Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Створення сайту на Javascript

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Javascript

Мова Javascript — це мова сценаріїв, що виконуються на стороні клієнта. Тобто, на відміну від PHP програма на Javascript не працює із сервером, а виключно з браузером локального комп'ютера. У не такому далекому минулому Javascript асоціювався з різними візуальними спецефектами на веб-сторінці, і за великим рахунком, так воно і було.

Але справжня роль Javascript серйозна і масштабна. Саме за допомогою цієї мови реалізується концепція динамічного HTML (DHTML). Суть його полягає в тому, що обмін даними між комп'ютером і сервером відбувається без перезавантаження сторінки. На практиці це реалізується, наприклад, в обробці форм «на льоту» по мірі введення даних. Точно так само скрипт «підхоплює» натискання певних клавіш на клавіатурі і обробляє їх відповідно.

Точно так само, як і в PHP на мові Javascript вже написано безліч готових сценаріїв, наявних у відкритому доступі, і які немає потреби переписувати «з нуля». Javascript гранично важливий для створення саме сучасних веб-сторінок з логічно завершеною структурою і зовнішнім виглядом. Мова гранично простий у вивченні, логічний і зрозумілий.

Але все ж таки не рекомендується створювати сайт повністю на Javascript, тому що, по-перше, не у всіх користувачів інтернету включений Javascript в браузері, по-друге, на сьогоднішній день пошукові системи погано читають Javascript і індексація таких сайтів ускладнюється, а отже, ускладнюється і просування сайту. Тому слід використовувати Javascript як створення додаткових спецефектів, але в теж час необхідно стежити за тим, щоб сайт нормально працював при відключенні Javascript.

Щоб краще зрозуміти Javascript, слід вивчити цю мову в ознайомлювальних цілях, а потім вже вирішити, чи потрібно Вам вивчати Javascript більш докладно чи ні. На сайті http://itstatti.in.ua плануються уроки по Javascript, але поки їх немає, можу порекомендувати відеокурс «Javascript + jQuery для початківців у відеоформаті» від Євгена Попова.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити