Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Підписка Feedburner для сайту. Детальна інструкція по налаштуванню Feedburner

Останнє оновлення: П'ятниця, 26 серпня 2022 Автор: Вольдемар Воронцовський

Підписка FeedburnerПрактично кожен блог, на який Ви могли заходити, має форму підписки на стрічку новин. Звичайно ж кожен поважаючий себе блогер подбає про створення та налаштування такої форми, так як вона допоможе тримати контакт зі своєю дорогоцінною аудиторією та інформувати про вихід нових постів. Для прикладу, я візьму сервіс розсилці новин під назвою FeedBurner, з якої вже багато знайомі, але ми торкнемося і проблемні питання, які я помітив при відправці листів своїм читачам.

 

Ви можете запитати, навіщо взагалі все це робити, але це вже стало необхідним атрибутом будь-якого блогу. Використовуючи загальнодоступні способи трансляції інформації фолловерам, Ви автоматично адаптуєтеся під численну аудиторію читачів, яка використовує різні рідери і програми для перегляду новин. Використовуючи саморобні і недопрацьовані програми і сервіси, Ви можете зіпсувати свою репутацію в очах фолловерів і втратити їх.

Feedburner - це сервіс RSS розсилки від компанії Google, який є дуже зручним інструментом і допоможе кожному блогеру зробити автоматичну розсилку нових постів без ручного втручання, що значно економить час блогеру. Важливим завжди залишається правильна настройка на початковому етапі створення форми підписки. Також не варто забувати і про якісному графічному оформленні самої форми. Звичайно можна використовувати стандартні стилі відображення, але, запевняю Вас, що на таку форму мало хто зверне увагу. Можете для прикладу подивитися на мою форму підписки, в правій колонці блогу. Форма мотивує і досить зручна і радує око, а звідси випливає, що їй буде приємно користуватися.

Крім того, що сервіс Feedburner буде формувати вашу RSS стрічку для читання в різних сервісах і додатках, також дуже важливим і потрібним є налаштування передплати та отримання листів по електронній пошті. У мене як раз налаштована така функція, спробуйте ввести у форму свою пошту і натиснути на кнопку "Хочу отримувати статті", і Вам залишиться тільки вести контрольний код від спам ботів і все, передплата триває менше 10 секунд, а на вашу пошту будуть приходити листи з гарним оформленням.

Налаштування форми підписки Feedburner

Якщо ви вирішили поставити до себе на блозі форму підписки Feedburner, то приготуйтеся до того, що Ви будете прив'язані до свого аккаунту в Гуглі, так як, щоб потрапити в даний сервіс, нам необхідно увійти в свій аккаунт. Далі просто на адресу рядку вводимо наступну адресу:

http://feedburner.google.com/

Дана сторінка нас перекине на сторінку сервісу. Якщо відображення контенту виводиться англійською, то натискаємо на вкладку Languages і вибираємо "російський".

Feedburner

Чудово, тепер все відображається на зрозумілій мові. Далі нам необхідно ввести адресу до новинний стрічці свого блогу і ввести в нижнє поле і натиснути кнопку Next.

Перед тим, як почати створювати свій фід, переконайтеся, що Ваш сайт працює і не перебуває на локальному сервері, а також з ним немає жодних проблем, так як після відправки даних Вам буде показано повідомлення, що такого сайту не існує, і канал не може бути створений. Особисто я створив дизайн форми на свій блог, а вже після того, як сайт був запущений, відредагував код і налаштував форму.

Після чого ми вводимо назву свого блогу і придумуємо назву облікового запису, який буде додаватися до основної рядку, у мене це виглядає наступним чином:

http://feeds.feedburner.com/Itstattiinua-

Якщо ввести цю адресу в рядок браузера, ми зможемо побачити основну стрічку RSS мого каналу.

Після того, як сам канал буде створено, переходимо в нього і розглянемо основні параметри, які будуть нам допомагати у відображенні наших новин у наших читачів. Обов'язково зробіть підписку і на свою поштову скриньку, щоб моніторити коректність відображення матеріалів і роботу самої форми підписки feedburner. В панелі керування нас зустрічають 4 закладки: Аналізуй, Оптимізуються, Публіку, Вирішуй проблеми.

Тепер давайте зупинимося на кожному розділі докладніше і розглянемо основні налаштування які я поставив на своєму акаунті.

Розділ "Оптимізують "- в даному розділі сервісу Фидбернер Вам буде запропоновано налаштувати глобальні параметри свого RSS каналу і адаптувати його під різні додатки для читання новин.

BrowserFriendly - дозволяє провести налаштування на подальшу підписку на Ваш новинний канал. Насамперед вибираємо "Активувати" функцію і зберігаємо. Тепер у налаштуваннях нам необхідно проставити галочки на найпопулярніших "рідерах", які вже відібрані системою та запропоновано Вам. Я проставив у себе всі можливі, щоб охоплення аудиторії було якомога більше, мої читачі не повинні відчувати дискомфорт, і я хочу дати їм максимальний вибір і сервіс для читання моїх постів. Також не забудьте в позиції теми вибрати російськомовну версію, вона буде називатися в випадаючому списку ClearFeed (Russian), і ставимо галочку під назвою самої теми.

Нижче, у цьому ж розділі, є дуже важлива і цікава опція, яка відповідає за відображення списку останніх записів у Вашій стрічці новин (фіде). Нам буде запропоновано вибрати наступні позиції:

  • Показувати список назв та змістів статей;
  • Показувати тільки списки назв статей;
  • Взагалі не показувати список статей.

Особисто я використовую перший пункт, і мене цілком влаштовує те, як відображаються новини. Перевірити, як буде виглядати Ваш фід з налаштуваннями можна, перейшовши по іконці RSS, у лівій верхній частині екрана, відразу після назви Вашого каналу.

Далі буде відкрито нове вікно браузера, де і представлена сама новинна стрічка. При включеному першому пункті у мене все виглядає ось так:

В обов'язковому порядку заповніть персональне повідомлення після вибору типу відображення свого каналу в FeedBurner. В даному полі потрібно придумати і написати своє вітальне повідомлення для читачів або ж описати, про що Ваш блог і що Ви хочете піднести своїм читачам. Дане повідомлення можна перевірити тим же способом, як Ви потрапляли на свій фід, описано вище.

SmartFeed - в даному пункті нам запропоновано активувати функцію, за допомогою якої Ваш фід буде приведений до загального формату RSS або Atom для читання новин на різних платформах. Але тут багато не варто перейматися, просто раджу активувати цей пункт зберегти. Також схожа функція є в розділі Convert Format, де вам теж буде запропоновано активувати конвертацію Вашого каналу на FeedBurner в різні формати RSS і Atom.

У кожному розділі Feedburner є безліч додаткових розділів, які я навіть не використовував, і, думаю, користі від них буде не багато, а тільки зайве навантаження на сервіс і, можливо, поява додаткових проблем при відображенні і читанні новин. Я раджу вибрати тільки те, що Ви реально будете використовувати на практиці.

"Публікуй "- в цьому розділі відбувається основна настройка тіла наших новин, включаючи відображення інформерів, заголовків і стилів тексту.

Отже, приступимо до налаштування нашого новинного каналу на FeedBurner .

Налаштування фолловерів через електронну пошту в FeedBurner

Зараз кожен блог повинен відповідати всім вимогам мережі і бути адаптований під різні пристрої і користувачів. Якщо Ви думаєте, що Ваші читачі всі поголовно програмісти або ж фахівці в тій області, що і Ви, то Ви глибоко помиляєтеся. Людей цікавить різна інформація, чи то для рішення конкретної проблеми або ж просто інтерес до тієї чи іншої теми. Я це до того кажу, що не всі можуть бути знайомі з різного роду "рідерами" і додатками для читання новинних каналів, тому нам необхідно використовувати на своєму блозі можливість підписки на новини через електронну пошту, вже цим вміють користуватися всі, я впевнений.

Щоб активувати даний спосіб підписки, переходимо в розділ "Підписки по електронній пошті ".

Subscription Management - в даному пункті меню після активації нам буде запропоновано скористатися установкою коду на свій блог для можливості вставки в свої форми підписки або просто використовувати стилі за замовчуванням. Перед початком установки не забудьте поміняти мову інтерфейсу на російську.

Після того, як Ви отримаєте запропонований код, його необхідно впровадити на свій сайт. Якщо Ви працюєте на одній з CMS, то Вам не складе труднощів просто створити модуль HTML і вставити туди даний код (не забудьте вимкнути текстовий редактор, так як він може порізати вихідний код). Нам запропоновано використовувати як вже готову форму, так і вставити посилання під будь-який текст, при натисканні на який користувача буде перекидати в спливаюче вікно з формою активації підписки. Просто вставляємо цей код у те місце в тексті, де Вам це потрібно.

Ну ось, тепер послуга підписки по електронній пошті в FeedBurner активована, також даний пункт у нас з'явився і на сторінці нашої RSS стрічки. При натисканні на цей пункт, користувач зможе підписатися на новини і після чого, йому на пошту прийде лист з підтвердженням даної підписки.

Communication Preferences - в цьому розділі нам належить налаштувати інформацію про відправника розсилки, тобто інформацію в листах, яка буде надходити від Вас передплатникам. Після того як ми заходимо в даний розділ, активуємо дану функцію і заповнюємо наступні форми:

Заповнюємо основні позиції, які будуть відображатися в листах після оформлення підписки користувачами на Вашому блозі:

  • Вводимо адресу електронної пошти, з якої будуть приходити листи. Листи, звичайно, генеруються самим FeedBurner, але йде прив'язка пошти для зв'язку і впізнаваності;
  • Вписуємо назву теми листа, тобто на що підписуються читачі: може це і не Ваш канал, а просто прийшов спам;
  • Створюємо основний текст листа, всі позиції, прописані за замовчуванням у вигляді коду, чіпати не рекомендую, так як це службові вставки Фидбернера. Наше завдання змінити основний вітальний і допоміжний текст.

У своїх налаштуваннях у мене вийшло наступне тіло листа:

Привіт, дорогий читачу!

Ви оформили підписку на оновлення блогу по електронній пошті: Блог ІТ — ITstatti.in.ua - створення, просування сайту і заробіток в інтернеті. Для підтвердження підписки, будь ласка, пройдіть по посиланню нижче:

${confirmlink}

(Якщо з якихось причин посилання не активна, вставте в адресний рядок браузера та натисніть Enter)

Email Branding - даний розділ відповідає за стилі оформлення наших листів. Він так і називається "Поштовий бренд". Тут все інтуїтивно зрозуміло і наочно показано у формі попереднього перегляду.

Щоб зберегти унікальність і авторство статей на сайті, в обов'язковому порядку потрібно прискорити індексацію нових постів, це робиться шляхом активації пункту PingShot.

Як Ви зможете прочитати в самому розділі, ця функція після публікації нового матеріалу на блозі автоматично відсилає пінг пошуковим системам через новинні стрічки, що змусить звернути увагу пошукових систем на Ваш матеріал і приверне пошукових роботів для початку індексування вмісту.

Раз вже ми заговорили про прискорення індексації нових постів, то нам також необхідно активувати ще одну функцію, вона називається NoIndex. Як Ви зрозуміли, назва схоже з тегом команди, яка забороняє індексацію окремих блоків на сайті. Тут суть полягає в тому, що якщо ця функція включена, то індексуватися в стрічках новин Фидбернера анонси не будуть, що зробить 100% унікальність Вашого контенту.

Установка лічильника фолловерів у формі Feedburner (Фидбернер)

На багатьох блогах (у більшості) як під копірку стоїть один і той же лічильник передплатників Фидбарнер, який, без сумніву, потрібен (особливо його люблять дивитися рекламодавці), так як чим більше абонентська база, за якою буде прогоняться нова інформація, що містить рекламні матеріали, тим краще для них, і тим більше Ви зможете заробити на своєму блозі. Якщо Ви вирішили поставити стандартний інформер на свій блог, то переходимо в розділ FeedCount.

Нам дають можливість вибрати тип нашого інформера передплатників: статичний або анімований. Також вибираємо кольорову гаму для тіла кнопки і самого тексту, в залежності від дизайну Вашого блогу. Після активації даної функції залишається просто скопіювати код кнопки і поставити під формою підписки до себе на сайт.

Ми розглянули основні позиції, які допоможуть нам якісно налаштувати підписку FeedBurner на сайті. Обов'язково перевірте відображення анонсів, які приходять на пошту. У мене виникали проблеми при додатково включених функціях, навіть пропадали картинки, приходив лист тільки з текстом і все. Якщо Ви зробите все, як я Вам показав, то проблем ніяких не буде.

Визначтеся з позиціями майбутніх форм підписки. Розміщувати раджу на найвидніших місцях, створюючи окремі блоки, які не будуть зливатися з іншим контентом.

Перенесення контактів з Feedburner на MailChimp - відео

У зв'язку з ліквідацією email підписок у Feedburner її користувачі змушені шукати інший сервіс. У цьому відео я покажу вам, як встановити форму підписки по Email від MailChimp, як пов'язати з нею форми, які працювали на Feedburner і не менш важливий момент це перенесення всіх email контактів з Фідбернер на Мейлчімп.

Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити