Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як створити інтернет магазин самому і заробляти від 500 $ на місяць

Останнє оновлення: Середа, 27 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як створити інтернет магазин

Як створити інтернет магазин самому – питання, яке задавали собі неодноразово власники вже існуючого бізнесу або ті, хто тільки подумав цим зайнятися. Популярністю такого запиту є час високих технологій і ваші клієнти, які не хочуть витрачати час на піші "прогулянки" по магазинах. Зараз важко уявити фірму або магазин без сайту. Абсолютно все, що необхідно для людини можна з легкістю знайти на просторах всесвітньої павутини. Як показала статистика, з кожним днем середній чек на покупки в інтернеті, значно перевищує покупки offline. В мережі можна не тільки витрачати гроші, але і заробляти. Для цього потрібно створити інтернет магазин. Адже в інтернеті продається все. А про те, як створити інтернет магазин самому можна прочитати в моїй статті.

У яких випадках має сенс інтернет магазин створити самостійно, а в яких варто витратитися

Про те, як створити інтернет-магазин самому, написано досить багато статей, знято безліч відео, семінарів та вебінарів. Створюються безкоштовні конструктори для створення саме вашої платформи, вам залишається лише пограти з дизайном і проплатити домен.

Перше, що ви повинні розуміти, що абсолютно безкоштовно у вас не вийде запустити ваш сайт. Злегка витратитися доведеться. Наприклад, зареєструвати ІП коштує грошей, платити податки, виплачувати працівникам з/п (це не актуально лише в тому випадку, якщо ви самі робите всю роботу), і тд. Під самим словом «безкоштовно» створення магазину означає відсутність витрат на його розробку і контент (який ви будете додавати самостійно, по мірі надходження товарів або послуг).

Найпростіший спосіб – використовувати онлайн конструктор сайтів, в якому вже існує маса готових шаблонів. Залишається лише вибрати, який шаблон підходить саме Вам, і підібрати додаткові модулі і компоненти. Ви можете налаштувати інтернет магазин самостійно в лічені години, а професійна робота на сайті вимагає набагато більше часу. 

Незважаючи на всю свою привабливість, ця ідея не буде комерційно успішною. Новий створений магазин може мати обмежену функціональність. Обмеження можуть бути самих різних типів, поки неможливо визначити повний діапазон, що може означати зниження продажів і прибутку.

Безкоштовно створені інтернет магазини зазвичай не відрізняються оригінальним дизайном, що впливає на:

 • погіршення сприйняття покупця (наприклад, стороння реклама, яка обов'язково присутня на цих ресурсах, дратує користувачів. Це мінус таких сайтів. Адже на "платному" сайті ви самі собі господарі);
 • труднощі під час просування (при хорошому розкладі безкоштовне доменне ім'я має третій рівень, який не подобається пошуковим системам).

Крім того, ви можете побачити, що лише демонстраційна послуга безкоштовна. Купівля обраного пакету послуг за готівку буде запропонована для іншої роботи.

Примітка: Відомий спосіб заощадити гроші – отримати щось безкоштовно. Мережа пропонує великий вибір CMS де відкритий вихідний код, який також був розроблений для різних інтернет магазинів. Найвідоміші - це Opencart, WordPress, Joomla, PHPShop. Розробка такого проекту буде недорогою (70-80 доларів), і платити за сам движок не доведеться. Але існують і недоліки, наприклад відсутність технічної підтримки, погана функціональність. Проблеми з безпекою зовсім не виключені. Опція «Безкоштовний движок + платний шаблон» є відмінним рішенням для тестових проектів.

Створювати магазин на безкоштовному конструкторі доцільно для власника мікробізнесу, наприклад домашні вироби, надання послуг, візаж, перукар, шугарінг, манікюр і тд), і для тих, хто не має величезних планів. Якщо ж ви плануєте створити величезну торгову площадку, то розробляти сайт необхідно індивідуально, і звичайно ж за допомогою фахівця в області інформаційних технологій (якщо ви таким не є), відповідно за гроші.

Як створити інтернет магазин самому: можливості власноруч створеного інтернет магазину

CMS Magazine і ADN Digital Studio досконально вивчили всі можливості і характеристики безкоштовних сервісів по створенню сайтів. Для дослідження взяли 40 прикладів, і порівнювали їх по ряду характеристик. Але найголовнішим критерієм стала придатність для створення каталогів і обов'язкової підтримки всіх платіжних систем.

У дослідженні брали участь такі платформи, як:

 • 1minute.website;
 • AdvantShop;
 • AllTrades;
 • CartEnergy;
 • Ecwid;
 • InSales;
 • Mozello і багато інших популярних конструкторів.

Які ж критерії оцінювання платформ для створення інтернет магазину грали роль

1. Хостинг і домен

Абсолютно всі досліджувані платформи дозволяють використовувати власний домен. А платформа Eshoper дозволяє переносити сайт на інший домен лише після повного викупу сайту. В інших платформах перенесення на сторонній хостинг заборонено.

2. Додавання товарів в магазин

Оцінювалася можливість додавання товарів вручну і легка/доступна настройка інтерфейсу. Але майже всі конструктори отримали негативні оцінки. Tilda, Eshoper, AdvantShop, Diafan.Cloud , InSales, Mercury, Wix мають здебільшого широкі можливості. Такі платформи мають більш сучасні шаблони.

3. Способи оплати

Лише половина пропонує створювати особистий кабінет, оформляти знижки, робити акції, редагувати опису товарів, заголовки, метадані, СЕО оптимізацію та ін. Способи оплати задовольнять практично кожного клієнта: Webmoney, банківські картки/рахунку.

4. Просування сайту

Найбільш заточені під просування сайти: AdvantShop, AllTrades, Eshoper, InSales, Webassyst, uCoz, InSales, Tilda, LPgenerator та ін. Вони дозволяють виконувати СЕО-оптимізацію, таку необхідну нашим пошуковикам: заповнення метаданих, редагувати опису і заголовки, не варто забувати про ключові фрази і додати XML-карти (полегшує завдання пошуковикам під час індексації всього сайту) і robots.txt (директива, повідомляючи пошуковим роботам, які сторінки сайту можна дивитися, а які ні).

Виходячи з перерахованого вище, можна зробити висновок – чим більше функцій у сайту, тим дорожче він буде коштувати. Це доводить, що безкоштовно створити можна лише найпростіший сайт, з мінімальним наповненням. А його наповнення, як ми вже з'ясували, прямо пропорційно впливає і на пошуковиків і на потенційних клієнтів. Чим яскравіше сайт-тим більше до нього інтересу.

Як створити інтернет магазин самому: плюси і мінуси безкоштовного інтернет магазину

Самий основний плюс безкоштовного сайту - це економія. Що особливо важливо для тих, хто зважився інтернет магазин створити самостійно без вже існуючого процвітаючого бізнесу з фізичною адресою.

Продовжуючи говорити про переваги – політ фантазії. Адже ви самі будете творити над своїм магазином, заощадивши при цьому чималі гроші.

Перейдемо до більш неприємних моментів. Я б сказав, не неприємних, а до більш скрутних і які вимагають уваги ситуаціям.

Мінуси створеного безкоштовно або з мінімальними витратами інтернет магазину:

 • Найкрасивіший і багатофункціональний сайт-конструктор ніколи не замінить професійного розробника.
 • Існує складність з просуванням.
 • Низький рівень безпеки.

Все-таки є якийсь сенс в тому, щоб довіритися професіоналу в розробці магазину. Адже у вас, як у власника, будуть інші турботи, наприклад – зосередитися на зростанні прибутку.

Як створити інтернет магазин самому покрокова інструкція

Потрібно пройти приблизно 8 кроків до досягнення своєї мети.

Як створити інтернет магазин самому покрокова інструкція:

 1. Найважливіше це придумати оригінальну і затребувану ідею для магазину.
 2. Знайти постачальників з мінімальною ціною.
 3. Вибрати систему оподаткування.
 4. Придумати ім'я домену, дизайн, движок для сайту. Домен повинен бути легким, і швидко запам'ятовуватися. Це в першу чергу впливає на ваших потенційних клієнтів, а потім уже на сприйняття імені інтернет магазину пошуковими роботами.
 5. Придумати контент. Всі тексти на вашому сайті повинні мати унікальність 100% (мінімум 95%), картинки теж повинні бути унікальними. Для оригінальних текстів вам буде потрібно копірайтер. Ви можете найняти його на сайтах по фрілансу, ну або самі можете спробувати себе в цій ролі. Досвід не завадить.
 6. Продумати агрегати платежів. Вам просто не обійтися без них, адже на сьогоднішній день всім зручніше розраховуватися картками. А якщо потрібно буде співпрацювати з клієнтами або постачальниками з інших країн, то варто продумати оплати послуг електронними платіжними системами.
 7. Організувати способи доставки. Ефективним буде пропозиція доставки такими способами, як: Ділівері, "Нова Пошта", Ін Тайм і т. д. За доставку вартість визначається транспортними компаніями, або ж ви можете надати клієнту "Безкоштовну доставку", тим самим більше підштовхнути його до позитивного вирішення про покупку. Але врахуйте, що з транспортними компаніями розраховувати все-таки доведеться. З цієї ситуації є кілька способів виходу: 1) включити у вартість товарів доставку (тим самим підвищиться його ціна), 2) встановити безкоштовну доставку при замовленні на певну суму (найбільш популярний хід інтернет магазинів).
 8. Продумати ходи залучення клієнтів. Сюди входять: СЕО, Контекстна реклама, банерна реклама, оптимізація сайту під мобільні пристрої. Вибрати можна безліч варіантів. Просування вашого магазину – це 70% успіху.

Примітка: за 2024 рік кількість користувачів з телефонів, на 52% перевищила користувачів стаціонарних комп'ютерів. Погодьтеся, зараз такі телефони що ніякий комп'ютер не потрібен.

Вище, це самі основні кроки за запитом «як створити інтернет магазин самому безкоштовно покрокова інструкція» для створення вашого магазину безкоштовно, без чиєї-небудь допомоги. Але тільки за умови вашої повної готовності самостійно вивчити кожен момент.

Можливі альтернативи онлайн-бізнесу без створення інтернет магазину

Ви можете продавати ваші товари, наприклад, через соціальні мережі або за допомогою спеціальних сайтів-агрегаторів. Зараз я познайомлю вас ближче з кожним з цих варіантів.

Соціальні мережі

Вже давно соціальні мережі не використовують тільки жителі планети, спраглі спілкування зі своїми друзями. Всі знають, що той самий Instagram - це відмінний торговий майданчик. Більш докладно про це ви можете дізнатися з моєї статті "Як заробити гроші в Інстаграмі".

Так, які соцмережі стануть вам супер-помічниками для просування особистої справи через всесвітню павутину:

 • Instagram;
 • Фейсбук;
 • ВКонтакте.

Сторінки можуть бути тематичні до ваших товарів, а замість ваших фото буде детальна інформація про товари.

Примітка: Для того, щоб зробити свою сторінку впізнаваною з першого погляду, зверніть увагу на аватарку (фото) і назву самої сторінки. Тут варто розмістити фотографії та найменування товарів і послуг, пропонованих клієнтам.

Плюси використання соціальних мереж

 1. Сторінка створюється абсолютно безкоштовно.
 2. Відкрита можливість обміну повідомленнями, коментарями, репостами.
 3. Ланцюгова реакція – спочатку підписуються ваші друзі, а потім друзі друзів і т. д.

Мінуси просування товарів/послуг через соцмережі

 1. Обмежений функціонал не дозволить вам сильно виділитися серед конкурентів.
 2. У вас буде лише аудиторія соціальної мережі. Рекламувати сайт набагато легше, ніж сторінку в instagram, наприклад.
 3. Рівень довіри може знизитися через оплату тільки на банківську карту. Адже шахраїв вистачає.
 4. Блокування сторінки-справа досить часта. Якщо ж вашу сторінку заблокують, то всі клієнти будуть втрачені. І все потрібно починати з нуля.
 5. Немає можливості дивитися які категорії переглядають найчастіше, звичайно можна проаналізувати популярні товари, але їх може бути одиниці. У той час як на сайті можна (у разі падіння рейтингів) змінити маркетингову стратегію.

Звичайно магазин в соцмережі має місце бути, але! Тільки на початковій стадії розвитку вашого бізнесу. Для того, що б протестувати ваш товар або послугу, і знайти свою аудиторію. Зазвичай, за допомогою соціальних мереж розширюють аудиторію раніше створеного інтернет-сайту.

Існує ще один спосіб почати свій бізнес в інтернеті – сайти-агрегатори

Це найоптимальніше рішення для нових і молодих інтернет магазинів. На агрегаторах зібрана вся потрібна інформація про товари і послуги. В абсолютно різних категоріях. Такий сайт видасть користувачеві товар саме за його запитом. Тут є один великий плюс – для розкрутки гроші не потрібні. Але потрібні кошти для того, щоб ваші товари/послуг з'явилися на обраних платформах (у кожного агрегату свої умови).

Найбільші майданчики всесвітньої павутини

 • Перше місце – Google Merchant Center, відвідуваність цього гіганта 1,5 млн осіб щодня. Але Google Merchant Center доступний тільки для юр. осіб, оплата за кліки, продаж товарів може відбуватися без переходу на ваш сайт. Агрегат отримує дохід в 2% за кожну проведену операцію.
 • Рамблер Супермаркет, аудиторія набагато менше ніж у Маркету, всього 120 тисяч. Та й плата за місце нараховується за системою: від 3 грн за клік (аукціонна система).
 • Робо Маркет, працює з юридичними та фізичними особами і має близько 40 способів безготівкової оплати. Майданчик досить молодий, але вже полюбився багатьом. Це обумовлено також тим, що розмістити свої товари/послуги на платформі можна без створення інтернет магазину і реєстрації підприємця.

Тобто, якщо у вас є свій сайт, має сенс розміститися на сайті агрегаторі для отримання трафіку, і підвищення до вас довіри, адже перед тим як розмістити вас на агрегаторі, модератори ретельно перевірять ваш сайт.

Не тільки це є перевагою при співпраці з сайтами-агрегаторами. Найбільшим плюсом такого розкладу є можливість не вкладатися в просування вашого сайту і його розкрутку. Ви його можете навіть не створювати. Але ж це не вихід. Ваша мета – отримання прибутку? І добре, коли вона з кожним роком, місяцем, вдень зростає, адже так? Якщо грамотно підійти до створення торгової точки і просуванню інтернет магазину з нуля, у вас обов'язково все вийде. Пам'ятайте, що ви повинні бути унікальними, і встигнути зайняти свою нішу.

Як створити інтернет магазин самому: особиста порада

У вас є два способи створити інтернет магазин самостійно:

 1. З мінімальними вкладеннями – завдяки спеціальним конструкторам, які допоможуть не лише створити сайт, але і наповнити його, аналізувати роботу. Вивчіть основи просування інтернет магазинів, навчитися самостійно і грамотно наповнювати його необхідним контентом і т. д. Звичайно, для потенційних бізнесменів відкриті і безкоштовні платформи. Але вони, як правило, без яскравих і практичних функціоналів (що впливає на сприйняття ваших клієнтів і роботів пошукової системи).
 2. Платити доведеться чимало – це і новенький домен і хост і хостинг, які пошуковики "оцінюють по достоїнству", що стоять платформи/конструктори, розкривають можливості веб-сторінок, додаткові плагіни , що розширюють функціонали сайту, додають "плюшки" і т. д.

Звичайно, можна обійтися і без створення онлайн магазину, просуваючи свій сайт на сайтах-агрегатах. Вони дозволяють торгувати на своїй платформі за затверджену вартість на певних умовах. Але тоді ви не зможете розширюватися, адже на деяких агрегатах буває 1000 000 відвідувачів в день, а на деяких і 100 000. Тим більше, що ваш товар/послуга можуть просто загубитися серед конкурентів на тій же платформі.

Додатковим способом процвітання стають соціальні мережі. На них ви безкоштовно проходите реєстрацію, безкоштовно оформляєте сторінки, безкоштовно контролюєте процес купівлі/продажу і керуєте постами. Але розкрутити соцмережу не так просто, як веб-сайт. Тут знадобиться час. Плюс до всього, вашу сторінку можуть заблокувати, після чого ви втрачаєте не тільки клієнтів, але і довіру, які буде складно повернути навіть після відновлення групи.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити