Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Створення інформаційного сайту: 10 етапів створення

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Створення інформаційного сайту

Радий вітати вас на своєму блозі! Сьогодні пропоную поговорити на таку тему, як створення інформаційного сайту.

У цій статті докладно розглядається покрокова інструкція створення такого ресурсу. Я розповім про основні етапи – після прочитання матеріалу у вас не залишиться питань, як зробити сайт і заробити на ньому. Найголовніше – я керуюся власним досвідом. Тому все описане нижче - вже багато разів перевірено. Всі поради та рекомендації - дієві та ефективні. Застосовуючи їх, ви точно отримаєте хороший результат.

Мета створення інформаційного сайту

Основна мета створення інформаційного сайту - задовольнити пошукові запити, використовувані користувачами в мережі. Тобто, щоб за конкретним пошуковим запитом відвідувач приходив на ваш сайт і отримував там необхідну йому інформацію.

Відзначу, що створення інформаційного сайту цікаво, в першу чергу, компаніям, які прагнуть вести свій бізнес в інтернеті. Або залучати за допомогою мережі нових клієнтів. Подібний ресурс позитивно позначається на іміджі компанії, додає їй лояльності з боку діючих і потенційних клієнтів.

Однак інформаційний сайт може бути не тільки корпоративним, але і особистим. Припустимо, ви створюєте його для себе, публікує статті з певної тематики. Користувачі приходять на ваш ресурс, отримують відповіді на ваші запитання, А ви – заробіток. Наприклад, на рекламі. Чим більше відвідувачів, тим вище рівень вашого заробітку.

Створення інформаційного сайту з нуля: 10-ть етапів

Тепер переходжу до основної теми статті. Розповім, які інформаційні технології створення сайтів задіє і як ними правильно користуватися. Це покрокова інструкція – ознайомившись з нею, ви зрозумієте, як робити сайти самому, навіть якщо ви нічого не знали по цьому напрямку.

1. Вибираємо тематику

Для початку необхідно визначитися з тематикою вашого майбутнього сайту. Найкраще вибирати напрямки, в яких ви маєте фундаментальні знання. Наприклад, фотографи можуть писати статті про мистецтво фотографії.

Також слід перевіряти тематику за допомогою сервісу google keyword planner. Введіть цікавить Вас напрямок і подивіться, скільки місячних запитів їй відповідає. Якщо кілька десятків тисяч, можете сміливо працювати в даній області.

Зверніть увагу! Запит повинен бути загальним, тематичним. А ось статті для свого ресурсу ви будете готувати вже за більш вузьким, спеціалізованим напрямками. Частотність таких запитів може становити, як кілька десятків показів, так і кілька тисяч показів на місяць.

2. Аналіз конкурентів

Якщо говорити про те, які Інформаційні технології cтворення сайтів зачіпає, то слід зазначити використання того ж google keyword planner і деяких сервісів, що допомагають провести аналіз конкурентів.

Для цього вам потрібно зробити наступне:

 • у своєму браузері включити режим інкогніто;
 • ввести пошуковий запит;
 • пропустити сайти, розташовані вгорі сторінки пошуку – це реклама;
 • вибрати на першій сторінці сайти, які найбільш релевантні вашій тематиці;
 • використовуючи ресурс pr-cy.ru, аналізувати два-три сайта-конкурента.

Після проведення аналізу, вам буде доступна наступна інформація про ваших конкурентів:

 • кількість сторінок у видачі;
 • трафік на добу;
 • кількість сторінок, що посилаються на сайт;
 • вік домену.

Так ви зможете зрозуміти, наскільки якісний контент публікують ваші конкуренти, середню відвідуваність для кожної сторінки сайту в добу, і багато іншого. Тобто, ви будете розуміти, наскільки зможете конкурувати з цими ресурсами.

При аналізі конкурентів обов'язково оцініть дизайн сайту, його зручність для користувачів, структуру розділів, форму подачі матеріалів і т. д.

3. Вибір платформи (CMS) для сайту

Наступний етап - це вибір платформи або системи управління сайту (CMS). Серед таких можна виділити кілька безкоштовних або умовно-безкоштовних:

 • Joomla;
 • Drupal;
 • WordPress.

Зверніть увагу! Представляючи інформаційні технології створення сайтів які зачіпає, я не буду говорити про безкоштовних конструкторах, як Wix і їм подібні. Це трохи інша область. Тим більше, конструктори мають ряд обмежень, що не дозволяють зробити сайт функціональним, зручним.

Кожна з платформ має свої переваги і недоліки. Але серед всіх існуючих CMS особисто я віддаю перевагу Joomla і WordPress.

4. Вибір теми оформлення

Тему можна або завантажити безкоштовно з різних тематичних ресурсів, або замовити. Безкоштовне скачування з незрозумілих джерел – не кращий вибір. Там можуть бути віруси, різні скрипти, що завдають шкоди сайту.

Тому моя рекомендація – користуватися офіційними темами, поданими на сайті обраної вами платформи (CMS) або замовляти їх у профільних фахівців.

Головні вимоги до тем оформлення:

 • естетичність;
 • простота;
 • відповідність тематиці вашого сайту.

5. Вибір доменного імені та його реєстрація

Створення інформаційного сайту зажадає від вас вибір доменного імені. Краще не економити на ньому і реєструвати на сайтах перевірених, відомих сервісів. Інакше зекономлені 2-3 долари в результаті приведуть до втрати домену в майбутньому.

Доменне ім'я має відповідати тематиці вашого сайту, але не варто робити його занадто довгим або використовувати ключові фрази в ньому. Оскільки таке ім'я буде нечитабельним і сприйматися, як набір букв – наприклад, urokifotografiionlayn.сом.

6. Вибір хостингу та розміщення на ньому сайту

Продовжую розповідь про те, які інформаційні технології створення сайтів задіє. Тепер мова піде про хостинг – грубо кажучи, це місце, на якому буде розташовуватися ваш сайт.

Хостинг надають спеціалізовані компанії. Вибирати його потрібно також уважно, щоб сайт працював, як годинник, був завжди доступний для ваших відвідувачів.

Зверніть увагу! З висоти свого досвіду зазначу, що сьогодні набагато складніше знайти неякісний хостинг. Будь-яка компанія, що працює на профільному ринку більше трьох років, заслуговує довіри з боку власників сайтів. Якщо за три роки компанія не закрилася, вона надає хороший рівень сервісу.

Є ряд критеріїв, за якими я свого часу вибирав хостинг:

 • простота користування адміністративною панеллю в особистому кабінеті;
 • оперативність відповідей і професіоналізм служби технічної підтримки;
 • наявність певних бонусів для постійних клієнтів.

Як розмістити сайт на хостингу, зазвичай докладно розповідається на ресурсі обраної вами компанії. Покрокова інструкція часто зрозуміла навіть новачкові, але якщо виникають питання, слід просто звернутися в службу технічної підтримки і вони вирішать всі ваші проблеми.

7. Розробка структури

Створення інформаційного сайту передбачає створення логічної, зрозумілої і простої структури. Щоб створити дійсно зручну структуру, слід виконати ряд дій:

 • подивитися, які категорії на своєму сайті використовують конкуренти;
 • вибрати ключові слова, відповідні категоріям, і перевірити їх в сервісі google keyword planner;
 • видалити не підходящі вам розділи, додати ті, які вам потрібні;
 • зробити структуру більш зрозумілою і логічно вибудуваною, ніж у конкурентів.

В принципі, нічого складного в цьому немає. Хоча у початківця веб-майстра можуть виникнути певні труднощі. Тут головне не поспішати – не намагайтеся все зробити за пару годин. Проаналізуйте структуру конкурентів і на пару днів візьміть паузу, щоб все переосмислити. Потім створіть свою і знову зробіть паузу в пару днів. Після цього ще раз вивчіть її – впевнений, ви зрозумієте, які зміни необхідно внести в структуру, щоб поліпшити її.

8. Підготовка семантичного ядра

Семантичне ядро - це ключові запити, за якими користувачі будуть приходити на ваш сайт. Простий спосіб складання семантичного ядра – перенести назву вашого сайту і всіх категорій в програму Key Collector. Вона надасть вам релевантні пошукові запити.

Зверніть увагу! Програма платна, але її вартість не така вже й висока. Тим більше, що в майбутньому вона вам ще знадобиться, коли потрібно буде підбирати ключові запити для своїх статей.

Ці запити і слід використовувати при просуванні сайту в подальшому.

9. Наповнення сайту контентом

Це найбільш тривалий етап. По суті, він не має закінчення, оскільки триватиме протягом усього терміну існування сайту. Основний контент – це статті. Вони повинні:

 • бути якісними і корисними для користувачів;
 • відповідати певним ключовим запитам;
 • бути унікальними.

Стаття повинна давати користувачеві нову і корисну для нього інформацію, відповідати на його питання. Крім того-вона повинна бути унікальною, тобто, написаною спеціально для вашого сайту, а не скопійованою з чужого ресурсу. Тільки в такому разі можна розраховувати на приплив користувачів і зростання популярності ресурсу, як в очах пошукових роботів, так і в очах відвідувачів.

У початківців веб-майстрів є дві крайності - вони пишуть або неоптимізовані тексти, або занадто переоптимізовані.

У першому випадку статті готуються без використання ключових запитів. Тому і пошукові роботи не видають їх користувачам, коли ті використовують певні «ключі» в пошукових системах.

У другому випадку в тексті статті використовується занадто багато ключових слів. Пошукові роботи оцінюють такі сторінки, як спам і накладають на них фільтри, бани.

Представляю вам невелику інструкцію, як правильно підготувати якісну і корисну статтю, яку гідно оцінять і пошукові роботи, і відвідувачі сайту:

 • введіть обраний пошуковий запит в google keyword planner;
 • подивіться, наскільки він актуальний;
 • введіть в пошукову систему і проаналізуйте конкурентів, що знаходяться на першій сторінці видачі;
 • прочитайте коментарі до статей конкурентів, що дозволить зрозуміти, які саме питання залишилися незачепленими в їх матеріалах;
 • скористайтеся цією інформацією, щоб підібрати супутні ключові запити;
 • проаналізуйте все і складіть план статті.

За цим планом пишіть статтю. Основне ключове слово в прямому входження використовуйте в головному заголовку і в одному з підзаголовків, кілька разів (в залежності від обсягу статті) в самому тексті. Також використовуйте кілька разів змінене або розведене ключове слово.

Зверніть увагу! Правильно оформляйте структуру. Вона має на увазі «чіпляючий» заголовок, наявність підзаголовків Н2 і Н3, списків і цитат.

Важливо, щоб стаття була дійсно корисною для користувача, відповідала на питання, які він може задати по даній темі.

Звичайно, писати статті самостійно – важка праця, що вимагає багато вільного часу. Якщо у вас такого немає, доведеться звернутися за допомогою до професійного копірайтеру.

10. Монетизація сайту

Останній етап, про який розповім – це монетизація сайту. Для нормального просування необхідно:

 • зробити внутрішню оптимізацію;
 • опублікувати не менше 50-ти статей;
 • подбати, щоб посилання на статті з вашого сайту були в соціальних мережах.

Коли трафік досягне 100 унікальних відвідувачів, додавайте сайт в Google AdSense. Цей сервіс допоможе вам заробляти гроші за допомогою реклами.

Інформаційні технології створення сайтів: коротко про основні способи заробітку на сайті

Створення інформаційного сайту буде виправданим, якщо він почне приносити вам дохід. Як заробити на сайті я докладно розповідаю в тематичному розділі блогу. Зараз коротко перерахую основні напрямки, реалізація яких принесе вам гроші.

 1. Контекстна реклама Google AdSense
 2. Банерна реклама – розміщення на сайті рекламних банерів.
 3. Тизерна реклама.
 4. Партнерські програми.
 5. Публікація рекламних статей.
 6. Публікація посилань у своїх статтях.

Кожен з видів заробітку має свої особливості. Обов'язково слід підключити контекстну рекламу – якщо сайт буде добре розвиватися, стане відвідуваним, вона буде приносити вам солідний прибуток.

Відео

Читайте також: SEO просування сайту самостійно: 11 етапів розкрутки сайту

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

# Никита Михалков 02.12.2019, 12:02
Спасибі, дуже зрозуміло пояснили. Спасибі величезне автору цієї статті.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
# ITstatti.in.ua 02.12.2019, 22:12
Завжди будь ласка
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата