Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар Воронцовський

ТОП-10 помилок юзабіліті сайтів

Останнє оновлення: Субота, 14 травня 2016 Автор: Вольдемар Воронцовський та редакція сайту
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

 юзабіліті сайтів

 

 1. Незрозуміла тематика сайту

  Так буває, що сайт являє собою квест, загадку, шараду, відгадавши яку користувач отримує приз – він нарешті розуміє, для чого потрібен йому цей конкретний сайт, що пропонує ваша компанія. Подумайте: чи достатньо у ваших клієнтів (користувачів) часу і терпіння для того, щоб відгадувати загадки?

 2. Інформація на сайті не оновлюється/не актуальна

  ...або у користувача немає можливості зрозуміти, "живий" ще сайт. Як це зрозуміти? Побачити, коли сайт оновлювався в останній раз. Для вирішення цієї проблеми підійдуть будь-які елементи із зазначенням дати: новини, акції і т. п. Краще якщо такі елементи будуть прямо на головній сторінці, або хоча б на них посилання з головної сторінки. Ну і сайт потрібно регулярно оновлювати, звичайно.

 3. Неробочі ссилки

  Майже на всіх сайтах, які приходять до нас на аудит юзабіліті, ми зустрічаємо посилання на порожні сторінки, якісь непрацюючі елементи, помилки верстки і т. п. Якщо кількість таких помилок набирає деяку критичну масу, користувачі починають думати, що сайт недороблений. Це дуже сумно: одночасно з цим вони можуть перестати вірити тій інформації, яка є на сайті.

 4. Відсутність пошуку по сайту.

  Багато веб-майстри забувають зробити пошук по сайту. Даремно. Особливо якщо матеріалів на сайті багато, а навігація зроблена з помилками.

 5. Однакові пункти меню

  При організації навігації постійно забувають, що активні пункти меню повинні відрізнятися від інших. Таким чином користувач може зрозуміти, де, в якому місці сайту він знаходиться.

 6. Складність форм

  Майже всі форми сайтів, які приходять до нас на аудит, можна спростити, зменшити кількість полів. Користувачі дуже не люблять заповнювати довгі форми. І вже пора перестати принижувати користувачів «перевірками людяності» з допомогою капчі.

 7. Форми без перевірки даних

  Часто зустрічаються форми, де немає перевірки введених користувачем даних. Наприклад, завжди потрібно перевіряти поля типу e-mail на те, що введена інформація відповідає формату e-mail.

 8. Скромність

  Іноді зустрічаються на просторах рунета «сором'язливі інтернет-магазини». Точніше, це ми їх іноді помічаємо, вони зустрічаються часто. Якщо на сайті є інтернет-мазазин – значить його атрибути повинні бути помітні: товари на головній сторінці, кнопка «купити», на всіх сторінках сайту кошик, особливо якщо в ній вже є товари, категорії інтернет-магазину на головній сторінці сайту і т. п. Не помітять користувачі посилання «інтернет-магазин» в меню, не помітять.

 9. Непрофесійний дизайн

  Користувач з більшою ймовірністю стане клієнтом, якщо у неї буде запас довіри до вашої компанії. Сайт з непрофесійним дизайном, неакуратною версткою довіри не викликає.

 10. Довгі, розлогі, неструктуровані тексти

  Власники сайтів постійно забувають: що б ви не написали, чим довший текст – тим складніше змусити користувача його прочитати, тим більш вдумливо прочитати. Екрани моніторів комп'ютерів і навіть планшетів поки що не роблять за технологією електронного чорнила, та й взагалі – користувачі не люблять читати довгі тексти. Тому – якщо ви хочете, щоб користувач прочитав важливу інформацію – їй не місце у довгому тексті. Не треба зайвих слів, води – тексти в інтернеті повинні бути строго по справі.

На цій сторінці ви можете прочитати ефективні методи просування сайту, та використовувати їх для свого сайту. 

Успіхів вам!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити