Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

18 порад щодо прискорення індексації сайту

Останнє оновлення: Вівторок, 27 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Вітаю друзі! Багатьом знайома проблема з індексацією сайту, що впливає на ефективність просування. Погодьтеся, важко аналізувати результати пошукового просування, якщо сайт повільно індексується. Часом доводиться чекати більше 3-х днів індексації нового матеріалу. Я займаюся просуванням сайтів, тому ця проблема для мене вкрай важлива, так як будь-який замовник вимагає від мене приблизні строки виконання роботи або дає певний час на отримання конкретного результату.

У цьому разі головну роль відіграє швидкість індексації сайту, що просувається, і швидкість індексації зовнішніх посилань. Я не можу вплинути на швидкість індексації зовнішніх посилань, але зате можу в цілому прискорити індексацію сайту, який просувається. Поки зовнішні посилання індексуються, я проводжу внутрішні роботи, пов'язані з пошуковою та соціальної оптимізацією. Отже, сподіваюся, ви зрозуміли, що швидка індексація сайту є запорукою успішного просування (зрозуміло, другорядне).

Мабуть, почну я з визначень термінів, щоб ви краще зрозуміли сенс кожної мікро теми.

 • Анонімайзер — програма для розмноження статей
 • ГС, в моєму розумінні, молодий блог або  сайт
 • Індексація — це відвідування сайту пошуковим роботом з подальшим занесенням нового матеріалу в базу
 • Морда — це головна сторінка сайту
 • Контент — зміст сторінки
 • Кросспостинг — автоматическое добавление материала
 • Рерайт — переписування чужих статей
 • Сапа — біржа тимчасових посилань
 • СДЛ — сайт для людей
 • Юзабіліті — швидкість відповіді сервера на запит (відкриття сторінки)
 • Dofollow — блог з індексованими посилання в коментарях
 • Url — адресу сторінки

Як прискорити індексацію ГС?

1. Robots.txt і Sitemap.xml. Ці два файлу вкрай важливі для індексації сайту.

Перший файл дозволяє і забороняє індексування певних категорій (правильний robots.txt), а другий є провідником пошукового робота по сайту. Завдяки Sitemap.xml нові та старі матеріали блогу індексується набагато швидше. Поряд з картою .xml раджу створити карту для людей в форматі html. Про створення карти сайту я писав тут.

2. Внутрішня перелінковка блогу

 Правильна внутрішня перелінковка не тільки збільшує показник PR сайту, але і збільшує швидкість індексації пошуковими роботами. Особливо перелінковка важлива при швидкої індексації старих матеріалів сайту. В моєму розумінні хороша перелінковка — це 2-3 посилання до кожної статті на інші тематичні сторінки сайту, блок популярні записи, схожі записи внизу поста і посилання на головну з кожної сторінки сайту.

3. Коментування dofollow блогів

Для молодого блогу буде дуже корисно коментування dofollow блогів. Не можна сказати точно, чи впливають вони на швидкість індексації, але в комплексі можуть зіграти невелику роль, так як посилання з таких блогів індексуються пошуковими системами.

4. Регулярне додавання контенту

Вкрай важливо регулярно додавати нові записи і сторінки на сайт, привчаючи пошукових роботів до регулярної індексації сайту. Це не означає, що ви повинні публікувати 5-10 постів в день, нормою є публікація 1 статті на день. Якщо протягом кількох тижнів щодня публікувати статті і згодовувати їх пошуковикам, то можна забезпечити собі хорошу індексацію на тривалий термін.

5. Унікальний контент

Деякі воліють скопіювати чужу статтю і розмістити у себе в блозі. Друзі, не робіть цього, поважайте чужу працю. До того ж не унікальний контент принесе тільки зайві проблеми. Також не раджу рерайтить чужі статті. Пошукові системи вміють відрізняти унікальний контент від якісного рерайта.

Як прискорити індексацію СДЛ сайту?

6. Додавання сайту в панелі веб-майстрів

В першу чергу, додаємо сдл сайт в панель Яндекса і Google. Згодовуємо все url аддурилку, robots.txt, sitemap.xml і чекаємо індексації! Варто відзначити, що сдл сайти краще згодовувати після 5-10 створених сторінок з обсягом тексту не менш 2к знаків на кожній сторінці.

7. Якісний прогін по каталогах статей і трастовим сайтам

Як тільки на сайті набереться 15 статей, можна замовити якісний прогін по трастовим сайтам. Прогін за 150-300 грн не пройде, потрібно замовляти або якісний прогін (~500 грн.), або прогнати вручну (благо якісних баз в інтернеті купа). Також одним з найбільш ефективних способів прискорення індексації сайту є публікації в каталогах статей. Звичайно, прогони статтями коштують не дешево, але воно того варто. Середня вартість написання і розмноження статті близько 500 грн. (середня ціна на maultalk), а середня ціна прогону близько 500 грн

(Kwork.ru — всі онлайн послуги. Мій відгук)

8. Прогін по соціальним закладкам

Не знаю, як у інших, але особисто у мене після цього прогону нові сторінки потрапляють в індекс протягом кількох годин. Зазвичай я проганяю вручну, так як не довіряю автоматичним програмами. Мій список закладок виглядає наступним чином: Zakladok.net, Memori.ru і МоеМесто.ги (платний).
Також можна скористатися вбудованими програмами Жукладочник, Быстропост та ін., хоча особисто я ними не користуюся.

9. Посилання з Твіттер і ЖЖ

Яндекс і Google дуже швидко індексують посилання з цих сервісів. Для цих цілей можна прикупити кілька «прокачаних» акаунтів на форумах. До речі, мало хто використовує ЖЖ для прискорення індексації, а даремно. Яндекс дуже любить блоги на цій платформі і індексує посилання навіть з нульових блогів.

Як прискорити індексацію альтернативними методами?

10. Додавання кнопок соціальних мереж

Відвідувачі сайту часто діляться цікавою інформацією у соціальних мережах, тому потрібно полегшити їм кросспостінг. До речі, посилання з соціальних мереж впливають на видачу.

11. Анонсування статей сайту

В інтернеті є безліч сайтів, де можна залишати анонси статей. Багато з них добре індексуються пошуковими системами. Іноді, в панелі ЯВМ навіть з'являються посилання з цих сервісів. (http://seogang.ru/ http://seominds.ru/ )

12. Анонсування в розділ Дайджест блогосфери

На багатьох форумах є спеціальний розділ для анонсів нових статей в блогосфері, посилання з якого індексуються пошуковими системами. Хочу підкреслити, що анонсувати слід тільки найкращі матеріали сайту, так як в середньому в місяць модератори дозволяють публікувати близько 5 статей. (http://searchengines.guru/ http://www.maultalk.com/ )

13. Додавання RSS стрічки в каталоги

Можна додати rss-стрічку у спеціальні каталоги, деякі з яких індексуються пошуковими системами. Безкоштовних каталогів величезна кількість. Ось невеликий список:

http://liverss.ru/ 

http://rssreader.ru/addfeed 

http://rsslenta.ru/registration 

http://subscribe.ru/faq/lenta/submitrss.html 

Рекомендую також додати rss-стрічку в каталог zelenkov.net (http://www.fafik.ru/) (платний).

14. Сервіси Питання/Відповідь

Google добре індексує ці сервіси. Щодо Яндексу не знаю, так як не експериментував.

15. Коментування SEO форумів

Багато seo форуми дають можливість поставити посилання у підписі. Ці посилання добре індексуються пошуковими системами.

Методи прискорення індексації SEO фахівців

16. Купівля вічних посилань

Покупка посилань є ефективним способом прискорити індексацію сайту. Тільки є один мінус: потрібні вкладення (одне посилання з тіц 10 в середньому коштує 90грн.). Потрібно придбати хоча б 5-10 штук на головну і по 1-2 посилання на сторінки сайту. Зрозуміло, не всі можуть придбати такі посилання, хоча з часом все одно доведеться, правда вже за гроші, зароблені на сайті

17. Посилання з Сапи

Якщо немає грошей на вічні посилання, можна придбати тимчасові на біржі Sape. Тільки є один нюанс: потрібно відібрати сайти, які індексуються быстроботами. Вважаю, писати як відбирати такі сайти не варто.

18. Посилання в соціальній мережі Google+

Google дуже швидко індексує посилання в соціальній мережі Google+. Приділяйте їй особливу увагу, якщо хочете отримати високі позиції в Гугл, і щодня публікуйте анонси своїх статей.

Формула швидкої індексації нової сторінки

У висновку, хочу написати формулу швидкої індексації, якої я дотримуюся вже кілька років.

 1. Додавання нової сторінки в аддурілкі пошукових систем
 2. Додавання нової сторінки у соціальні закладки
 3. Анонсування на форумах, блогах і спеціальних сервісах
 4. Кросспостінг в соціальні мережі

Відео

От і все! Тепер ви знаєте, як прискорити індексацію сайту.

 Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити