Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як створити свій сайт самостійно безкоштовно з повного нуля — поетапна інструкція + 7 важливих етапів створення сайту своїми силами

Останнє оновлення: Середа, 17 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Як створити свій сайт

Інформаційні технології з кожним роком стають все більш просунутими і досконалими. Тому зараз важко когось здивувати власним сайтом, веб-сторінкою або можливістю отримувати дохід в інтернеті. Але як створити свій сайт з нуля, щоб зробити його цікавим, багатовідвідуваним і швидко знайденим в пошуковому полі Гугла.

На це питання не кожен зможе відповісти. Однак цей процес не такий складний, як може здатися на перший погляд. Достатньо знати кілька правил і ваш сайт завжди буде в топі видачі пошукових систем.

Насамперед, потрібно визначити мету створення сайту – особисте користування або продаж товарів та послуг для одержання прибутку.

У першому варіанті цілком можна скористатися безкоштовними додатками, якими переповнений інтернет. Завдяки їм можна самостійно на основі шаблонів створити веб-ресурс, витративши на це всього кілька хвилин.

Для другого варіанту доведеться докласти трохи зусиль і коштів. Тільки вивчивши кілька спеціалізованих програм, ви зможете приступити до реєстрації, наповнення та просування сайту.

Освоївши етапи створення інтернет-сторінки з нуля, ви станете власником неповторного ресурсу, що включає корисну інформацію, здатну принести чималий дохід. Для цього ми і написали докладну статтю на сайті ITstatti.in.ua.

З цієї статті ви дізнаєтесь:

 • Як створити сайт самостійно безкоштовно — поетапна інструкція;
 • Як вибрати CMS;
 • Як створити сайт самостійно з нуля — конструктори, види CMS;
 • т. д.

З чого почати створення сайту — 6 важливих кроків

Після того як у вас з'явилося бажання заснувати веб-ресурс, необхідно знати з чого слід почати створення, скільки для цього потрібно грошей і які інструменти необхідно використовувати.

Також важливо з'ясувати, як правильно підібрати тематику (нішу), корисну для користувачів і наповнити сторінку унікальними текстами у відповідності з нею. Тільки після вирішення цих питань можна розраховувати на стабільний і чималий дохід.

Перед тим як створювати сайт рекомендується пройти основні кроки (етапи).

До основних етапів (кроків) створення сайту відносять наступні:

Крок 1. Знайти правильну ідею

Будь-яку справу, в тому числі і підстава веб-ресурсу базується на ідеї. Чим краще і оригінальнішим вона буде, тим прибутковіше і успішніше буде бізнес. Тому так важливо не помилитися з вибором і створити успішну концепцію, не схожу або хоча б на порядок краще за інших.

Ідея, перш за все, повинна подобатися вам і в той же час бути цікавою людям. Такий тандем і є базою для побудови будь-якого успішного проекту, в тому числі і веб-ресурсу.

Крок 2. Підбір тематики та імені сайту

Необхідно відразу визначитися з основним змістом інтернет-сторінки. Для цього краще вибирати напрямки, в яких ви розбираєтеся, інакше запропонована інформація навряд чи зможе когось зацікавити.

Після цього необхідно вибрати відповідне ім'я для сайту і обов'язково переконатися, що воно ніде не повторюється.

При виборі домену слід прагнути, щоб він в першу чергу був незабутнім, тобто кожна людина могла його легко згадати і набрати в пошуковому рядку.

Якщо планується прибутковий проект, то бажано щоб його ім'я фігурувало в одній з основних доменних зон, таких як .ua, .com, .net або .org. Це допоможе значно поліпшити систему пошуку.

Також при створенні сайту з нуля безкоштовно необхідно подбати про нормальному хостингу. Тут мається на увазі - стабільність роботи, зручність інтерфейсу, служба підтримки, вартість послуг і т. д.

У разі неправильного підбору сайт може взагалі не шукатися (індексуватися) пошуковими системами.

Крок 3. Установка «движка» для сайту

На сьогоднішній день більшість веб-ресурсів створюються вже на готових «движках», що дозволяє його встановлювати не з самого нуля, так і технічних помилок в цьому випадку буде набагато менше.

Крок 4. Підбір відповідного шаблону

В інтернеті для кожного конкретного «движка» є вже готові шаблони для створення сайту. Але їх можна розробити самостійно, що буде вигідно відрізняти їх від інших і краще сприйматися пошуковими системами.

При цьому в дизайні не повинно бути нічого зайвого. Велика кількість графіки, як правило, приємно для сприйняття, але значно уповільнює завантаження самого сайту. Тому вага основних сторінок не повинен перевищувати 50-60 кб. (п'ятдесят-шістдесят кілобайт).

Зображення повинні поєднуватися з темою, але займати не першорядне значення, так як при пошуку сайту основну роль грає текст з включенням в нього ключових слів. Від застосування надмірно яскравих кольорів при оформленні веб-ресурсу також варто відмовитися, крім втоми відвідувача і напруги зору вони нічого не принесуть.

Крок 5. Наповнення контентом та складання ключових слів

Так як Інтернет використовується, насамперед, для обміну інформацією, зміст сайту завжди буде грати вирішальну роль. Саме воно обумовлює кількість відвідувань і тільки потім красивий дизайн або оригінальний домен.

Тому з самого початку проекту слід наповнювати його якісними матеріалами. Для більшої ефективності контент повинен оновлюватися один раз в тиждень.

Для цього тексти можна писати самостійно або ж найняти професійних копірайтерів або рерайтерів, які за певну грошову винагороду будуть створювати їх самі.

Після того як був придуманий контент, настав час скласти ключові слова. Вони є своєрідними помічниками, завдяки яким знайти потрібний сайт можна за лічені секунди.

Для цього слід виділити основну думку і відповідно до неї складати слова, які будуть відображати суть інформації.

Також важливо при включенні в текст ключевіков, не варто забувати і про кількість їх використання, адже за надлишок модератори можуть заблокувати сторінку і відзначити її як спам.

Крок 6. Просування сайту

Також важливим моментом після створення сайту є вибір способу, як розкручувати сайт – власними силами або скористатися послугами експертів. При цьому вкладення великих грошей на піар, ще не запорука успіху, так як в будь-який момент пошуковій системі виявиться щось не смаку і вона може змінити алгоритми пошуку. Тому в цьому питанні головне-знайти рівновагу між ідеєю і сумою передбачуваних вкладень.

Якщо після всіх прочитаних рад, процес створення і реалізації сайту досі здається чимось складним і нездійсненним, не бійтеся скористатися допомогою професіоналів. Продумування дизайну, контенту і розкручування веб-сторінки вони візьмуть на себе.

Види і типи сайтів

Види і типи сайтів — 6 видів

Всі інтернет-ресурси відрізняються один від одного тематикою, призначенням і деякими іншими характеристиками.

Тому якщо ви прийняли рішення створити свій власний сайт з нуля, необхідно чітко уявляти відмінності між типами сайтів і визначитися з видом ресурсу необхідного для ваших потреб.

Класифікація веб-ресурсів має наступний вигляд:

 • мета створення (комерційна чи некомерційна);
 • за рівнем доступності для користувачів (відкриті, напівзакриті, закриті);
 • за способом оформлення та функціональності (динамічні, статичні, флеш-сайти);
 • за чисельністю аудиторії (тематичні, інтернет-портали, домашні сторінки та інше);
 • по розташуванню (локальні, загальнодоступні).

При вирішенні питання «Як створити сайт?» слід також виділяти основні види інтернет-ресурсів і їх категорії.

Вид №1. Інформаційні сайти

Інформаційні сайти діляться на:

 • на одну або декілька тематик;
 • новинні;
 • блоги (особисті та корпоративні).

Вид №2. Сайти вузькогрупової спрямованості

Сайти вузькогрупової спрямованості поділяються на:

 • корпоративні (іміджевий, інформаційний);
 • сторінки-візитки;
 • сайти-портфоліо;

Вид №3. Комерційні ресурси

Комерційні ресурси поділяються на:

 • сторінка-вітрина;
 • промо-сайти;
 • інтернет-магазини;
 • портал електронної системи платежів;
 • обмінні пункти;
 • та ін.

Вид №4. Соціальні програми

Соціальні програми поділяються на:

 • форуми;
 • соціальні мережі (вузькою і загальної спрямованості).

Вид №5. Різного роду веб-сервіси

Різного роду веб-сервіси поділяються на:

 • каталоги;
 • поштові ресурси;
 • пошукові сервіси;
 • оголошення;
 • сайти – хостинги;
 • файлові архіви;
 • ресурси Wiki.
 • ін.

Вид №6. Сайти, створювані для розкрутки інших ресурсів

Сайти, створювані для розкрутки інших ресурсів поділяються на:

 • дорвеї;
 • каталоги;
 • сателіти.

Розглянемо кожен із цих видів детальніше.

Перша група — інформаційні сайти, являє собою найбільш популярні в мережі ресурси, призначення яких полягає у донесенні різної інформації до користувача.

Якщо на веб-сторінці присвячено одній тематиці, то такі сайти називають однотематическими, якщо висвітлюється велика кількість питань, то – різнотематичні. Причому останні користуються величезним попитом, як у великих організацій, так і звичайних веб-майстрів.

Ще одним різновидом інформаційних сайтів є новинні ресурси. В їх завдання входить донести до користувача різні новини, які можуть зачіпати одну конкретну тематику, або розповідати про різних життєвих сферах.

Такий напрямок як блоги набуває все більшу популярність у всесвітній павутині. Вони, за принципом новинних сайтів призначені доносити інформацію, але з однією значною відмінністю — автор висловлює власну думку на події.

Корпоративні блоги можуть створюються компаніями або організаціями в якості додаткового засобу для розкрутки того або іншого бренду. Тому, як правило, використовуються в сукупності з комерційними та корпоративними сайтами. Особисті блоги формуються окремими користувачами і використовуються з метою, щоб донести думку автора за певною тематикою. Таким чином, з їх допомогою можна вигідно виділитися серед конкурентів і поділитися важливою для вас інформацією.

Метою створення корпоративних ресурсів організаціями або компаніями є консолідація зв'язків між філіями та структурними підрозділами, а також формування солідного іміджу для існуючих та майбутніх клієнтів.

Іміджевий сайт вважається його різновидом і використовується для реклами. На ньому розміщується історія підприємства, поточні відомості про її діяльність, контактні дані, каталог продукції або послуг.

Такий ресурс, як правило, відрізняється оригінальним дизайном, що поєднує в собі різні елементи для оформлення.

Інформаційний корпоративний сайт покликаний для систематизації зв'язку між ділянками і філіями, ведення документів, управління персоналом і т. д. Рядові користувачі не мають до нього загального доступу, так як він призначений виключно для працівників конкретної організації.

При створенні сайту не варто випускати з уваги на важливість сторінки-візитки. Вона найчастіше складається з декількох сторінок і володіє унікальним, але привабливим дизайном. Такий незамінний ресурс для компаній, які хочуть розмістити дані про себе і свої послуги.

Його основними розділами можуть бути:

 • інформація про компанію;
 • найменування продукції або послуг;
 • вартість товарів (послуг);
 • контакти для зв'язку.

При цьому даний сайт може використовуватися, як організаціями, так і приватними особами.

Сторінка-портфоліо надає опис і зображення виконаної роботи або послуги, щоб клієнт дивився на кінцевий результат і теж захотів ними скористатися. Дані сайти в основному створюються для фотосалонів, веб-студій, перукарень та інше.

Комерційні ресурси є найбільш поширеними і необхідні для організації продажу товарів і послуг користувачам всесвітньої павутини. До категорії даних сайтів відноситься сторінка-вітрина, створювана для реклами готової продукції. З його допомогою можна отримати інформацію про товар, але не придбати. Проте іноді на ньому є згадки про місце, де продається цей товар.

Промо-сайти використовуються під час проведення рекламної акції або кампанії. На них зазначається інформація про знижки, їх терміни, умови отримання і так далі. Прикладом таких сайтів може бути інформація про проведення якоїсь виставки.

Інтернет-магазини є інтерактивним веб-сайтом, рекламирующим товари або послуги і одночасно приймають замовлення на їх придбання. На ньому пропонуються кілька варіантів розрахунків і способів одержання.

При цьому співробітники даного сайту зобов'язані організувати своєчасну доставку продукції і прийняти оплату від покупця за проданий товар, підключивши, наприклад, мобільний або інтернет-еквайрінг.

Портали електронної системи платежів мають подібне призначення з інтернет-магазином, але для розрахунків використовують віртуальну систему платежів PAYEER, Payoneer та інші, завдяки яким гроші надходять на рахунок миттєво. Ресурси обмінних пунктів нічим не відрізняються від реальних і дозволяє продавати або купувати валютні кошти.

До соціальних проектів відносять спеціалізовані або загальної тематики мережі, сайти-спільноти, форуми тощо. Під форумом розуміють веб-ресурс, що забезпечує, спілкування на цікаві теми.

На ньому часто є можливість керувати вашим абонементом, наприклад зареєструватися, задати необхідні параметри, додати фото тощо. Разом з тим, адміністратор може накласти вето на рекламні нецензурні або повідомлення.

Про соціальних мережах напевно чув кожен з нас, більш того у багатьох вже створені свої сторінки. Такі ресурси створюються для того, щоб користувачі могли знаходити один одного та спілкуватися між собою у режимі реального часу.

Великою популярністю також користуються різні веб-сервіси, які надають безліч можливостей для користувачів. В каталогах, наприклад, можна знайти посилання на інші сайти і їх стислий опис.

За допомогою поштових сервісів можна отримувати і відправляти пошту. Завдяки пошуковим системам можна знайти необхідний сайт, написавши відповідний запит. Оголошення дозволяють користувача розміщувати інформацію рекламного характеру.

Хостинги призначені для короткострокового збереження файлів зображень.

Файлові архіви містять безліч різноманітної віртуальної інформації, що містить статті або програмне забезпечення. Так як вони мають значні розміри, для них часто відводяться окремі комп'ютери, що одержали назву сервери.

Крім того, за допомогою файлових архівів можна вивантажити інформацію у певний розділ архіву або завантажити знадобилися відомості.

Надзвичайно корисними сайтами є — Wiki. Тут відвідувачі мають можливість змінювати зміст і структуру сторінки за допомогою сервісів, які розташовані на самому ресурсі.

Найвідомішим прикладом цього типу є Вікіпедія. Проте всі зміни контролюються модераторами, щоб не допустити потрапляння реклами або іншого сміття.

Призначення такого сайту зводиться до наступного:

 • надати інформаційне поле для застосування знань;
 • сформувати простір для зручної роботи над документами і списками;
 • організація перехресних посилань.

Розібравшись з даними видами, буде легше визначитися з вибором необхідного вам ресурсу.

На що важливо звернути увагу при створенні сайту

Перш ніж вирішувати створювати сайт з нуля необхідно враховувати кілька важливих моментів, до яких можна віднести:

 • Цільова аудиторія;
 • Географічне розташування відвідувачів;
 • Призначення сайту;
 • База для створення сайту.

Цільова аудиторія

Визначитися з тим, для кого буде створюватися веб-ресурс дуже важливо. Це дозволить у повній мірі реалізувати свої завдання і амбіції.

Для прикладу якщо ви поширюєте інформацію про дитяче харчування, вашою цільовою аудиторією будуть молоді мами, у віці від 18 до 35 років.

Якщо ви пишіть про ексклюзивних автозапчастинах, то відповідно відвідувачами вашого сайту будуть чоловіки, які володіють автомобілем.

Для того щоб з'ясувати цільову аудиторію вашого сайту необхідно провести маркетингове дослідження, яке покаже, чи збігається призначення веб-сторінки з обраною стратегією розвитку.

Геотаргетинг

Ще одним важливим критерієм при створенні сайту є визначення для яких географічних широт розрахований ресурс.

Наприклад, якщо інформація на сторінці викладено лише українською мовою, то прочитати її зможе тількиукраїнськомовне населення. Теж саме стосується країни, міста, району – відомості повинні стосуватися даних, що конкретно відносяться до даних територіальним структурам.

Призначення сайту

Виявлення завдань для функціонування сайту це необхідна умова, яке дозволить підібрати відповідний ресурс для його створення. Для кожного їх типу існують різні платформи, які передбачають безліч специфічних нюансів.

Так, для інтернет-магазину необхідно враховувати такі моменти, як презентація товару, розміщення продукції в каталозі, встановлення зв'язку з замовником і так далі.

Тому, не визначившись з ключовим призначенням веб-ресурсу, ви не зможете реалізувати свої задумки або отриманий результат буде влаштовувати не в повній мірі.

Платформа сайту (CMS)

Зупинившись на конкретній цільовій аудиторії, тип сайту і його призначення, головне – підібрати ефективну платформу, від якої буде залежати видача пошукових систем, а також розуміння викладеної інформації.

Якщо грунтуватися на рекомендаціях фахівців, то українськомовні сайти краще створювати на домені .ua, а написані англійською мовою – com.

Для підбору підходящої платформи можна також зайти на профільні сайти, що надають якісний сервіс на платній або безоплатній основі.

У будь-якому випадку, цьому питанню слід приділити особливу увагу, і тоді успіх не змусить себе довго чекати.

Сучасні тенденції пошукових алгоритмів обумовлюють наповнення сайтів, зрозуміле для кожного відвідувача. Це є запорукою його просування і популярності.

Тому при створенні веб-ресурсів, основний простір слід приділяти корисній інформації, а не яскравим, але безглуздим банерам або слайдшоу.

Отже, перше, що має кидатися в очі, це:

 • логотип компанії (дозволить значно збільшити впізнаваність);
 • контактні дані (допоможуть швидко з вами зв'язатися);
 • структура з переходами на сторінки групи товарів, послуг, цін, доставки та інше;
 • інформація про акції і розпродажі;
 • відомості про популярні групи товарів.

Також на головній сторінці має бути виділене місце для:

 • текстів з корисною інформацією;
 • детальний опис компанії і наданих послуг (роботах);
 • відгуки про продукцію;
 • вартість товарів або послуг.

Таким чином, довіра користувача потрібно заслужити з самого початку. Доступні ціни, докладний опис, наявність відгуків – це те, що перетворює потенційного клієнта в реального.

Тому створюючи сайти, важливо розуміти, що це своєрідна вітрина, дає необхідну інформацію про той чи інший товар, послугу.

CMS-платформа

Як вибрати CMS-платформу, конструктор сайту

При виборі CMS-платформи потрібно спиратися на мету створення сайту. Кожна платформа (CMS) підходить для певної мети.

Всі CMS-движки діляться на 2 типу: платні і безкоштовні.

Безкоштовні CMS-платформи

Серед найпопулярніших безкоштовних CMS на сьогодні можна виділити наступні:

 • WordPress;
 • Joomla;
 • InstantCms;
 • Drupal;
 • OpenCart;
 • phpBB.

Безперечно найпопулярнішим движком для сайтів є WordPress і Joomla. Для WordPress є безліч доповнень, плагінів, розширень і т. д. Крім того, є безліч вебмайстрів, які зможуть вам допомогти у вирішенні тієї чи іншої задачі пов'язаної з сайтом.

Нижче дивіться таблицю, де вказано який вибрати движок сайту до певного виду сайту.

Платні CMS-платформи

До платних CMS-платформ відносяться наступні:

 • 1С-Бітрікс;
 • UMI.CMS;
 • osCommerce.

Про кожного з цих платформах докладно описано в Інтернеті.

Створити свій сайт з нуля і абсолютно безкоштовно можна також завдяки конструкторам. З допомогою цих конструкторів сайтів ви не треба вивчати верстку, дизайн, програмування і редагування коду і т. д.

Конструктори сайтів

Багато користувачів і вебмайстрів не розуміють відмінності між CMS-платформами і конструкторами.

Конструктор сайту — це віддалений сервіс, який має безліч готових зручних і інтуїтивно зрозумілих шаблонів, а також інтерфейс для розробки і редагування власного web-проекту.

Наведемо список популярних сервісів-конструкторів:

 • Wix.com — Вікс — знаменитий іноземний конструктор, який на професійному рівні допомагає створювати сайти, практично, будь-якого типу: від сайту-візитки до великого Інтернет-проекту.
 • uKit — дозволяє створювати сайти з подальшим ефективним seo-просуванням. Сервіс має зрозумілий інтерфейс і докладну аналітику.
 • Jimdo.com — безліч готових шаблонів, багато налаштувань параметрів плюс відсутність настирливої реклами. Є можливість завантажити свій власний шаблон.
 • Flexbe — Сервіс Флексбі створено для створення лендингів (Landing Page) і сайтів-візиток високої якості. Завдяки цьому сервісу Вам не знадобиться програміст. Великий функціонал сервісу дозволяє швидко створювати сайти необхідного виду та типу. Створити самостійно безкоштовно сайт візитку через цей сервіс простіше простого. 
 • LPgenerator — професійний сервіс для створення та оптимізації «лендингів» посадкових сторінок. Ідеально підходить для бізнесу (від дрібного до великого).
 • weblium.com – титан даної індустрії, що протримався в лідерах 10 років. Потужний конструктор з різноманітними ретельно проробленими блоками, що володіє багатим вибором інструментів дизайну. Грамотна і оперативна служба техпідтримки допомагає вирішити всі виникаючі питання. Важлива гідність – можливість безкоштовно підключити свій домен, та й взагалі невисокі ціни на додаткові послуги.
 • Nethouse – конструктор візиток і магазинів, цільовою аудиторією є підприємці. Ціни демократичні, за придбання платної версії можна отримати домен, але можна користуватися і безкоштовно. Шаблони досить прості, зате функціональні, особливо стосується магазинів.
 • Redham – конструктор не має безкоштовній версії, але воно того варте завдяки зручності управління проектом. Є готові шаблони, але можна використовувати і свої. Сайт середньої цінової категорії, функціонал більше підходить для сайту-візитки та магазину.
 • UMI – конструктор, головна особливість якого полягає в можливості синхронізації з 1С. Є можливість перенести сайт на інший хостинг, але послуга обійдеться дуже дорого, в цілому в безкоштовній версії сильно обмежений функціонал. Ціни середні.
 • Setup – доступний і легкий в управлінні конструктор за порівняно невелику плату. Має безліч додаткових функцій, що не потребують окремої плати, наприклад, розробка унікального дизайну, SEO-оптимізація і т. д.

Як створити сайт безкоштовно самостійно з нуля — 7 етапів

Дані етапи стануть відмінним керівництвом по створенню сайту, оскільки вони допоможуть краще зрозуміти, в якій послідовності необхідно діяти. При цьому зовсім не має значення, як ви збираєтеся працювати – самостійно або за допомогою команди професіоналів.

Етап 1. Цілі і завдання сайту

Отже, ви прийняли рішення створити сайт і, звичайно, хочете прямо або опосередковано одержувати з нього прибуток або інші блага. Це і є та мета і завдання, заради якої розпочато справу.

Основні завдання сайту:

 • Формування у публіки сприятливого іміджу людини, компанії або будь-якої іншої організації.
 • Здійснення продажу товарів або послуг.
 • Анонсування майбутніх подій.
 • Розміщення новин.
 • Допомога користувачеві в прийнятті рішення (наприклад, порівняння цін або характеристик продукту).
 • Онлайн — послуги (Розсилка листів, інтернет — банк, калькулятор тощо).

Етап 2. Вид та движок сайту

Виберіть движок сайту в залежності від функціоналу, використовуючи наступну таблицю:

Вид сайту Движок сайту (безкоштовний) Движок сайту (платний) Конструктор сайтів (сторінок)
 1  Сайт-візитка  WordPress, Joomla  1С-Бітрікс, UMI.CMS  Wix, uKit, Jimdo
 2  Корпоративний сайт  WordPress, Joomla, Drupal  1С-Бітрікс, UMI.CMS  Wix, uKit, Jimdo
 3  Інтернет-магазин  OpenCart, Joomla  1С-Бітрікс, osCommerce  Wix, uKit, Jimdo
 4  Новинний сайт  WordPress, Joomla, Drupal  1С-Бітрікс, UMI.CMS  Wix, uKit, Jimdo
 5  Контентний (інформаційний) SEO-сайт  WordPress, Joomla  -  -
 6  Web-портал  Joomla, Drupal  1С-Бітрікс, UMI.CMS  -
 7  Односторінковий сайт («Лендінг», Landing Page)  Простий ( у кодуванні HTML),
Adobe Muse
 UMI.CMS  Flexbe, LPgenerator
 8  Блог  WordPress  - -
 9  Форум phpBB - -
10 Інтернет-сервіс на розсуд - -

Визначившись із завданнями, які стоять перед Вашим сайтом переходьте до вибору движка.

Розглянемо більш докладно платформи, які найкраще підійдуть до певних видів сайту.

1) Сайт – візитка

Це один з найпростіших і бюджетних сайтів. Як правило, він містить не більше 3-5 сторінок і має кілька самих основних розділів. Такими сайтами користуються в основному маленькі компанії або спеціалісти з приватною практикою.

Безкоштовними платформами (CMS) до нього будуть Joomla або WordPress.

2) Корпоративний сайт

Порівняно з сайтом-візиткою, корпоративний сайт відрізняться великим обсягом інформації і кількістю розділів.

Для його створення необхідно розташовувати достатніми засобами, а значить, дозволити собі його можуть компанії, які вже давно на ринку.

Крім того, корпоративний сайт часто має онлайн-чат для спілкування з клієнтами або сервіс, за допомогою якого можна здійснювати підбір товару, наприклад, її колір або розмір.

Для створення сайту можна користуватися такими платформами: Joomla, Drupal, WordPress.

3) Інтернет-магазин

Виходячи з назви, зрозуміло, що це тип сайту, через який можна здійснювати продажу. Для покупки товару користувачеві досить мати кошти на банківському рахунку або скористатися сервісами електронних грошей.

Деякі інтернет-магазини мають форму, в яку клієнт вводить дані, а потім з ними зв'язується менеджер і обговорює залишену заявку та умови подальшої угоди.

Движок для сайту здійснюється сервісами Joomla, OpenCart.

4) Новинний сайт

Цей сайт є електронним ЗМІ. Він може існувати у різних масштабах – від маленького, висвітлює міські події ресурсу, до загальнонаціонального рівня.

Оскільки новини зараз – дуже популярний формат контенту, то, як правило, сайт повинен оновлюватися регулярно.

Так само новинні сайти відрізняються за тематикою, вони можуть висвітлювати політику, медицину, бізнес, економіку та багато іншого, або ж писати про все, намагаючись охопити максимальну аудиторію.

Платформа, що використовується для новинного сайту, — це WordPress.

5) Інформаційний (контентний) SEO-сайт 

Так само як і новинний, контентний SEO-сайт дає людям інформацію, але головна його відмінність у тому, що інформація не має новинний стиль, а практичний.

Сайт такого виду легко відрізнити від інших, оскільки заголовки розміщених на ньому статей обов'язково будуть питального характеру.

Наприклад:

 • Як приготувати торт?
 • Де заробити гроші?
 • Як точити ніж?
 • Як створити сайт та ін.

Таке формулювання матеріалів дозволяє просувати сайти в рейтингу пошукових систем, і тому трафік SEO-сайту набагато стабільніше, ніж новинного.

Вся справа в тому, що якщо новинний сайт перестане публікувати свіжі новини щодня його відвідуваність скоротиться в рази, а якщо SEO-сайт має якісні матеріали, то вони будуть актуальні для користувачів завжди.

Оскільки відвідуваність таких сайтів висока, вони, як правило, заробляють на рекламі, що приносить їх власникам досить пристойний пасивний дохід. В одному з наших випусків ми вже писали що таке пасивний дохід, які види і джерела існують.

Якщо ви хочете створити SEO-сайт, рекомендуємо скористатися WordPress.

6) Web-портал

З такими сайтами знайомі всі, оскільки зараз у кожному місті є свій інтернет — портал. Він виділяється тим, що містить у собі чимало інтерактивних сервісів, розділів і статей.

З нього люди зазвичай дізнаються останні події, що відбуваються в місті, місце і час будь-яких заходів, погоду або оголошення.

Метою сайту є створення загального інформаційного простору для певного регіону чи обраної тематики.

Движок для Web-порталу – це Drupal або Joomla.

Етап 3. Підготовка матеріалів для наповнення сайту

Закінчивши другий етап і прийнявши відповідне рішення, слід приступити до підготовки матеріалу для майбутнього сайту. Вміст майбутнього сайту може входити: фото, відео, тексти, а також файли, призначені для скачування.

Як виявилося на практиці, більшість фахівців, що займаються розробкою сайтів, стикаються з однією глобальною проблемою: у замовників банально не вистачає ресурсів для наповнення сайту. Відсутній фірмовий стиль, логотип, фото товару та опис компанії. Тому вони рекомендують подбати про цю проблему заздалегідь.

Етап 4. Розробка дизайну і прототипу

Прототип – це графічний макет, який передає структуру майбутнього сайту. Для створення прототипу слід звернутися до фахівця, який спочатку на листочку вручну розіб'є елементи сайту на блоки, а потім сформує більш досконалий варіант прототипу в Adobe Photoshop. Тепер ваш сайт повністю готовий до етапу верстки.

Етап 5. Верстка

Макет, створений на минулому етапі, — це те, на основі чого буде працювати верстальник. Якщо є така необхідність, він може внести деякі правки і додатково залучити програміста для створення нового функціоналу.

Після проведення верстки і перевірки всіх функцій слід заключний етап. Якщо ви вмієте працювати з HTML, то можете провести його самостійно.

Програми для створення і верстки сайтів

Представляємо список найбільш зрозумілих і популярних програм для розробки і створення сайтів:

 • Notepade ++;
 • PhpDesigner;
 • Adobe Dreamweaver;
 • Adobe Muse;
 • Balsamiq Mockups.

Етап 6. Домен і хостинг

Покупка домену, іншими словами, — це придбання реєстраційного доменного імені. Майже всі компанії-реєстратори мають послуги хостингу і допомагають своїм користувачам в реєстрації.

Безпосередньо для реєстрації вам знадобляться паспортні дані, оскільки сайт буде закріплений за вами юридично.

Важливий момент: якщо реєстрація здійснюється на юридична особа, то слід вказувати дані саме юридичної особи.

Купити доменне ім'я (домен) ви можете у компанії-реєстратора доменних імен.

Основні реєстратори доменів — це:

 • nic.ua;
 • UARNet;
 • Lecos;
 • Imena.UA;

Зареєструвати домен можна у компанії-хостера при купівлі послуг хостингу. Це можливо зробити прямо з особистого кабінету хостингової компанії (хостера). Наприклад, у cityhost.ua такі послуги точно є.

Там же (в особистому кабінеті ви можете створити сайт безкоштовно з доменом ua безкоштовно. Як правило, всі перераховані вище компанії, в тому числі і хостери надають такі послуги. Сюди відносяться — вибір і установка CMS і т. д. При виникненні додаткових запитань, служба підтримки завжди намагається допомогти своїм клієнтам.

Як тільки ви вибрали домен і тариф хостингу, настав час запускати сайт.

Етап 7. Запуск

Вітаємо! Тепер ви дісталися до фінішу. Саме з цього моменту ваш сайт відкритий для всіх бажаючих, і ви зможете, нарешті, здійснити задумані мети.

Тепер ви знаєте, як створити свій сайт безкоштовно з нуля. А залучити потрібну цільову аудиторію вам допоможе реклама і seo оптимізація сайту.

SEO оптимізація сайту

Огляд кращих конструкторів сайтів

Безсумнівний плюс конструктора-висока стабільність без тестування. Всі помилки, які могли закрастися на етапі розробки, давно усунені. Адже "тестувальників" платформи багато, і кожен вносить свій внесок у перевірку. Почасти це і стимулює безкоштовну пропозицію шаблонів та інших елементів. Зараз створювати сайт самостійно на базі конструктора – зручно і безпечно.

Craftum

Клієнт отримує всі послуги в "одному пакеті", залишається тільки вибрати дизайн сайту і наповнити його контентом. У розпорядженні користувачів сотні готових шаблонів і ніяких обмежень за кількістю доменів або трафіку.

Особливості:

 1. Безліч готових шаблонів під різні бізнес-напрямки.
 2. Різноманітні блоки, які дозволяють зібрати сайт з унікальною структурою.
 3. Функція "Дизайн-блок" для створення кастомного сайту.
 4. Адаптивний дизайн. Вам не потрібно робити кілька версій сайту, блоки самі підлаштуються під будь-який розмір екрану.
 5. Зручний і зрозумілий інтерфейс, мінімум кліків для налаштування.
 6. Колекція шрифтів, картинок і іконок.
 7. Можливість вставити свій HTML-код, вбудувати Гугл.Карти і підключити сторонні віджети.

Сайти, створені на конструкторі, отримують необмежену кількість поштових скриньок, а також безкоштовний сертифікат SSL від Let's Encrypt. При виникненні питань користувачам доступна цілодобова технічна підтримка.

Tilda

Платформа вітчизняної розробки. На ній однаково просто робити лендінги, сайти-візитки, блоги або невеликі інтернет-магазини. Сервіс надає більше 210 шаблонів і 550 окремих блоків в 28 категоріях. Так що питання створення проекту на конструкторі полягає лише в підборі оптимального набору інструментів і оформленні потрібного дизайну.

Особливості:

 1. Сайт збирається з готових блоків в будь-якій послідовності.
 2. Сторінки відразу адаптовані для показу на мобільних пристроях.
 3. Платні тарифи включають модулі прийому платежів.
 4. Сервіс пропонує власну CRM, здатну працювати із зовнішніми сервісами.

Особливу увагу конструктор приділяє подачі візуального контенту. Його функціонал включає вбудований редактор зображень, колекцію безкоштовних кнопок, бібліотеку картинок. Готові блоки (типу кошика, форми прийому замовлення, оформлення доставки товару) працюють відразу ж після підключення до сторінки (методом Drag & Drop).

LPgenerator

Сервіс заточений під створення односторінкових сайтів (лендінгів). Тарифи не обмежують кількість сторінок, тому LPgenerator добре підходить для просування цілого списку товарів (під кожен – окрема посадкова сторінка). Безкоштовного тарифу у конструктора немає.

Особливості:

 1. Платформа заточена під продажі – власна CRM, аналітика, підключення сервісів з прийому платежів, телефонії, SMS-оповіщення, розсилок.
 2. Сайт збирається з готових блоків - 19 сценаріїв і каталог з 150 шаблонів.
 3. Сервіс пропонує масу маркетингових інструментів-квізи, спливаючі вікна, A/B-тестування.

При бажанні вдасться створити справжній інтернет-магазин. На платформі є готові модулі під каталог, картки товарів, кошик, оплату з банківських карт та електронних гаманців. Власнику сайту потрібно всього лише зібрати потрібну кількість сторінок і опублікувати їх. Тарифи залежать від обсягу підключаються опцій, тому систему легко масштабувати в залежності від завдань.

WIX

Ще одна платформа для створення сайтів з безкоштовним доступом до конструктора. Є і платні тарифи без обмежень за кількістю сторінок, дискового простору, переданого трафіку (а також з відсутністю реклами, яка відображається на free-акаунті).

Особливості:

 1. Сайт збирається з готових модулів-система пропонує сотні віджетів.
 2. Конструктор універсальний - підходить для створення онлайн-візиток, блогів, лендінгів та інтернет-магазинів.
 3. Просте підключення доповнень - модулі, що розширюють функціонал, доступні в App Market Wix.

Очевидно, що конструктори з наведеного списку мають схожий набір інструментів. Через це вибір відповідного варіанту може бути утруднений.


Є і інші популярні сервіси, здатні задовольнити запити допитливих користувачів, – це UKit, uCoz, Nethouse, 1C-UMI, Setup і ін. Вони також відрізняються інтерфейсом панелі управління, частково переліком функціональних можливостей, кількістю модулів, але подібне різноманітність бентежить ще більше.

Вихід із ситуації один: взяти найбільш важливі критерії і порівняти їх.

Порівняємо параметри конструкторів

Критерії Craftum Tilda LPgenerator WIX
Типи сайтів Візитки, лендінги, онлайн-каталоги Візитки, лендінги, блоги, прості інтернет-магазини Лендінги, онлайн-каталоги Візитки, лендінги, форуми, блоги
Наявність мобільної адаптивності Є Є Є Є
Безкоштовні шаблони 250+ 200+ 290+ 500+
Підтримка кастомізації Є Є Є Є
Навчальні матеріали Служба підтримки, база знань, Інформаційні статті Довідковий центр, вебінари, уроки та статті База знань, відеоуроки База знань, Інформаційні статті
Редагування коду Є Є Є Є
Тариф Free Немає Є Немає Є
Тестовий період 10 днів 14 днів 7 днів Немає
Власний домен Без обмежень Тільки на платних тарифах На тарифах "базовий" і "просунутий" На тарифах Combo, Unlimited, e Commerce
SEO-функції Метатеги, ЧПУ, заборона індексації Метатеги, канонічні сторінки, заборона індексації Метатеги, заборона індексації Метатеги, ЧПУ, редиректи, заборона індексації

На вибір конструктора цілком здатні вплинути такі "дрібниці", як договір з певним оператором онлайн-кас або розробником конкретної CRM. Немає сенсу підключати різні інструменти аналітики та обробки заявок. Ефективний підхід до реалізації полягає в об'єднанні каналів просування в єдиній системі (принцип «одного вікна»).

Загальні принципи створення сайтів на конструкторі

Інший спосіб вибору конструктора – випробувати сайти в дії, нехай вони і заповнені демонстраційними даними. Важливо зрозуміти, наскільки вони підходять під ваші завдання. Особливий акцент ставиться на зручності проходження конверсійного шляху (від входу на ресурс до здійснення цільової дії), якщо мова йде про комерційний ресурс, або на можливості довше утримати відвідувача в блозі або всередині каталогу зразків.

Рекомендації:

 1. Вибір стилістики, дизайну. Каталоги шаблонів обмежені, а іноді зовнішній вигляд сайту стає основним критерієм для конструктора. Головне, скоротити до мінімуму зміни налаштувань шаблону, адже це прискорить запуск проекту.
 2. Зробити ресурс оригінальним. Сюди включені роботи над зміною стокових зображень на власні, зміною кольорової палітри, розміру і типу шрифтів. Тут все просто-всі елементи зобов'язані відповідати фірмовому стилю і повинні відрізнятися від стилю конкурентів.
 3. Розробити унікальну структуру. Якщо сайт складається навіть з десятка сторінок, кожна з них "заточується" під окремий товар, Послуги, розділи.
 4. Підготувати контент. Наповнення сайту передбачає створення продають текстів, таблиць, якісних фотографій, інфографіки, відеороликів. Ні в одному конструкторі немає і не буде релевантного контенту – вони дають тільки дизайн і функціонал.

Отже, ми обговорили базову будову сайту і розглянули кращі платформи для його створення.Тепер можна переходити безпосередньо до творчого процесу! У цій інструкції ми не будемо писати свій код, а розглянемо лише ті способи побудови сторінок, якими можуть скористатися новачки. Це конструювання сайту в Craftum і використання шаблонів в Отже, ми обговорили базову будову сайту і розглянули кращі платформи для його створення.Тепер можна переходити безпосередньо до творчого процесу! У цій інструкції ми не будемо писати свій код, а розглянемо лише ті способи побудови сторінок, якими можуть скористатися новачки. Це конструювання сайту в Craftum і використання шаблонів в WordPress..

Як створити сайт в конструкторі Craftum

Якщо для розробки веб-сайту на CMS WordPress потрібні знання мови розмітки, CSS-стилів та іншого, то в конструкторі Craftum можна обійтися без них. Завдяки вбудованим шаблонам і особливому блоку «Дизайн блок» можна створити унікальний сайт зі своїм дизайном і стилем.

Давайте подивимося, як здійснюється робота з конструктором Craftum. Створимо з його допомогою простий сайт-візитку на основі шаблонів і дизайн-блоку.

 1. Відкриваємо офіційну сторінку і переходимо до реєстрації.Craftum
 2. Заповнюємо контактні дані і тиснемо «створити сайт». Сервісом можна користуватися безкоштовно протягом 10 днів!
 3. В результаті ми потрапляємо на головну сторінку конструктора Craftum – тут ми і будемо проводити всі маніпуляції з майбутнім сайтом. Ми можемо піти двома шляхами: використовувати готовий шаблон з обраної категорії або створити порожню сторінку і вже всередині неї додавати потрібні нам блоки. Для наочності давайте скористаємося порожньою сторінкою:Craftum
 4. Для її наповнення нам буде потрібно створити спеціальні блоки, які будуть відповідати за ту чи іншу інформацію. Насамперед тиснемо "вибрати блок".Craftum
 5. В меню, що відобразилося перед нами відкривається доступ до основних шаблонів сторінки. Наприклад, щоб створити меню, ми можемо просто вибрати для цього шаблон. Аналогічно можна вчинити з контактною інформацією та іншими блоками сайту. Крім цього, є опція "Дизайн блок", що дозволяє самостійно конструювати кастомний дизайн. Давайте розробимо перший блок на основі даної опції, а вже потім перейдемо до шаблонів.Craftum
 6. Після вибору дизайн-блоку ми потрапляємо у вікно його редагування. Для початку давайте очистимо Полотно-для цього виділяємо всі елементи і тиснемо клавішу «Delete».Craftum
 7. Також давайте приберемо фонове зображення - в меню зліва в розділі «Фон» натиснемо для цього на хрестик.Craftum
 8. В результаті ми отримуємо порожній полотно. Заповнимо його необхідною інформацією - насамперед додамо заголовок. Для цього у верхньому лівому кутку натискаємо на плюсик і вибираємо «Текст».Craftum
 9. Задамо назву заголовку, наприклад « Привіт! Це мій перший сайт». Також давайте додамо картинку з комп'ютера – виберемо для цього відповідний блок «фотографія».Craftum
 10. Щоб додати потрібну картинку, натискаємо по блоку "фотографія" і в лівому меню натискаємо "Виберіть файл".Craftum
 11. Давайте також приберемо ще й сітку, щоб побачити повну картину – для цього натискаємо на відповідну кнопку у верхньому правому куті.Craftum
 12. Ось таким у нас вийшов перший екран. У дизайн-блоці ми можемо працювати безпосередньо з елементами, наприклад, задати розмір тексту, змінити його шрифт і провести інші маніпуляції.Craftum
 13. Також для Сайту важливо опрацювати його адаптивну версію. Ми не будемо на цьому зупинятися, Але знайте, що екрани під різні пристрої налаштовуються через верхнє меню:Craftum
 14. На цьому закінчимо настройку дизайн-блоку і закриємо його.Craftum
 15. Давайте додамо ще один блок, наприклад, розділ "про нас". Для цього під створеним нами блоком натискаємо на плюсик і в розділі «Меню» вибираємо «про проект». Візьмемо для прикладу перший шаблон:Craftum
 16. У вибраному шаблоні ми можемо змінювати текстовий опис, а також видаляти непотрібні нам блоки тексту.Craftum
 17. Додамо розділ з контактами.Craftum
 18. Обраний розділ ми можемо редагувати так само, як і попередній. Крім того, ми можемо підкоригувати карту через налаштування блоку.Craftum
 19. Після того як будуть створені і заповнені потрібні блоки, слід опублікувати розроблений сайт. Для цього натискаємо на відповідну кнопку у верхньому правому куті:Craftum
 20. Задаємо назву сторінці і ще раз тиснемо "опублікувати".Craftum
 21. Щоб подивитися свій сайт і поділитися ним з друзями, ми можемо натиснути на кнопку «Відкрити сторінку» або на кнопку у верхньому правому куті.Craftum

На цьому розробка сайту в конструкторі Craftum завершена. Вийшов він зовсім простим, але на основі цього можна створити будь-який інший веб-сайт з різним функціоналом. Можна побудувати сайт повністю на дизайн-блоках або комбінувати їх з різноманітними шаблонами – все залежить від того, яких цілей ви хочете досягти.

Сплативши тариф на рік, Ви отримуєте домен в зоні .ua .укр. fun .host .site .space .website або .online безкоштовно!

Найбільш швидкий варіант - скористатися готовим шаблоном сайту. Вибираєте тематику ресурсу, клікаєте на вподобаний шаблон, замінюєте тексти і завантажуєте фото-вуаля, ваш унікальний сайт готовий до публікації в Інтернеті!

Як створити сайт на WordPress (На прикладі Timeweb)

Створення сайту на движку здійснюється дещо складніше, але я вірю в вас!

Кожен сайт в мережі ідентифікується унікальним ім'ям-наприклад – google.com або itstatti.in.ua. Таке ім'я прийнято називати доменом, зазвичай воно купується у реєстратора доменів, а потім встановлюється на хостинг. Існують і безкоштовні домени, але такий варіант більше підходить для тестованого сайту, ніж для повноцінного і робочого.

Коли доменне ім'я буде придбано, потрібно прикріпити його до свого сайту. Щоб це зробити, необхідно зареєструватися на хостингу, додати туди веб-сайт і тільки потім підключити домен. У випадку з Timeweb все набагато простіше-створити сайт і придбати для нього домен можна в єдиній панелі управління!

Вибираємо доменне ім'я і хостинг

Давайте створимо аккаунт на хостингу Timeweb і підключимо до нього домен:

 1. Переходимо на офіційну сторінку хостингу і в верхньому меню натискаємо на кнопку «Вхід для клієнтів».Timeweb
 2. На сторінці, що відобразилася вибираємо "реєстрація".Timeweb
 3. Вводимо своє ім'я та поштову адресу, потім тиснемо «стати клієнтом».Timeweb
 4. 10-денний тестовий період активовано. Тепер ми будемо перенаправлені в свій Особистий кабінет-тут і будуть відбуватися всі взаємодії з сайтом. Щоб підключити до нього новий домен, відкриємо розділ "Домени і піддомени".Timeweb
 5. Тут ми можемо як зареєструвати новий домен, так і додати вже існуючий. Якщо ви раніше купували десь доменне ім'я або хочете отримати безкоштовне, то виберіть «додати домен». Щоб купити новий домен, необхідно натиснути на кнопку "зареєструвати домен" і підібрати потрібне ім'я. Для прикладу підключимо безкоштовний домен, який видається хостингом.Timeweb
 6. Таймвеб дозволяє скористатися тестовими зонами .tmweb.ru, .tw1.su, .tw1.ru, .webtm.ru. наприклад, ми можемо створити безкоштовний домен типу myfirstsite.webtm.ru. зверніть увагу на те, що доменне ім'я може бути зайнято. Якщо воно буде вільно, то навпроти нього відобразиться зелена галочка. Після цього можна натиснути на кнопку «Додати».Timeweb
 7. Готово! Тепер ми можемо перейти по вказаному домену-досить ввести його в рядок запиту браузера, куди прописуються адреси сторінок. В результаті повинна відобразиться інформація про хостинг-це нормально, так як ми ще не створили сайт.Timeweb

Як бачите, підключити свій домен зовсім не складно. Тепер можна переходити до створення власного сайту на движку WordPress.

Встановлюємо WordPress на хостинг і вибираємо шаблон

Домен ми підключили, тепер давайте зв'яжемо його з нашим сайтом, але для початку створимо його базовий шаблон. Для цього в особистому кабінеті Timeweb виконаємо наступне:

 1. Переходимо в розділ "Каталог CMS" і вибираємо WordPress.WordPress
 2. У вікні, що відобразилося вибираємо "встановити додаток".WordPress
 3. Вибираємо доменне ім'я, активуємо створення нової бази даних і натискаємо на «почати установку».WordPress
 4. Готово! Тепер домен з'єднаний з новим сайтом, а ми можемо переходити до його модернізації. Для початку відкриємо адміністративну панель - тиснемо на "Перейти до додатка".WordPress
 5. Вводимо дані для входу, зазначені після установки WordPress, і тиснемо "Увійти".WordPress
 6. Далі ми потрапляємо в адмінку WordPress - тут і будемо проводити всі модифікації з сайтом. В першу чергу нас цікавить його зовнішній вигляд-для цього перейдемо в розділ «зовнішній вигляд» - > «теми» і в правій частині натиснемо додати «нову».WordPress
 7. Вибираємо вкладку "популярні" і потрапляємо у величезний магазин з різними темами – на даний момент їх 3918. Для прикладу візьмемо тему "Agencyup" і встановимо її.WordPress
 8. На цій же сторінці активуємо її.WordPress
 9. Тепер можемо відкрити сайт і переконатися в тому, що тема активувалася. Для цього у верхньому лівому кутку наведемо курсор миші на назву WordPress і натиснемо на «Перейти на сайт».WordPress
 10. В результаті перед нами відобразиться сторінка сайту. Щоб її кастомізувати, у верхньому меню є спеціальна кнопка «налаштувати», яка відкриває доступ до редагування доступних блоків: меню, футера, головної сторінки та інших елементів.WordPress

Ось так відбувається створення сайту на WordPress. Крім використання доступних тем, ви можете створювати свої власні-в такому випадку будуть потрібні знання HTML, CSS, PHP і JavaScript. Крім того, з цього ви можете побудувати непоганий бізнес – Створення сайтів на WordPress користується великою популярністю у всьому світі!

SEO оптимізація сайту — поетапна інструкція

Отже, як же вникнути у всі тонкощі оптимізації SEO та веб-дизайну проектів.

Поетапно розберемо всі подальші пункти.

1. Ідея. SEO. Дизайн!

Вирішили створити сайт? Тоді не пошкодуйте часу продумати все до найдрібніших подробиць, аж до останньої крапки.

Звертайте також увагу на кожну деталь, заповнюйте сайт мета-тегами, ключовими словами, не полінуйтеся зробити гідний дизайн своєї веб-сторінки.

Переконайтеся в актуальності обраної тематики.

Створіть свій УНІКАЛЬНИЙ стиль сайту.

2. Splash-сторінка

Бажаєте використовувати «Splash»? Щоб зацікавити користувача мережі, багато використовують такий прийом, як «Вступна» сторінка. Конкретну інформацію вона в собі не несе, а лише містить кнопку переходу на основну сторінку, але, якщо підійти до такої сторінки з розумом, то вона зацікавить не одну сотню користувачів. Правда, будьте готові до того, що така технологія порядком «гальмує» деякі функції сайту.

3. Зображення або текст?

Лінуйтеся писати контент сайту самостійно, при цьому мрієте про високий відвідуванні сторінки? НЕ ВАШ ВАРІАНТ. Щоб відвідуваність сайту була на висоті, а в таких пошукових системах, як Google, Yandex та інших великих пошукових системах, Вашу сторінку виводили однією з перших, не лінуйтеся вводити всю інформацію вручну.

Багато веб-дизайнери використовують саме текстове зображення для сайтів, але від цього сторінка стає менш популярною. Тим більше для текстової частини Вам допоможуть основні плагіни та інші ресурси CSS і HTML.

Але і про графічне зображення забувати не варто, адже у більшості пошукових систем давно є опція пошуку по зображенню. Наприклад, Гугл.Картинки

4. Назва сторінок і файлів сайту

Про графічних елементах ми згадали, тепер звернемо нашу увагу на назву файлів нашої веб-сторінки.

Наприклад, сайт ви вирішили створити про кішок, тому і фото, на якому зображений красень Шотландець (порода короткошерстих кішок), ви підпишіть як «scottishfold1961.jpg», тим самим зменшите відвідуваність сторінки, так як обмежуйте інформацію тільки породою, замість того, щоб написати узагальнено «о_кошках.јрд» або «о_животных jpg».

Завдяки узагальненими назвами картинок Ви залучаєте більше користувачів, тим самим збільшуючи популярність сайту.

5. Використання тегів «Alt»

Пам'ятайте, при додаванні графіки на веб-сторінку є можливість проставити нескладний тег Alt.

Не втрачайте додатковий шанс привернути людей на сайт, якщо зображення раптом відмовляється відкриватися, так як цей тег не дасть вислизнути від уваги користувача, якщо з сайтом технічні неполадки або виходять системні помилки.

6. Чистий код веб-сторінки

Один з важливих пунктів – це чистий код, за допомогою якого з'являється маса переваг для оптимізації сайту. Створіть правильний і переважно чистий код сторінки, так Ви максимально полегшите завдання пошуковій машині, і розпізнавати інформацію вона буде набагато простіше і швидше. Поки сайт в планах та стадії розробки, код частково вже повинен бути придуманий і поступово реалізований.

Існує безліч способів кодування веб-сторінки, з якими можна ознайомитися в інших джерелах.

7. Ключові слова = популярність сайту!

Придумали контент? Вже написали статті? Настав час КЛЮЧОВИХ СЛІВ для статей сайту!

Виділіть основну тему, яка буде цікава користувачеві мережі, і підбирайте потрібні слова, які бездоганно підходять до інформації статті.

Переконайтеся, що весь контент написаний грамотно і чітко, без зайвої «води». При включенні в статтю ключових слів не варто забувати і про норми їх використання, адже за нескінченне вживання «штампів» веб-сторінка буде заблокована і позначено як спам.

Процес і допомога професіоналів

Пам'ятайте, якщо процес створення і реалізації сайту досі здається Вам тяжким і нелегким, не бійтеся запитати поради у професіоналів у цій сфері.

До дрібниць продумувати дизайн, контент, постановку веб-сторінки. Експериментуйте і в міру поступайтеся деяким правилам, які говорять «Так не можна!».

Використовуйте теги, ключові слова, не бійтеся вводити нововведення і просити порад. Розвивайте свої навички у створенні веб-сторінок і радуйте користувачів досконалими сайтами.

Розкрутка сайту

Нарешті, процес створення сайту завершено, але, звичайно, для успішної роботи цього недостатньо, оскільки на сайті катастрофічно мало відвідувачів.

Виникає нова проблема — як зробити так, щоб цей сайт був відвідуваним?

Сама перша відповідь, яка повинна прийти в голову – це зробити так, щоб сайт бачили пошуковики.

Оскільки якщо сайт відсутній в індексі пошуковиків, це означає, що величезна кількість користувачів просто ніколи про нього не дізнається.

Але це проблема все ж легко можна виправити, і саме про це буде йти мова далі в статті.

Як працює пошукова система (Гугл та ін)?

Схема роботи пошукачів досить проста: робот (він же павук) методично обходить сайти і зараховує всі сторінки, на яких він побував, у базу даних, яку ще іноді називають «індексом». У ній зберігається абсолютно весь вміст сайтів, які відвідав робот.

Коли людина вводить в пошукову систему запит, система розподіляє сайти саме з того індексу, який зібрав павук.

Це дуже важливий момент, оскільки, якщо на вашому сайті не побував робот, відвідувачів на ньому не буде, адже виходить, що система просто не в курсі того, що ваш сайт існує.

Яким чином пошукова система відслідковує появу нових сайтів?

Робот, що належить пошуковій системі, індексує сайти безперервно. Адже актуальність пошукової системи безпосередньо залежить від того, наскільки швидко будуть проіндексовані нові сайти. Більш повна інформація буде корисна користувачам, які поставили запит, а це саме те, що формує думку людей про пошукові системи.

Крім того, вже проіндексовані сайти постійно додають нову інформацію, а значить, їх теж необхідно проіндексувати.

Зі старими сайтами набагато простіше, зайшов якось на них, робот просто час від часу повертається і додає в базу те, що з'явилося з моменту попереднього відвідування. Так само він переіндексірует старі сторінки, адже іноді інформація на них змінюється.

З новими сайтами все зовсім інакше, адже робот не знає їх адреси. Як же він їх знаходить, запитаєте ви?

Відповідь проста: павук дізнається про нові сайтах по посиланнях.

Посилання – це дуже важлива, основна частина інтернету. Вони порівнянні з нашими дорогами. (Що таке гіперпосилання?)

Міські дороги — це внутрішні посилання сайту, міжміські – це посилання між сайтами. З посиланнями, так само як і з дорогами, іноді можна їхати в конкретний пункт призначення, а іноді заїжджати кудись по дорозі. Іноді робот заходить на конкретну адресу, а іноді йде куди повезе, фактично переходить по всім зустрічним посиланнях і заносить їх в базу.

Щоб ваш новий сайт був занесений в пошукову систему, необхідно, щоб на одному з вже проіндексованих ресурсів з'явилася на нього посилання. Потім, під час наступного обходу, робот виявить посилання і знайде сайт.

Вважайте, що створеного сайту не існує, якщо посилань на нього в інтернеті немає. На просторах Глобальної мережі існує два основних типи посилань: платні і безкоштовні. Не складно здогадатися, що платними стають ті, за які заплатили, обміняли на що-небудь або пообіцяли щось. Вибір «платити» «не платити» завжди залишається за Вами.

Купувати посилання можна на різних біржах і сервісах. Наприклад, на біржі miralinks, gogetlinks і ін.

Крім посилань є й інший шлях, його ще називають пасивним, в ньому інформація потрапляє в базу завдяки різноманітним сервісів реклами або через розширення браузерів.

Пасивне додавання в індекс

Головний плюс пасивного методу в тому, що він вимагає для себе мінімум витрачених зусиль. Мінус — немає визначеності. Невідомо, коли саме спрацює «Апдейт» (оновлення). Сайт може потрапити в базу миттєво, а може через тиждень або навіть місяць. Якщо індексація сайту потрібна вам не терміново, то цього методу буде цілком достатньо.

Щоб додати свій сайт на індексацію («підказати роботу про нову сторінку») в ПС Гугл необхідно додати ці сторінки через сервіси AddURL.

В ПС Гугл — це посилання https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

Також «репостніть» («проженіть») нову сторінку (статтю) сайту за основним і популярним соц.мереж. Наприклад, Facebook, Twitter і т. д. Основною соцмережею для індексації сторінок є Twitter. Тому рекомендуємо завести (купити) і просунути свій аккаунт в Твіттері, де після посту в соцмережі, ваша сторінка буде проіндексована найближчим часом.

Створення сайту – це довга і копітка робота, яка займе досить більшу кількість часу. Але, будьте впевнені, якщо з розумом підійти до справи, розклавши кожну деталь по поличках, успіх у створенні та розкрутці сайту обов'язково прийде.

Приготуйтеся до того, що, прочитавши одну статтю в інтернет-ресурсі, Ви не створите потужний і багатофункціональний сайт, але з часом ви дізнаєтесь про всі нюанси створення і просування сайтів. Зараз мало вебмайстрів, які будуть викладати в мережу основи, секрети розкрутки веб-проектів. Адже, щоб дізнатися про них вебмастера витрачають багато часу і сил.

Як швидко проіндексувати веб-сайт?

За розміщення посилань завжди просять плату. Але ВИХІД завжди є. Щоб пошуковий «робот» з мережі помітив потрібну нам веб-сторінку, то і розмістити її необхідно на часто відвідуваних цим самим роботом сайтах.

Досить велика різноманітність популярних сайтів, на яких «живуть» ті самі пошукові «павуки» роботи, і де плати не зажадають. Тільки знайдіть підходящу «трастову» веб-сторінку.

Хочете, щоб пошуковий робот часто відвідував Ваш сайт, тоді одне з не багатьох, що знадобиться, – часто оновлювати контент (інформацію, графічні зображення, відео та інше утримання сайту).

Намагайтеся бути першоджерелом інформації, яка подається на сайті (не копіюйте чужі тексти, а пишіть свої, злегка змінивши стиль і мова оповіді.

Зацікавлювати користувачів вашого сайту і «пошукачів» чимось новим «свіжим».

Спосіб залучення пошукового робота-модератора до своєї сторінки, звичайно, дієвий, але займає досить велику кількість часу.

Як говорилося вище, сайт повинен перебувати «у русі» і оновлюватися свіжою інформацією досить часто і регулярно, а щоб комп'ютерна машина зрозуміла і прийняла даний факт, що ви готові на це, потрібен час.

Ну, а якщо Ви все ж не готові почекати, то тут ми переходимо до платних послуг.

Вирішити проблему можна двома способами:

Перший: тут вам знадобиться допомога фріланс бірж, де професіонали своєї справи будуть оновлювати зміст сайту, блогу і т. д. Слід попередити про те, що подібні послуги не завжди «влітають у копієчку».

Другий: знайти людей, які дозволять на своїх веб-сторінках і акаунтах розмістити посилання на Ваш сайт. Іншими словами — платна реклама. Користувачів, готових на співпрацю такого роду в мережі, більш ніж достатньо. При виборі враховуйте і те, наскільки «трастовий» веб-ресурс у користувача.

Якщо Ви зважилися на покупку посилань на інших сайтах, не забувайте і про всі популярні соціальні мережі (Твіттер, Гугл і т. д.).

Не вимагається для кожного сайту або соціальної мережі придумувати і писати щось нове, досить буде одного зображення або відео з вже придуманим (переробленим) Вами текстом, який буде розміщуватися на всіх веб-сторінках.

Часто задавані питання (FAQ)

Як знайти надійних і досвідчених виконавців для свого сайту? 

Щоб знайти досвідчених авторів статей - копірайтерів, дизайнерів, програмістів та інших виконавців, необхідно вивчити їх портфоліо, прочитати існуючі відгуки від інших замовників, прочитати їх блоги, якщо такі є.

Добре, якщо виконавець, якого ви вибрали для свого веб-сайту (проекту) офіційно зареєстрований як ТОВ або ІП.

Як навчитися створювати сайти безкоштовно?

В інтернеті існує безліч безкоштовних навчальних відеороликів і курсів, які дають цілком конкретні знання та відповіді на часті запитання.

Почати навчання найкраще з HTML і CSS. Вже потім можна переходити до мов програмування (PHP, C+ і т. д.). Корисними будуть знання та навички в комп'ютерній графіці.

Якого заробітку можна досягти при створенні сайтів?

Розмір заробітку на розробки і створення сайтів не має обмеження — заробіток може бути і 1 000$ і 10 000$ в місяць.

Все залежить від репутації, досвіду та наявності замовлень. Знаючи, як створюються сайти, можна заробляти наступними способами: на рекламу зі своїх веб-ресурсів, на їх продаж (наприклад, через біржу Telderi.ru), на замовлення: розробка та просування нових проектів.

При створенні великих і успішних сервсисов/порталів можна заробляти величезні гроші (розмір доходу не обмежений), тим більше що на початку етапу розвитку цікавого і оригінального проекту можна зібрати гроші допомогою краудфандінга.

Скільки коштує створити сайт — яка ціна?

Все залежить від вашої мети створення сайту. Це може бути як сайт-візитка (близько 2-5 тис. грн.), так і великий інтернет-магазин (від 15 тис. грн.).

В середньому Вам знадобиться близько 5-15 тис. грн на створення і початкове просування свого веб-сайту.

Чи потрібно знати програмування, щоб створити веб-сайт?

Хоча кодування технічно не є обов'язковим для створення веб-сайтів, це надзвичайно корисна навичка для початківців-розробників веб-сайтів. Вивчивши хоча б кілька базових мов програмування, ви зможете створювати сайт з нуля, пристосовуючи його до свого бачення, не потребуючи готових макетів сайтів або додаткових співробітників. Програмування також полегшить оновлення та підтримку вашого сайту на більш високому технічному рівні - як з точки зору інтерфейсу, так і з точки зору функціональних можливостей серверної частини.

Чому моєму бізнесу важливо мати веб-сайт?

Сьогодні майже кожна успішна компанія чи ініціатива має власний веб-сайт, який часто слугує домашньою базою для контенту, оновлень та посилань на інші цифрові ресурси компанії. Споживачі звикли очікувати такої присутності від компаній, з якими вони взаємодіють. Тому, щоб ваш бізнес залишався конкурентоспроможним та актуальним, вкрай важливо створити та підтримувати присутність в Інтернеті.

Які існують ефективні конструктори сайтів?

До популярних конструкторів сайтів належать WordPress, Wix, HubSpot і Gator - кожен із них має власну версію для створення веб-сайтів. Тим не менш, корисно вивчити кілька конструкторів і звузити свій вибір, виходячи з ваших унікальних цілей і бажаних функцій веб-сайту.

Висновок + відео

Насправді, в мережі є вся інформація по створенню і просуванню сайтів. Дивіться і читайте на спеціалізованих форумах, сайтах, де написано як створити сайт самостійно. Складний, на перший погляд, створення сайту, з часом буде даватися неймовірно швидко і захоплююче, а в майбутньому, не виключено, що для багатьох це стане джерелом доходів.

Читайте також - Як заробити на Ютубі з нуля

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити