Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Теми для блогу: 75 кращих ідей

Останнє оновлення: Понеділок, 22 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Теми для блогу

Задумуючи створення власного блогу, деякі вже знають, про що писати. Інші ж, мріючи про славу блогера, судорожно придумують теми для блогу, але так і не можуть зупинитися на конкретному напрямку. В їх головах постійно рояться сумніви, вони кидаються від однієї ідеї до іншої. І, в результаті, або взагалі так і не заводять особистий блог, або вибирають тему, яка не приносить їм успіху. Сьогодні я хочу поговорити з вами про те, як вибирати теми для особистого блогу. Ця стаття буде корисна і тим, хто вже пише свій «щоденник», але так і не зміг домогтися успіху. Адже в ній я не тільки наведу рекомендації, як вибрати загальну тематику, а й розповім, які теми варто піднімати в окремих статтях.

Вибір теми для блогу: враховуйте особисті переваги та інтереси

Відразу ж хочу відзначити, що при виборі конкретної теми для свого сайту / блогу орієнтуватися потрібно на два основних аспекти:

 • що саме вам цікаво;
 • які знання і досвід в певних сферах у вас є.

Тільки в такому випадку вам буде не тільки цікаво працювати над своїм дітищем, але ви будете давати користувачам корисну, потрібну і навіть в чомусь експертну інформацію.

Зверніть увагу! Чекати швидкого результат від Блогу - якщо ви створюєте його з метою заробітку грошей – не варто. Зазвичай на розкрутку йде не менше півроку. Тобто, в цей період вам потрібно активно працювати над заповненням сайту, але не розраховувати навіть на мінімальний дохід. Тому поки ви думаєте над темою блогу, раджу вам почати збирати кошти на просування вашого блогу.

Наприклад, вам цікава тема риболовлі, але самі Ви вудили рибу лише пару раз. Та й то брали вудку в борг у одного, але так нічого і не зловили, а порвали волосінь, втратили поплавок і мало не зламали вудилище. Однак навряд чи вам варто починати вести блог на тему риболовлі. Ваші знання в цьому напрямку мінімальні і користувачі швидко Вас розкусять.

Як зрозуміти, що дійсно вас приваблює

Тут все просто. Потрібно взяти аркуш паперу і записати відповіді на кілька питань.

 1. Про що ви думаєте найчастіше і найбільше?
 2. Які відповіді ви хочете отримати, про що Вам цікаво читати?
 3. Які книги ви любите, сайти якої тематики відвідуєте найчастіше?
 4. Як ви проводите свій вільний час?
 5. Якби у вас було більше вільного часу, чому б ви його присвятили?
 6. Про що ви готові говорити в будь-якій ситуації?
 7. Яке заняття здатне мотивувати вас вставати якомога раніше, а лягати якомога пізніше?

Після цього проаналізуйте свої відповіді. Тут вже ви напевно зрозумієте, які цікаві теми для блогу вам слід розглядати.

Як зрозуміти, в чому ви краще за інших

Наступний етап - зрозуміти, в яких сферах у вас є досвід і знання, необхідні для ведення свого сайту. Тут також потрібно буде відповісти на кілька питань.

 1. З проханнями якого плану до вас звертаються найчастіше?
 2. На які теми ви готові давати поради?
 3. Які тренінги, навчальні заходи ви відвідували? Які навчальні програми дивилися?
 4. Що найкраще вмієте робити? У чому ваша перевага над іншими?

Всі відповіді також проаналізуйте. Ви отримаєте вступну інформацію, яка дозволить вам працювати над пошуком тематики для свого майбутнього блогу.

Наскільки успішність блогу залежить тільки від обраної тематики

Деякі впевнені - успіх блогу, його відвідуваність, а, відповідно, і рівень заробітку безпосередньо залежать від обраного напрямку. Чи так це? Давайте спробуємо розібратися.

Наприклад, ви добре розбираєтеся в футболі, а тому вважаєте, що ваші статті будуть користуватися популярністю. Можливо, це і так, але подумайте – чи готові ви конкурувати з великими порталами, що пишуть на цю тему? Чи є у вас ім'я в цій сфері, щоб відразу зацікавити потенційну аудиторію?

До того ж, Ви впевнені, що на такому блозі можна вибудувати бізнес? Навряд чи ваша аудиторія готова оплачувати подібну інформацію, якщо її і у вільному доступі достатньо! А вже запропонувати якийсь унікальний продукт тим більше буде проблематично.

Тому, розглядаючи популярні теми для блогу, обов'язково прораховуйте-чи реально отримати з неї дохід!

А хто вже заробляє на цій темі?

Переглядаючи різні тематичні напрямки, подумайте, чи існують автори, блогери, які заробляють на тематиці солідні гроші. Якщо ні, ніша просто не здатна приносити гроші.

Визначившись з нішею, подумайте, які саме статті писати. Адже не все так очевидно, як вам здається.

Ось простий приклад. Припустимо, ви хороший, відомий у своєму місті весільний фотограф. Ви плануєте завести блог, щоб за допомогою нього розширити свою базу потенційних клієнтів і отримувати замовлення не тільки зі свого міста, але і з прилеглих населених пунктів.

Про що ви будете писати на сторінках блогу? Якщо про правила фотографії, особливості нових камер, то успіху вам не здобути. Тому що такі теми цікаві тільки іншим фотографам, але не вашим Клієнтам.

Зверніть увагу! Звичайно ж, на такі теми можна писати, щоб збільшувати відвідуваність сайту і заробляти на рекламі. Але не вони будуть основними статтями!

Вашим потенційним клієнтам цікаві матеріали іншої спрямованості. Зокрема, розповідайте:

 • як проходить весільна фотосесія;
 • як організувати ідеальне свято;
 • як заощадити на весіллі;
 • без чого не обійтися на торжестві;
 • і т. д.

Адже Ви - свого роду експерт. Ви знімали на безлічі весіль, не один раз бачили процес зсередини. А тому ваша думка буде цікава відвідувачам. Читаючи статті, вони також захочуть замовити ваші послуги. І ви "вбиваєте" відразу двох зайців - отримуєте трафік на сайт і заробляєте на рекламі, але і отримуєте бажаних клієнтів!

Де шукати ідеї для блогу + цікаві теми

Все одно не розумієте, як вибрати тему для блогу? Є кілька напрямків, які допомагають почерпнути цікаві ідеї. Занурившись в них, ви напевно знайдете те, що вас дійсно приваблює.

1. Захоплення

На мою думку - це найкращий варіант! Найчастіше саме захоплення, хобі настільки здатне поглинути людину, що він буде приділяти йому масу часу. Тому вибирайте те, що вам дійсно цікаво:

 • стиль і мода;
 • приготування їжі;
 • огляд нових моделей гаджетів;
 • риболовля.

Загалом, перераховувати можна довго і довго! Головне, щоб тема дійсно була вам цікава, ви добре в ній розбиралися і були готові приділяти їй достатньо для розвитку і просування блогу часу.

2. Професія

А, можливо, ідеальним варіантом стане саме ваша професійна діяльність. Наприклад, ви вчитель початкових класів. Так чому б не ділитися досвідом:

 • як займатися з малюками;
 • як підготувати їх до школи;
 • як мотивувати вчитися;
 • як зробити виконання домашнього завдання цікавим і захоплюючим;
 • і т. д.

Загалом, просто розповідати про свій досвід, але, тим самим, допомагаючи людям, даючи їм важливу, корисну і цінну інформацію.

ДО РЕЧІ! Головне - вибрати стиль спілкування з аудиторією, щоб зуміти розташувати її до себе.

3. YouTube

Відео-хостинг YouTube - тренд сучасності. Безліч людей проводять в ньому масу часу, переглядаючи цікаві ролики. Але якщо постаратися подивитися на відео свіжим поглядом, виявиться, що в них ховаються популярні теми для блогу. Зумієте розглянути їх - і успіх вам гарантований.

4. Особистий досвід

Життєвий досвід - те, що купити неможливо. Ймовірно, у вас є певний досвід, якому можуть позаздрити інші. Наприклад, це унікальні події, що трапилися з вами.

Наприклад, свого часу ви працювали за кордоном. В такому випадку ви можете поділитися наступною інформацією:

 • як ви прийшли до такого рішення;
 • як проходив пошук роботи;
 • які документи знадобилися;
 • які труднощі були;
 • як організований робочий процес за кордоном і т. д.

Загалом, розповідати можна довго, але головне – робити це максимально цікаво і корисно для відвідувачів сайту.

5. Книги

Ще одна порада, як вибрати тему для блогу – це побувати в книжковому магазині. Уважно огляньте книги, що стоять на полицях. Проаналізуйте, яка література представлена в найбільшому обсязі - саме ця тематика і цікавить людей. Значить - вона чи не ідеальна для створення блогу.

Зверніть увагу! Це не тільки спеціалізована література. Успіх може принести і художня література. Наприклад, що став бестселером цикл "Пісня льоду і Полум'я". Пишіть про героїв, розповідайте про особливості сюжету. Нагадаю, відносно недавно популярним був серіал»Загублені". За його мотивами шанувальники серіалу створили блог - в ньому була і карта острова, і біографії героїв, і багато іншого цікавого. Сайт користувався (та й понині користується) шаленою популярністю.

6. Рідні та друзі

Так-так, підказати популярні теми для блогу можуть Ваші близькі та друзі. Просто запитайте їх думку:

 • про ваші професійні навички;
 • про ваші інтереси.

Такий погляд з боку дозволить вам зрозуміти, в чому саме ваша справжня цінність і що ви можете запропонувати корисного людям.

Популярні теми для блогу: 75 класних ідей для цікавих статей

А тепер переходимо до конкретики – в цьому розділі наведено відразу 75 цікавих тем для блогу і статей в ньому. Це своєрідний чек-лист, який допоможе вам зробити свій блог оригінальним і корисним для читачів.

 1. Інтерв'ю з експертами - списуйтеся з експертами в тематиці вашого блогу і просите відповісти на питання. Два-три питання-достатньо, щоб зробити цікаву статтю і не втомити експерта.
 2. Відповіді на питання – які питання найпопулярніші, допоможе дізнатися той же гугл. Або сервіси підбору ключових слів.
 3. Пишіть про всі розіграші, акції, що проводяться в мережі.
 4. Створюйте подкасти за тематикою блогу-активний ритм життя не всім дозволяє читати, але Слухати цілком реально.
 5. Прогнози щодо розвитку галузі - залежно від тематики блогу.
 6. Порівняння товарів, послуг, продуктів, присутніх на ринку.
 7. Тестування і опис недорогих продуктів – сьогодні все більше людей хочуть економити, а тому такі статті їм будуть цікаві.
 8. Відповідь критикам - шукайте критичні статті, матеріали і намагайтеся їх спростувати. Звісно, об'єктивно і обгрунтовано.
 9. Фотографії - пости, з великою кількістю цікавих фото і картинок, цікаві багатьом людям.
 10. Актуальні та цікаві відео-огляди.
 11. Огляд нових книг, рецензія на твори літератури.
 12. Огляд нових музичних альбомів. Особливо, якщо в блозі зробити сортування по музичним стилям.
 13. Огляди, рецензії нових кінофільмів. Тут бажано робити все дуже швидко-відразу після виходу фільму, поки його не встигло подивитися велика кількість глядачів.
 14. Тестування і опис різноманітних інструментів – наприклад, програмного забезпечення.
 15. Поради, як отримувати додатковий заробіток.
 16. Опис конкретних цілей, які тільки можуть поставити перед собою люди, і розписування реальних шляхів їх досягнення.
 17. Опитування аудиторії та аналіз отриманих результатів.
 18. Опис різних професій, що дозволить користувачам розуміти краще особливості кожного виду діяльності.
 19. Розповідь про долю цікавої людини – в рамках тематики блогу.
 20. Кращі цитати геніальних людей + «відповідь» на них.
 21. Актуалізація старих постів - оновлення, доповнення та поліпшення відповідно до віянь часу.
 22. Реакція на коментарі користувачів і написання постів по цій темі.
 23. Збірник цитат.
 24. Розповідь про себе або свою компанію, поглиблене пояснення своєї діяльності.
 25. Опис дискусійних тем, щоб залучити в них користувачів, а потім, спираючись на коментарі, можна зробити новий пост.
 26. Набір порад - найкраще представляти їх у вигляді списків.
 27. Опис термінології, що використовується в тематиці, по якій ви ведете блог.
 28. Статті за типом особистого щоденника. Іноді користувачам цікаво зазирнути, що ховається за лаштунками життя автора блогу.
 29. Звіт про роботу компанії / організації.
 30. Пародійний пост про роботу фахівця у вашій галузі.
 31. Вибір дня - що саме ви радите в конкретний день, в залежності від теми блогу.
 32. Конкурси з подарунками. Наприклад, цікава ідея-вручати подарунок тим, хто оригінальніше і актуальніше всього обґрунтує, чому саме він заслуговує цей презент.
 33. Тематичні анекдоти та веселі історії.
 34. Набір тематичних демотиваторів. Можете створювати їх самостійно, якщо дозволяє рівень креативності.
 35. Набір тематичних мемів.
 36. Напишіть, чому працювати потрібно саме з вами або з вашою компанією. Або просто, чому ваш блог краще за інших.
 37. Невеликий пост-порада, в якому розповідається, як правильно вибирати продукт/послуг.
 38. Статті за типом " за і проти:...", що описують переваги і недоліки товару / послуги / продукту.
 39. Детальний, повний опис, як саме користуватися товаром або послугою.
 40. Будь-яка інформація, що подається з обраної загальної теми вашого сайту в форматі статті "для чайників". Починаючи з основ і азів, коротко, лаконічно і просто, без спеціалізованих термінів.
 41. Розповідь про історію вашого успіху - як компанії або особистості. З чого ви починали і як досягли нинішнього рівня.
 42. Історія вирішення проблеми одного клієнта-розпишіть, як до вас звернувся клієнт з певною проблемою і як саме ви її вирішили.
 43. "Казковий" пост - у форматі казкової історії розкажіть про себе або свою компанію. Більше сміху, чарівництва і казкових персонажів.
 44. Як можна заощадити. Взагалі і скориставшись вашими послугами зокрема. Тут все залежить від особливостей блогу.
 45. Цікаве відео з зарубіжного ресурсу. Тільки зробіть для нього розшифровку з перекладом. Щоб всі користувачі зрозуміли, про що йде мова.
 46. Стаття, як вибитися в лідери в певній галузі. Природно, в тій, яка перегукується з тематикою вашого блогу.
 47. Відкритий лист до лідера вашої ніші.
 48. Якщо ви набираєте персонал, розкажіть, як саме побудований даний процес.
 49. Складіть своєрідний рейтинг лідерів вашої ніші.
 50. У вас є наймані співробітники (стосується блогів компанії)? Розкажіть про їхні захоплення!
 51. Докладний "цінник" на ваші послуги і товари.
 52. Опишіть партнерів, з якими ви працюєте.
 53. Розкажіть про авторське право - все просто: розкажіть, які санкції чекають тих, хто краде чужі матеріали.
 54. Є результати профільних досліджень у вашій ніші? Надайте їх читачам, доповнивши власними коментарями.
 55. Ймовірно, у вас були невдачі. Не варто їх соромитися. Краще зробіть статтю з їх описом і розповіддю, як саме ви усунули проблеми.
 56. Продаєте товари? У блозі опишіть, як бути, якщо в товарі виявлено шлюб.
 57. Привітайте читачів зі святом - якщо подивитися календар, то майже кожен день відзначається якесь професійне свято.
 58. Графіки, діаграми, інфографіки – хороший спосіб урізноманітнити контент.
 59. Пропонуєте товари або продукти? Зробіть пост, в якому певний товар представлений в різних ракурсах.
 60. Просто опублікуйте кілька фото. Нехай навіть не по темі. Головне-красивих!
 61. Звернення до відвідувачів, щоб вони поділилися своєю думкою про позитивні особливості вашого блогу, товару, послуги.
 62. Порадьте читачам безкоштовний, але корисний і зручний інструмент - обов'язково доповніть посиланням на скачування.
 63. Порадьте своїм читачам книги, які допоможуть їм стати краще.
 64. Розкажіть, як можна отримати енергію, знайти мотивацію і натхнення.
 65. Смішні фотографії з Вашого життя або життя компанії.
 66. Станьте ближче до читачів і покажіть, що ви така ж людина, як і вони – попросіть їх допомогти порадою вирішення тієї чи іншої проблеми.
 67. Прокоментуйте якусь значущу подію, що сталася недавно. Необов'язково вибирати ті події, які пов'язані тематично з блогом – підійде будь-яке резонансне. Але уникайте подій "чорнушних", "шокуючих".
 68. Розкажіть про те, як ви починали вести блог!
 69. Оголосіть конкурс фотографії.
 70. Якщо пропонує товари, оголосіть конкурс на саме нестандартне використання товару (в рамках розумного, звичайно ж).
 71. Знайдіть цікавий відео-ролик і супроводите його забавним описом.
 72. Опублікуйте короткий огляд (з посиланнями) цікавих тематичних статей.
 73. Опишіть, як проходить ваш робочий день блогера.
 74. Зверніться до читачів з проханням-нехай розкажуть, що, на їхню думку, потрібно впровадити, щоб зробити блог цікавіше.
 75. Пост з проханням до читачів поділитися своїми думками з приводу майбутніх статей.

5-ть помилок при виборі теми для особистого блогу

 1. Вузька ніша.
 2. Блог тільки про своє життя.
 3. Унікальна тема - більше ніхто в мережі про це не пише. Ймовірно, крім вас ніхто і не читає.
 4. Орієнтація на аудиторію конкретного місця розташування.
 5. Блог тільки про свій бізнес. І ні про що інше.

Часті запитання (FAQ)

Які є хороші теми для блогу?

Часто найкращі теми для блогу - це ті, якими ви найбільше захоплюєтесь і про які знаєте найбільше. Завжди найлегше писати про те, що ви знаєте, і писати для аудиторії, яку ви розумієте. Цікавитесь багатьма речами? Можливо, зосередьтеся на темах блогу, які вже довели свою популярність серед читачів в Інтернеті.

Чи можете ви почати вести блог як додатковий заробіток?

Так, ви можете почати вести блог як підробіток. Насправді, ведення блогу є популярним підробітком для багатьох людей, оскільки це може бути відносно недорогим способом заробити додаткові гроші, який не вимагає великих витрат часу та зусиль. Щоб почати вести блог як підробіток, вам потрібно вибрати нішу, створити блог і почати публікувати контент. Після того, як у вас з'являться підписники, ви зможете монетизувати свій блог за допомогою різних методів, таких як реклама, партнерський маркетинг і продаж власних продуктів або послуг.

Які ніші для блогів найприбутковіші?

Найприбутковіші ніші для блогів - це, як правило, ті, що користуються високим попитом і мають високу партнерську комісію. Деякі приклади прибуткових ніш для блогів включають

 1. Особисті фінанси
 2. Здоров'я та фітнес
 3. Технології
 4. Бізнес

Як вибрати тему для блогу: особиста порада + відео

Я детально, по крокам, з коментарями описав, як вибирати цікаві теми для блогу. Тепер справа за вами-визначитися, про що саме ви хочете писати.

Повірте, нічого складного в створенні блогу немає. Ви переконаєтеся в цьому самі. А при проходженні тренінгу, ще й дізнаєтеся, як правильно його розвивати і просувати.

Читайте також: Як зробити особистий блог: 7 простих кроків.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити