Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке хостинг і для чого він потрібен сайту: докладне роз'яснення

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

хостинг фото

Всі створені сайти публікуються в Інтернеті. Але їх дані зберігаються на серверах. Послуга з розміщення сайтів на сервері і називається хостингом. У даній статті я розповім, що таке хостинг, хто такі хостинг-провайдери і який вид послуги краще вибрати.

Що таке хостинг простими словами

Ваш сайт без хостингу не зможе нормально функціонувати. Тому вам, як власнику, необхідно розуміти, як він працює і для чого він потрібен. Напевно в професійних джерелах ви вже зустрічали складні для новачка визначення. Я постараюся розповісти про нього зараз просто і доступно.

Для чого він потрібен і як працює

✔ Хостинг - це сукупність програмних і апаратних складових, яка дозволяє розміщувати всю інформацію і файли сайту в одному місці і забезпечувати доступ до них іншим користувачам Інтернету.

✔ Провайдери хостингу - це компанії, що надають послуги хостингу.

Звернути увагу. Зараз в побуті хостингом часто називають саме провайдерів. Якщо у мене запитають: яким хостингом ти користуєшся? Я відповім - Beget. Але якщо бути точним, то це не зовсім правильно. Beget - це провайдер, що надає послугу хостингу.

✔ Сервер - це комплекс технічних засобів, що функціонують в цілодобовому режимі. Він відповідає за зберігання і забезпечення доступу до даних вашого сайту.

По темі. Як створити сайт самостійно з нуля - покрокова інструкція.

Як відбувається взаємодія веб-майстра і провайдера. Існують хостинг-компанії (провайдери), у яких є велика кількість спеціального обладнання, яке зберігається в дата-центрі. Вільний простір в пам'яті своїх машин вони здають в оренду. Коли людина створює сайт і збирається розмістити його в мережі, він робить наступне:

 1. Звертається до провайдерів і орендує хостинг для зберігання даних свого сайту.
 2. Отримавши оплату, власники обладнання виділяють необхідне технічне оснащення замовнику.
 3. Після цього сайт розміщується на сервері і публікується в мережі Інтернет.

Як вибирати хостинг-провайдера. Головним критерієм якісного надання послуг від провайдера є надійність. Цей фактор дуже важливий, оскільки сервер повинен забезпечувати безперебійний доступ і функціонування вашого сайту. Коли користувач переходить на веб-сайт, що цікавить, хост повинен передати йому всі дані з переглядається сторінки.

Якщо сервер не буде виконувати свої завдання, то користувач зіткнеться з проблемою завантаження неповноцінного виду сторінки або зовсім не зможе її відкрити. Іноді такі збої можливі, але, якщо це відбувається регулярно, то користувачі точно більше не захочуть відвідувати даний ресурс.

Читайте також. Заробіток на хостингах в Інтернеті - інструкція + огляд 8 майданчиків.

Сайт заблокований хостинг провайдером - що це означає. Деякі власники зустрічаються з системним оповіщенням "хостинг заблокований провайдером". Це означає, що провайдер заблокував доступ до файлів, розміщених на сервері. Трапитися це може з кількох причин. Розглянемо основні з них.

Причини, чому провайдер заблокував хостинг:

 1. Несплата щомісячної оренди. Тимчасовий захід. Після внесення оплати, як правило, доступ поновлюється.
 2. Вірусне зараження розміщених файлів. У таких випадках провайдер розміщує резервну копію сайту або позбавляється від вірусів.
 3. Збій роботи сервера. В даному випадку провайдери відновлюють доступ до сайту після усунення проблем.
 4. Виявлення фішингових сторінок. Метою фішингу є крадіжка конфіденційних даних відвідувачів сайту. Якщо хостер виявляє дану загрозу для користувачів мережі, то він призупиняє доступ до сайту. В даному випадку для відновлення доступу необхідно видалити всі веб-Шели або бекдори.
 5. Перевищення дозволеного навантаження. Іноді причиною може стати CMS. Для вирішення даної проблеми рекомендується оптимізувати наявні скрипти, наприклад, за допомогою кешування.

Існують також інші причини блокування сайту, уточнити які можна після звернення в службу підтримки провайдера. Щоб блокування не відбулася з вашої вини, рекомендується заздалегідь ознайомитися з правилами обраного провайдера.

У чому відмінність домену і хостингу

Часто у новачків, які бажають створити свій сайт, виникає плутанина в двох поняттях — «хостинг» і «домен». Тому постараємося простими словами пояснити різницю між ними.

Про хостинг вже було сказано, що він необхідний для розміщення сайту в мережі. Але також він надає кожному розміщеному на сервері сайту свою унікальну адресу-доменне ім'я, або просто домен. Він дозволяє користувачам без зусиль відшукати в мережі саме ваш сайт.

Наприклад, наш сайт має доменне ім'я itstatti.in.ua. Після введення імені в адресний рядок браузера, ви абсолютно точно перейдете на сторінку нашого сайту.

Закінчення доменів (доменні зони) можуть відрізнятися за географічною або тематичною приналежністю сайту.

Найпоширеніші варіанти:

 • .ua (національний домен першого рівня для України);
 • .com (використовується для позначення міжнародних сайтів);
 • .org (некомерційні сайти);
 • .info (інформаційні сайти) та інші.

Домени другого рівня представляють із себе унікальні імена сайтів. У нашому випадку це itstatti.

Доменне ім'я другого рівня власник сайту вибирає самостійно. Найчастіше він збігається з назвою бренду/сайту.

Домени купуються на різних спеціалізованих сайтах. Більшість провайдерів також пропонують свої послуги з продажу доменів.

Які бувають хостинги

Всі провайдери пропонують відразу кілька видів послуг. При виборі відповідного варіанту потрібно враховувати масштаби свого сайту.

Найчастіше вибір хостингу порівнюють з вибором ділянки для будівництва будинку. Для будівництва невеликого будиночка зовсім не обов'язково купувати велику ділянку землі, а для житлового комплексу ніяк не підійде маленька ділянка.

Ось основні характеристики кожного виду, які вам допоможуть зрозуміти, який саме тип хостингу потрібен вам.

Давайте розглянемо їх все докладніше і разом розберемося, як правильно вибрати хостинг для свого сайту. Для зручності пропонуємо читачам ознайомитися з таблицями характеристик для кожного виду послуг.

Віртуальний хостинг (shared hosting)

Найпопулярніший вид хостингу. Обумовлено це дешевизною і зручністю. В даному варіанті на одному сервері розміщується величезна кількість сайтів. Між ними розділяється вся обчислювальна потужність і вільний простір на сервері.

Якщо ви маєте в своєму розпорядженні низьким бюджетом і тільки почали розвиток свого проекту, то даний вид Послуги Розміщення сайту стане відмінним варіантом для старту. З ростом ресурсу ви завжди зможете вибрати інший варіант.

Вид хостингу Середня вартість оренди в місяць Кому підходить
Віртуальний хостинг 2-15$ невеликим проектам, наприклад, односторінковим сайтам-візиткам.

Переваги:

 • низька вартість;
 • зручність у використанні для початківців;
 • простота у використанні;
 • налаштування та обслуговування від провайдера.

Недоліки:

 • обмежений простір на жорстких дисках сервера;
 • відсутність гарантій на стабільну роботу технічного та програмного обладнання, а, відповідно, Вашого сайту;
 • відсутність безпеки через велику кількість сайтів-сусідів;
 • відсутність можливості використання складних скриптів через обмежену потужність технічних засобів;
 • слабка комунікація і робота служби підтримки;
 • можливість зниження швидкості роботи сайту через наявність великої кількості інших сайтів на одному сервері.

Топ-3 кращих провайдера з віртуальним хостингом за версією hostings.info:

 1. Beget;
 2. Sprinthost;
 3. TimeWeb.

Віртуальний виділений сервер (VDS / VPS)

VPS-хостинг трохи схожий з віртуальним, але в даному випадку замість фізичного сервера користувачеві надається оренда віртуального. Ресурси технічного обладнання також поділяються між кількома проектами, але відмінність полягає в тому, що кількість ресурсів буде фіксованою, залежно від обраного тарифу.

При оренді виділеного віртуального сервера ви отримаєте доступ до налаштувань. У них можна змінювати операційну систему, створювати акаунти і розподіляти ресурси сервера так, як вам буде зручно.

Вид хостингу Середня вартість оренди в місяць Кому підходить
Виділений віртуальний сервер (VPS / VDS) 20-100$ середнім проектам, наприклад, невеликим інтернет-магазинам

Переваги:

 • можливість вибору операційної системи;
 • можливість вибору гарантованих значень ресурсів обладнання;
 • доступ до налаштувань і управління віртуальним сервером;
 • незалежність від інших проектів-сусідів;
 • найдоступніша ціна серед аналогів;
 • можливість прив'язки необхідної кількості доменів;
 • висока безпека

Недоліки:

 • потрібні знання та навички в адміністративній роботі з сайтами.

Перехід на даний вид хостингу стає показником успішності вашого проекту. VDS-хостинг рекомендується вибирати, коли щоденна відмітка ваших унікальних відвідувачів буде близька до 4 тисячам.

Виділений сервер (dedicated)

Наступний різновид хостингу-dedicated, має на увазі оренду фізичного сервера у провайдера. Хостер підбирає обладнання та інфраструктуру для клієнта, в залежності від його вимог.

При оренді виділеного фізичного сервера ви зможете за додаткову плату скористатися послугами кастомізації. Наприклад, провайдер може збільшити дисковий простір або додати додатковий виділений IP-адресу.

Вид хостингу Середня вартість оренди в місяць Кому підходить
Виділений сервер (dedicated)) 100-500$ масштабним проектом

Переваги:

 • наявність сервера в повній власності;
 • високий рівень безпеки;
 • обслуговування сервера провайдерами;
 • можливість вибору і кастомізації ресурсного обладнання;
 • можливість резервного копіювання;
 • зручне управління доменами.

Недоліки:

 • потрібні знання та навички в адміністративній роботі з сайтами;
 • висока вартість оренди;
 • самостійне або платне (в середньому +50$ щомісяця) адміністрування в більшості випадків.

Даний вид хостингу підходить тільки великим успішним проектам, які в змозі оплачувати вартість щомісячної оренди без збитків.

Колокація (Colocation)

Вид хостингу Середня вартість оренди в місяць Кому підходить
Колокація (colocation) 50-70$ масштабним проектом

Переваги: 

 • наявність особистого обладнання;
 • відсутність витрат на оренду сервера;
 • високий рівень безпеки;
 • можливість обслуговування обладнання провайдерами;
 • можливість самостійного вибору конфігурації технічних засобів.

Недоліки:

 • потрібні знання та навички в адміністративній роботі з сайтами;
 • висока вартість технічних засобів і програмного забезпечення.

При розміщенні сервера в дата-центрі постачальники часто надають ряд додаткових послуг, наприклад, повноцінне обслуговування або організацію віддаленого доступу.

Хмарний сервер (Cloud-hosting)

Хмарний хостинг є альтернативою веб-хостингу.

Вид хостингу Середня вартість оренди в місяць Кому підходить
Хмарний сервер (Cloud-hosting) 100-200$ великим і масштабним проектам

Переваги:

 • можливість налаштування необхідних параметрів потужності і простору
 • за рахунок підключення додаткових хмарних серверів;
 • висока надійність і продуктивність;
 • розрахунок вартості, що виходить виключно з ваших потреб.

Недоліки:

 • середній рівень безпеки;
 • відсутність адміністративного контролю.

Даний вид підходить тим проектам, яким необхідно справлятися з високим навантаженням на свої інформаційні ресурси.

Види хостингів за типом управління сервером

Це набір інструментів, що дозволяють забезпечити можливість вибору операційної системи, на якій функціонує сам сервер. Варто зауважити, що вибір операційки сервера ніяк не відіб'ється на взаємодії між сайтом і користувачами з іншою операційною системою.

Windows-хостинг

Функціонування відбувається на базі операційної системи Windows Server. Провайдери, що надають дану послугу повинні працювати з ліцензійними продуктами, що підтверджується наявністю SPLA-угоди. При відсутності даного документа компанія не зможе вчасно надавати вам всі функції та оновлення Ліцензійної ОС.

Вибір на користь даного виду послуг переважно віддавати тим сайтам, які використовують у своїй роботі динамічний зміст з використанням технологій ASP.

UNIX-хостинг

Обслуговування такого хостингу обходиться набагато дешевше, ніж Windows. Це пов'язано з умовно-безкоштовною версією операційних систем.

На UNIX-хостингу технічне обладнання працює під управлінням операційних систем Linux, Ubuntu, FreeBSD та інші.

 CMS-хостинг

Популярний вид хостингу, що дозволяє організувати швидку і безперебійну роботу сайту за допомогою системи управління контентом (CMS). Свою затребуваність він отримав завдяки простоті у використанні. Для роботи не потрібні навички системного адміністрування.

Найпоширеніші види послуг-хостинг для Joomla і WordPress.

Класифікація хостингів по практичному застосуванню

Види хостингу можна також класифікувати за практичною спрямованістю. Серед них можна виділити:

 • Хостинг для web-сайтів. Забезпечує розміщення сайтів на сервері з метою подальшої публікації в мережі.
 • Хостинг для файлів. Віртуальні сховища (хмарні сховища), що забезпечують зберігання і доступ до файлів користувачів.
 • Ігровий хостинг. Використовується для створення онлайн ігор та ігрових серверів.
 • DNS-хостинг. Будь доменне ім'я перетворюється з IP-адреси за допомогою DNS-сервера. Це дозволяє користувачам не запам'ятовувати складні цифрові комбінації улюблених сайтів. Зазвичай ця функція входить в список послуг, що надаються провайдером хостингу.
 • Хостинг для віддаленого доступу до ПК. Забезпечує можливість виконувати операції на комп'ютері, підключеному до сервера, з будь-якої точки земної кулі.

Хостинг необхідний для публікації в Інтернеті будь-яких сайтів, незалежно від їх спрямованості і формату. Навіть односторінковий сайти-візитки потребують його. Для маленьких проектів рекомендується вибирати віртуальний хостинг. Для більших-VPS хостинг, а для масштабних проектів з великим трафіком краще орендувати один або кілька власних серверів.

Як вибрати хостинг?

Поговоримо про те, на що варто звернути увагу під час вибору хостинг-провайдера.

Ціна

Якщо дорого, то необов'язково добре. І навпаки. У світі хостинг-провайдерів бюджетні рішення можуть працювати краще за дорогі. Але уникайте безкоштовних серверів. Їхні адміністратори продають дані користувачів рекламістів і рідко ручаються за збереження серверів.

Стабільність та безпека

Чим вищий аптайм (час безперебійної роботи), тим краще. Шукайте хостинг з гарною репутацією, який не влаштовував масового зливу особистих даних і не виходив з ладу на довгий період часу на регулярній основі.

Продуктивність

Якщо ви орендуєте сервер, потрібно взяти апаратні компоненти із запасом, щоб при несподіваному підвищенні навантаження не опинитися в ситуації, коли потрібно терміново нарощувати потужності.

Зручне керування

Щоб маніпулювати сервером, потрібно добре знати, як працювати з командним рядком, або вибирати хостинг зі зручною панеллю управління. Чим більше опцій в ній, тим краще.

Чи можна дізнатися, який хостинг використовується на чужих сайтах?

Деяким користувачам легше вибирати провайдера, покладаючись на вибір адміністраторів веб-сайтів, якими вони користуються самі. Є низка інструментів, що дозволяють дізнатися, на якому хостингу базується сайт.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити