Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як правильно створити сайт

Останнє оновлення: Вівторок, 30 серпня 2022 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як правильно створити сайт

Здрастуйте! Сьогодні пропоную поговорити на одну важливу тему – як правильно створити сайт самому. Вона актуальна, адже ресурси, онлайн-проекти запускаються щодня. Хтось вкладає немислимі гроші, звертаючись за допомогою до професійних веб-студій. Хтось намагається заощадити, розробляючи сайт самостійно. І перший, і другий варіант мають право на життя. Тільки от самостійна розробка часто провалюється. Тому що у людини немає достатньо знань по даній темі. У цій статті я детально розповім з чого почати, як правильно створити сайт безкоштовно і зробити його успішним. Матеріал – об'ємний, але цінний. У ньому зібраний мій особистий досвід, а тому можу з упевненістю стверджувати - стаття буде вкрай корисна для всіх початківців веб-майстрів.

Як правильно створити сайт самому: визначаємо мету

Перш, ніж розповісти, як правильно створити сайт для бізнесу, давайте поговоримо про те, які взагалі бувають цілі розробки веб-ресурсів.

Якщо мова йде про бізнес, то головне – це комерційне призначення. У такому випадку сайт дозволяє:

 • організувати прямий продаж товарів або послуг;
 • інформувати про роботу компанії;
 • розповідати про появу нових товарів, послуг;
 • і т. д.

Комерційний напрямок притаманний 95% сайтів. Решта 5% — сайти для благодійних організацій або приватні проекти, розроблені для спілкування.

Зверніть увагу! В принципі, сайти для благодійних організацій умовно можна вважати комерційними. Адже вони покликані інформувати меценатів про роботу організації та мотивувати здавати пожертви.

Сайти бувають декількох видів:

 • візитки;
 • корпоративні;
 • особисті блоги;
 • форуми;
 • магазини;
 • та інші.

Кожні з них задовольняють різні потреби аудиторії. Але всі вони незмінно приносять заробіток своїм власникам. Наприклад, магазини заробляють, продаючи товари та послуги. Корпоративні сайти приносять заробіток, залучаючи нових клієнтів. Навіть особисті блоги – джерела доходу. Вони заробляють своєму власникові рекламою.

Як правильно створити сайт безкоштовно: CMS або конструктор?

Є два варіанти, як правильно зробити сайт самому вибрати для розробки CMS або конструктор. CMS – Система управління вмістом. Її прийнято називати ще, як:

 • движок;
 • платформа.

CMS умовно можна порівняти з текстовим редактором. За допомогою системи відносно легко створювати і редагувати сайт. Майже так само, як і створювати і редагувати текст.

Вибираємо CMS: що потрібно враховувати, якими вони бувають

Всі движки можна розділити на дві групи – платні і безкоштовні. Якщо вас цікавить, як правильно створити сайт безкоштовно, розглядайте платформи, які не потребують обов'язкової оплати. Розповім про основні з них.

1. Joomla

Характеризується великим набором різних функцій. На цій платформі можна створювати сайти будь-якого призначення. Хоча найкраще застосовувати движок для невеликих проектів.

2. Drupal

Відомий движок. Хороший варіант для розробки якісних і зручних корпоративних проектів візиток. Підходить для магазинів, сайтів, що мають на увазі розміщення портфоліо, і т. д.

3. OpenCart

Ідеальний майданчик для інтернет-магазинів. Володіє широким набором функцій, необхідних для ведення успішної торгової діяльності. Не виникає проблем з адмініструванням, управлінням. Однак розробити самостійно магазин навряд чи вийде – необхідні знання php.

4. WordPress

Спочатку платформа розроблялася для ведення блогів. Вона швидко завоювала популярність у всьому світі. Сьогодні на ній створюють сайти різного типу і тематики. В тому числі, інтернет-магазини. Движок постійно вдосконалюється, має масу доповнень, розширень, що підвищують функціонал платформи.

Зверніть увагу! Особисто я настійно рекомендую вибирати WordPress. Це найкраща платформа. На ній легко зробити сайт навіть новачкові. Адміністративна панель – зрозуміла на інтуїтивному рівні. Не виникне проблем з просуванням – движок «люблять» пошукові роботи, тому що у нього чистий код.

Як правильно створити сайт самому: конструктори сайтів

Розповідаючи про те, як правильно створити сайт самому, не можна не згадати конструктори сайтів. Це спеціалізований сервіс, на якому представлено безліч готових шаблонів. Користувачеві потрібно тільки вибрати блоки і шаблони, скомпонувати їх і запустити проект. Ніяких особливих навичок і знань не потрібно. Опишу основні конструктори.

1. Wix

Один з найбільш відомих конструкторів. Сайти, створені на такому майданчику, відрізняються професійністю. Вони чи не ідеальні.

2. uKit

Ще один хороший сервіс. Відрізняється більш ефективним, простим просуванням свого проекту в пошукових системах.

3. Jimdo

У цього конструктора представлено безліч шаблонів різного типу. Передбачена максимально тонка, точна настройка всіх існуючих параметрів.

4. Tilda

Відносно новий, але вельми популярний конструктор. Зручний, функціональний, зрозумілий на інтуїтивному рівні.

Як правильно створити сайт для бізнесу: CMS або конструктор?

Продовжую розповідати, як правильно створити сайт самому. Підіб'ємо підсумок, спробувавши визначити, що краще підійде для розробки ресурсу своїми руками – Система управління або конструктор.

Здавалося б, немає нічого простішого конструктора. Для роботи в ньому не потрібні якісь спеціалізовані знання та навички. Достатньо кількох годин, щоб запустити свій проект.

При роботі з CMS потрібні якщо не основи програмування, то глибокі знання і вміння працювати з комп'ютером, в Інтернеті.

Однак конструктори мають ряд недоліків, серед яких:

 • відсутня можливість вносити зміни в код;
 • складнощі просування в пошукових системах;
 • обмежені можливості оформлення;
 • не завжди доступна опція застосування домену другого рівня;
 • не можна перенести сайт на інший, зручний хостинг.

Тобто, крім простоти розробки, інших переваг у конструкторів немає. Тому все-таки слід вибирати CMS! І нічого простіше WordPress поки ще не придумали. Адже на цьому движку будь-хто зможе створити власний проект!

Як правильно створити сайт самому: не забувайте про домен і хостинг

Окремо хочу зупинитися на таких важливих моментах, як домен і хостинг. Без них неможливий жоден сайт.

Що таке домен

Під загадковим словом домен ховається його назва. Складається воно з декількох частин. Безпосередньо, сама по собі назва проекту і вказівка зони. Ось приклад — itstatti.in.ua.

Доменні зони бувають різними:

 • ru;
 • ua;
 • com;
 • net та інші.

ДО РЕЧІ! При виборі зоні необхідно враховувати певні фактори. Наприклад, якщо ви хочете вести свій проект в Україні, рекомендується орієнтуватися на зону UA. Якщо проект комерційний, вибирайте зону COM.

Ось кілька порад, як вибирати домен – назва – свого сайту. Спираючись на них, ви легко підберете для свого проекту класне ім'я. Отже, при створенні домену слід враховувати:

 • оригінальність;
 • простота запам'ятовування;
 • відсутність заїжджених фраз, як ось gurumaster і їм подібні;
 • простота набору латиницею;
 • відсутність складних для транслітерації букв алфавіту - Щ, И, Ж, Ч і т. д.;
 • відсутність тире в назві.

Порада! Проведіть мозковий штурм. Відберіть кілька назв, які вам сподобалися більше інших. За допомогою спеціальних сервісів, перевірте, чи вільний підібраний вами домен.

Що таке хостинг

Тепер трохи про хостинг – умовно кажучи, це місце, на якому буде розміщуватися ваш сайт, щоб бути доступним для користувачів. Надають послуги хостингу спеціалізовані компанії. У них є обладнання, на якому буде «стояти» сайт.

До відома! Вартість розміщення сайту безпосередньо залежить від його масштабу, розміру. Чим більше сторінок, «важче» його контент, вище відвідуваність, тим дорожче послуги хостингу.

При виборі компанії, що надає хостинг, слід враховувати наступні моменти:

 • стабільність і безперебійність роботи – цілодобово 7 днів на тиждень;
 • простий і зрозумілий інтерфейс;
 • адекватна служба підтримки, оперативно вирішуюча всі питання;
 • прийнятна вартість послуг.

Сьогодні послуги хостингу надає безліч компаній. Вибрати серед них не так вже й просто.

Щоб не помилитися, рекомендую попередньо поспілкуватися зі службою підтримки кількох компаній. Якщо вам там йдуть назустріч, оперативно і детально відповідають на всі питання, що працюють з вами, хоча ви і не розмістили свій проект на їх серверах, можете довіряти такій компанії.

Як правильно створити сайт безкоштовно з нуля: 7 кроків до успіху

 І ось я переходжу до основного розділу своєї статті. Буду детально описувати 7 кроків до сайту, зробленому своїми руками. Попередні розділи також важливі, оскільки дають корисну інформацію, але послідовність дій описується саме тут.

1. Визначення цілей

Починати створення сайту потрібно з теоретичної та аналітичної роботи-визначення цілей вашого майбутнього проекту. Серед основних цілей будь-якого ресурсу виділяються наступні:

 • продаж товарів;
 • пропозиція послуг;
 • створення позитивного іміджу компанії;
 • публікація новин;
 • і багато іншого.

Найчастіше до мене звертаються за допомогою створити особистий сайт. Це своєрідний блог, на якому власник ділиться своїм досвідом і корисними статтями. Основне завдання – приносити прибуток. Перший час – кілька місяців - потрібно працювати на перспективу. Писати статті, просувати проект. Залучати аудиторію.

Однак згодом сайт стане приносити своєму власникові – автору статей – прибуток. Її розмір залежить від рівня і якості матеріалів. Чим більше корисних текстів публікується, тим більше відвідуваність. Вона і сприяє формуванню рівня заробітку.

Є кілька способів монетизації проекту:

 • підключення сервісів контекстної реклами – вони автоматично виводять на сайт рекламні оголошення, а коли відвідувачі клікають по них, то на рахунок власника зараховується певна сума;
 • розміщення банерної реклами;
 • публікація рекламних статей;
 • і деякі інші.

Тому, якщо ви добре розбираєтеся в якомусь виді діяльності, у вас є бажання ділитися своїм досвідом та інформацією, рекомендую задуматися про створення особистого блогу. Всі витрачені зусилля швидко окупляться!

2. Вибір движка

Наступний етап розповіді, як правильно створити сайт для бізнесу – вибір движка. Вище я перераховував основні види платформ, які прийнято використовувати для створення сайтів. Тут акцентую увагу, на які CMS слід орієнтуватися, при розробці проекту тієї чи іншої спрямованості.

Якщо вам потрібна проста візитка, вибирайте WordPress або Joomla. При створенні корпоративного сайту варто орієнтуватися також на ці дві платформи. Якщо потрібен інтернет-магазин, то оптимальним варіантом стане OpenCart, але також можна і WordPress – у нього є спеціалізоване розширення для ведення торговельної діяльності.

Як бачите, у всіх сферах WordPress залишається незамінним. До речі, він добре підходить для:

 • особистих блогів;
 • новинних проектів;
 • інформаційних сайтів.

3. Розробка прототипу та оформлення

Прототип – невеликий графічний макет. У ньому ілюструються всі особливості вашого сайту. Малювати прототип можна на звичайному аркуші простим олівцем, вказавши в прототипі:

 • розташування сторінок;
 • приблизне розташування блоків;
 • структуру ресурсу.

Спираючись на створений прототип, необхідно продумати його майбутній дизайн:

 • які кольори будуть основними;
 • якого кольору будуть ті чи інші блоки;
 • які малюнки використовуються для оформлення;
 • і т. д.

Найчастіше дизайн готується в окремому файлі на графічному редакторі Adobe Photoshop. Зберігається готовий макет у форматі PSD. Саме цей файл використовується в подальшій верстці сайту.

4. Верстка на особистому комп'ютері

Кожен елемент макета знаходиться на окремому шарі. Так потрібно для верстки. Вона здійснюється на особистому комп'ютері. Однак верстка, як і формування дизайнерського макета, вимагає умінь та фахових навичок.

Після верстки починається ще один етап, який, втім, об'єднаний з цим. Оскільки в деяких випадках, в залежності від складності проекту, необхідна допомога програміста.

Він виконує наступні роботи:

 • підключає до ресурсу ті чи інші функціональні розширення;
 • підключає плагіни;
 • вносить різні зміни в сам шаблон CMS;
 • автоматизувати певні процеси.

Загалом, розповідаючи про те, як правильно створити сайт безкоштовно, потрібно відзначити – в деяких випадках знадобиться допомога спеціально навчених людей.

Зверніть увагу! Як обійтися без допомоги професіоналів і доробити сайт самостійно, я розповім нижче.

5. Придбання домену та хостингу

Що таке домен і хостинг – я вже писав вище. Тепер зупинюся на особливостях їх покупки.

Доменні імена реєструють спеціалізовані компанії. Ви вибираєте вподобане ім'я, перевіряєте вільно воно, і реєструєте. Оплачуючи вартість послуг компанії.

Однак потрібно розуміти, що ви не купуєте ім'я, а як би орендуєте його. Платити за використання домену потрібно буде щороку. Або місяць — залежно від обраного тарифного плану.

Порада! Оплата на рік вперед набагато вигідніше, ніж щомісячні внески.

При реєстрації доменного імені потрібно буде ввести свої дані. Вводите правильні, реальні. Це захистить вас у разі якихось непорозумінь (від них ніхто не застрахований) і ви зможете підтвердити своє право володіння ім'ям.

Зверніть увагу! При реєстрації домену на підприємство потрібно вказувати повні юридичні дані компанії.

Найчастіше компанії, що займається реєстрацією доменних імен, надають послуги хостингу. Де саме вибирати хостинг, вирішуйте самі. Тільки переконайтеся, що він дійсно високоякісний, надійний.

Хостинг також рекомендується оплачувати на рік вперед. Такий тарифний план набагато вигідніше, ніж помісячна оплата.

6. Запуск сайту

Після того, як купили домен і хостинг, перенесли на нього готовий сайт, можете запускати свій проект. Зазвичай сервіси, що надають хостинг, допомагають в перенесенні сайту і його підключенні. Тому, якщо виникають питання, можете сміливо звертатися за допомогою в службу підтримки.

7. Наповнення сайту якісним контентом

І останній етап, як правильно створити сайт самому – наповнення високоякісним контентом. Під ним маються на увазі:

 • тексти, статті;
 • фотографії та картинки;
 • відео-ролики;
 • та інші види інформації.

Зверніть увагу! Частина статей – хоча б кілька – я рекомендую підготувати заздалегідь. Щоб відразу після запуску проекту у вас був матеріал для наповнення.

Весь матеріал повинен бути максимально якісним. Наприклад, до статей пред'являються такі вимоги:

 • унікальність;
 • інформативність;
 • корисність.

Тобто, не можна просто скопіювати текст з іншого сайту і розмістити на своєму. Пошукові роботи це помітять і вашому проекту загрожують санкції.

Від якості та кількості контенту безпосередньо залежить відвідуваність проекту. А від рівня відвідуваності – заробіток.

Як правильно створити сайт самому: особиста порада + відео

Я детально розповів вам, як правильно зробити сайт безкоштовно. Описавши всі особливості роботи і послідовність кроків. Напевно, у вас виникли питання, що стосуються дизайну, верстки і програмування. "Хіба це самостійна робота, якщо потрібно залучати фахівців, та ще й гроші їм платити за це?", - вправі обуритися ви.

Однак потрібно розуміти, що я докладно описував всі етапи, як ПРАВИЛЬНО створювати сайт. Тому і вказав, які фахівці часто потрібні для вирішення поставленого завдання.

 Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити