Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як змінити своє життя на краще: з чого почати? Зміни, етапи, кроки

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як змінити своє життя на краще

Як змінити своє життя і стати щасливим? Зробити перші три важливі кроки - поставити мету, скласти план реалізації мрії і визначити шляхи її втілення. Далі має бути важка, але цікава робота по дорозі до головних життєвих змін. Для тих, хто хоче стати господарем своєї долі, ми відкриємо секрети потужної мотивації, гнучкого мислення, правильного спілкування з людьми, вміння адаптуватися і долати будь-які життєві обставини. Застосовуючи нові знання на практиці, вже незабаром ви помітите колосальні зміни в кращу сторону.

Коли потрібні зміни

Стан повної задоволеності своєю фізичною та емоційною формою, рівнем саморозвитку, ступенем фінансового благополуччя і щоденною діяльністю, можна назвати щастям.

У всіх воно різне: для кого це радість від покупки нової речі, а іншій людині важливо усвідомити сенс свого існування.

У кожного в житті настає момент, коли невдоволення від роботи, зовнішнього вигляду, рівня життя та інших аспектів наростає, як снігова куля. Він починає відчувати, що жити так більше не можна, озирається назад і розуміє, що всі його дії були неправильні.

10 ознак того, що пора все змінити:

 • ви відчуваєте жахливі емоції, згадуючи про роботу;
 • шкодуєте про минуле і перебуваєте в розпливчастих мріях про майбутнє;
 • близькі люди кажуть, що вам пора відпочити;
 • з'являється заздрість до чужих перемог;
 • відчуваєте себе втомленим, не встигнувши прокинутися;
 • ви пліткуєте;
 • дратівливість з кожного приводу;
 • постійна напруженість і очікування поганої події;
 • вам здається, що всі щось приховують і говорять неправду.

Якщо залишити все, як є, розвивається депресивний стан, опускаються руки. Тоді до емоційної напруги додається погіршення здоров'я.

Тому, щоб залишатися здоровим і щасливим, важливо не кидатися в безглуздих пошуках кращого способу змінити своє життя, втрачаючи дорогоцінний час, а скористатися стратегіями, запропонованими психологами і успішними людьми.

З чого почати

У більшості випадків, коли життя наповнюється стражданням і зневірою, людина прагнути змінити навколишній світ і вплинути на обставини. Замість того щоб шукати недоліки в собі, він намагається переробити другу половинку або поміняти оточення. Такий підхід спочатку приречений на провал.

Щоб стати на шлях змін, почніть з виконання наступної послідовності дій:

 1. Визначте справжні цінності і сформулюйте конкретну мету.
 2. Складіть покроковий план і дотримуйтесь задуманого.
 3. Відмовтеся від усього, що заважає вашому розвитку.
 4. Позбавтеся від шкідливих звичок.
 5. Не витрачайте час даремно: не просиджуйте безцільно в соціальних мережах, відмовтеся від серіалів і комп'ютерних ігор.
 6. Почніть змінюватися зовні, правильно харчуйтеся і займайтеся спортом.
 7. Перебудуйте своє мислення, думайте позитивно, вірте в свої сили.

Не прагніть миттєво змінити своє життя. Схопившись за все відразу, ви швидко перегорите. Тільки обдуманий підхід дозволить здійснювати цілеспрямовані кроки щодо поліпшення свого життя. Перед головним ривком оцініть, на що в першу чергу направити зусилля. Запишіть на папері 6 життєвих сфер і дайте оцінку кожній від 1 до 10 балів:

 • здоров'я;
 • особисте щастя;
 • достаток;
 • дружба;
 • захоплення;
 • ступінь самореалізації.

Область, яка отримала найменшу оцінку, вимагає першорядної уваги. Якщо бали мають однакове значення, почніть зі здоров'я і найбільш значущою області.

Початковий етап

У більшості людей життя не змінюється через те, що не можуть змусити себе вирішувати більш складні завдання і відмовитися від звичних речей (вийти із зони комфорту). Тому, змусити себе діяти, не втрачаючи часу – найскладніше.

Як зробити перший крок:

 • прийняти рішення про зміни;
 • визначити причину невдоволення;
 • поставити мету;
 • скласти план;
 • визначити способи досягнення потрібного результату.

Для успішного старту потрібен переконливий поштовх - це мотивація. Малюючи в уяві, як ви хочете змінити своє життя, можна перетворити абстрактні мріяння в конкретну мету. Ця картинка і стане головною мотивуючою силою, яка додасть сил, терпіння і впевненості на шляху до успіху.

Детально опишіть всі бажання і потреби. Мету можна не тільки записати, але і намалювати на папері. Тримайте її завжди в своїй голові. Сильна внутрішня мотивація - 50 % майбутнього успіху. Вона буде зміцнювати віру в себе і не дозволить звернути з обраного шляху.

5 кроків до кращого життя

За допомогою багаторічних досліджень і спостережень психологів за людьми, які змогли побудувати свою долю, були запропоновані рекомендації, що складаються з декількох послідовних етапів.

1. Планування

Щоб скласти ефективний план дій, необхідно крім головної (довгострокової) мети, визначити проміжні (короткострокові) цілі. Кожна з них повинна бути досяжною з конкретними датами і цифрами.

Пункти краще вписати в таблицю, яка згодом стане в нагоді для самоконтролю. Для кожного нового періоду (календарний місяць) ведеться звіт про щодня виконану роботу, що дозволяє проаналізувати ефективність діяльності. В кінці місяця підводяться підсумки.

План не є незмінним, і якщо спостерігається відставання або інші невідповідності, проводиться коригування. Це допоможе швидше змінити своє життя і виключити помилки, які приведуть в неправильне русло.

Процес змін не буває швидким, миттєвих результатів чекати не потрібно. Ще на старті важливо налаштуватися на серйозну і копітку роботу. Невиправдані очікування при неправильному уявленні про перехід на новий рівень життя, призводить до зриву і погіршення морального стану. Тому, вчіться емоційної гнучкості, приймайте дійсність і корегуйте свій план з урахуванням нових обставин.

2. Переконаність в успіху

Тверда віра в себе, міцна сила волі і потужна мотивація не дозволяє відступити від наміченої мети.

Під час роботи над собою будуть траплятися злети і падіння, іноді людині буде здаватися, що він не владний що-небудь змінити. У ці моменти велике бажання кинути все, перекресливши виконану роботу.

Щоб зрив не трапився, змусьте себе згадати про головну мету, уявіть своє життя після змін. Зверніться до літератури, читайте книги для саморозвитку, мотивуючі цитати, надихайтеся історіями успішних людей.

Як позбутися від негативного емоційного вантажу:

 • уникати скандалів і конфліктів з іншими людьми;
 • відпустити минуле, не зациклюватися на старих образах і минулих відносинах;
 • провести аналіз своїх вчинків;
 • навчитися радіти навіть маленьким результатам.

Якщо в голові виникла небажана думка, просто зафіксувати її і уявити, що буде, якщо піддатися їй, чи вийде змінити своє життя. У більшості випадків це допомагає прогнати від себе пригнічений настрій і налаштуватися на хвилю успіху.

3. Позбавлення від шкідливих і непотрібних звичок

У більшості людей зі шкідливими звичками ототожнюється алкоголь і куріння.

Ми ж хочемо поговорити сьогодні про звички, які перешкоджають розвитку особистості, і призводять до життєвого глухого кута:

 • лінь - найголовніша перешкода до нових досягнень;
 • відкладати важливі справи на завтра;
 • звичка спізнюватися, відсутність пунктуальності;
 • забувати про свої обіцянки, зобов'язання;
 • безцільно проводити час в соціальних мережах;
 • дивитися телевізор;
 • грати в комп'ютерні ігри;
 • неправильно харчуватися.

Негативний вплив надає хронічне недосипання. Людина стає дратівливою, неуважною, не здатною тверезо оцінити навколишнє оточення.

Звичайно, миттєво перебудуватися на нове життя неможливо. Тому, викорінюйте недоліки поступово, і ви помітите приплив нових сил і поява великої кількості часу для нових звершень.

4. Заручіться підтримкою близьких людей

Відмінний спосіб зовнішньої мотивації-сприяння людини, близької по духу.

Змінити своє життя буде легше, якщо є кому порадити або порадіти вашим перемогам. Не обов'язково присвячувати в свої плани всіх оточуючих і колег, але від родичів і близьких людей не варто ховатися.

Перегляньте своє оточення, перестаньте спілкуватися з заздрісними і злими людьми. Поганий вплив надають песимісти. Заряджайтеся енергією від спілкування з успішною людиною, у якого є чому повчитися. Чужий приклад - це хороший стимул для особистісного зростання.

5. Займатися улюбленою справою

Якщо робота, крім хороших фінансових показників, буде приносити задоволення, це ідеально. Сумні емоції не будуть виникати, якщо такий принцип буде діяти щодо всіх життєвих сфер. Людина, яка знайшла себе в улюбленій справі, по-справжньому щасливий.

Поради

Будь-які зміни в житті неможливі без зміни власного мислення, ставлення до себе і навколишнього світу. Почуття незадоволеності може відвідувати кожну людину, навіть самого забезпеченого. Це свідчення того, що досягнутий черговий рівень розвитку і пора виходити на новий щабель.

15 рекомендацій для тих, хто хоче змінити своє життя:

1.Заведіть щоденник

Самоорганізація і дисциплінованість – якості, що сприяють успішному просуванню по Дорозі змін. Щоб виконувати всі намічені завдання, візьміть за правило планувати день заздалегідь. Записуйте в щоденник, що потрібно зробити заздалегідь і результати виконання по закінченні дня. Це забезпечить самоконтроль і облік виконаної роботи.

2.Встановлюйте часові рамки

Дедлайн повинен бути присутнім при виконанні будь-яких завдань. Час настільки цінний ресурс, що витрачати даремно його просто не можна. Нерозумно витрачати дорогоцінні хвилини на перегляд телепередач або ігри.

На вирішення чергового завдання завжди встановлюйте точний термін, інакше процес може затягнутися на невизначений час.

3.Випереджайте план

Кращою мотивацією стане досягнення певних показників раніше встановленого в період планування терміну. Кожна нова перемога над собою, тим більше досягнута достроково, не тільки наблизить бажані зміни, а й зміцнить віру в себе.

4. Корегуйте харчування

Якість і склад щоденного раціону впливає не тільки на статуру і стан шкіри. Їжа може керувати настроєм і впливати на моральний дух. Виключіть з меню жирні, копчені, смажені страви, що провокують появу хронічної втоми і дратівливості. Постарайтеся їсти побільше овочів і фруктів, пісне м'ясо і нежирні кисломолочні продукти.

5.Не припиняйте вчитися

Щоб змінити своє життя, без нових знань не обійтися. Постійно розвивайтеся, черпайте потрібну інформацію з книг, Інтернету, відвідуйте конференції, розвиваючі тренінги, навчальні вебінари.

6.Ведіть активний спосіб життя

Щоб продуктивно працювати, потрібно правильно відпочивати. Зміна обстановки піде на користь і благотворно позначиться на результатах роботи.

Це допоможе змінитися і оволодіти новими навичками. Можна зайнятися велоспортом, навчитися кататися на коні, швидко друкувати.

7.Вивчайте іноземні мови

Освоєння нових мов не тільки розширює світогляд, а й є чудовою можливістю збільшити професійні можливості. Для тих, хто займається бізнесом, експерти рекомендують вивчити англійську, німецьку мову. Сьогодні актуально вивчення китайської мови, особливо підприємцям, які ведуть бізнес з Китаєм.

8.Займайтеся спортом

Тренування в спортивному залі корисні для здоров'я і зовнішнього перетворення. У момент виконання фізичних вправ виробляється серотонін (гормон щастя), що сприяє гарному настрою. Доведено, що тренування підвищують здатність засвоювати нову інформацію, працездатність, зменшують тривожність. Навіть невеликі спортивні досягнення підвищують самооцінку.

9.Змініть мислення

Зробити прорив і змінити своє життя вдасться, якщо «навести порядок у своїх думках». Думаючи "по-старому", піднятися на нову вершину неможливо. Тому в першу чергу потрібно змінити мислення, не чекати дива, а повірити в свої сили. Ні вроджений інтелект, ні талант, а тільки довга копітка робота над собою змінює людей і їх долі.

10. Вийдіть із зони комфорту

Відмовитися від звичного розпорядку і почати жити по-новому складно. Людина звикає робити те, що у нього краще виходить, не напружуючись і не відчуваючи психологічного і фізичного дискомфорту.

Але якщо рухатися по натоптаній стежці, неможливо прийти до іншого результату. Доведено, що стабільність не завжди йде на користь. Найчастіше це призводить до застою в житті і зупинці розвитку особистості.

11. Звільнитеся від минулого

Періодично викидайте старі речі, не захаращуйте житло і своє життя. Особливо якщо вони пов'язані з поганими спогадами. Таким чином негативна енергетика накопичується навколо вас. На думку психологів, якщо річ не використовується більше року, її можна спокійно викинути або віддати. Разом з нею підуть старі переживання, ви перестанете озиратися назад і звільніть місце для нових позитивних емоцій.

12.Не спіть довго

Привчіть себе вставати рано. Підйом в ранній час надає бадьорості і сил. Ви почнете встигати більше, якщо будете вставати не о 12, а о 7 годині ранку.

13.Навчіться радіти життю

Щоб змінити своє життя, в першу чергу потрібно змінити ставлення до неї. Щастя залежить не від обставин, а від сприйняття їх людиною. Недарма кажуть, що у кожного щастя своє. Те ж саме можна сказати і про задоволеність власним життям. Якщо настав час змін, постарайтеся набути навичок гнучкої емоційності.

Навчіться приймати хороші і погані «сюрпризи долі» стійко, не дозвольте обставинам керувати вашою свідомістю. Для себе слід усвідомити, щоб не сталося, це не повинно вплинути на вашу волю і переконання в успіху.

14.Економте гроші

Прагнення до фінансової незалежності об'єднує всіх людей. Навчитися контролювати витрати і доходи – це перше, чому повинен навчитися людина, яка хоче змінити світ навколо себе. Порожні бездумні витрати навряд чи принесуть душевне задоволення, тому варто навчитися економити гроші. Це не означає, що ви повинні відмовитися від необхідного, але аналізуючи щоденні витрати, можна знайти не один спосіб економії фінансів.

15.Знайдіть впевненість в собі

Низька самооцінка, відсутність самоповаги і віри у власний успіх, зіграли злий жарт з багатьма людьми. Людина, яка вважає, що він не гідний більшого, так і залишиться в тіні успішних людей. Думки про те, що він не народився в «золотих пелюшках», сприяють появі стереотипу, що у він не зможе домогтися багато, адже у нього немає багатих батьків або впливових покровителів. Насправді так невпевнений в собі людина програмує себе на жалюгідне існування, не надаючи самому собі шанс змінити своє життя на краще.

Що заважає жити по-новому

Для змін у долі одного бажання недостатньо. Перешкодою є лінь і помилки, які відбуваються не осмислено. Вони можуть перекреслити позитивні зрушення, повернути у вихідне положення або погіршити загальний стан справ.

Для тих, хто не хоче набивати власні шишки, пропонуємо ознайомитися з поширеними помилками, щоб не допустити їх повторення при роботі над своєю долею:

 1. Головний ворог змін - страх перед перетвореннями. Парадоксально, як би людина не хотіла змін, вони завжди будуть лякати його. Боязнь зробити нове, помилитися або зазнати поразки, змушує людину сумніватися і продовжувати жити звичним життям. При виході за межі зони комфорту мозок подає сигнал, що це небезпечно і може загрожувати спокою і комфортного життя.
 2. Відсутність конкретної мети і розпливчасті мріяння можна назвати помилкою №2. Можна скільки завгодно "витати в хмарах", думати про щасливе життя, але залишатися на колишньому рівні. Якщо немає чіткого уявлення про те, до чого прагнути, цього неможливо досягти.
 3. Людська лінь може змусити людину відмовитися від своїх планів. Уявіть, сьогодні ви сповнені рішучості і починаєте діяти, а завтра продовжуєте виконувати звичну роботу, харчуватися як раніше і відкладати похід в спортзал. Від колишнього запалу не залишається і сліду, але через час життя знову здається сірою і похмурою, а моральний стан погіршується, переходячи в депресивну стадію.
 4. Відсутність чіткого уявлення, навіщо потрібно змінити своє життя, змушує сумніватися і залишатися на колишньому щаблі розвитку. Справа в тому, що зміна стану справ в будь-який з життєвих сфер вимагає наполегливої праці і щоденного вирішення складних завдань. Якщо відсутня сильна мотивація, змусити себе жити по-новому складно.
 5. Замовчувати про власні наміри в страху, що це може перешкодити реалізації планів, смішно. Ваше життя в ваших руках! Без його бажання оточення не в силах вплинути на діяльність людини.

Як змінити життя за сім днів

Цей варіант ми приготували для тих, хто вважає за краще діяти негайно. Це здається казкою, але кардинально поміняти життя за тиждень можна!

 1. Лягайте спати не пізніше 22:00, а прокидайтеся о сьомій. Для екстремалів можна в шість. Час, що звільнився, використовуйте для неспішної прогулянки, пробіжки, зарядки або медитації
 2. Не заходьте до соціальних мереж під час роботи. Ви здивуєтеся тому, наскільки більше ви встигатимете.
 3. Харчуйте правильно - ваш раціон повинен містити багато овочів, фруктів, зелені. Перестаньте хоча б на тиждень вживати алкоголь та снеки.
 4. Якщо ви палите, поступово зменшуйте кількість щоденних сигарет. У цьому вам допоможуть спеціальні програми.
 5. Проведіть цифровий детокс — у вихідні один день проведіть із сім'єю чи друзями, без гаджетів.
 6. Спробуйте хоча б одну справу, якою ви раніше не займалися, але хотіли б.

Після закінчення семи днів запишіть результати у щоденник.

Висновок + відео

Перешкодою для щасливого життя часто є втрата оптимізму, а також неправильне сприйняття себе і навколишнього світу. Помилка більшості нещасних людей в тому, що поставивши одного разу на собі клеймо невдахи, вони навіть не намагаються змінити своє життя, задовольняючись малим. Якщо ви усвідомили, що так більше жити не можна, але не знаєте як треба? Дотримуйтесь наших порад і побачите, як ваше життя наповнюється щасливими моментами і можливостями, а досягти бажаного легше, ніж здавалося.

А наскільки ви задоволені своїм життям? Якщо важко відповісти, пропонуємо пройти простий тест. Прочитайте п'ять тверджень і навпроти кожного напишіть свою оцінку за 7-бальною шкалою: 1 – зовсім не згоден; 3 – не згоден, але сумніваюся; 5 – майже згоден; 7-абсолютно вірно. Затвердження:

 1. Моє життя вибудоване майже ідеально.
 2. Я живу у відмінних умовах.
 3. Мене все влаштовує, я нічого не хочу міняти.
 4. Я досягаю в житті всього, чого хочу.
 5. Якби з'явилася прожити життя заново, я б хотів прожити також.

Результати після підсумовування балів: менше 14 – повна незадоволеність – всі передумови, щоб змінити своє життя; 15-20 – середня задоволеність; 21-25 – достатня задоволеність; 26-30 – вас все влаштовує; 31-35-абсолютна задоволеність. Тестуйте себе разом з нами, діліться результатами в коментарях і не забудьте оцінити статтю : )


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити