Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як зробити особистий блог: 7 простих кроків

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як зробити особистий блог

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua

Один з ефективних інструментів для заробітку в мережі – особистий блог. Його веде одна людина. Представлений блог може бути в декількох форматах - набір порад з тематики, замітки або особистий щоденник, і так далі. Блоги ведуть на різних платформах – починаючи від соціальних мереж, продовжуючи сторінками на спеціалізованих сайтах, і закінчуючи особистим сайтом, розробленим під конкретну тематику. Кращий варіант для монетизації проекту і солідного заробітку в майбутньому – створити особистий блог. Його потрібно планомірно розвивати, регулярно публікуючи нові матеріали, відповідаючи на коментарі користувач. Через деякий час проект почне приносити дохід. У цій статті я докладно розповідаю про те, як зробити власний блог. Покрокова інструкція дозволить вам зрозуміти принцип. Але крім опису самих етапів створення блогу, поділюся і іншою корисною і важливою інформацією. Ознайомившись з моєю статтею, ви зрозумієте, що нічого складного в блогінгу немає і домогтися успіху реально, навіть не маючи профільних навичок в розробці сайтів.

Як зробити особистий блог: 7 етапів створення

Якщо ви вирішили створити власний блог, не поспішайте приступати до реалізації. Спочатку подумайте:

 • яке основне завдання переслідуєте;
 • для кого збираєтеся писати;
 • кому цікава обрана тематика.

Тільки після того, як знайдете відповіді, можете починати займатися створенням власного проекту. Для досягнення мети достатньо пройти 7 кроків.

1. Вибір тематики

Настійно рекомендую розглядати тільки ті теми, які цікаві вам. Так ви будете прагнути заглибитися в них, дізнатися щось нове, розкопати корисне.

Якщо вибрати нецікаву тему, нехай і дозволяє отримати солідний дохід, свідомо приректи себе на провал. Тому що вам швидко набридне займатися цим напрямком. І навіть ніякий гіпотетичний прибуток не стане належною мотивацією.

Вам подобається футбол? Пишіть про футбол! Вам подобається жіноча мода? Пишіть про моду. Тільки робіть якісні та цікаві статті, і тоді успіх вам гарантований, незважаючи на високу конкуренцію в названих напрямках.

Але якою б популярністю не користувалися криптовалюти, не потрібно працювати у цьому напрямку, якщо воно вам не цікаво і ви в ньому не розбираєтеся і не намагайтеся розібратися.

2. Домен і хостинг

Домен – назва блогу, сайту, його адреса. Він складається з самої назви і зони. Ось приклад: «domen.com».

Ось кілька порад по підбору домену:

 • оригінальність і легкозапам'ятовуваність імені;
 • відповідність тематиці блогу;
 • не надто довге - не більше 12 символів.

 Раджу придумати кілька варіантів імен. Потім серед них вибрати ті, що подобаються найбільше. Далі – перевірити, чи вільне доменне ім'я. Є спеціальні онлайн-сервіси для цього.

Хостинг - це фактичне місце на сервері, де буде розміщуватися сайт. Сервер – постійно підключений, щоб користувачі мали доступ до сайту цілодобово протягом усього року.

Деякі, щоб не вкладати в сайт багато грошей на початковому етапі, розміщують блог на безкоштовному хостингу. Це не найкращий вибір. Оскільки виникає кілька проблем:

 • обмеження за обсягом розміщуваної інформації;
 • поява реклами, яку неможливо контролювати;
 • ймовірність, що в будь-який момент блог буде закритий або відключений без пояснення причин;
 • і т. д.

Тому краще довіряти платним хостингам. Вони надійні, ви зберігаєте за собою права власності на блог, в будь-який момент, якщо в цьому буде необхідність, зможете переїхати на інший хостинг.

До відома! За хостинг щомісяця потрібно платити. Вартість послуг залежить від надійності компанії. Якщо оплатити послуги на рік вперед, виходить істотно дешевше, ніж при щомісячній оплаті.

Розміщуючи особистий блог на платному хостингу, ви отримуєте масу переваг. Проект буде добре індексуватися, ви зможете підключати його до рекламних мереж для заробітку. Служба підтримки хорошого хостингу завжди прийде на допомогу.

3. Особистий блог сайт: вибір майданчика

Є безліч спеціалізованих майданчиків для блогів. Не всі вони зручні. Розглядати онлайн-майданчики, за типом Живого Журналу і їм подібних, не будемо. В цьому немає сенсу. Вони не дозволяють отримувати повноцінний заробіток. У вас буде особиста сторінка, але не свій сайт.

Тому розповім про платформи, які найчастіше використовуються для конструювання власних блогів.

1. Ucoz

Це безкоштовний конструктор. Він знаходиться на профільному «ринку» вже багато років. Основні переваги конструктора – простота і доступність. З ним легко розібратися, навіть не маючи ніякого досвіду.

Достатньо просто зареєструватися і можна створювати власний блог – зручний і простий в роботі.

2. Wix

Ще один відомий конструктор. Його перевага полягає в тому, що у нього є візуальний редактор. Ви просто переміщаєте блоки, заповнюєте їх і робите власний проект.

Серед інших переваг – цілодобова служба підтримки, надійний хостинг. Тобто, якщо ви тільки починаєте працювати в сфері блогінгу, такого конструктора буде цілком достатньо.

Читайте детальніше: Конструктор сайтів Wix.com

3. WordPress

І мій улюблений майданчик – WordPress. Це всесвітньо відома платформа, спочатку створювалася для блогів. Згодом, враховуючи популярність розробки, творці передбачили й інші варіанти використання.

Однак вона так і залишається кращим варіантом, якщо потрібно особистий блог створити буквально з нуля. У неї проста в розумінні адміністративна панель, маса доповнень і розширень, які підвищують зручність використання і функціональність сайтів. Крім того, офіційний «банк» Вордпресс пропонує безліч безкоштовних шаблонів і тем оформлення.

Тому вам досить просто вибрати напрямок, в якому ви хочете працювати, писати, а потім вже під нього підібрати шаблон, тему, встановити доповнення та розширення, плагіни.

Зверніть увагу! Платформу Вордпресс обожнюють пошукові роботи, тому не виникає проблем з розкруткою і просуванням сайту. Вона без проблем встановлюється на будь-який хостинг.

Ось чому, коли запитують, на якій платформі робити особистий блог сайт, я настійно рекомендую WordPress. Навіть початківець блогер швидко розбереться в адміністративній панелі – вона інтуїтивно зрозуміла. Не виникає труднощів з налаштуванням платформи.

4. Оформлення блогу

Наступний крок – дизайну сайту. Якщо ви хочете отримати оригінальний, унікальний дизайн, рекомендується звернутися за допомогою до професійного веб-дизайнера. Однак його послуги коштують досить дорого. Молодому блогеру оплатити їх – вкрай складно.

Другий варіант - вибрати з існуючих тем оформлення на обраній платформі. Якщо це WordPress, складнощів з підбором теми не виникне. Їх тут неймовірна кількість. Тільки, якщо ви хочете запобігти появі вірусів на своєму блозі, радять скачувати тему оформлення на офіційному сайті Вордпресс.

При налаштуванні теми оформлення можна внести невеликі зміни. Це не вимагає специфічних знань. І тоді ваш блог буде виглядати не таким, як всі.

5. Підготовка плану наповнення блогу

Щоб досягти результату, важливо наповнювати блог контентом постійно. Тому заздалегідь потрібна розробка конкретного контент-плану, в якому описані дати і теми публікованих матеріалів.

При складанні контент-плану підгадуйте матеріал під різні події. Наприклад, під свята і т. д. це підвищить зацікавленість користувачів в статтях.

6. Публікація контенту

Спираючись на складений план, готуйте матеріали. Строго дотримуйтеся виробленого графіка. Але не забувайте і про якість матеріалів, що публікуються. Вони повинні бути:

 • інформативними;
 • корисними;
 • давати цінну інформацію користувачам.

Не варто писати занадто короткі пости. Пошукові системи люблять об'ємні тексти. Але, знову-таки, якісні, тому просто «лити воду» теж не потрібно. Добре, якщо матеріал проілюстрований:

 • унікальними картинками;
 • інфографіками;
 • відеороликами;
 • таблицями.

Це позитивно позначиться на індексації блогу і його позиції у видачі пошукових систем.

Порада! Рекомендується зробити сторінку в соціальних мережах і публікувати там посилання на свої матеріали. Це приверне додаткову аудиторію. А посилання, присутні в соцмережах, допоможуть у просуванні проекту.

7. Монетизація

І останній крок в інструкції, як зробити особистий блог, стосується безпосередньо потенційного прибутку.

Будьте готові до того, що перші кілька місяців ви працюєте строго на перспективу. У цей час сайт не буде приносити заробіток. Не опускайте руки і впевнено йдіть до своєї мети. Всі успішні блогери, які заробляють тисячі доларів, починали з малого, але змогли досягти успіху, тому що вірили в себе і наполегливо працювали.

Особистий блог створити: 5 способів монетизації

 Про монетизацію розповім докладно. Адже існує кілька способів отримання прибутку. Яким саме користуватися? Тут вирішуйте самі, що вам ближче. В ідеалі – задіяти кілька з них.

1. Контекстна реклама

Найбільш поширений, ефективний і простий метод отримання заробітку на особистому блозі. Його можна запускати, навіть якщо сайт відвідує кілька людей в день. Тільки ефекту від нього буде не так вже й багато, але це вже інша розмова.

Щоб заробляти на контекстній рекламі, необхідно підключити сайт до рекламних мереж. Найбільш поширеними є:

 • Google AdSense;

Після цього на вашому сайті буде з'являтися реклама. Коли користувач клацне по ній, на рахунок «капне» певна сума. Розмір рекламної винагороди коливається в залежності від тематики, відвідуваності та деяких інших факторів.

2. Банерна і тизерна реклама

Такі види реклами актуальні для блогів, відвідуваність яких перевищує 1000 осіб на добу. Банер – картинка з рекламним текстом. Тизер – картинка, але з провокаційним або навіть шокуючим текстом.

3. Розміщення посилань

Якщо ви вирішили особистий блог створити для заробітку, розгляньте такий варіант отримання прибутку, як продаж посилань. Суть його полягає в тому, що ви публікуєте чужі матеріали з посиланнями на сайт замовника. Вартість – залежно від авторитету вашого блогу в очах пошукових систем і рівня відвідуваності проекту.

Є варіант автоматизованого продажу посилань. В такому випадку взагалі нічого робити не потрібно. Тільки налаштувати роботу системи і отримувати винагороду.

4. Партнерські програми

На мою думку, партнерські програми один з кращих варіантів стабільного і солідного заробітку для блогу. Суть її полягає в тому, що в статті або на будь-якій сторінці сайту розміщується посилання на товар або послугу. Якщо користувач переходить по ній і здійснює покупку, на рахунок власника блогу перераховується обумовлена сума.

У разі якщо відвідуваність сайту становить кілька тисяч чоловік в добу, рівень заробітку буде досить високим.

Приклад! Припустимо у вас блог про жіночий одяг. У статті ви розміщуєте посилання на магазин жіночої нижньої білизни, з яким працюєте.

5. Рекомендації товарів

Останній варіант підходить в тому випадку, якщо блог - розкручений і авторитетний. Думка автора - вагома для користувачів, вони до нього прислухаються. Тому власник проекту може заробляти на своїх рекомендаціях. Навіть нехай той чи інший продукт він порекомендує всього лише раз, але в цілому даний варіант здатний приносити солідний постійний прибуток. Адже в світі – маса продуктів, товарів, послуг.

Особистий блог сайт: Помилки при монетизації

Тепер ви знаєте, як зробити особистий блог і отримувати з нього прибуток. Наближаючись до завершення своєї розповіді, акцентуючи увагу на найпоширеніших помилках, що допускаються власниками блогів.

1. Гонитва за прибутком

Багато хто прагне отримати прибуток чи не моментально і з усіх можливих джерел. В результаті їх проект нагадує собою стару клаптеву ковдру, де з усіх щілин стирчать банери та тизери, посилання та інші рекламні оголошення.

Користувачі перестануть відвідувати сайт, навіть якщо він наповнений якісним матеріалом. Вони швидко втомляться від великої кількості реклами.

2. Швидка монетизація

Не потрібно поспішати. Слід почекати, поки сайт набере вагу, читачів, на ньому буде опублікований цікавий і оригінальний контент.

3. Неякісне оформлення блоків з рекламою

Розміщуючи рекламні банери, блоки, їх потрібно оформляти в єдиному стилі з дизайном блогу. Якщо реклама занадто виділяється на тлі сайту, це буде дратувати користувачів.

Відео

Читайте також: Як заробити гроші в Інтернеті без вкладень — 5 перевірених способів для новачків

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити