Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке фавікон і навіщо він потрібен?

Останнє оновлення: Четвер, 22 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Значок веб-сайту, або фавикон – вкрай корисна і необхідна річ для будь-якого сайту. Давайте розберемо, що ж це таке, і як він допоможе в просуванні вашого сайту.

Фавікон

 

Фавикон (favicon) – це маленька іконка розміром 16х16 або 32х32 пікселя, в якій, як правило, поміщають основний логотип або першу букву назви компанії. Відображається у вкладці браузера поруч з назвою сторінки сайту в пошуковій видачі ліворуч від позиції сайту.

Фавікон для сайту

Основні плюси

  • Покращує вигляд сайту в пошуковій видачі

Дуже добре це видно на зображенні, наведеному вище. Сайти, у яких є іконка, не тільки більш помітні в пошуку, але і викликають більше довіри у користувачів.

  • Впізнаваність сайту

Фавикон підвищить впізнаваність вашого бренду в Інтернеті. Також за бажання повторно відвідати ваш сайт, користувач легко зможе знайти його в закладках або історії браузера, просто якшо по знайомій іконці.

Як створити і встановити фавікон для сайту?

В сучасних браузерах не обов'язково вказувати посилання на іконку в коді, вони автоматично намагаються знайти зображення з розширенням .ico в корені сайту. Але якщо ваш фавикон знаходиться, наприклад, в папці шаблону або теми, то можна скористатися спеціальним кодом.

Даний рядок "link rel="icon" type="image/png" href="/шаблон/favicon.ico" /" вставляється в код сайту після тега "head" і вказує браузеру і пошуковикам, звідки брати іконку.

Самостійно ж створити іконку для сайту вам допоможуть онлайн-сервіси, яких достатньо лише завантажити будь-яке зображення і на виході завантажити готову favicon.ico.

Чому у мого сайту не відображається іконка в пошуку?

На жаль, самостійно не можна додати фавикон в пошукову видачу Яндекса. Додавання відбувається тільки після спеціального апдейта Favicon, який відбувається приблизно раз у два місяці.

Висновок + відео

Спершу може здатися, що фавикон не така вже обов'язкова частина вашого сайту. Але розібравшись, ви переконаєтеся, що вона вкрай необхідна для успішного просування: для підвищення довіри до сайту з боку користувачів пошукових систем, також можна прочитати 6 основних SEO-факторів на сторінці та ТОП-10 помилок юзабіліті сайтів.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити