Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Євген Попов — один з небагатьох авторів відеокурсів по темі вебмастеринга, яких я можу вам порекомендувати

Останнє оновлення: Понеділок, 22 серпня 2022 Автор: Вольдемар Воронцовський

Здрастуйте, шановні читачі блогу ITstatti.in.ua. Сьогодні я хочу опублікувати інтерв'ю з досить відомою людиною в області вебмастеринга і створення сайтів. Багатьом (і мені в тому числі) він допоміг вперше зануритися в цей потойбічний світ (за лаштунки сайтобудування), зробивши його з темного і загадкового більш-менш зрозумілим і в якійсь мірі навіть простим (самостійне створення сайтів за безкоштовно).

Я кажу про Євгена Попова. Зараз вже пройшло більше трьох років, як я вперше познайомився з його відеокурсом по Joomla і, напевно, значимість цієї події дещо потьмяніла, однак факт залишається фактом — Попов сам того не знаючи дав мені путівку в інтернет-життя.

Євген Попов

З тих пір я мав можливість ознайомитися і з іншими працями цього автора (але не всіма), а заодно і десятками відеокурсів на тему вебмастеринга і Seo просування сайтів від інших творців инфопродкуктов (відеокурсів). Напевно, ви зі мною погодитеся, шановні читачі, що його можна, за великим рахунком, вважати чи не єдиним автором, чиї відеокурси коштують витрачених на них грошей.

Євген Попов — шлях вебмастера в інфобізнес

Стільки шлаку мені траплялось, що просто аж зло бере, наскільки заспамили і дискредитували досить корисну нішу навчальних відеокурсів (інфопродуктів). У багатьох потенційних користувачів виробилася вже стійке неприйняття і утвердилося бажання не кидати гроші на вітер (іноді відчуваєш себе буквально оплеванным після знайомства з черговим маренням за сто кровних баксів).

Вся проблема криється в тому, що єдиною гарантією якості може бути тільки ім'я автора. Ось саме таким автором, на мою особисту думку, і є Євген Попов. Якщо мені цікава якась тема і автором відеокурсу за неї є він, то питання про те, чи варто витрачати час і гроші на ознайомлення, у мене не виникає.

Звичайно ж, мені зовсім не імпонує та манера, з якою автори інфопродуктів нав'язують свої творіння (продають онучі текстів), але це вже стало догмою в цій області бізнесу, хоча багатьох користувачів від цих спроб зомбування вже верне. Євген теж використовує цей спосіб агітації, але як те в нього це виходить не у такій дратівної формі, як у інших авторів (або я до нього ставлюся дуже упереджено).

Взагалі, створенням инфопродкутов зараз займаються всі кому не лінь — не дає спокою успіх Попова і подібних йому Топових відеоінструкторів. Та й можливість впарити мало не порожній диск із записом власне марення за кілька тисяч рублів змушує багатьох проявляти активність на цьому полі. Якщо надумаєте цим займатися, то раджу звернути увагу на систему JustClick, що включає в себе повний набір інструментів (партнерку, магазин, сервіс e-mail розсилок тощо).

У зв'язку з цим я, звичайно, розумію і, по більшій частині, поділяю скепсис багатьох вебмайстрів з приводу корисності більшості існуючих інфопродуктів, але смію вас запевнити, що Євген Попов є яскравим винятком із правил і його відеоуроки будуть вам корисні. Як кажуть, зуб даю. Загалом-то, манеру максимально докладного викладу матеріалів я перейняв частково саме у нього.

Ну, а тепер, власне, сам текст інтерв'ю з одним із найчесніших инфобизнеменов, який продає не повітря, а дійсно цінні та, зібрані в одному місці ті крихти знань, які так необхідні початківцям. Правда, ці крихти займають найчастіше мало не добу чистого часу, але воно і зрозуміло, що я тут перебільшую.

Моє перше запитання буде цілком логічним. Не дивлячись на те, що я вже в деякій мірі Вас представив, хотілося б почути це саме з Ваших вуст. Хто такий Євген Попов? Хотілося б почути, де народився, навчався, як відбувся як інфобізнесмена? Якщо можна, то за датами виходу окремих відеокурсів і ступеня їх популярності (очікуваною або неочікуваною). Загалом-то, я сподіваюся, що ця відповідь повинен зайняти не менше половини всього інтерв'ю.

Народився я в місті Жовтневий, який знаходиться на заході Республіки Башкортостан. Ріс звичайною дитиною, добре вчився, займався спортом, грав у футбол.

Після закінчення 9-го класу батьки вирішили, що я повинен піти вчитися в технікум на «комп'ютерника». У ті роки комп'ютери тільки стали доступними для звичайних людей і все справедливо вважали, що за ними майбутнє!

Ось так я і став комп'ютерником і незабаром після надходження, отримав від батьків свій перший комп'ютер. Я відразу зрозумів, що це моє і тому роки навчання пройшли для мене легко.

Закінчивши технікум, я вступив одразу на 3-й курс Уральської Державної Гірничої Академії в місті Єкатеринбург. Спеціальність була майже така ж, як в технікумі і називалася «Автоматизовані системи управління». Там я вже «підсів» спочатку на програмування, а потім і на сайтостроение, яке в ті роки починало набирати дику популярність.

Провчившись три роки, і захистивши диплом по темі «Створення інтернет-магазину», я повернувся в рідне місто і почав шукати шляхи, ніж заробляти на життя.

У підсумку, після недовгих пошуків мій погляд упав на бізнес з продажу солодкої вати. У той час солодку вату у нас продавали за ціною 15-20 крб. за штуку, а для її виробництва була потрібна лише ложка цукру. Я подумав, що це чудово – адже можна купити мішок цукру за 500 рублів і продати його за 10-20 т. р. у вигляді солодкої вати.

Я позичив грошей у батьків, з'їздив в Самару і купив там апарат для виробництва солодкої вати. Оформив всі документи і дозволи і почав торгувати скрізь, де тільки можна – міські парки, стадіони, народні гуляння і т. д.

У підсумку за літо я не тільки відбив всі гроші і повернув борги, але і заробив на свою першу машину — ВАЗ 2104.

Але торгував я не кожен день і у вільні дні сидів за комп'ютером і вивчав усе, що пов'язано з створенням сайтів. Мови програмування і різні цікаві програми, такі як Macromedia Dreamweaver і Adobe Photoshop і все глибше і глибше затягували мене в цю область.

І ось в один прекрасний день мені попалася стаття про інформаційний бізнес. По початку, я не повірив, що можна заробляти гроші на продажі своїх знань, але, копаючи глибше і глибше, я зрозумів, що це цілком реально і вирішив, що буду займатися саме цим.

Так я закинув свій бізнес з солодкою ватою і занурився в інфобізнес.

Ну а далі, як кажуть, пішло-поїхало. Я створив сайт ruseller.com, де почав викладати велику кількість корисного контенту. Потім створив безкоштовний електронний журнал «Інструменти онлайн-бізнесу», який існує досі і нещодавно вийшов ювілейний 50-й випуск.

В результаті навколо моїх проектів зібралася велика аудиторія людей, які хотіли самі створювати сайти, створювати инфотовары і продавати їх через Інтернет. Я почав аналізувати, що потребує моя аудиторія і потихеньку почав розробку свого першого інфопродукта, який називався «Всі технічні моменти онлайн бізнесу у відеоформаті».

Приблизно через півроку я запустив цей 36 годинний курс у продаж і майже відразу зрозумів, що створив щось реально корисне і цінне, те, чого всі так довго чекали. Курс продавався добре і я досі отримую захоплені відгуки від людей, які його пройшли.

Роботи на той момент у мене додалося, тому потихеньку я почав брати до себе в команду нових людей.

Приблизно через рік я випустив свій наступний курс, який називається «Як створити інформаційний бестселер на CD або DVD», який був концентратом всіх моїх знань та досвіду щодо створення навчальних курсів на дисках.

Ну а далі, продовжуючи орієнтуватися на прохання аудиторії, я почав помічати, що все більше і більше людей хочуть навчитися створювати динамічні сайти з використанням мови PHP і баз даних MySQL, тому я поділився цими знаннями в курсі «PHP+MySQL для початківців».

Після цього я обзавівся сім'єю і відразу привернув свою дружину Зінаїду Лук'янову до інфобізнес. Ми створили для неї сайт photoshop-master.ru, де вона викладала свої уроки і переклади західних авторів з фотошопу. У майбутньому, в рамках цього проекту ми також запустили ряд навчальних курсів. Якщо далі слідувати моєї лінії, то все тривало в тому ж ключі – я вів розсилку, спілкувався з аудиторією, вів свій блог і поступово створював нові навчальні курси.

Так з'явилися курси «Joomla – професійний сайт за один день», який став справжнім порятунком для тих, хто не хоче вникати у всі нетрі сайтобудування, а хоче створити сайт за кілька простих кроків. Далі був курс «Сайт з нуля » про швидкому створенні блога.

Після нього я запустив невеликий курс для тих, хто закопується в своєму інфобізнес – «Технічні секрети продуктивної роботи в онлайн-бізнесі». Тут ще варто сказати, що паралельно з веденням бізнесу я, звичайно ж, не забував підтримувати себе в хорошій фізичній формі і виконав норматив Майстра Спорту Росії зі спортивного орієнтування на велосипедах. І досі я тренуюся і їжджу по всіх значущих змагань. У 2010 навіть вдалося з'їздити на етап кубка світу у Польщі.

У 2010 році я запустив у продаж тільки один курс « Javascript + jQuery для початківців». Дався він мені не дуже легко т. к. я звик все розкладати по поличках, а ця тема не так вже просто розкладається на ці полички.

2011-й рік став для мене роком оновлення всього бізнесу. Я оновив всі свої сайти, оновив обкладинки своїх курсіві найголовніше, нарешті оновив свій курс по технічним моментам, який тепер повністю відповідає поточній ситуації в інфобізнес і дає людям всі необхідні знання з технічної сторони.

Така моя історія, якщо розповідати її коротко.

Дякую за таку розгорнуту відповідь – ємко і інформаційно.

Про чесність, доходи і витрачений час

Але все ж, Євген, от якщо Ви мене запитаєте, чого не вистачає в цьому вражаючому списку, то я готовність Вам відповім, що не вистачає найдокладнішого відеокурсу про просування сайту.

У Вас вже є все, що тільки можна придумати про створення сайту або блогу, але ж це тільки початок і, на мою думку, визначає лише близько 20 % майбутнього успіху проекту. А все інше це вже наповнення матеріалами сайту і його просування.

Всі вебмастера більшу частину часу ламають голову саме над просуванням і Ви могли б на 100% потрапити в аудиторію. Що Ви думаєте з цього приводу?

Так, це, безумовно, цікава тема і я впевнений, що такий курс в моєму виконанні буде добре продаватися. Але проблема в тому, що поки я не відчуваю себе експертом у цій темі і поки не готовий вчити цьому інших людей.

Шкода, я б послухав. Ще хотів поставити питання про відеокурс по правильного розподілу часу, щоб встигати все. Ну, я його не слухав, але можливо, що Ви мене переконаєте. Чесно — не вірю я у все ці штучки і, можливо, помиляюсь. Мені чомусь завжди дуже нудно здавалося будувати плани і слідувати їм — імпровізація та інтуїція рулять. Я не прав?

Тут немає єдиного вірного відповіді. Є люди, які все люблять робити спонтанно. А є такі, яким строгий план подавай.

Тому якщо вам подобається працювати, так як ви працюєте, і у вас немає щемливого почуття, що ви могли б встигати робити більше справ, то такий курс вам ні до чого. Але ж є багато людей, які постійно нічого не встигають, в їх житті хаос, вони перевантажені і не знають, як правильно розподіляти свої справи. Ось саме для них я і записав свій курс.

Що значить Seo для Євгена Попова, відносини з піратами і плани на майбутнє

Крім партнерської програми які способи розкрутки і залучення покупців Ви використовуєте? Може бути просуваєте сторінки з ефективними текстами по відповідним запитам в пошукових системах? Ссилки купуєте?

Ссилки не купую і просування в пошукових системах теж не використовую. Я прихильник іншого підходу.
Всім відомо, що на «холодному» трафік складно заробити. Холодний трафік – коли люди заходять на сайт і їм відразу пропонують щось купити, хоча вони не знайомі з автором і, по суті, їм пропонують купити кота в мішку.

Тому я роблю наголос на розсилку і свої тематичні проекти, через які даю багато якісних безкоштовних матеріалів.
Будь-яка людина може зайти на мій сайт evgeniypopov.com і знайти там сотні безкоштовних уроків. Якщо людині подобаються мої безкоштовні матеріали, то він вже з більшою ймовірністю захоче придбати і платні продукти. Знаючи про те, що його не обдурять і який рівень якості йому варто очікувати.

Тому в партнерці ми додали інструмент «Рекламні кампанії», який дозволяє направляти «холодний» трафік не безпосередньо на продають сторінки, а на сторінки з безкоштовними матеріалами та курсами.

Ну так, цю особливість я помітив відразу, правда, вже після перегляду відеокурсу з Joomla. Підхід безумовно вірний, але я б ще й сайт просував. Однозначно це зайвим не буде і продажу безпосередньо з сайту, напевно, зростуть (можливо, в рази). Переконаний — відгороджуватися від Seo не варто, бо воно рулить на сьогоднішній день. Знайдіть спеца, а потім змусьте його записати відеокурс — вийде подвійна вигода. ІМХО.

Євген, ну і на завершення хотілося б дізнатися Ваші плани на найближчий час? Нам варто чекати від Вас що-небудь новенького і карколомного?

В цьому році я продовжу оновлювати свої курси, тому що час йде, світ змінюється, і деякі моменти перестають бути актуальними. Також останнім часом я багато працюю з відео і особливо мені цікаво відео на однорідному кольоровому фоні (зазвичай це зелений фон), яке дозволяє легко відокремити людину від фону і помістити його, наприклад, на сайт. Можливо, почну робити уроки у цьому напрямку.

Цікаво. Як говориться — будемо подивимося. Дякую за інтерв'ю, удачі Вам з дружиною і успіхів Вашим проектам.

Велике спасибі! Бажаю вашому проекту постійного розвитку і більше відвідувачів.

P. S. Дякую за цікаві запитання!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити