Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як створити сайт — керівництво Все-в-Одному

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Як створити сайт

Як створити сайт — напевно, перше питання, яке виникає у кожного нового веб-майстра. Зрештою, основа, яка використовується для створення вашого сайту, визначатиме хід і зростання вашого онлайн-проекту. Отже, важливо скласти чіткий план і вивчити кожен доступний варіант.

У цьому посібнику ми розглянемо, як створити сайт, використовуючи:

 • Системи управління контентом (CMS)
 • Скрипти електронної комерції
 • Конструктор сайтів

Кожен шлях унікальний і несе в собі безліч плюсів і мінусів. Саме тому ми спробуємо виділити найбільш важливі аспекти створення веб-сайтів, щоб спростити процес прийняття рішень.

Ось наші 5 простих кроків, які охоплюють все, що вам потрібно знати про те, як створити сайт:

Зміст

Крок 1: Створіть ідею вашого сайту

Крок 2: Зареєструйте доменне ім'я

Крок 3: Придбайте веб-хостинг

Крок 4: Виберіть платформу і створіть свій сайт

Крок 5: Плануйте зростання вашого сайту

Крок 1: Створіть ідею вашого сайту

Насамперед, перед тим, як створити сайт, ви повинні вирішити, про що буде ваш веб-сайт. Є багато ідей для веб-сайтів. І при правильному виконанні вони можуть заробити солідні гроші в інтернеті.

Почніть з визначення основної мети і функціональності, які ви хотіли б отримати. Деякі з найпопулярніших типів сайтів включають в себе:

 1. Сайти електронної комерції. Інтернет-магазини є одними з найбільш відвідуваних типів сайтів в даний час. Популярність дропшиппінгу швидко зростає, у кожного є можливість почати бізнес онлайн. Ви можете продавати як цифрові, так і фізичні товари величезної аудиторії з усього світу (що було б не так просто в реальному магазині).
 2. Блоги. Багато успішних веб-майстрів почали свій шлях з простого пошукового запиту: як створити блог. Охоплюючи широкий спектр тем, ведення блога може бути як бізнесом (наприклад, партнерська програма, огляди, нішеві блоги), так і діяльністю, орієнтованої на дозвілля (подорожі, їжа, музика, книги).
 3. Освітні сайти. Добре розбираєтеся в конкретному навику? Чому б не створити свої власні цифрові курси або закритий веб-сайт. Якщо ви великий шанувальник певного хобі або навички, створення освітнього сайту може допомогти вам зарекомендувати себе в якості експерта в своїй ніші.
 4. Новинні сайти. У цю епоху онлайн-хаосу, запуск новинного сайту простіше, ніж будь-коли раніше. Люди шукають інформацію кожен день через різні джерела. Якщо вам подобається представляти новаторські історії, створення веб-сайту значно спростить передачу вашого повідомлення.
 5. Інтернет-спільноти. Величезна кількість процвітаючих інтернет-спільнот ясно показує, що найважливіше — це початок. Оскільки створення великої аудиторії займає багато часу, чим раніше ви почнете, тим краще.
 6. Портфоліо. Відображення ваших навичок і сильних сторін може значно поліпшити вашу присутність в інтернеті. Крім того, онлайн-портфоліо може дати вам перевагу на співбесідах, конкурсах і ділових угодах.

Якщо у вас є чітка мета — вибрати правильну платформу для хостингу і створити сайт буде набагато простіше.

Крок 2: Зареєструйте доменне ім'я

Перш ніж створити сайт, вам потрібно придумати помітне ім'я.

Щоб отримати доменне ім'я для вашого сайту, вам необхідно:

 1. Мозковий штурм потенційних ідей імені веб-сайту.
 2. Знайти і перевірити домен.
 3. Запустити пошук по доменному імені.
 4. Вибрати кращий варіант(и).
 5. Завершити ваше замовлення і провести реєстрацію домену.

Знайти правильне ім'я може бути досить складно. Ось кілька корисних порад, які допоможуть вам:

 • Перейдіть на .com. Будучи найпопулярнішим TLD, домен .com буде легше запам'ятати вашим відвідувачам.
 • Перевірте близькі альтернативи. Реєстрація помилок і подібних версій вашого доменного імені гарантує, що весь трафік потрапить на ваш сайт.
 • Постарайтеся зробити його коротким. Чим простіше і зрозуміліше назва вашого сайту, тим краще. Занадто довгі доменні імена може бути важко запам'ятати.
 • Уникайте дефісів і цифр. Робіть це тільки в тому випадку, якщо це дійсно необхідно, оскільки вони можуть збільшити ймовірність неправильного вводу адреси.

Крок 3: Придбайте веб-хостинг

Наступним кроком на шляху створення вашого сайту буде вибір відповідного хоста. Хоча існують різні типи веб-хостингу, один з них, який вам потрібен, залежить від розміру вашого онлайн-проекту.

Більшість хостерів пропонує 3 унікальні альтернативи, які обслуговують сайти всіх форм і розмірів. Давайте коротко розглянемо, який з них підходить саме вам.

Загальний хостинг

Загальний хостинг найкраще підходить для невеликих і середніх веб-сайтів. Це тип сервера, на якому розміщуються кілька користувачів. Думайте про це як про громадський транспорт, такий як автобус або поїзд.

Всі сайти використовують той самий пул ресурсів з одного фізичного сервера. Ця унікальна установка більш доступна за ціною, але має більш суворі обмеження. Головним чином, це значить забезпечити плавну поїздку кожному пасажиру і гарантувати, що користувач не використовує занадто багато енергії.

Що ви отримаєте?

Загальний хостинг пропонує безліч інструментів, які допоможуть вам зробити сайт, таких як:

 • Установник в 1 клік. Проста настройка найпопулярніших інструментів, таких як скрипти електронної комерції, системи управління контентом, платформи для блогів, програмне забезпечення для форумів і багато іншого!
 • Диспетчер доступу. При роботі над проектом з кількома людьми обмін особистими даними облікового запису може бути делікатним питанням. Пропустіть проблемну частину і надайте доступ до послуг за вашим вибором, не ділячись ніякої особистої інформацією!
 • FTP / Файлові менеджери. Зручно редагуйте свої файли, каталоги, кодуйте за допомогою файлових менеджерів. Або використовуйте ваші улюблені FTP-клієнти, такі як FileZilla.
 • Щотижневі резервні копії. Отримаєте автоматичні резервні копії файлів і баз даних в панелі управління. Зберігайте до 3 унікальних копій!
 • Менеджер кеша. Кешування дозволяє вашому сайту обходити багато запитів PHP, генеруючи статичні сторінки. Більш швидкі сайти, більш щасливі відвідувачі, кращі результати!
 • Безкоштовна реєстрація домену. Якщо ви виберете річний тарифний план Преміум або Бізнес, як правило безкоштовно встановлюють домен на перший рік.

Яким типам сайтів потрібен загальний хостинг?

Загальний хостинг - чудовий початок для будь-якого веб-сайту або онлайн-проекту. Якщо ви спочатку не очікуєте великого трафіку, це рішення є ідеальним місцем для початку.

Хмарний хостинг

Одне з новітніх доповнень — хмарний хостинг, який націлений на простоту віртуального хостингу і одночасно надає можливості віртуального сервера.

За допомогою технології хмарних обчислень це рішення забезпечує максимально можливий час безвідмовної роботи, зберігаючи копію вашого веб-сайту на декількох фізичних серверах, які працюють разом в гармонії. У разі збою одного з серверів, інші в кластері гарантують, що все працює.

Що ви отримаєте?

На додаток до кожного пункту загального хостингу ви також отримаєте:

 • Виділений IP-адрес. IP, призначений вашому серверу, буде унікальним і наданий виключно вам.
 • Окремі ресурси. Порівняно з загальним хостингом ресурси, які ви отримуєте з хмарою, будуть повністю виділені для вас, і нікого іншого.
 • Безкоштовний довічний сертифікат SSL. Тримайте ваші дані відвідувачів в безпеці! Оскільки HTTPS стає новим стандартом інтернету, важливо не відставати від останніх практик.
 • Інтеграція з CloudFlare. Додайте додатковий рівень захисту від DDoS, WAF, а також інструменти моніторингу та багато іншого.

Яким сайтам потрібен хмарний хостинг?

Компанії, які в основному покладаються на час безвідмовної роботи свого сайту, отримують найвищі вигоди. Якщо ви очікуєте значний сплеск трафіку, хмарний хостинг — це чудовий вихід.

Крім того, інтернет-магазини, великі проекти, новинні сайти з великою кількістю нових і постійних відвідувачів знайдуть хмарний хостинг найбільш підходящим.

Якщо ви шукаєте потужність без технічної боротьби, хмарний хостинг, безумовно, є правильним вибором.

VPS хостинг

Якщо говорити про віртуальний приватний сервер, VPS - це унікальна альтернатива веб-хостингу, яка забезпечує більше контролю і свободи. Хоча для цього потрібні навички управління сервером і знання основ.

В цілому, VPS-хостинг забезпечує максимальну настроюваність серед всіх рішень. Все, від операційної системи до програмного стека, буде під вашим контролем завдяки кореневого доступу.

Що ви отримаєте?

 • Виділений IP. Кожен VPS отримує унікальну IP-адресу, яку ви не поділяєте ні з ким іншим.
 • Установка ОС в 1 клік. Використовуйте правильну операційну систему з широкого вибору кращих дистрибутивів Linux.
 • Знімки сервера. Тримайте ваші файли і налаштування сервера в безпеці за допомогою функції автоматичного резервного копіювання / відновлення.
 • Окремі ресурси. Кожна крапля ресурсу в ваших руках. Жоден інший користувач не зможе підключитися до ваших ресурсів.
 • Свобода будувати свою власну середу. Root-доступ дозволить вам настроювати власні програмні рішення і управляти різними настройками на стороні сервера.

Яким типам сайтів потрібен VPS хостинг?

При загальному/хмарному хостингу серверів попередньо налаштовані, і зміна певних речей (наприклад, програмного стека) буде неможливим.

Тим не менш, VPS надає root-права і повну свободу для створення власного фундаменту. Якщо вам потрібно індивідуальне рішення, то вам слід розглянути віртуальні сервери.

Крок 4: Виберіть платформу і створіть свій сайт

Тепер починається справжня робота. Процес створення вашого сайту буде багато в чому залежати від основи, яку ви виберете. Ідея, яку ви хочете реалізувати, також буде грати роль в остаточному рішенні.

Хоча в цілому, кращий вибір це:

 1. Системи управління контентом. Найкраще підходить для блогів і сайтів, які публікують багато статей/вмісту. Деякі відомі приклади включають WordPress, Joomla, Drupal.
 2. Скрипти електронної комерції. Як випливає з назви, якщо ви хочете створити інтернет-магазин, це програмне забезпечення, яке виконає свою роботу. Деякі з них включають PrestaShop, Magento, WooCommerce.
 3. Конструктори сайтів. Простий спосіб зробити сайт без знання кодування. Інтерфейс перетягування з великою кількістю функцій настройки входить!
 4. Самокодовані сайти. Якщо ви легко впораєтеся з веб-розробкою, то створення самокодованого сайту також є відмінною ідеєю. Хоча це вимагає більше часу і зусиль, але ви можете реалізувати будь-яку функцію, яка має вирішальне значення для вашого проекту.

Як створити сайт з WordPress

WordPress

Володіючи титулом найпопулярнішої системи управління контентом у світі, WordPress дає своїм користувачам можливість створювати веб-сайти будь-якого типу. У той час як багато людей використовують його для ведення блогів, ви можете зробити що завгодно, від інтернет-магазину до оглядового веб-сайту, використовуючи широкий спектр функцій налаштування і плагінів.

Основні переваги вибору WordPress в якості платформи для вашого сайту:

 1. Не потрібно практично ніяких знань кодування. Але якщо у вас є хоч невеликий навик кодування — він напевно стане в нагоді!
 2. Один з найдоступніших варіантів. WordPress пропонує одну з найбільших безкоштовних біблотек плагінів і тем без будь-яких додаткових витрат. Гарний дизайн і складні функції всього в декількох кліках.
 3. Велика документація і величезна спільнота. Завдяки величезній спільноті розробників і захоплених блогерів, що стоять за WordPress, ви зможете швидше знаходити рішення і відповіді з легкістю.

Установка

Установка WordPress настільки проста, наскільки це можливо. Остання версія скрипта доступна в панелі інструменті Авто-Інсталятор будь-якого хостингу.

WordPress

Дотримуйтесь трьохетапного майстра установки, і CMS буде готова до використання протягом декількох хвилин!

WordPress

Будьте уважні під час цього процесу, так як вам доведеться створити адміністратора та ввести кілька інших основних налаштувань.

Адміністративна зона

Після завершення налаштування перейдіть на ваш-сайт.com/wp-admin, щоб знайти панель управління WordPress.

WordPress

Щоб отримати до нього доступ, введіть облікові дані, які ви вказали в процесі установки.

WordPress

У цій внутрішній панелі ви можете управляти всім, що пов'язано з Вашим сайтом в WordPress, контентом і користувачами.

Теми та Дизайн

Одним з переваг створення сайту на WordPress є широкий спектр тем. Який би дизайн не знадобився вашій ідеї, ви обов'язково знайдете його.

Тільки в офіційному репозиторії тим WordPress зберігається більше 6000 унікальних опцій! Ви можете знайти їх всі в розділі Зовнішній вигляд > Теми на панелі управління.

WordPress

Якщо ви натиснете на кнопку Додати новий, ви зможете переглянути і встановити всі теми, доступні в репозиторії тем WP.

WordPress

Ви можете легко знайти теми WordPress, які виглядають приголомшливо в базовій комплектації!

Якщо ви хочете внести зміни, ви можете перейти в розділ Зовнішній вигляд>Налаштування.

WordPress

В цілому, вибір правильного дизайну з 6000 претендентів може стати важким. 

Зміст і сторінки

По суті, WordPress дозволяє завантажувати та створювати три типи контенту:

 1. Сторінки — основна одиниця кожного сайту. Використовуючи розділ, ви можете створювати статичні/вічнозелені сторінки, які не вимагають багато змін. Наприклад: Про нас; Зв'язатися з нами; Головна; тощо.WordPress
 2. Записи — розділ, що дозволяє створювати динамічні фрагменти контенту, такі як статті, публікації в блогах, гостьові публікації. З кожним оновленням метадані посту будуть відображати час останнього оновлення вашого контенту, що може підвищити рейтинг в пошукових системах.WordPress
 3. Медіафайли - такі як зображення, відео та аудіо файли. Після завантаження ви зможете прикріпити ці ресурси до своїх повідомлень і сторінок.WordPress

Плагіни та розширення

Ще одна величезна перевага WordPress — величезна кількість плагінів, які ви можете використовувати для реалізації нових функцій і можливостей. Ви можете почати з розділу Плагіни, де ви можете вибрати Додати новий для установки нових плагінів. Всі існуючі можна знайти в розділі Встановлені.

WordPress

Ось список з 11 чудових плагінів WordPress, які можуть стати в нагоді при створенні вашого сайту:

1. Yoast SEO

Цей плагін покриває основні потреби пошукової оптимізації кожного сайту.

WordPress

Він дозволить вам:

 • Легко додавати мета-заголовки та описи до ваших записів / сторінок;
 • Подивитися, наскільки добре ваша стаття охоплює певне ключове слово;
 • Переглянути інформацію про читабельність тексту та поради;
 • Отримати різні поради про те, як поліпшити SEO.

2. All-in-One WP Migration

Надійний інструмент, який робить перенесення сайтів WordPress прогулянкою в парку.

WordPress

Використовуючи цей плагін, ви можете:

 • Генерувати повні резервні копії сайту в WordPress;
 • Відновити будь-яку резервну копію, створену за допомогою плагіна;
 • Знайти всі резервні копії в одному розділі;
 • Вибрати, який контент/елементи повинні бути імпортовані або експортовані.

3. WooCommerce

Потужний плагін, який може перетворити ваш сайт WordPress в інтернет-магазин.

WordPress

WooCommerce дозволить вам:

 • Створювати товари та категорії;
 • Додати кошик;
 • Налаштовувати різні платіжні шлюзи;
 • Встановити вартість доставки і ПДВ.

4. Really Simple SSL

HTTPS повільно, але впевнено стає новим стандартом для всіх сайтів. Наприклад, Google Chrome позначає веб-сайти як "небезпечні", якщо вони використовують HTTP.

Тут ви можете придбати довічний SSL-сертифікат і встановити його всього одним клацанням миші. Але якщо ви хочете використовувати HTTPS з WordPress, вам доведеться виконати додаткову роботу.

WordPress

Найцікавіше, що Really Simple SSL може зробити це за вас! Ви зможете:

 • Перенаправити всі запити з HTTP на HTTPS;
 • Оновити ваш сайт і домашні URL;
 • Виправити небезпечні або змішані попередження.

5. Jetpack

Універсальний інструментарій з безліччю корисних функцій, розроблених творцями WordPress.

WordPress

Використовуйте його для збору корисної статистики та виконання інших складних завдань, таких як:

 • Включити інтеграцію з соціальними мережами;
 • Отримувати повідомлення в разі, якщо ваш сайт не працює;
 • Виділити пов'язані пости в кожній статті;
 • Поліпшити зображення (наприклад, лінива завантаження або карусель).

6. Contact Form 7

Дайте відвідувачам можливість зв'язатися з вами з акуратною контактною формою.

WordPress

Плагін дозволить вам:

 • Створити користувацьку форму зворотного зв'язку;
 • Генерувати шорткода для легкої вставки;
 • Включити reCAPTCHA або фільтр спаму Akismet.

7. Wordfence

Розширення, спрямоване на посилення безпеки сайтів WordPress.

WordPress

За допомогою Wordfence ви можете:

 • Виконувати сканування на наявність шкідливих програм і вірусів;
 • Включити брандмауер веб-додатку;
 • Налаштувати захист від брутфорс;
 • Блокувати доступ з певних країн або IP-адрес.

8. Easy Table of Contents

Покращте навігацію по сторінках і повідомленнями, автоматично створюючи розділ змісту.

WordPress

Хоча плагін може здатися простим, він має величезний діапазон параметрів конфігурації. Ви можете:

 • Вибрати заголовки, які ви хочете включити;
 • Виключити таблицю генерації контенту для певних постів;
 • Встановити тему і колірну гамму;
 • Додати мітки, ієрархії і багато іншого!

9. TinyPNG

Добре оптимізовані зображення можуть значно прискорити ваш сайт. Це також одне з найпростіших завдань оптимізації WP.

WordPress

Плагін Compress JPEG & PNG images, створений TinyPNG, дозволить вам:

 • Стиснути нові зображення при завантаженні;
 • Оптимізувати існуючі медіа;
 • Перегляд збереженої статистики;
 • Змінювати розмір зображення в залежності від ширини і висоти.

10. bbPress

Залежно від вашого проекту, налаштування форуму може бути чудовою ідеєю. І є ідеальний плагін для цього випадку.

WordPress

Використовуючи розширення bbPress, ви можете:

 • Інтегрувати форумну дошку;
 • Призначати ролі користувачам форуму;
 • Створювати теми і підтеми;
 • Відправляти електронні листи при реєстрації користувача.

11. Beaver Builder

Іноді вам може знадобитися додати додатковий дотик до сторінки, і редактора WordPress за замовчуванням недостатньо.

WordPress

Beaver Builder надає додатковий інтерфейс, який дозволить вам оформити кожну сторінку так, як ви хочете. Легко змінюйте положення текстових полів, застосовуйте CSS/JS і багато іншого!

Тим не менш, WordPress планує змінити редактор за замовчуванням на новий, так званий Gutenberg. Хоча він ще не в остаточній формі, він буде включений в новітні версії WordPress в найближчому майбутньому.

Тепер ви знаєте, як створити сайт за допомогою WordPress і розумієте основи.

 Як створити сайт з Joomla

Joomla

Joomla — ще одна відома CMS на ринку. Будучи другим за популярністю вибором, Joomla довгий час був конкурентом WordPress. І не дарма.

Як система управління контентом Joomla дає вам можливість:

 1. Створити будь-який тип сайту. Завдяки широкому вибору модулів ви можете створити що завгодно: від простого блогу чи форуму до великомасштабного магазину електронної комерції.
 2. Знайти швидкі рішення проблем. Joomla може похвалитися наявністю найбільших онлайн-спільнот. Це значно полегшує пошук рішень, виправлень і відповідей!
 3. Реалізуйте нові функції, не знаючи, як кодувати. Простота Joomla гарантує, що навіть початківці веб-майстри можуть створити чуйний і привабливий сайт.

Установка

Найпростіший спосіб встановити Joomla - через Авто-установник. Ви можете знайти його в панелі управління майже будь-якого хостингу.

Joomla

Заповніть основні деталі і створіть користувача-адміністратора для продовження установки.

Joomla

Ось і все, що потрібно для налаштування Joomla! Наступним кроком є створення вашого фактичного веб-сайту.

Адміністративна зона

Щоб знайти серверну частину вашого сайту на Joomla, перейдіть за посиланням ваш-сайт.com/admistrator.

Joomla

Введіть адміністративні облікові дані, створені під час встановлення, щоб отримати доступ до панелі керування.

Joomla

І все готово! Простий макет, де ви можете контролювати кожен аспект вашого сайту на Joomla.

Шаблони і Дизайн

Насамперед, вам знадобиться привабливий шаблон, щоб привернути увагу кожного відвідувача. Joomla включає в себе дві теми за замовчуванням, хоча вони досить мінімалістичні і можуть не дати вам всі необхідні функції.

Хоча Joomla не пропонує вбудовану бібліотеку часом на панелі інструментів, багато з них можна знайти в інтернеті. Кілька відомих місць включають JoomDev і ASTemplates.

Щоб встановити шаблон Joomla, вам потрібно перейти в розділ Менеджер розширень.

Joomla

Ви можете вибрати три унікальних методу налаштування:

 1. Завантажити пакет файлів. Перетягніть стиснутий файл шаблону, і Joomla зробить все інше за вас.
 2. Встановити з папки. Процес включає завантаження файлу шаблону в зазначене місце у вашому обліковому записі веб-хостингу.
 3. Встановити з URL. Якщо у вас є пряме посилання на файл шаблону, ви можете використовувати цей розділ, щоб додати його негайно.

Joomla

Спільнота Joomla має багато безкоштовних тем для всіх типів проектів і підприємств.

Важливо! Будьте обережні при використанні шаблонів сторонніх або ненадійних джерел. Ми рекомендуємо дотримуватися спільнот, які ви знаєте і яким довіряєте.

Статті та Контент

Joomla CMS дозволяє вам створювати 3 типи контенту прямо в базовій версії:

 1. Матеріали є основними видавничими одиницями Joomla (такими як Записи в WordPress). Ви можете прикріпити кожне повідомлення до певної категорії і додати теги, які допоможуть впорядкувати все.Joomla
 2. Категорії дозволять вам згрупувати публікації статей на основі певних критеріїв. Це дозволить вашим відвідувачам бути більш зацікавленими, дозволяючи їм знаходити пов'язаний контент набагато простіше.Joomla
 3. Медіа - це розділ, в який ви можете завантажувати зображення, відео, аудіофайли, PDF-файли та інші типи візуального контенту. Пізніше ви можете додати їх в окремі статті.Joomla

Розширення та модулі

І останнє, але не менш важливе: вам потрібно знати, як додавати нові функції на ваш сайт Joomla. На щастя, це не так складно.

Joomla пропонує широкий спектр безкоштовних і платних розширень, які ви можете встановити прямо з панелі інструментів. Вам потрібно тільки встановити додатковий модуль, який з'являється при відкритті вкладки Менеджер Розширень.

Joomla

Включивши установку веб-розділу через адміністративну область Joomla, як тільки ви закінчите, ви побачите велику бібліотеку плагінів, яка згрупована за певними категоріями.

Joomla

Ось список з 8 кращих розширень Joomla, які поліпшать робочий процес кожного веб-майстра.

1. Akeeba Backup

Потужний інструмент Joomla, який подбає про всі ваші міграційні та резервні потреби. Використовуючи це розширення, ви зможете:

 • Створити повну резервну копію сайту;
 • Відновити його на будь-якому сервері, який підтримує Joomla;
 • Виключити певні файли/папки або таблиці бази даних;
 • Вибрати з декількох форматів стиснення.

2. Breezing Forms

В залежності від типу вашого сайту, дозволяючи відвідувачам зв'язатися з вами, це відмінний спосіб знайти нових потенційних клієнтів і можливості. За допомогою плагіна Breezing Forms ви можете:

 • Створити і вставити контактну форму;
 • Захистити її від спаму за допомогою CAPTCHA;
 • Налаштувати форму для збору відгуків;
 • Використовувати безліч зумовлених прикладів.

3. J2Store

Як тільки ваш сайт збере лояльну аудиторію, ви можете захотіти монетизувати його або представити продукт. За допомогою J2Store ви зможете:

 • Використовувати інтерфейс статті для додавання товарів і типів товарів;
 • Налаштувати різні платіжні шлюзи;
 • Реалізувати односторінкове оформлення замовлення;
 • Налаштувати зональні податки і мультивалютність.

4. DJ-ImageSlider

Високоякісні зображення допоможуть вам здивувати і привернути увагу відвідувачів. Відмінний спосіб їх відображення — використання слайдерів або слайд-шоу. DJ-ImageSlider — безкоштовне розширення, яке допоможе вам у цьому завданні.

 • Він сумісний з усіма основними браузерами;
 • Ви отримаєте інтерфейс перетягування;
 • Багато варіантів настройки;
 • Реалізується в будь-якому розділі вашого сайту.

5. JCH Optimize

Наявність швидкого сайту може мати велике значення. На додаток до більш щасливих відвідувачів, швидкий сайт може підвищити ваш рейтинг в пошукових системах. Розширення підвищить продуктивність за рахунок:

 • Об'єднання файлів CSS/JS в один;
 • Застосування мініфікації і gzip;
 • Додавання фонових зображень в один спрайт.

6. sh404SEF

Розширення, яке дозволить вам вижати найвищий потенціал SEO з вашого сайту на Joomla. Деякі з основних функцій включають в себе:

 • Управління мета-заголовком/описом;
 • Інтеграція Google Analytics і Tag Manager;
 • Автоматичне перенаправлення сторінок з помилками 404 на найближчу альтернативу;
 • Настроювані сторінки помилок (наприклад, 404; 500).

7. EasyBlog

Оскільки Joomla — це система управління контентом, багато людей використовують її для ведення блогів. Якщо функцій за замовчуванням недостатньо, це розширення буде містити більшість відсутніх частин. Налаштуйте EasyBlog для Joomla і отримаєте:

 • Новий і покращений інтерфейс статей;
 • Підтримку Google AMP і Facebook миттєва стаття;
 • Інструмент міграції для полегшення перенесення з інших платформ (наприклад, WordPress);
 • Інтеграцію з соціальними мережами (наприклад, Facebook, Twitter, Google+, Pinterest).

8. JFBConnect

Платформи соціальних мереж є одними з найбільш відвідуваних місць в інтернеті. І ваш сайт може використовувати їх, щоб значно поліпшити користувальницький досвід. З розширенням JFBConnect ви зможете:

 • Налаштувати облікові записи користувачів, використовуючи дані їх соціальних мереж;
 • Включити вхід в систему одним кліком, використовуючи найбільші соціальні мережі;
 • Реалізувати коментування/лайки/шери через Facebook/G/Twitter;
 • Запланувати автоматичний обмін статтями.

Тепер ви знаєте основи того, як створити сайт з Joomla.

 Як створити сайт з Drupal

 Drupal

Drupal - ще один великий гравець в світі систем управління контентом. Хоча і трохи відрізняється.

У той час як WordPress і Joomla хваляться, що вам не потрібні знання кодування для створення веб-сайту, Drupal робить все навпаки. На сьогоднішній день це одна з найпотужніших і безпечних CMS в руках розробників.

Кілька помітних плюсів вибору Drupal включають в себе:

 1. Висока гнучкість і масштабованість. Ідеальна платформа для малих і великих проектів. Якщо ваша сильна сторона — веб-розробка, Drupal надасть вам можливість створювати веб-сайти будь-якого типу.
 2. Величезна різноманітність безкоштовних модулів. Які б функції не були потрібні вашому сайту, ви обов'язково знайдете їх в бібліотеці з 40000+ безкоштовних модулів і розширень. Менше часу, більше результатів!
 3. Основна увага приділяється створенню контенту та публікації. Оскільки Drupal — це CMS, управління вашими публікаціями буде прогулянкою по парку. Знайдіть все, що вам потрібно, в одній панелі.

Установка

Ви можете почати свій шлях розробки Drupal в найкоротші терміни. Встановіть його всього в 1 клік за допомогою панелі авто-установника на хостингу!

Drupal

Заповніть основні відомості про встановлення разом з інформацією про вашого адміністратора, і ви готові до роботи.

Drupal

Адміністративна зона

Щоб увійти на внутрішню панель інструментів Drupal, перейдіть за посиланням ваш-сайт.com/user/login.

Drupal

В цій панелі ви зможете контролювати і управляти всіма аспектами вашого веб-сайту Drupal.

Drupal

Зовнішній вигляд і Дизайн

Перш за все, вашому сайту потрібно добре виглядати. З Drupal вам не доведеться шукати. Офіційний репозиторій тим пропонує більше 2500 унікальних опцій!

Drupal

Ви можете шукати шаблони на основі вашої версії Drupal, статусу теми, стабільності і багатьох інших фільтрів.

Drupal

Щоб встановити тему Drupal, вам необхідно:

 • Перейти в розділ Зовнішній вигляд у верхньому меню навігації.
 • Натисніть кнопку встановити нову тему.
 • Вставте URL-адресу теми або виберіть архів на локальному комп'ютері.
 • Натисніть Встановити та завершіть Налаштування Теми Drupal.

Drupal

Зміст і сторінки

Додавання постів, написання статей, створення цільових сторінок — з Drupal ви можете відносно легко виконувати всі ці завдання. Вся дія відбувається в розділі Контент.

Drupal

З базовою комплектацією ви можете створити:

 1. Контент, в який можна додавати статті (публікації, чутливі до часу) або основні сторінки (наприклад, про нас).
 2. Коментарі, це розділ, де ви можете модерувати повідомлення, залишені вашими відвідувачами.
 3. Розділ Файли — це місце, де ви можете знайти всі ваші зображення і інші медіа-файли, які ви завантажуєте при створенні контенту.

В цілому, Drupal володіє досить значним набором функцій, що є однією з причин його високої ефективності серед інших систем управління контентом.

Модулі і функціональність

І останнє, але не менш важливе: давайте поговоримо про Модулі Drupal і додаванні нових функцій на ваш сайт.

Якщо ви перейдете до розділу Розширити з верхнього меню, ви зможете встановити безліч цікавих функцій.

Drupal

У кожну свіжу установку Drupal входить кілька основних модулів. Крім того, ви можете знайти більше 40000+ модулів Drupal в офіційному репозиторії.

Для реалізації модуля Drupal вам необхідно:

 1. Натиснути на кнопку Встановити новий модуль.
 2. Вставити URL модуля або вибрати архів з локального комп'ютера.
 3. Натиснути Встановити і завершити настройку модуля Drupal.

Drupal

Тепер ви дізналися, як створити сайт, використовуючи Drupal CMS.

Як створити сайт за допомогою конструктора сайтів

Конструктор сайтів — це швидкий і простий спосіб розробки і публікації сайту, коли ви не є розробником. Все, від теми до SEO і функціональності кошика можна контролювати за допомогою однієї панелі. Він також має функцію перетягування, яка дозволяє створювати все так, як ви хочете.

Для створення сайту ніяких додаткових налаштувань не потрібно. Все, що вам потрібно зробити, це отримати доступ до інструменту Конструктор Сайтів на панелі управління.

Макет і Дизайн

Першим кроком буде вибір образу. Ви зможете вибрати з більш ніж 200 безкоштовних шаблонів або імпортувати БУДЬ-який тип веб-сайту, використовуючи вбудований інструмент міграції.

Залежно від того, що ви хочете побудувати, існують категорії для кожного типу сайту. Від простих цільових сторінок до готелів та інтернет-магазинів.

Як тільки ви знайдете ідеальну тему, ви потрапите в інтерфейс конструктора сайтів.

Інструменти і Процес Розробки

Тепер починається справжні веселощі. У верхній частині екрана ви побачите меню з усіма інструментами у вашому розпорядженні. Давайте подивимося, які функції створення веб-сайтів на столі.

Спочатку ви побачите кілька основних функцій, таких як:

 • Інструмент публікації, збереження та резервного копіювання;
 • Функція попереднього перегляду сайту;
 • Кнопки Скасувати/Повторити;
 • Скидання поточного проекту;
 • Регулювання чуйності на основі пристрою.

Тоді ви знайдете кілька додаткових функцій, які допоможуть вам розробити і структурувати ваш сайт, таких як:

 • Функціональність кошика
 • Різні платіжні шлюзи
 • Інтеграція з соціальними мережами
 • Служба визначення місцезнаходження через Карти Google або Bing
 • Додавання відео через YouTube
 • Інструменти для створення кнопок, блоків і меню.

Останній, але не менш важливий, розділ у правому верхньому куті. Використовуючи його, ви можете контролювати навіть більш технічні аспекти, такі як:

 • Створення сторінок і навігація
 • Налаштування мови
 • Фактори SEO (такі як мета-заголовки, описи, ключові слова, постійні посилання, форсування HTTPS)
 • Фірмовий стиль (favicon, background, style)

Якщо ви робите невеликий або середній проект, цей варіант безумовно варто спробувати. Плюс, на ринку є багато відмінних конструкторів сайтів. І найголовніше, кожен може їх використовувати!

Тепер ви можете використовувати наш конструктор сайтів для створення базового сайту.

Крок 5: Плануйте зростання вашого сайту

Тепер ви знаєте різні види веб-хостингу і кращі інструменти для створення сайту. Але подорож не закінчується тут. Насправді, це тільки початок!

Ось вісім порад, які допоможуть вам перетворити ваш проект в кращий веб-сайт:

Займіть свою нішу

Можливо, одна з найважливіших речей, яку ви повинні зробити, це вибрати нішу і напрямок, в якому буде розвиватися ваш сайт. Без належного планування все може припинити працювати дуже швидко.

Хорошим місцем для початку буде:

 • Знати свою пристрасть. Ви завжди отримаєте кращі результати, якщо вам подобається те, що ви робите. Плюс ваші шанси на успіх зростуть. Наприклад, якщо ви великий шанувальник читання, ідеальним початком може стати створення книжкового блогу.
 • Оцінка ринку. Перегляд того, що шукають люди, може дати вам приблизне уявлення про те, який контент/продукт вам потрібно розробити. Використовуйте такі інструменти, як Google Trends, KWFinder і Answer The Public, щоб переглядати найбільш важливі пошукові терміни і питання в своїй ніші.
 • Перевірити великих гравців. Конкуренти можуть бути відмінним джерелом натхнення, особливо сильні. Ви можете отримати свіжі ідеї і подивитися на те, як ваш сайт може виглядати після розширення. Більш того, багато хто з них пропонують партнерські програми, де ви можете заробляти, залучаючи нових користувачів на свою платформу.
 • Мозковий штурм унікальних ідей. Нарешті, відкрийте простий документ і запишіть всі свої ідеї, незалежно від того, наскільки дивно чи неможливо їх реалізувати. Створення ідеального плану потребує багато часу і самовіддачі, тому кожен маленький крок має значення!

В цілому, ви досягнете кращого результату, якщо створите веб-сайт по темі або ніші, яка вас цікавить. Це дасть вам можливість виробляти якісний контент і гарантує, що ви завжди будете в захваті.

Запустіть Google Analytics

Може бути важко приймати важливі рішення, не маючи даних для їх резервного копіювання. Ось чому збір статистики має вирішальне значення, якщо ви хочете досягти успіху. Одним з кращих інструментів для роботи є Google Analytics (GA).

Ви отримаєте корисну інформацію про вашу аудиторію, наприклад, про те, як користувачі знайшли ваш сайт, чи зробили вони покупку, як довго вони залишалися на певній сторінці і багато іншого!

Якщо ви ніколи не використовували GA, не хвилюйтеся. Google пропонує детальну документацію та навчальні курси, які допоможуть вам вибрати правильний шлях.

Моніторте використання ресурсів

Забезпечення благополуччя вашого творіння допоможе вам уникнути непотрібних простоїв і проблем. Саме тому важливо перевіряти, скільки ресурсів ваш сайт використовує час від часу.

Якщо все більше і більше людей починають відвідувати ваш сайт, і ви починаєте помічати незвично великі сплески — це може вказувати на те, що вам потрібно більше енергії або зменшити використання ресурсів за рахунок оптимізації.

Налаштуйте проміжне середовище

Важливим фактором зростання сайту буде час від часу оновлювати його і додавати нові функції. Щоб зробити це ефективно, вам знадобляться два основних компонента:

 1. Відгуки відвідувачів/користувачів. В більшості випадків користувачі вашого сайту — це найважливіше, про що ви повинні турбуватися. Зміни, які ви робите, повинні бути спрямовані на поліпшення якості часу, проведеного на ваших сторінках. Кращий спосіб дізнатися що-небудь, це запитати, наприклад, збираючи відгуки клієнтів.
 2. Постановочне середовище для розвитку. Тестування нових матеріалів на живому веб-сайті - не кращий підхід, так як на екрані може з'явитися помилка в разі, якщо щось піде не так. Щоб подолати це, ви можете створити локальний сайт тестування за допомогою XAMPP або використовувати функцію Додати сайт, щоб створити проміжний піддомен.

У світі немає жодного веб-сайту, який був би великим без збоїв і повторних спроб. Головне — зробити правильні висновки і рухатися вперед.

Використовуйте протокол HTTPS

HTTPS-шифрування повільно, але вірно стає новим стандартом інтернету. Якщо ваш сайт обробляє конфіденційну інформацію (наприклад, паролі, особисті дані, інформацію про оплату), то це ОБОВ'ЯЗКОВО.

Крім того, є багато переваг використання SSL/TLS, таких як:

 • Поліпшення рейтингу SEO. Такі пошукові системи, як Google, воліють сайти HTTPS, а не HTTP.
 • Підвищення довіри. Ваші відвідувачі і користувачі будуть знати, що їх особиста інформація в безпеці.
 • Уникнути попередження "небезпечно". Починаючи з версії Chrome 68, веб-сайти, що використовують HTTP, матимуть попередження" небезпечно " поруч з URL-адресою.

Щоб використовувати HTTPS, спочатку потрібно налаштувати сертифікат SSL / TLS. 

Підсильте безпеку

Безпека завжди на першому місці. В даний час, ви ніколи не можете бути в безпеці, особливо з різними загрозами, що ховаються в інтернеті. Найбільш поширені речі, які можуть вплинути на ваш сайт:

 • DoS/DDoS атаки. Тип кібератаки, коли сайт наповнений величезною кількістю запитів. В результаті сторінки стають надзвичайно повільними або не відповідають.
 • Спам. Якщо ваш сайт допускає коментарі або має контактні форми, люди можуть зловживати ними, щоб заповнити ваш сайт небажаною інформацією. Обов'язково дотримуйтесь заходів безпеки для цих розділів (наприклад, капчі).
 • Спроби Брутфорс. Цей тип атаки включає в себе введення безлічі різних комбінацій паролів (зазвичай з використанням спеціальних сценаріїв) з метою вгадати його.
 • Впровадження та уразливості. Один з найгірших типів атак, коли шкідливий код або шкідлива програма "впроваджуються" із-за браку безпеки.

Щоб захистити своє творіння від усіх цих небезпек, ви можете встановити заходи безпеки, :

 • Використовуйте капчу. Простий, але дуже ефективний інструмент для боротьби зі спамом і зловживанням контактними формами.
 • Обмежте спроби входу. Встановіть 5-10 хвилинні таймаути після декількох неправильних припущень пароля.
 • Встановіть плагін безпеки. Якщо ви використовуєте WordPress, ви можете використовувати плагіни, такі як Wordfence або Sucuri, щоб додати додатковий рівень захисту (може збільшити завантаження процесора).
 • Тримайте оновлення під контролем. Застарілі скрипти часто мають недоліки безпеки. Більшість з них вирішуються за допомогою оновлень, тому Ви повинні регулярно перевіряти їх.
 • Встановіть CloudFlare. Налаштування CF не тільки захистить ваш сайт від різних атак, але і прискорить його, зробивши його доступним швидше з різних географічних місць.

Підвищіть швидкість роботи сайту

Немає нічого більш засмучує, ніж млявий сайт. Швидкість сторінки і час завантаження відіграють важливу роль у користувацькому досвіді. В результаті більш швидкий веб-сайт не тільки має більш високий рейтинг SEO, але і його відвідувачі набагато щасливіше і конвертують більше.

Щоб побачити, наскільки добре працює ваш сайт, використовуйте такі інструменти, як GTmetrix (англ) або PageSpeed Insights від Google.

Заплануйте наступні кроки

І останнє, але не менш важливе: постарайтеся бути на кілька кроків попереду. Якщо ваш веб-сайт пов'язаний з бізнесом, вирішіть, які сторінки ви повинні включити. Якщо ви плануєте створити імперію електронної комерції, подумайте про свій продукт і про те, як залучити ще більше користувачів.

Постарайтеся зберегти всі ваші мозкові штурми та ідеї в одній електронній таблиці. Таким чином, ви зможете побачити, як ви прогресували з плином часу. Крім того, Ви зможете представити все іншим людям, як тільки ваш проект стане досить великим.

І на останок... + відео

Вітаємо! Завершуючи це керівництво, ви вивчили різні способи як створити сайт.

Ви також дізналися кілька рад по зростанню і познайомилися з кількома дивовижними інструментами, які допоможуть вам виділитися з натовпу. Чого ж ви чекаєте?

 Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити