Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як створити свій сайт і зробити це самостійно на безкоштовному движку Joomla (створення, оптимізація, розкрутка та заробіток)

Останнє оновлення: Вівторок, 30 травня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Здрастуйте, шановні читачі блогу ITstatti.in.ua. Зазвичай перше питання, яке задає собі потенційний вебмастер — як самостійно створити свій майбутній сайт не вкладаючи при цьому коштів. Воно і зрозуміло, кому хочеться витрачати гроші (платити за движок або ж за повноцінне створення), коли зовсім не зрозумілі перспективи цього проекту.

На мій погляд, найкращим варіантом є Joomla — професійний движок, який поширюється абсолютно безкоштовно. Зробити сайт самому нею не складе труднощів, особливо, якщо ви скористаєтеся матеріалами і посиланнями з цієї статті.

 

Створення сайту самостійно і безкоштовно + відео

Правда у Joomla, на відміну від того ж Юкоза, є один істотний недолік — вам потрібно буде створювати сайт на своєму хостингу, за який доведеться платити хай невеликі, але все ж гроші. Хоча цю дилему можна вирішити, використовуючи безкоштовний хостинг з php, на якому може бути вже відразу встановлена Джумли. Або ви можете на етапі створення розміщувати її на своєму комп'ютері, завдяки викачаного локального сервера Denwer.

По-перше, вам слід зрозуміти, що безкоштовно не означає, що хтось це зробить за вас, потрудитися і поламати голову доведеться обов'язково. По-друге, зробити інтернет-проект на базі безкоштовного движка зовсім не означає, що він вийде якимось несправжнім або іграшковим. Щоб зробити професійно проект зовсім не обов'язково використовувати платну CMS. В якості підтвердження я хочу запропонувати вам ознайомитися з прикладами популярних сайтів на Joomla.

Ну і перш, ніж починати сухе перерахування кроків за самостійним сайтобудуванням, я хочу трохи поговорити «за життя», про те, що може вам дати. Насправді створений на безкоштовному движку сайт може стати основним і самим улюбленим вашим хобі. А при правильному підході, витрачений вами час може окупитися сторицею і стати основним вашим джерелом доходу.

Але розраховувати на те, що буквально вчора зроблений вами проект тут же почне приносити дохід не варто, бо навряд чи момент відчутною монетизації настане раніше, ніж через рік після запуску і постійної роботи над своїм проектом. Ну і ще пару ложок дьогтю додам в ідилію концепції безкоштовного сайту — мало його створити, потрібно буде ще його наповнити гарним, потрібним і бажано оптимізованим контентом.

Не так важливий движок, на якому ви намагаєтесь зробити безкоштовний сайт (з таким же успіхом можете замовити його створення за гроші), і не так важливий зовнішній вигляд вашого майбутнього проекту, як думають багато початківці вебмастера. Головне, що може зробити ваш сайт популярним, потрібним і рентабельним, це контент. Саме він править балом, але і контент контенту ворожнечу.

Дуже важливо при наповненні майбутнього проекту враховувати побажання ваших майбутніх читачів, а для цього обов'язково доведеться зануритися в тематику SEO (намагатися зробити так, щоб ваш ресурс сподобався Google).

Хочете зробити свій сайт відвідуваним і прибутковим? Тоді відразу ж після того, як його створите вивчіть всі доступні вам матеріали з безкоштовної розкрутки та просування.

Якщо після установки движка відразу ж почнете писати статті без урахування пошукової оптимізації, то ви дасте тим самим величезну фору своїм конкурентам або соратникам. Раджу попередньо ознайомитися з матеріалами щодо самостійної розкручування і просування сайтів, а також подивитися матеріали з безкоштовної розкрутки.

Обов'язково перед написанням статей (додаванням контенту) складайте для них семантичне ядро, уважно вивчаючи статистику запитів і підбираючи найбільш відповідні ключові слова у Wordstat. Треба відсіювати дуже рідкісні пошукові запити, але не варто замахуватися на занадто частотні, бо отримати з них високу відвідуваність у вас може і не вийти (все залежить від конкуренції за даним конкретним запитом).

Як зробити свій сайт — три основних способи

Але давайте спочатку відповімо на питання затронуте у заголовку. На мій погляд, існують три основних підходи, що дозволяють створити повноцінний веб проект:

 • Створити свій сайт самому (повністю своїми руками) — розробити дизайн, написати скрипт движка, зверстати макет, додати модулі і багато іншого. 

У повністю самостійному варіанти створення вебсайта є свої плюси:

 1. Можна зробити все безкоштовно
 2. В ході роботи над своїм вебсайтом вам волею-неволею доведеться в доскональності вивчити підручник Html, простудіювати довідник по CSS, познайомитися з PHP та іншими технологіями, необхідними при розробці сучасних інтернет-проектів. Тобто ви станете фахівцем в цій області.
 3. Ви будете від «а» до «я» знати, як саме влаштовано і як працює ваш движок, бо фактично ви зберете його самі по гвинтиках. Ви будете чітко знати і уявляти, як що-то в нього можна додати, як його поліпшити і т. д.
 4. Створений вами самими движок буде являти собою зразок доцільності і не буде містити в собі абсолютно нічого зайвого

Тепер давайте перейдемо до мінусів створення сайту з нуля, лише своїми власними силами:

 1. Вам буде потрібно величезна кількість часу на вивчення всіх можливих аспектів розробки веб-проектів (Html, CSS, PHP та ін)
 2. Розраховуючи лише на свої власні сили, ви швидше за все не зможете додати всі модулі, які б вам хотілося, з чого випливає ще один мінус цього варіанта створення веб проекту — його обмежена функціональність.
 3. Непрофесійний дизайн — ви можете витратити час і досконально розібратися в усіх аспектах розробки сайтів з нуля і написання движків, але щоб зробити професійний дизайн, потрібно бути в душі художником, а це дано далеко не кожному.
 4. Ресурси створені своїми руками, як правило, мають досить низький рівень безпеки, бо зробити безпечний сайт на порядок складніше, ніж звичайний (потрібні глибокі пізнання в досить специфічних областях).
 • Можна замовити сайт у професійній веб-студії. Давайте відзначимо спочатку плюси цього способу створення свого веб-проекту:
 1. Якісний і унікальний дизайн — професійний дизайнер з веб студії з хорошою репутацією і портфоліо, швидше за все, зробить вам дуже якісний шаблон, який в свою чергу позитивно позначиться на юзабіліті і поведінкових факторах
 2. Високий рівень безпеки — професіонали зроблять так, що ваш ресурс буде дуже добре захищений від злому. В усякому разі, рівень безпеки буде набагато вище, ніж при самостійної розробки сайту з нуля.

Тепер давайте розглянемо мінуси сайту, зробленого професійної веб студією:

 1. Вам влетить створення в копієчку, і це ще м'яко сказано. Наприклад, тільки за розробку унікального дизайну для мого блогу з мене запросили в одній дуже хорошій студії 15 000 гривень. Ну, а повне створення сайту від «а» до «я» обійдеться вам, як мінімум, в два рази дорожче.
 2. Ви вже не будете володіти всією повнотою інформації про вашому двигуні і його пристрої, як це було при його власноручним розробки з нуля. У разі появи необхідності доопрацювання або ж розширення наявного функціоналу, вам доведеться за це окремо заплатити розробникам.
 3. При замовленні створення веб проекту в професійній студії вам буде потрібно попередньо скласти технічне завдання, яке може відняти багато часу і сил на опрацювання.
 • Можна вивчити який-небудь движок сайту (CMS) і вже зробити веб проект на його основі. CMS (система управління контентом, наприклад, Joomla, Вордпресс або Друпал) являє собою програму, що дозволяє створювати проекти різної складності. Які дивіденди ми отримаємо, роблячи його саме таким чином?
 1. Можна створити сайт практично без матеріальних витрат, за умови використання безкоштовних CMS
 2. Не потрібно знати Html і CSS в повному обсязі, досить базових знань.
 3. Веб проект на базі CMS можна створити буквально за пару годин, що недосяжно при повністю самостійною його розробки з нуля.
 4. Для будь-якої системи управління контентом існує безліч розширень, що дозволяють додавати нові можливості і новий функціонал створюваного сайту (модулі або компоненти для Joomla та плагіни для WordPress).
 5. Для багатьох популярних CMS можна знайти і скачати масу як платних, так і безкоштовних шаблонів, в розробці яких брали участь професійні дизайнери. Можливо, що ці шаблони не будуть унікальними, але зате вони будуть володіти хорошим юзабіліті, порівняно з тим, що ви могли б намалювати самі.
 6. Високий рівень безпеки — популярні движки, як правило, відповідають високим вимогам з безпеки і, завдяки постійно виходять оновлень, зламати такий сайт буде значно складніше, ніж створений вами самими з нуля.

Які недоліки можна угледіти в створенні свого сайту на базі CMS:

 1. Вам все одно доведеться витратити час на вивчення системи управління (як платною, так і безкоштовно). Хоча в більшості випадків, це буде набагато простіше і займе набагато менше часу, ніж досконале вивчення Html, CSS, PHP та інших технічних аспектів.
 2. Веб проекти створюються на базі CMS будуть більш громіздкими і «важкими», ніж самописні сайти. Відбувається це внаслідок універсальності движків (аля, швейцарський ніж), яка йде на шкоду легкості.

Підводячи підсумки можна сказати, що золотою серединою в питанні створення свого сайту, на мій погляд, є використання безкоштовної CMS. Так, веб проект вийде трохи важкуватим, але швидкість завантаження потім можна буде підшаманити.

Зате ви зможете створити абсолютно безкоштовно і при цьому вам не потрібно витрачати роки на вивчення Html, CSS і PHP. Хоча пару днів на вивчення движка витратити все ж доведеться, але це вже дрібниці в порівнянні з трудозатратностью першого варіанту і величезною вартістю другого. Як я і говорив — вийшла золота середина, якою і користуються більшість початківців вебмайстрів.

Ну ось, я вас трохи налякав майбутніми труднощами, завантажив, напевно, не зовсім зрозумілою інформацією, так що прийшов час відповісти на питання, як і на чому створювати свій майбутній диво-сайт самому і при цьому безкоштовно.

Для початку потрібно буде купити хостинг, або зареєструватися на безкоштовному хостингу, згаданому на початку статті. Але так само свій майбутній веб проект можна створити і на своєму власному комп'ютері, попередньо встановивши на нього локальний сервер, хоча б той, що був згаданий на початку публікації (Денвер). Для початку буде саме те.

Як створити свій сайт на безкоштовному движку Joomla

Joomla, як я вже згадував, є абсолютно вільним від оплати движком і тому її можна вільно скачати з безлічі ресурсів в інтернеті, при цьому ви зможете скачати її на будь-якому потрібному вам мовою, що дуже зручно. Установка Joomla детально була описана мною в наведеній за посиланням статті (думаю, що розберетеся з цим самостійно).

У багатьох хостерів є безкоштовна послуга установки цього движка, що може ще більше полегшити ваше завдання.

Можливості сайту, який ви самі своїми руками сварганите на Joomla, можна буде потім доповнити завдяки розширень (extensions) , які поширюються як на безкоштовній, так і на платній основі. Створений на цьому движку проект може легко змінити свій зовнішній вигляд завдяки величезній кількості платних і безкоштовних шаблонів для Джумлы.

Взагалі, якщо ви ще ніколи не мали справу з системами управління контенту типу CMS Joomla, то раджу ознайомитися з деякими нюансами її роботи за наведеним посиланням. Якщо ви захочете робити сайт саме на цьому безкоштовному движку, то вам потрібно зрозуміти, що крім видимої частини веб-сайт буде мати і так звану адмінку, яка буде доступна тільки вам або тим користувачам, яких ви залучите до створення і наповнення свого проекту.

Адмінка дозволить вам додавати статті, при цьому зовсім не володіючи знаннями в Html і Css, а також в ній можна буде проводити всі необхідні зміни в налаштуваннях Joomla, встановлювати розширення, шаблони і т. д. У зв'язку з цим створення сайту на цьому і будь-якому іншому безкоштовному движку може виявитися не такою вже й простим завданням на перших порах, але поступово ви зрозумієте логіку роботу і все піде як по маслу.

Дуже важливим елементом, на якому будується весь принцип роботи цього движка, є меню. Дуже важливо розуміти, що для того, щоб створити сторінку в Джумла, потрібно буде попередньо зробити для неї пункт меню. А для того, щоб це меню відобразилося на сайті, потрібно буде помістити його в модуль. Ось такі хитросплетіння. Нагадаю, що безкоштовно зовсім не означає — просто. За все доводиться платити, і якщо не грошима, то хоча б своїм часом і виносом мозку на перших порах.

Взагалі, на базі движка Джумла можна зробити досить багато варіацій сайтів (галереї, каталоги, інтернет магазини, блоги тощо), використовуючи для цього сторонні розширення або ж задовольняючись вбудованими безкоштовними модулями і компонентами. Можливостей у цього движка досить багато, а якщо ви додатково будете використовувати розширення, то зможете створити на базі Джумла практично будь-ресурс з будь-яким функціоналом.

Якщо вам раніше вже доводилося мати справу з сайтами, але не на базі CMS, а на основі Html, і цей проект ще живий, то ви можете спробувати перенести його на движок Joomla. Що примітно, з плином часу з'являються все нові і нові версії цього безкоштовного движка, тому для того, щоб підтримувати безпеку на високому рівні, вам може знадобитися інформація про те, як самостійно оновити Джумлу.

Отже, а тепер давайте розглянемо те, які можливості можуть нам дати розширення, створені сторонніми розробниками для цього безкоштовного движка. Як я вже говорив трохи вище, розширення для Джумли (а вони діляться на три частини — модулі, компоненти та плагіни) бувають платними і безкоштовними. Платні розширення я не використовую, тому і пишу виключно лише про вільно розповсюджуваних компоненти, модулі та плагіни для цього понад популярного движка.

Давайте наведу тут список безкоштовних розширень, які я вважаю одними з кращих і необхідних при створенні сайтів різних тематик і типів, ну а рішення про їх використання чи невикористання ви вже будете приймати самостійно:

 1. Xmap — це засіб, він дозволяє здійснювати автоматичне створення карти сайту, яка просто необхідна для поліпшення індексації пошуковими системами вашого проекту. Посилання на карту, що дозволяє створити Xmap, вам потрібно буде додати в панель інструментів Гугла.
 2. Форум для Joomla — це не зовсім розширення, а цілком самостійний безкоштовний движок форуму, який, однак, можна буде інтегрувати в Джумли (з допомогою безкоштовного компонента JFusion) для того, щоб створити на ній форум.
 3. ARTIO JoomSEF — цей компонент дозволяє зробити посилання вашого сайту зручними для розуміння користувачам і більш привабливими для пошукових систем. JoomSEF дозволяє автоматично створити URL сторінок шляхом транслітерації заголовків статей.Його плагін також дозволить вам налаштувати правильний Title, що дуже важливо для успішного самостійного просування сайту.
 4. Akeeba Backup — приголомшливо зручний безкоштовний компонент для створення бекапа вашого сайту, буквально в один клік мишею. Раджу обов'язково ознайомитися з його можливостями самостійно — не пошкодуєте.
 5. Phoca Gallery — фотогалерея для Joomla, що дозволяє з легкістю створити також і слайд-шоу, або вставити кілька зображень в статтю з можливістю їх збільшення по кліку миші. Напевно, кращий з безкоштовних галерей.
 6. JComments — компонент, який дозволяє зробити з вашого сайту подобу блогу, додавши можливість коментування статей. Багато налаштувань і багатий функціонал, з яким вам доведеться розібратися самостійно, вивчаючи статтю наведену трохи вище по посиланню.
 7. K2 для Joomla — ще один безкоштовний і дуже корисний компонент, що дозволяє зробити з вашого сайту блог, каталог або портал, з можливістю простого додавання статей вашими користувачами. Причому, при створенні матеріалу вони зможуть додавати в статті галереї, відео, файли для скачування і багато іншого.
 8. VirtueMart — включає в себе компонент, модулі і плагіни інтернет магазину для Джумли. Досить складний у вивченні і освоєнні, але зате дозволяє здійснити створення інтернет магазину з нуля. Унікальна річ у своєму роді, хоча і неідеальна

Заробіток на безкоштовно створеному сайті

Коли ви будете вже самостійно займатися створенням і налагодженням сайту, то ніхто не подумає за вас про всяких там Seo дрібницях, які при всій своїй уявній незначності можуть дуже сильно зіпсувати вам життя і не дозволять вашим проектом стати популярним і відвідуваним. Одна з таких Seo дрібниць — створення правильного файлу robots.txt або закриття ссилок від індексації в rel nofollow і noindex.

Взагалі, при самостійному просуванні та розкрутці сайту дуже важливо не випустити з уваги жодну з подібних дрібниць. Так як ви будете просуватися безкоштовно в основному за рахунок внутрішньої оптимізації, то у вас не буде можливості виправити допущені огріхи з допомогою збільшення бюджету на покупку ссилок, як це можуть зробити комерційні ресурси.

На додаток до вже згаданим на початку статті посилання на матеріали з самостійної Seo оптимізації, хочу додати посилання на матеріал про те, як розкрутити сайт самому і ще порекомендувати досить об'ємну публікацію (у трьох частинах) на тему Як просувати сайт самостійно. Збільшити відвідуваність можна ще й таким незвичним способом, як створення красивою іконки Фавікон.

Так, є ще один спосіб створення постійної аудиторії для вашого проекту — зробити доступною підписку на RSS. Що таке RSS ви можете дізнатися за наведеним посиланням, а також можете подивитися, як організовувати стрічку новин (канал) на своєму проекті. Крім цього, не зайвим буде ознайомитися з можливостями сервісу Feedburner, після чого зможете самостійно прогнати ваш ресурс по RSS каталогів і агрегаторів.

Після того, як мені вдалося створити свій перший сайт (на халявному хостингу, наприклад) і самому розкрутити його до прийнятного рівня, то у мене виникла думка про те, що було б не погано якось компенсувати витрачені сили і час. Загалом-то, тема заробітку встає на певному етапі перед кожним вебмайстром, і щоб вам не довелося її вирішувати самим, я можу вам дати кілька порад із власного досвіду.

Після того, як ви закінчите створення свого сайту, провели його оптимізацію і невелику розкрутку, але до тих пір, поки відвідуваність вашого проекту буде ще знаходиться на досить низькому рівні, то найбільш підходящим способом заробітку в мережі на цей період буде — продаж «посилань назавжди».

Це не біржі типу Sape, які слід обходити стороною, а біржі GetGoodLinks, ГоГетЛинкс і РотаПост. Також дуже зручно працювати з статейными біржами типу Міралінкс і
WebArtex — там вам дадуть вже готові статті з унікальним контентом, які тільки залишиться розмістити на своєму проекті. Що примітно, за цю справу вам ще й заплатять. Це мій улюблений спосіб монетизації.

Виводити перші самостійно зароблені на сайті гроші вам швидше за все доведеться або на електронний гаманець PayPal, або на електронний гаманець Perfect Money.

Так як спочатку ваш заробіток не буде дуже великим, то ці кошти можна буде не виводити в реал, а пустити на оплату хостингу, інтернету, мобільного телефону або ще чого-небудь, що можна буде ними оплатити.

Після того, як вам вдасться розкрутити свій сайт до досить високої відвідуваності, можна буде переходити до більш дохідним, з моєї точки зору, заробітку на контекстній рекламі. Вибір ви можете зробити самі з ряду постачальників контексту, але найбільш відомими і прибутковими є:

 1. Контекстна реклама Google AdSense

Я працюю в основному з Google AdSense, причому не безпосередньо, а через партнера під назвою Профіт Партнер, що дає можливість заробляти стільки ж, але ще додатково отримувати різні бонуси, участь в акціях і т. п. Якщо контекст на вашому сайті не виправдає надій, то можете спробувати тизерну рекламу.

Сподіваюся, що в цій публікації мені вдалося зробити головне, а саме відповісти на питання: як створити свій сайт безкоштовно, як самостійно його розкрутити і як почати самому заробляти на своєму проекті.

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

# Marita 14.05.2021, 12:02
Я сьогодні серфив в Інтернеті
більше трьох годин, але жодної цікавої статті,
подібної до вашої, я так і не знайшов.
А це досить цінно для мене.
На мій погляд Особисто на мій погляд, якщо всі веб-майстри
та блогери будуть створювати хороший
контент, як і ви, інет буде набагато
кориснішою, ніж будь-коли раніше.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата