono.ru. Подивіться, з яких сторінок стоять зовнішні посилання, якщо ви їх не можете виявити при перегляді ресурсу, схоже, що поточний власник сайту їх просто прибрав перед продажем, щоб більше заробити на продажу сайту. Сайт з «чистим» контентом завжди цінується вище.

«Пузомірки»

ІКС (Індекс Якості Сайту) та PR (Page Rank від Google) – це показники, які засновані на те, скільки ресурсів посилається на сайті, в даному випадку на сайт, який виставлений на продаж. Однозначно сказати, важливі вони чи ні – не можна. Якщо ви збираєтеся заробляти на продажу посилань – однозначно ці показники дуже важливі. Якщо ви збираєтеся заробляти на рекламі – ці показники не настільки важливі. Наявність цих показників – однозначно плюс, але важливим чинником буде, потрібні вкладення в підтримку цих показників.

Аналіз ризиків

Запам'ятайте: у розкрученого сайту з гарною відвідуваністю і доходом більшу частину вартості бере на себе доменне ім'я. Обов'язково переоформляйте доменне ім'я на себе, навіть якщо для цього потрібно особиста присутність в офісі реєстратора домену. Якщо несумлінний продавець залишить домен зареєстрованим на своє ім'я, він його через якийсь час може відібрати. Вам буде складно довести, що новий власник доменного імені – ви. На цьому етапі знову повернемося до тематики сайту і ще раз подумаємо над актуальністю тематики в майбутньому. Також постарайтеся проаналізувати можливі фінансові втрати, у разі непередбаченої зміни тренда або різкого падіння відвідуваності сайту. Тобто вам потрібно розрахувати кількість місяців, які пройдуть до того, як сайт окупиться.

Форма оплати

Якщо ви відмовилися від угоди через гаранта, чого ми вам настійно не рекомендуємо, запам'ятайте наступне. Ніколи не робіть передоплату. Як би ні був красномовний продавець, якщо він вимагає передоплату, під приводом підтвердження ваших серйозних намірів, з дуже великою ймовірністю він є шахраєм. Платите тільки за фактом угоди. Якщо ж ви працюєте через біржу Telderi, у вас є можливість оплатити за допомогою Perfect Money, PAYEER.

Аналізуємо продавця

Не купуйте сайти у продавців з негативним рейтингом. Якщо ви купуєте сайт через біржу сайтів Telderi, ви можете побачити рейтинг продавця, який ґрунтується на кількості його вдалих і невдалих угод, бізнес-рівні в платіжних системах. Подивіться, які ще сайти продає цей же людина, можливо, ця інформація стане корисною, наприклад, щоб дізнатися причину продажу. Якщо ж ви вирішили купувати сайт прямо, вам потрібно вивчити відгуки про це продавця на різних форумах вебмайстрів, подивитися на рейтинг користувача на цих форумах.

Наостанок кілька порад про купівлю сайту.

 • Уважно вивчайте запропонований лот. Ймовірність, що він піде за лічені хвилини – дуже мала, але ймовірність втратити гроші при необдуманої купівлі – занадто велика.
 • Читайте опис лоту між рядків. Очікування, здогадки, надії продавця залишаються тільки очікуваннями, припущеннями і надіями. Якщо продавець каже: «У майбутньому показники збільшаться і відвідуваність зросте», то виникає питання «А навіщо продавати сайт, якщо через місяць все буде просто чудово?».
 • Не бійтеся задавати питання, навіть якщо вони, на вашу думку, дурні. Адже ви хочете інвестувати гроші. Хіба ви соромитеся у магазині електроніки дізнатися про будь-які функції обладнання, яке хочете придбати?
 • Листуйтеся з продавцем виключно через функціонал біржі сайтів. У разі якихось непорозумінь, це може бути доказом вашої правоти.
 • Дивіться на відкритість і чесність продавця. Якщо він готовий йти вам назустріч і надати всі необхідні доступи / докази того чи іншого показника сайту – це добре. Але не забувайте: «Довіряй, але перевіряй!
 • Будьте самі чесні з продавцем.

Ось і все, що ми хотіли розповісти про купівлю сайту. На цю тему можна написати дуже багато, але навіть почавши пошук сайту за вищенаведеним критеріям, ви незабаром самостійно виробите свою стратегію покупки сайтів. Тепер ви можете сміливо реєструватися на біржі Telderi і починати пошуки сайту своєї мрії!Ось і все, що ми хотіли розповісти про купівлю сайту. На цю тему можна написати дуже багато, але навіть почавши пошук сайту за вищенаведеним критеріям, ви незабаром самостійно виробите свою стратегію покупки сайтів. Тепер ви можете сміливо реєструватися на біржі Telderi і починати пошуки сайту своєї мрії!

Висновок + відео

Перед покупкою сайту потрібно перевірити продавця або компанію, яка ним володіє, і з'ясувати всі деталі. Перевірити сайт на фільтри, індексацію, ранжування в пошуку, визначити необхідні доопрацювання.

Вам також знадобиться проаналізувати свої цілі і можливості при покупці і пам'ятати, що будь-якому сайту будуть потрібні додаткові зусилля і вкладення на рекламу і просування, щоб приносити максимальний прибуток.

Читати також:

Як перевірити сайт на віруси: Онлайн перевірка.

Як вибрати копірайтера? 10 важливих порад

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити