Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

ТОП-10 помилок юзабіліті сайтів

Останнє оновлення: Неділя, 28 серпня 2022 Автор: Вольдемар Воронцовський

 юзабіліті сайтів

 

 1. Незрозуміла тематика сайту

  Так буває, що сайт являє собою квест, загадку, шараду, відгадавши яку користувач отримує приз – він нарешті розуміє, для чого потрібен йому цей конкретний сайт, що пропонує ваша компанія. Подумайте: чи достатньо у ваших клієнтів (користувачів) часу і терпіння для того, щоб відгадувати загадки?

 2. Інформація на сайті не оновлюється/не актуальна

  ...або у користувача немає можливості зрозуміти, "живий" ще сайт. Як це зрозуміти? Побачити, коли сайт оновлювався в останній раз. Для вирішення цієї проблеми підійдуть будь-які елементи із зазначенням дати: новини, акції і т. п. Краще якщо такі елементи будуть прямо на головній сторінці, або хоча б на них посилання з головної сторінки. Ну і сайт потрібно регулярно оновлювати, звичайно.

 3. Неробочі ссилки

  Майже на всіх сайтах, які приходять до нас на аудит юзабіліті, ми зустрічаємо посилання на порожні сторінки, якісь непрацюючі елементи, помилки верстки і т. п. Якщо кількість таких помилок набирає деяку критичну масу, користувачі починають думати, що сайт недороблений. Це дуже сумно: одночасно з цим вони можуть перестати вірити тій інформації, яка є на сайті.

 4. Відсутність пошуку по сайту.

  Багато веб-майстри забувають зробити пошук по сайту. Даремно. Особливо якщо матеріалів на сайті багато, а навігація зроблена з помилками.

 5. Однакові пункти меню

  При організації навігації постійно забувають, що активні пункти меню повинні відрізнятися від інших. Таким чином користувач може зрозуміти, де, в якому місці сайту він знаходиться.

 6. Складність форм

  Майже всі форми сайтів, які приходять до нас на аудит, можна спростити, зменшити кількість полів. Користувачі дуже не люблять заповнювати довгі форми. І вже пора перестати принижувати користувачів «перевірками людяності» з допомогою капчі.

 7. Форми без перевірки даних

  Часто зустрічаються форми, де немає перевірки введених користувачем даних. Наприклад, завжди потрібно перевіряти поля типу e-mail на те, що введена інформація відповідає формату e-mail.

 8. Скромність

  Іноді зустрічаються на просторах рунета «сором'язливі інтернет-магазини». Точніше, це ми їх іноді помічаємо, вони зустрічаються часто. Якщо на сайті є інтернет-мазазин – значить його атрибути повинні бути помітні: товари на головній сторінці, кнопка «купити», на всіх сторінках сайту кошик, особливо якщо в ній вже є товари, категорії інтернет-магазину на головній сторінці сайту і т. п. Не помітять користувачі посилання «інтернет-магазин» в меню, не помітять.

 9. Непрофесійний дизайн

  Користувач з більшою ймовірністю стане клієнтом, якщо у неї буде запас довіри до вашої компанії. Сайт з непрофесійним дизайном, неакуратною версткою довіри не викликає.

 10. Довгі, розлогі, неструктуровані тексти

  Власники сайтів постійно забувають: що б ви не написали, чим довший текст – тим складніше змусити користувача його прочитати, тим більш вдумливо прочитати. Екрани моніторів комп'ютерів і навіть планшетів поки що не роблять за технологією електронного чорнила, та й взагалі – користувачі не люблять читати довгі тексти. Тому – якщо ви хочете, щоб користувач прочитав важливу інформацію – їй не місце у довгому тексті. Не треба зайвих слів, води – тексти в інтернеті повинні бути строго по справі.

На цій сторінці ви можете прочитати ефективні методи просування сайту, та використовувати їх для свого сайту. 

Успіхів вам!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити