Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Ріелтор - хто це такий? Для чого він потрібен, обов'язки і ціни

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Ріелтор

Ріелтор є посередником, коли справа стосується купівлі, продажу, оренди нерухомості. Він допомагає здійснити угоду між власником житлової або комерційної нерухомості, орендарем або Покупцем. Найчастіше це не Одиночний фахівець, а ціла організація. Ріелтори консультують клієнтів і допомагають знайти найбільш підходящий варіант за заявленими критеріями.

Про ріелторів

Зараз повно сайтів з оголошеннями, де можна самому знайти квартиру або будинок.

Але на пошуки піде безліч днів при цьому шанс нарватися на шахраїв дуже високий. Ріелтори допомагають уникнути зайвих пошуків і беруть це на себе. Людині, яка скористалася їх послугами, залишається лише вибирати з перевірених варіантів, підготовлених фахівцями.

Але і серед ріелторів розвелося чимало аферистів, адже дана ніша росте і розвивається, завдяки інтернету. Щоб уникнути зустрічі з шахраями і не втратити гроші, необхідно розібратися: що входить в обов'язки справжнього ріелтора, скільки коштують послуги, як скласти договір і розпізнати ошуканців.

Термін

Вперше термін з'явився на початку 20 століття. Це була калька з товарного знака "Realtor". Слово «Realtor» розшифровується, як «real estate agent». Переклад означає "справжні агенти нерухомості", тобто виділяє їх як фахівців, на відміну від інших посередників.

На вітчизняному ринку перші агентства, що займаються нерухомістю, з'явилися в 1990 роках. Щоб іменувати себе фахівцем цієї області, була потрібна ліцензія державного зразка і страхування послуг.

З часом спектр наданої допомоги розширився, і тепер агентства нерухомості пропонують широкий перелік послуг.

Де знайти ріелтора

Щоб уникнути марних багатотижневих пошуків, поїздок по сумнівних адресах і обману, слід знайти професійних ріелторів. Багато хто задається питанням: де шукати фахівців?

Варіантів кілька:

 1. Розпитайте знайомих, друзів і родичів, якщо вони вже користувалися послугами, нехай дадуть контактні дані цієї організації. Так шанс бути обдуреними зводяться до нуля, адже ви будете співпрацювати з перевіреними фахівцями.
 2. Зараз розвелося безліч агентств нерухомості, тому можете вбити в 2ГІС пошук агентства і піти за найближчою адресою.
 3. Можна скористатися послугами приватного ріелтора, знайшовши його в Інтернеті. Чи не найнадійніший спосіб, але поширений і недорогий.
 4. На сайтах з пошуку нерухомості, OLX та ін. найчастіше вже є оголошення, розміщені агентством, залишається лише вибрати підходящий варіант і почати співпрацю.

Будьте пильні, дивіться квартири, знайомтеся з власниками нерухомості, уважно читайте договір, а тільки потім платіть повну суму за надані послуги.

Гонорар ріелторів

Найчастіше заробіток ріелтора або агентства нерухомості залежить від суми, зазначеної за саму нерухомість. Це називається комісією і не має певної ставки, все залежить від конкретного випадку.

Розцінки можуть варіюватися від вартості угоди. Зазвичай це фіксована плата або відсоток. За угоду купівлі/продажу квартири беруть від 28 000 грн.

Уявімо ситуацію, є квартира на оренду за 8 тисяч грн. Агентство допомагає знайти орендаря і бере за це 4 тисяч грн, при цьому приблизно 2 тисячі підуть самому фахівцеві, що займається цією Угодою.

Що входить в обов'язки

Багато хто вважає, що дана професія не вимагає особливих навичок і є простою.

Знаходь оголошення і зацікавлених в них, укладай угоди і отримуй гроші – так виглядає алгоритм дій ріелтора з боку, але насправді все складніше і довше.

Робота фахівця даної області вимагає безліч навичок і досвіду.

Потрібно володіти:

 • дипломатією;
 • психологією;
 • юриспруденцією;
 • маркетингом і основами реклами;
 • азами будівництва;
 • розбиратися в нерухомості;
 • вміти продавати.

Крім перерахованих знань, необхідно бути ввічливим, чемним, стресостійким, комунікабельним.

У прямі обов'язки ріелтора входить:

 1. Вміння представити і продати власні послуги, знайти клієнтів, дізнатися їх потреби і болю;
 2. Оперативний пошук об'єктів за заявленими критеріями від клієнта;
 3. Огляд нерухомості, поїздки за адресами;
 4. Ревізія документів перед вчиненням угоди, виявлення юридичних невідповідностей;
 5. Документальне оформлення угоди про купівлю, продаж або оренду нерухомості;
 6. Допомога в питаннях які з'явилися в ході угоди.

Експерти даної області розбираються в нерухомості. Вони знають ринок, стежать за всіма змінами, знайомі з інфраструктурою різних районів міста.

Коли вони пропонують об'єкт клієнту, їм повинен бути знайомий кожен куточок, відомий вид з кожного вікна і всі підводні камені, можливі в Угоді.

Професійні ріелтори знають, чого хоче їх клієнт, якщо він не може це сформулювати. Досвід грає тут не останню роль. Вони виявляють біль і бажання клієнтів і пропонують їм вирішення їх проблем.

Ця спеціальність вимагає безліч умінь, знань, досвіду, а також часу і сил. Знайти підходящий варіант не так вже просто і займає години, а то й дні. А знайти десять або двадцять варіантів - ще більше часу.

Без ріелтора самостійний пошук може затягнутися на тижні і місяці, так як пересічна людина незнайомий зі специфікою цього бізнесу. Також Ріелтори забезпечують юридичну безпеку, чого звичайна людина зробити не може, тому ризик стати жертвою аферистів високий без допомоги фахівців.

Як визначити поганого ріелтора

Але і серед посередників в операціях з нерухомістю зустрічаються шахраї і обманщики.

Сегмент цього бізнесу отримав новий виток розвитку у зв'язку з появою Інтернету. Але популярність ріелторів привела до поширення аферистів, що видають себе за агентства нерухомості.

Термін "чорний" ріелтор з'явився ще в 90-роках, коли ціни на нерухомість зросли і попит збільшився. Шахраї побачили золоту жилу і почали обманювати населення. Тоді постраждали тисячі людей, серед них сім'ї та пенсіонери. Схем обману було безліч, і всі тягли за собою втрату грошей або майна.

Зараз на ринку теж чимало ошуканців, які розводять людей на гроші. Найчастіше це невеликі агентства. Поширена схема шахраїв:

 1. Складається договір, найчастіше оренди квартири;
 2. По ньому агентство зобов'язане дати лише адреси квартир;
 3. Таких адрес не існує, або зазначені квартири не шукають орендарів;
 4. Людина обдурена, а гроші повернути неможливо, так як договір складений на користь шахраїв і не має лазівок.

Щоб не наштовхнутися на аферистів, пам'ятайте, що ріелтор надає пакет послуг, а не просто незрозумілі адреси. Ви платите гроші, так що вимагайте доведення до результату, ніби то покупка або оренда.

Нижче представлені ознаки поганого ріелтора, звертайте увагу на кожну деталь роботи фахівця:

 • не розбирається в нерухомості, плутається в описі об'єктів, некоректно консультує, уникає прямих фактів, видає лише узагальнений опис;
 • не дає жодних гарантій;
 • не має освіти і не розуміє юридичних термінів;
 • відсоток від угоди просить величезний, але відмовляє супроводжувати процес від і до;
 • продає неіснуючу квартиру або будинок;
 • здає один об'єкт безліч разів;
 • бере гроші тільки за поверхневу інформацію про об'єкти, не допомагає далі і відмовляється підтримувати розмову, якщо варіант не підійшов;
 • постійно змінює локацію або назву фірми.

Будьте уважні, недоспеціалістів, які люблять легкі гроші, розвелося на кожному кроці. Уважно вивчайте договір, де повинні бути прописані обов'язки і гарантії з боку ріелтора.

Не платіть гроші за ліві адреси, вимагайте повного супроводу до бажаного результату, інакше, навіщо ще потрібен фахівець з нерухомості.

Як правильно оформити договір

Якщо ви захочете скористатися послугами ріелторів, то вам запропонують підписати договір.

Слід ретельно його вивчити перед тим, як ставити свій підпис. Зверніть увагу на такі особливості:

 1. На початку документа повинна бути вказана суть угоди і описані послуги, що надаються. Зверніть увагу на всі пункти, уточніть: яка допомога входить в оплату, а яка буде надавати за окремий гонорар. Договір повинен бути зрозумілий, ви повинні чітко усвідомлювати, що підписуєте і на що погоджуєтеся.
 2. Далі йде опис ваших обов'язків: надання необхідних документів, сприяння в пошуку, огляд об'єкта та ін.уважно читайте цей розділ і обговорюйте, якщо щось незрозуміло.
 3. Обговоріть вартість послуг і їх вид: погодинна оплата або відсоток від угоди. Бувають пункти, де повідомляється про залучення фахівців з боку, що може оплачуватися окремо, уточніть цей момент.
 4. Договір повинен бути в двох примірниках, тобто у вас і у ріелторів, переконайтеся, що зразки однакові перед підписанням.
 5. Вивчіть позначки дрібним шрифтом, зазвичай там ховається найцікавіше, що може вам не сподобатися.

Зразки договору є у вільному доступі, варто пошукати в Інтернеті. Звичайно, кожне агентство розробляє свої версії з урахуванням специфіки послуг. Але варто ознайомитися зі зразком, щоб розуміти, як повинен виглядати документ.

Звертайтеся у великі агентства, давно працюють у своїй сфері. Їх послуги можуть бути дорожче, ніж у дрібних фірм, але так ви будете платити за допомогу, а не віддавати гроші шахраям. Пам'ятайте, що скупий платить двічі, і не ведіться на шахраїв.

Поради

До операцій з нерухомістю слід підійти відповідально і найняти кращих фахівців.

Неважливо, шукаєте ви квартиру для знімання або є власником і хочете її продати, вам знадобиться допомога кваліфікованих ріелторів. Погодьтеся, що не часто ми продаємо або знімаємо квартири, краще один раз заплатити за допомогу професіонала.

Ви вже знаєте, на що треба звертати увагу при підписанні договору і як розпізнати поганого ріелтора, тепер прийшов час навчитися визначати грамотного фахівця. Ось кілька порад, які допомагають знайти професійного ріелтора.

Порада 1: вивчайте відгуки і придивіться до досвіду роботи. Пошукайте відгуки колишніх клієнтів в Інтернеті, у досвідчених фахівців їх повинно бути безліч. Якщо фірма молода і відгуків мало або їх немає, попросіть рекомендації у ріелторів. Якщо їм нема чого приховувати, вони нададуть ряд відгуків, якщо відмовляються, то варто задуматися про їх компетентності і чесності.

На ринку безліч ріелторів і фірм, звертайтеся до мастодонтів цього бізнесу, що фігурують в галузі нерухомості безліч років. Молоді фірми часто є підставними одноденками, що беруть гроші за неіснуючі адреси.

В Інтернеті складені цілі чорні списки з назвами подібних компаній, ознайомтеся з ними перед укладенням договору. Фірми часто змінюють найменування, з метою не попадатися, не соромтеся і розпитайте на форумах про підозрілих ріелторах.

Порада 2: перевагою буде, якщо вам порадили ріелтора знайомі або рідні. Як вже говорилося вище, це оптимальний спосіб пошуку фахівців. Він дає впевненість у чесності та якісній роботі. Від друзів і родичів можна дізнатися назви компаній.

Загалом, не бійтеся питати у близьких про досвід взаємодії з ріелторами. Чим більше опитаних, тим краще. Якщо вам порадили фахівця і дали йому позитивну оцінку, то скористайтеся його послугами, а не шукайте на стороні.

Перевірених ріелторів складно знайти, прислухайтеся до рекомендацій знайомих людей.

Порада 3: працюйте тільки з досвідченими агентствами нерухомості. Мова про тих, що давно на ринку і встигли зарекомендувати себе. Молодим фірмам краще не довіряти.

Списки подібних організацій, що працюють не один рік і мають сотні позитивних відгуків, можна знайти в Інтернеті.

Послуги великих агентств вище, ніж у дрібних, але так ви будете платити за якість і результат, а не на удачу: пощастить або обдурять.

Порада 4: надайте собі вибір. Розглядайте кілька варіантів, зустріньтеся з 5-10 кандидатами, вислухайте їх, вивчіть профілі. Прислухайтеся до своєї інтуїції, адже вам доведеться взаємодіяти з цією людиною протягом всієї угоди до її закінчення. Щоб співпраця була плідною і успішною, вам повинно бути комфортно в присутності ріелтора і легко в спілкуванні.

Якщо вам не вдалося налагодити контакт і взаєморозуміння, то слід шукати далі. Саме розуміння відіграє ключову роль. Адже справжній фахівець відчуває потреби свого клієнта, без цього угода не завершиться належним чином.

Порада 5: довіряйте чуттю. Іноді щось підказує недобре, але все говорить про зворотне. Якщо немає доказів, що перед вами підставна компанія, але внутрішній голос не хоче з ними співпрацювати, прислухайтеся.

Чуття не раз рятувало людей від невдач і нещасних випадків. Часто мозок реагує швидше, ніж ми встигаємо зрозуміти, тому не ігноруйте внутрішні підозри і побоювання.

Висновок + відео

Ми розібралися, що ріелтор – фахівець з нерухомості, що допомагає укладати угоди про покупку, оренду або продаж. Спектр послуг цих фахівців великий і не обмежений лише підбирань варіантів.

 • Бувають «чорні» ріелтори, їм не варто довіряти, краще звернутися в поліцію. Шахрайство-порушення закону, Захистіть себе та інших людей від обману.
 • Щоб не нарватися на аферистів, не витрачати час і гроші, слід уважно вивчати договір і всі пункти, описані в ньому, особливо дрібний шрифт.

 • Також до пошуку кваліфікованих професіоналів треба підійти з усією відповідальністю і слідувати перерахованим вище радам, тоді шанс потрапити в руки шахраїв зводиться до нуля.

Без професійної допомоги пошук або продаж нерухомості можуть затягнутися на довгі місяці. Ріелтор прискорить цей процес, буде супроводжувати вас всю угоду, допоможе з усіма юридичними питаннями і допоможе розібратися в супутніх проблемах.

Чи зв'язувалися ви з ріелторами? Діліться своїми історіями в коментарях і не забудьте оцінити статтю.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити