Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Створення сайту на HTML

Останнє оновлення: Понеділок, 12 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

HTML

HTML (англ. Hyper Text Markup Language) — це мова розмітки гіпертексту, який є фундаментальною основою сучасного інтернету. Істотний момент — HTML не є мовою програмування, а саме розмітки. Тобто його завдання — вказувати, де, в якому вигляді і з якими властивостями повинен знаходитися на сторінці той чи інший об'єкт (текст, зображення, відео та інше).

Відео: HTML та CSS: як створити простий сайт (сторінку)

Керуючими елементами мови є теги. Кожен тег має конкретне призначення: один керує текстом, інший вставляє зображення, третій малює таблицю і так далі. Для написання коду HTML в чистому вигляді не потрібна ніяка програмна середа, досить елементарного текстового редактора типу стандартного Блокнота (Notepad). В цілях зручності можна використовувати спеціальні програми, що спрощують роботу шляхом рівневої структуризації подання коду і виділення кольорами різних ключових елементів (тегів, параметрів, тексту тощо).

Сам по собі мова гранично простий, і його легко освоїти практично «з нуля», не маючи серйозної теоретичної бази. Перші кроки в осягненні основ веб-розробки слід починати саме з вивчення HTML. Після HTML слід перейти до вивчення CSS. CSS (англ. Cascading Style Sheets) — каскадні таблиці стилів. Якщо з допомогою HTML створюється структура сайту за допомогою CSS ця структура прикрашається.

Коли кажуть, що сайт зроблений повністю на HTML, це означає, що сайт складається з безлічі HTML-файлів. Незручність ведення сайту на HTML полягає в тому, що доводиться редагувати кожну сторінку окремо через HTML-код. А якщо потрібно поміняти один і той же елемент на всіх сторінках сайту, то у сайту, зробленого повністю на HTML, немає можливості поміняти цей елемент разом, і доводиться міняти кожну сторінку. Тому, на сьогоднішній день, найбільш зручним варіантом для ведення сайту є створення сайту на CMS. CMS (англ. Content management system), він же движок — це система управління сайтом, яка дозволяє додавати інформацію на сайт через адмінку. Тобто Вам не треба створювати окрему HTML-сторінку і кожен раз заливати її на хостинг (місце зберігання файлів сайту по FTP (протокол передачі файлів), щоб викласти нову статтю, а також Вам не треба копатися в HTML-коді, щоб зробити виділення поставити посилання, прикрасити текст і т. д. З движком робота з сайтом стає простіше і швидше.

Менш популярний варіант — це сайт на PHP. Сайт, зроблений повністю на PHP, точно також, як сайт на HTML, складається з безлічі окремих файлів, тільки ці файли мають розширення вже PHP, що дає більше можливостей для сайту. Різниця між PHP і HTML-сайти полягає в тому, що у випадку з сайтом на PHP можна поміняти загальний елемент сайту (наприклад, меню, банер, шапку тощо) одним разом і не потрібно міняти кожен файл окремо, як це відбувається у випадку з сайтом на HTML. Крім цього PHP дає багато інших можливостей, які не можна реалізувати, використовуючи лише мову HTML. Якщо HTML і CSS потрібно обов'язково знати тим, хто хоче навчитися робити сайти, то PHP необов'язково знати, хоча рекомендується все-таки вивчити PHP хоча б опосередковано, оскільки знання PHP дуже спрощують розуміння роботи сайту на движку.

Щоб краще зрозуміти HTML, слід вивчити цю мову. Не бійтеся, це не складно. Буквально за 2-3 дні Ви будете знати HTML на «відмінно». На сайті http://itstatti.in.ua плануються уроки по HTML, але поки їх немає, можу порекомендувати безкоштовний відеокурс по HTML від Євгена Попова.

Також після вивчення HTML пропоную ознайомитися з безкоштовним курсом по CSS, який є продовженням курсу по HTML.

Успіхів у навчанні!!!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити