Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як стати успішною людиною - 18 порад, історії успішних людей

Останнє оновлення: Середа, 31 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як стати успішною людиною

 Стати успішною людиною - це знайти своє справжнє покликання, улюблену роботу, яка не буде викликати зневіру і бажання втекти подалі від нагальних проблем. Перегляд глянцевих журналів, новин на телебаченні, нічого не дає, крім усвідомлення власного неуспіху. Кожен може вийти із зони умовного комфорту і спробувати зробити своє життя цікавіше, як з моральної, так і матеріальної точки зору.

Показник успіху

Історичні дані повідомляють про людей, які зробили запаморочливу кар'єру і починали з нуля.

З боку здається, що більшості улюбленців фортуни не довелося прикладати серйозних зусиль для досягнення своїх цілей, вони всі отримали з моменту народження. Не має значення, в якій родині народилася людина – середнього або високого достатку, без бажання змінитися нічого досягнуто не буде.

Середньостатистичні дані вказують, що в понятті людей має на увазі фраза «стати успішним»:

 • досягнення поставлених цілей;
 • віра у власні сили, здібності, дії;
 • гідна оплата праці, яка буде приносити задоволення;
 • доглянута зовнішність;
 • уміння поєднувати сім'ю і роботу;
 • визнання в суспільстві, загальна повага;
 • володіння задатками лідера.

До позитивних якостей успішної людини відносять його працьовитість, терпіння, витримку, вміння наполягти на своєму, підприємницьку жилку. Посмішка - останній показник успіху. Незадоволене, вічно похмуре обличчя викличе підсвідоме заперечення у майбутніх компаньйонів.

Люди не люблять смутку - для них така поведінка говорить про хронічні невдачі починаючого підприємця, а результатом стане відмова від ведення спільних проектів.

Детальні поради

Стати успішним, значить:

 1. Більше читати і продовжувати навчання – література хорошої якості збагачує словниковий запас, розвиває пам'ять і уяву, дозволяє осягнути початкові щаблі людської психології. Не можна зупинятися на досягнутому: шкільний атестат, диплом про середньо-спеціальну або вищу освіту дає тільки базу, інші знання накопичуються зі сторонніх джерел. Існує велика кількість семінарів, курсів підвищення кваліфікації. Стати успішним-постійно розвиватися, не дозволяючи собі відстати від життя.
 2. Вчасно відпочивати-відсутність бажання до копіткої праці говорить про загальну втому організму. Спроби змусити себе працювати, приведуть до зворотної реакції і безлічі помилок. Як засоби розслаблення можна використовувати прогулянки на свіжому повітрі, перегляд цікавих кінофільмів, прослуховування музики, відвідування виставок та ін.
 3. Доводити до кінця будь-який захід - успіх безпосередньо залежить від повного виконання ідей. Тимчасові зупинки через сторонніх факторів не повинні служити приводом відмови від первісної мети. Зміна курсу допускається при постійних невдачах – в цьому випадку потрібно переглянути пріоритети, і скласти новий детальний план-проект.
 4. Займатися спортом - регулярні тренування у фітнес-клубі, на домашніх тренажерах, поліпшать роботу серцево-судинного відділу, не дозволять організму робити запаси про запас. Активний спосіб життя дозволяє відволікатися на час від робочих питань, попереджає безсоння.
 5. Уникати відчаю і депресії – втрата віри у власні сили, стан безнадії відносяться до привілеїв невдах. За будь-яких обставин потрібно залишатися оптимістом, не картати за випадкові промахи і дивитися в майбутнє з надією.
 6. Не боятися перешкод і помилок – будь-які труднощі загартовують характер. Подолання сторонніх моментів дозволить отримати достатній досвід для подальших ідей. За будь-який успіх доводиться платити неприємними моментами і невдачами.
 7. Не виконувати роботу тільки заради зарплати-грошові одиниці не є сильною мотивацією. Якийсь час вони будуть стояти на першому місці, але пізніше перетворяться на джерело зневіри. Людина щаслива тільки тоді, коли справа його рук доставляє радість йому і оточуючим. Халтурне ставлення заважає розвивати бізнес-проект.
 8. Не перекладати провину на оточення – у всіх дрібних і великих помилках винна тільки одна людина: яка розрахувала бізнес-проект. Звалювання провини і відповідальності на чужі плечі є ознакою поганого тону. В цьому випадку краще зупинитися, проаналізувати ситуацію, зробити висновки і знову йти в бій.
 9. Не захоплюватися минулим-постійне переосмислення старих невдач швидко ввергне в депресивний стан. Таким способом можна досягти одного: втратити віру у власні сили. У вільний час краще перебирати в пам'яті приємні моменти – це додасть додаткової бадьорості, необхідної для здійснення проекту енергії.
 10. Пам'ятати про потреби сім'ї і самого себе – будь-яка дія повинна нести якийсь сенс. Успіх - це доданок повноцінного життя, в якій основне місце відводиться сімейним цінностям. Ключовою метою багатьох знаменитих людей було бажання вибратися з соціальної ніші, в якій вони народжені, зійти на кілька сходинок вище.
 11. Вміти ставити конкретні цілі-тільки той, хто знає, що йому необхідно, приходить до виконання бажань. Глобальні цілі краще розбивати на кілька вторинних, і чітко виконувати намічений план.
 12. Правильно харчуватися - від збалансованості меню залежить працездатність і здоров'я організму. Мозок постійно потребує підживлення корисними речовинами, як і все тіло в загальному. Нездорова їжа швидко призведе до набору зайвої ваги, проблем з серцевою діяльністю.
 13. Працювати послідовно - спроби виконати сто робіт одночасно приведуть до синдрому хронічної втоми. Мозок людини погано працює в режимі декількох завдань одночасно-краще робити їх поетапно, з максимальною якістю.
 14. Міркувати в ході планування-перед початком чергової дії потрібно уважно переглянути всі цілі. Тільки після цього можна приступати до виконання бізнес-плану – така стратегія знизить ймовірність помилок.
 15. Створювати точний графік - роботі має приділятися певний час. Систематичне виконання допоможе увійти в нормальний ритм, не відволікатися на сторонні предмети і виконувати її з необхідною якістю.
 16. Сформувати команду - залучення до власного проекту сторонніх людей дозволить переосмислювати цілі. Командна гра дозволяє вдаліше втілювати бізнес-проекти в життя, досягати наміченого успіху.
 17. Вміти змусити матеріальні засоби працювати-простий збір грошей на рахунок нічого не дає. Вони повинні збільшуватися в обсязі за рахунок постійного обороту. Тільки рух грошей дозволяє досягти намічених цілей, стати досить успішним у своїх колах.
 18. Не бояться починати все робити спочатку-отримавши необхідний досвід на попередніх помилках, людина знає, в чому він прорахувався. З нуля почати не вийде-минулі проекти є непоганою базою для створення чогось вартого і надійного.

Позбавлення від шкідливих звичок, виключення залежності від алкогольної, тютюнової та нікотинової продукції допоможе зберігати ясність розуму багато років.

Історія Стіва Джобса

Стів Джобс - вихованець сім'ї Пола і Клари Джобс, який з'явився на світ у Сан-Франциско, 24 лютого 1955 року.

Рідні батьки відмовилися від немовляти у зв'язку з молодістю і недостатньою готовністю до його виховання. Опікуни повністю замінили йому сім'ю.

За спогадами самого Стіва Джобса, він відрізнявся специфічним характером, що послужив причиною декількох тимчасових винятків на відвідування школи. Завдяки унікальним здібностям, він переступив п'ятий клас школи, відразу перейшовши з четвертого в шостий. Підлітком, Стів любив возитися разом з опікуном в гаражі, проводячи час за ремонтом машини, ходив в гурток радіоаматорів.

Тяга до техніки у нього відзначалася з самого дитинства, в цьому ж періоді відбулося знайомство з майбутнім партнером – Стівеном Возняком. Разом з ним Джобс створив аналог супутникового телефону, що дозволяє з'єднуватися з абонентами телефонної мережі по всьому світу. Така синя коробочка коштувала близько 100 доларів і непогано продавалася.

Після завершення середньої освіти Стів продовжує навчання в платному коледжі, але вивчення предметів протягом першого семестру його розчаровує. Піддавшись підлітковому максималізму, він кидає навчальний заклад, намагається жити самостійно, без матеріальної підтримки від батьків. Через рік, після поневірянь його рішучість зменшується, він повертається додому, до Каліфорнії.

Батьки не звертають увагу на пориви молодості, Джобс відправляється на роботу у фірму, яка виробляє відеоігри. На той момент у нього нова мрія-відвідати Індію в якості паломника. Туристична поїздка закінчується поверненням додому на колишнє місце роботи. Розробники компанії Atari непогано заробляли, що дозволяло Стіву продовжувати займатися сторонніми розробками.

Перші спроби створення знаменитого Ейпла починалися в гаражі будинку батьків Стіва. Разом з Возняком він зібрав персональний домашній комп'ютер, що відповідає вимогам покупців: готову машину, а не окремі деталі, що продаються у відділах електроніки. Перші замовлення друзі отримали від магазину, який спеціалізувався на побутовій техніці.

У процесі подальших досліджень було придумано перший пристрій, що підтримує кольорову графіку. Для розширення компанії були знайдені інвестори, у фірмі збільшився штат, почався перехід до масштабного виробництва технічної новинки. Прибуток підприємства становив близько 200 мільйонів доларів, будучи рідкісним успіхом в інноваційних технологіях.

Через деякий час, почалася розробка Макінтоша – пристрою, що поєднує в собі стандартний персональний комп'ютер з системним блоком, клавіатурою і монітором. Еволюція сімейства Макінтош стала прабатьком сучасних ноутбуків, в той час програмне забезпечення розроблялося для Ейпла корпорацією Майкрософт. Трохи пізніше, світ побачив ще одне дітище геніїв-портативний комп'ютер Айбук, що став проривом у світі комп'ютерних технологій.

Паралельно з розробкою новинок комп'ютерної техніки, компанія почала виробництво музичних гаджетів-Айподів. У той період вони викликали інтерес у цільової аудиторії, стали вважатися символом стилю, зручності. Затребуваність музичного плеєра швидко перекрила витрати по його створенню.

Культовий мобільний телефон Айфон став наступним етапом розвитку корпорації. Склавши всі наявні на той момент досягнення і розробивши новітнє програмне забезпечення, компанія випустила дорогі і престижні стільникові. Наступними кроками стали вдосконалені комп'ютери та планшети Айподи, які і в даний час користуються великою популярністю серед населення.

Оригінальний дизайн, стиль і продуманість всіх дрібниць, стала візитною карткою корпорації Ейпл. У біографії Джобса, крім роботи в знаменитій компанії, є час, відданий на виробництво мультиплікаційних фільмів. Загальний стан комп'ютерного генія оцінюється в 7 мільярдів доларів, 2 з яких займають акції Ейпла.

Жовтень 2011 року став днем жалоби для шанувальників Стіва Джобса – геніальний Розробник помер від раку. Віра у власні сили дозволила йому не тільки стати успішним, але і тривалий час боротися із захворюванням, не дозволяти опускати руки і миритися з неминучим.

Історія Уоррена Баффета

Уоррен Баффет з'явився на світ в 1930 році в штаті Небраска, місті Омаха у бізнесмена і відомого політичного діяча Говарда Баффета.

З шести років Уоррен намагався займатися дрібною підприємницькою діяльністю, заснованої на перепродажі напоїв Компанії Кока-Кола.

У віці 11 років він приміряв на себе роль біржового маклера. Купивши з сестрою акції однієї з компаній, він почекав їх зростання на фондовому ринку, і отримав 5 доларів чистого прибутку. Невеликий успіх затьмарився подальшим зростанням вартості акцій - першим життєвим уроком для Баффета стало — поняття про терпіння і вміння придушувати паніку, як основи для роботи на біржі.

Тринадцятирічним він заповнив свою першу декларацію про доходи – в той період він підробляв на доставці друкованих видань. У графу витрати були включені наручний годинник і велосипед – як кошти, необхідні для роботи. Накопичені за цей час матеріальні кошти він вкладає в покупку невеликої ділянки землі, який потім здавався в оренду місцевому фермерському господарству.

Переїзд до Вашингтона сім'ї Баффетів пов'язаний з перемогою батька на виборах до Конгресу США. Навчання майбутнього генія інвестицій проходило в Нью-Йорку, Колумбійському університеті. Уоррен Баффет крім вдалих вкладень в маловідомі проекти, знаменитий своїми влучними фразами:

 • для хорошого інвестування необов'язково мати геніальність;
 • я завжди вірив у те, що сам стану багатим і за все довге життя жодного разу не дозволив собі в цьому сумніватися;
 • до ідіотських причин придбання цінних паперів відноситься факт їх активного зростання в ціні;
 • краще придбати дивовижне підприємство за ціною, що стоїть, ніж стоячу компанію за нереальними розцінками;
 • чим далі від кредитних карт, тим краще;
 • вибір активів не повинен бути пов'язаний з політикою і макроекономікою;
 • під ціною мається на увазі оплата товарів, під вартістю – те, що в підсумку людина отримує;
 • під час відливу відразу стає ясно, хто знаходиться у воді оголеним – фраза ставилася до підприємств, які здаються успішними при стабільному економічному становищі і руйнуються при найменшій кризі.

Суспільство вважає Уоррена Баффета консервативним, досить обачним і економною людиною. Він неохоче зв'язується з проектами за високими технологіями, стверджуючи, що слабо в них розбирається. Будь-яка критика за розумну обережність отримує гідну відповідь від людини-легенди в стилі: «якщо ви всі настільки розумні, чому я тоді багатий, а не ви».

Червень 2010 року здивував шанувальників знаменитого інвестора: він переписав практично 37 мільярдів доларів на рахунки п'яти благодійних фондів. Цей вчинок визнали одним з найщедріших актів по відношенню до благодійності за всю історію її існування.

Історія Білла Гейтса

Білл Гейтс - розробник безсмертної операційної системи Віндовс. З'явився на світ в Сіетлі, штаті Вашингтон, в США, в кінці жовтня 1955 року. У його родині був мер, віце-президент Національного банку і успішний адвокат. Основні особистісні якості передалися Гейтсу разом з генами предків. Дитячий період генія характеризується відсутністю інтересу до ігор з ровесниками, нетовариством і підвищеною сором'язливістю, лідером серед друзів він не був.

Білл Гейтс навчався в привілейованій приватній школі, де викладачі відразу відзначили його вроджене логічне мислення і високі здібності до точних наук, особливо до математики. П'ятнадцятирічним підлітком Білл створив комп'ютерну програму, яка була призначена для регулювання дорожнього руху. Плата за неї склала 20 тисяч доларів. Талант не залишився непоміченим, через два роки він отримав замовлення на розробку софта з розподілу енергії греблі.

До цікавих фактів з життя творця Майкрософта біографи відносять:

 • продаж мільйонним тиражем першої версії операційної системи Віндовс протягом одного місяця;
 • отримання диплома в одному з найпрестижніших у світі університетів – Гарварді;
 • любов до гойдання на гойдалках - Гейтс стверджує, що воно відноситься до його улюблених занять;
 • одруження комп'ютерного генія відбулося на одному з орендованих островів на Гаваях;
 • перший мільярд він заробив у віці 31 року;
 • за підрахунками фахівців, Майкрософт приносить дохід в 6,5 тисяч доларів кожну хвилину.

Помилки

Стати успішним - це не тільки досягти намічених цілей, але і вміння долати основних супротивників отримання бажаного.

Психологи вивели ряд речей, які протидіють швидкому приходу поліпшення в справах:

 • Вплив страху - більшість громадян боїться вносити різкі корективи у вже усталене життя. Невпевненість перешкоджає подальшому руху: людина підсвідомо побоюється труднощів, можливої невдачі в бізнес-проекті, невизначеного майбутнього. Кращим способом перебороти свої страхи-це робити саме те, що їх породжує. Кожен наступний крок буде проходити легше, тільки в протидії своєму страху можна стати успішним.
 • Небажання дорослішати - пряма відмова брати на себе відповідальність, спроби перекласти проблеми на плечі близьких людей, колег по роботі говорить про поведінку дитини. Щоб стати успішним підприємцем, потрібно відкинути від себе дитячі думки і терміново починати дорослішати – необхідно сприйняти свою відповідальність за життя і дії, не боятися наслідків.
 • Створення виду зайнятості - метушливість і спроби робити кілька справ одночасно, призводять до руйнування навіть найуспішнішого проекту. Тільки копітка праця і холодний розрахунок допоможе стати успішним, розвинути підприємство і надійно закріпити його в одній з ніш ринку збуту.
 • Комплекс жертви - постійні звинувачення оточуючих у власних невдачах допомагають втратити контроль над ситуацією і життям в цілому. Незважаючи на дрібні і великі негаразди необхідно продовжувати рух, прагнути до досягнення намічених цілей.
 • Комплекси неповноцінност і -підвищений інтерес до думки оточуючих про власну персону у багатьох перероджується в нав'язливу ідею. Замість створення власних життєвих принципів людина прагне не відрізнятися від близьких людей, допомагаючи собі залишатися в рамках свого соціального шару. Висловлювання своєї думки-черговий крок до успіху, а не бунтарство, як намагалися пояснити свободу думки ще шкільні вчителі.

Шлях до успіху

Складна дорога до майбутнього визнання підпорядковується стандартному покроковому алгоритму:

Пошук свого покликання - банальний заклик до дії має на увазі знаходження тієї справи, яка буде лежати до душі і не викликати негативних емоцій. Стати успішним можна тільки займаючись улюбленою роботою, від якої не хочеться відриватися. Праця з-під палиці ще нікому не давала почуття задоволення, він швидко приїдається і провокує пошуки нового робочого місця.

Розрахунок планів по досягненню мети - після визначення улюбленого заняття необхідно починати планування майбутніх кроків для отримання бажаного. Для початку можна встановити грошову планку – яка саме сума стане задовільною за мінімальними мірками, які кроки доведеться пройти для отримання її кожен місяць. Приблизний графік складається на найближчий рік, з докладним описом всіх майбутніх дій.

Вивчення чужого досвіду - інтерес повинні представляти ті особистості, які досягли певного рівня на обраному терені. Така тактика допоможе знизити ймовірність випадкових помилок, дозволить зменшити витрату часу і сил. Можна пошукати спеціалізовані курси, записатися на майстер-клас до професіонала, переглянути записи з порадами успішних людей.

Зміна звичного оточення - зменшення часу спілкування з людьми, постійно псують всім настрій, скигліями, невпинно скаржаться на життя, дозволять знизити їх негативний вплив на емоційний стан. Постійне проведення часу з подібними особистостями, пригнічує будь-які новаторські ідеї і пориви змінити власне життя на краще. Краще спілкуватися зі стійкими людьми, які вірять в свої і чужі сили, наповнюють позитивною енергетикою всіх, хто знаходиться поруч з ними.

Вихід із зони комфорту - у кожної людини є звички, які заважають йому нормально жити. І це не завжди наркотична, алкогольна або тютюнова залежність. Любов до порожніх багатогодинних розмов, зайве захоплення комп'ютерними іграми або переглядом телевізора, крадуть дорогоцінні хвилини. Складання строго розпорядку дня дозволить відібрати час у безглуздих занять, віддати його на досягнення наміченої мети.

Планування - правильний розподіл всіх доходів в майбутньому дозволить отримати невеликий капітал. У нього входить сімейний бюджет, відмова від кредитів, залучення в різноманітні фінансові піраміди та інші махінації. Сумнівні комбінації не дають шляху до примноження матеріальних засобів-аферисти співають солодкі пісні з метою їх виманювання у довірливих громадян. Підвищення рівня фінансової грамотності проходить за допомогою спеціалізованої літератури, перегляду відеоуроків від фахівця в даній області.

Створення щоденника власних успіхів - в щоденник вноситься будь-яке досягнення, навіть саме мінімальне. Періодичний перегляд записів є непоганою мотивацією перед новим кроком по складних сходах успіху. Подібне притягує подібне-чим більше перемог, тим менше поразок. Емоційний заряд досягається шляхом впевненості в своїх силах: зроблено вже багато, до досягнення бажаного результату залишилося пара кроків.

Виняток кредитів і заборгованостей – будь позика з'їдає більшу частину доходів, непомітно для його власника. Щомісячні втрати складають круглі суми, які можна відкладати на майбутнє, зберігаючи їх на ощадному рахунку. Кращий варіант витрат таких грошей-вкладення їх в свій бізнес-проект.

Інвестування - гроші повинні працювати на свого господаря, наявність певної суми вимагає їх розумного вкладення. Перед початком інвестицій слід ретельно вивчити всі сторони питання, визначити можливі ризики і варіанти виходу з мінімальними втратами. Стати успішним можна за допомогою вкладів у нерухомість, акції, цінні папери та підприємницьку діяльність.

Співвідношення часу праці і відпочинку – цей пункт часто забувається в гонитві за підвищенням матеріального достатку. Помилка відбивається на здоров'ї, а постійно хворіє людина не може стати успішним. Занадто багато часу буде йти на придушення загострень хронічних хвороб, візити до лікаря, окремо коштують витрати на лікарські засоби.

Терпіння і віра у власні сили – дорога до великих грошей і Успіху відрізняється тернистістю. На початку шляху будуть помилки, невдачі і промахи, певні фінансові втрати. Відомі особистості також проходили всі ці складнощі, але не склали руки і не пустили все на самоплив. Легко буває тільки в казці – саме через це забезпечених людей можна перерахувати по пальцях. Наполегливість, віра в себе і бажання досягти мрії – основний двигун до забезпеченого життя.

Висновок + відео

Стати успішною, багатою і шанованою людиною мріє кожен, але тільки одиниці проходять до кінця складний шлях. Перші невдачі змушують більшість підприємців-початківців відмовлятися від своєї мрії і залишатися в рядах найманців, які працюють за зарплату. Всесвітня мережа дарує можливості, яких не було буквально 20 років тому: підвищення професіоналізму, знайомство з цікавими ідеями. Семінари, Спеціалізовані курси та відеоуроки дозволяють розібратися з нюансами практично всіх відомих спеціальностей і професій. Досить вивчити підготовлений матеріал, намітити бізнес-план і можна починати свій проект.

А як вважаєте ви, що потрібно робити для досягнення успіху? Пишіть в коментарях вашу думку і поставте позначку статті:)


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити