Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як написати статтю для публікації: 10 простих кроків

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як написати статтю

Привіт, друзі! У цьому матеріалі хочу докладно розповісти, як написати статтю. Ви дізнаєтеся, які види тексту бувають, що потрібно враховувати при написанні і як домогтися високої якості матеріалу. Упевнений, мій досвід буде Вам корисний. Ви дізнаєтеся не тільки нову для себе інформацію, але і зможете вибудувати прийнятну схему роботи. Дотримуючись якої, будете готувати дійсно круті матеріали, що користуються популярністю.

Що таке стаття, навіщо потрібна і де публікується

Стаття - це текстова публікація в Інтернеті, головне завдання якої приносити гроші. Саме для цієї мети клієнти її замовляють у копірайтерів або веб-райтерів.

Статті на замовлення пишуться за списком вимог. Такий список ще називається технічним завданням або скорочено ТЗ. Його, як правило автору дає замовник. У ньому прописуються структура публікації, вимоги по SEO (пошукової оптимізації), побажання по стилістиці і т. д.

Приносити гроші стаття може більше десяти різних способів, але найчастіше — це заробіток на рекламі. Для цього стаття розміщується на сайті, в каналі Яндекс Дзен або блозі, наприклад, на платформі Blogger.

Взагалі, написати текст публікації - не так вже й складно: знай собі, збирай слова в пропозиції і публікуй. Інша справа, що такий підхід не факт, що принесе гроші. Тому перш ніж брати замовлення в роботу, важливо розуміти, як і навіщо стаття буде використовуватися. З цього також випливають і принципи написання.

Далі розглянемо покроковий план. Свого роду, керівництво до дії. Принципової різниці від того, для сайту стаття або для каналу в Яндекс Дзен тут немає, тому окремо виділяти їх в окремі напрямки не станемо. Принципи скрізь однакові.

Як правильно написати статтю: способи написання текстів

Перш, ніж заглибитися в розбір теми "як написати статтю", давайте поговоримо про види текстів. Їх буває кілька. Коротко охарактеризуємо кожен з них.

1. Плагіат

Сумнівався, чи варто взагалі подібні матеріали включати в список. До таких статей відносяться «вкрадені» з інших сайтів. Тобто, власник ресурсу посидів в пошуковій системі, пошукав те, що йому потрібно. Підібрав статтю, яка сподобалася більше інших, і просто опублікував на своєму сайті.

2. Рерайт

По суті, це виклад прочитаного матеріалу своїми словами. Знаходиться стаття з потрібної тематики і переписується - використовуються інші обороти, словосполучення. Автор формулює сказане по-своєму.

Такий підхід дозволяє досягти унікальності тексту. Про неї ми будемо говорити докладніше нижче.

Зверніть увагу! Від унікальності залежить позиції сайту в пошуковій видачі. Якщо публікувати чужі тексти, це відразу помітять пошукові роботи. Вони не тільки знизять видачу, але можуть накласти на проект санкції, фільтри.

3. Як написати статтю для публікації: копірайт

Суть його полягає в тому, що автор не переписує чужий текст, а готує новий матеріал. Але грунтуючись на декількох джерелах. Попередньо йде глибоке опрацювання зібраного матеріалу. Після чого пишеться новий текст. Зі своєю структурою.

4. Авторська стаття

Матеріал, повністю написаний з нуля і підготовлений автором на основі особистого досвіду, навичок, знань. До таких матеріалів можна віднести:

 • гайди;
 • інтерв'ю;
 • огляд;
 • опис кейсів і т. д.

До відома! Якщо порівнювати з рерайтом і копірайтом, авторський текст несе нову інформацію. Перші два варіанти – переробку вже наявної.

Як написати статтю для публікації: не забуваємо про технічне завдання

Підготовка статті здійснюється за ТЗ-технічним завданням. Навіть якщо стаття готується особисто і для власного сайту. У ТЗ прописуються такі особливості майбутнього матеріалу:

 • тематика;
 • обсяг (кількість символів без пробілів або кількість слів);
 • граничний рівень унікальності;
 • деякі інші технічні показники, якщо це необхідно;
 • стилі;
 • ключове слово.

Зверніть увагу! Писати статті для власного сайту або блогу – ідеальний варіант вкладень праці і часу. Поступовий розвиток тематичного сайту дозволить отримувати солідний заробіток від реклами.

Обов'язково в ТЗ потрібно вказувати, хто є цільовою аудиторією. Від цього залежатиме кінцевий рівень експертності матеріалу. Якщо для експертів у певній галузі – це одне. Такий текст повинен бути дійсно експертними, з цифрами, технічними характеристиками і т. д. Якщо для обивателів – досить простого і зрозумілого пояснення роботи тих чи інших технологій.

Технічне завдання потрібно прописувати максимально докладно, акцентуючи увагу на всіх особливостях проекту.

Як написати статтю: 10 кроків на шляху до крутого тексту

В цьому розділі я детально розповім, як написати статтю для публікації, описавши всі послідовні кроки, що дозволяють домогтися потрібного результату. 

1. Вибір тематики

Розповідаючи про те, як написати статтю, приклад наведу і за вибором тематики. Відразу потрібно запам'ятати – одна стаття повинна розкривати одну тему.

Порада! Якщо ви тільки починаєте писати статті, ніколи раніше не займалися нічим подібним, вибирайте теми, які вам добре знайомі.

Не прагніть в одному матеріалі розповісти про різні теми. Це ні до чого доброго не приведе.

2. Формат статті

Наступний крок в інструкції, як правильно написати статтю – вибрати відповідний формат. Важливо, щоб він ідеально підходив під конкретну тематику матеріалу.

Наведу приклад декількох форматів:

 • проблема і рішення – спочатку заявляється конкретна проблема, а потім описуються шляхи її вирішення;
 • інструмент для... — мається на увазі опис певного методу, призначеного для певної ніші;
 • питання і відповідь — спочатку заявляється одне з питань, а потім дається на нього докладна відповідь;
 • експертна оцінка — як конкретному предмету, товару, послузі, так і певному вирішенню проблеми;
 • поради та рекомендації – вони повинні бути практичними, детально описують процес вирішення проблеми.

Вкрай важливо, щоб в кожній статті була саме практична, цінна і корисна інформація. Статті ні про що, наповнені "водою" нікого не цікавлять. Вони не принесуть користі сайту.

Читайте також: 10 корисних сервісів для копірайтера: пишемо ідеальний текст

3. Вибір заголовка

Від назви матеріалу залежить, чи захоче Користувач перейти за посиланням і прочитати всю статтю. Тут важливо відчути тонку грань між оригінальністю і банальністю.

Важливий момент! Заголовок повинен точно відповідати тексту. Ні в якому разі не можна обманювати читачів. Відкривши статтю, але не знайшовши там того, про що говорити заголовок, він швидко покине сайт. І у нього вже більше не буде довіри до ресурсу.

Не варто робити назви занадто довгими. Робіть вибір на користь короткої назви. І ніколи не додавайте штучної емоційності, друкуючи кілька знаків або знаків запитання. До такого заголовку не буде довіри.

Окремо рекомендую опрацювати шаблони. Ось кілька прикладів:

 • «Як...» — з цього слова починається дана стаття, воно дозволяє зацікавити, але дає чітке уявлення, про що йдеться в тексті;
 • «Короткий посібник, як...» або «Коротка інструкція… »;
 • «Швидкий спосіб... » — наприклад, «Швидкий спосіб почистити мандарини»;
 • «Просте рішення.... » — «Просте рішення при боротьбі із зайвою вагою»;
 • «Тепер ви зможете... » — «Тепер ви зможете досягти успіху»;
 • також добре використовувати в тексті заголовка слова «безкоштовний, унікальний, ефективний, достовірний» — тільки вони повинні відповідати тексту статті;
 • «Це повинен знати кожен... » — заголовок приверне увагу користувачів, мотивує перейти на сторінку статті;
 • по можливості намагайтеся включати в назву цифри – «5 способів...», «7 кроків до... » і так далі.

Звісно, я привів далеко не повний перелік шаблонів. І далеко не завжди потрібно їх використовувати. Але вони допоможуть вам, якщо ви не можете самі придумати нічого вартого. Хоча з досвідом проблем зі створенням класних заголовків у вас вже не буде.

4. Підготовка плану

План – послідовність пунктів, за яким і буде писатися стаття. Він являє собою своєрідну концепцію матеріалу. Розповідаючи, як написати статтю приклад плану також наведу для вас:

 • Назва;
 • Вступ;
 • Основна частина (тут можуть використовуватися підзаголовки, що розбивають статтю на логічні блоки);
 • Висновки.

Працювати за планом набагато простіше. Виходить вибудувати струнку і логічну структуру. Не буде упущена важлива і цінна інформація.

5. Вступ

Вступ складається з двох-трьох невеликих абзаців. Цього часто достатньо, щоб ввести читача в курс справи, підвести до розкриття теми. Звичайно, можливі винятки, але вони бувають не так вже й часто.

У вступі потрібно коротко позначити проблематику і показати, на яку цільову аудиторію орієнтований матеріал.

Читайте також: Як заробити копірайтером в інтернеті: 5 кроків до заробітку

6. Як написати статтю: основна частина

Тут йде виклад основного матеріалу. Послідовно описується вирішення проблеми. Даються оцінки, практичні поради та рекомендації. Описуються шляхи досягнення мети.

Текст повинен бути читабельним. Для цього необхідно:

 • розбивати статтю підзаголовками на невеликі логічні/смислові блоки;
 • використовувати номерні або точкові списки;
 • писати короткими або відносно короткими реченнями;
 • не робити великі абзаци.

Обсяг тексту не обмежується. Часи, коли було достатньо статті на 2-3 тисячі знаків, пройшли. Сьогодні чим більше матеріал – тим краще. Однак штучно розширювати його не потрібно. Давайте тільки корисну, цінну, потрібну інформацію.

7. Висновок

На закінчення статті підводяться підсумки. Акцентується увага на найголовнішому. Вказується, що саме дозволить користувачеві вирішити його проблему.

8. Вичитка статті

Розповідаючи про те, як написати статтю для публікації, не можу пропустити цей пункт. Він один з найбільш нудних. Адже потрібно перечитувати свою роботу, яку автор і так знає.

Але без нього не обійтися. Вичитка дозволяє усунути помилки, повтори і тавтології. Але занадто заглиблюватися в вичитку не потрібно. Інакше процес перетвориться на нескінченну доопрацювання. Від якої стаття не стане краще.

9. Перевірка унікальності

Ще один вкрай важливий етап. Суть якого полягає в тому, щоб перевірити, наскільки текст унікальний.

Що мається на увазі під унікальністю? Те, що в такому поєднанні слів і пропозицій, ця тема більше ніде не представлена. Наприклад, у повністю скопійованої з іншого сайту статті унікальність дорівнює 0%.

Для гарної індексації унікальність повинна бути не нижче 90-95%. В окремих випадках допускається нижче. Якщо це спеціалізований матеріал з усталеними мовними оборотами і термінами.

Перевіряється унікальність по спеціалізованих сервісів. Я довіряю Text.ru. Сервіс дуже зручний, проводить перевірку в режимі онлайн. Не потрібно нічого завантажувати і встановлювати.

10. Зберегти

І останній важливий пункт в моїй інструкції, як написати статтю для публікації – не забути зберегти перевірений вичитаний текст.

Не поспішайте відразу публікувати матеріал. Нехай пару днів полежить. Потім перечитайте. Можливо, захочете щось додати або видалити.

Як написати статтю: особиста порада

Я докладно розповів вам, як написати статтю для сайту правильно. Скориставшись моїми рекомендаціями, ви зможете підготувати дійсно класний матеріал. І зможете заробити на ньому.

До речі, регулярний заробіток на своїх статтях принесе не тільки їх продаж власникам сайтів. Але і власний ресурс.

Читайте також: Як створити сайт на Joomla!: покрокове керівництво для початківців

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити