Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як розбагатіти з нуля – 9 порад, власний бізнес, інвестиції

Останнє оновлення: Середа, 02 грудня 2020 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як розбагатіти

Як розбагатіти? Це питання хвилює людей різного віку - від студентів, які щойно вийшли з-під батьківського крила до людей зрілого віку, які, незважаючи на всі зусилля, так і не змогли знайти фінансову свободу. Матеріальні блага як і раніше залишаються головним аспектом життя. Відповідь криється в мисленні і психологічному програмуванні на успіх. Саме ставлення до багатства і особистісні якості впливають на рівень достатку, а не везіння і зовнішні обставини.

Що для цього потрібно

Незважаючи на цінність людської душі, тема грошей залишається актуальною в усі часи. Розкішне життя з дорогими яхтами і машинами, покупкою брендового одягу, обідами в ресторанах, подорожами по всьому світу — так уявляє собі життя багатої людини основна маса людей. При цьому все повинно діставатися легко, без особливих зусиль, швидко і відразу.

Поняття багатства у всіх різне. Сприйняття навколишнього світу багато в чому залежить від ставлення до нього самої людини. Щоб відчути себе багатим, одній категорії людей досить 12000 грн на щомісячні витрати, іншим буде мало і 120000. Все залежить від потреб людини, які необхідні для комфортного проживання.

Всім відомо, що думки матеріалізуються. Але для досягнення мети мало тільки мріяти. Мрії не судилося здійснитися, якщо вона не буде підкріплена конкретними діями.

Будь-хто, хто бажає жити багатим життям, повинен вірити в свої можливості, продумати план, як поліпшити свій добробут.

Відмовки про відсутність фортуни, впливових родичів або багатих батьків, що забезпечують старт до багатства — прерогатива невдах. Люди звикли міряти успіх людини кількістю грошей. Не потрібно робити культ з кількісних показників. Фінансова одиниця - це всього лише інструмент для того, щоб досягти певної мети.

Тому, щоб розбагатіти, в першу чергу, потрібно змінити настрій і відкинути сумніви на шляху до фінансової незалежності. Розробивши життєву тактику, не потрібно відступати від поставленої мети. Неправильно очікувати легких грошей, що створюють ілюзію багатства. Отримавши велику суму грошей, потрібно зуміти її утримати і примножити, а не витратити в нікуди. Основний принцип багатства - це поступове наростання доходу для досягнення стабільного рівня фінансової свободи.

Що заважає людині розбагатіти

Зайва увага до теми грошей багато в чому визначає рівень добробуту. Умовно, людей з маленьким достатком можна розділити на 2 категорії. Перша група - це ті, хто надає паперовим купюрам велике значення. Вони засипають і прокидаються з думкою, де взяти більше грошей, при цьому нічого для цього не роблячи.

Друга категорія відноситься до великих грошей з презирством. Часто таке ставлення диктує рівень виховання, коли з дитинства вселяється, що великі гроші ведуть до порочності або серйозних небезпек. Деякі пам'ятають розповіді представників старшого покоління про розкуркулення і покарання за багатство. В цьому випадку ставлення до життя багато в чому визначає родова установка. Тому, якщо людина мріє розбагатіти, важливо вийти з цього кола і піти власним життєвим шляхом.

У будь-якому з двох варіантів грошам надається занадто велике значення, а важливі сторони життя перестають цікавити людину. Складність полягає в тому, що багатство рівноцінне свободі, яка допомагає реалізувати інші життєві сторони, які при надмірній увазі до грошей здаються незначними.

Думки про те, що неможливо розбагатіти в одну мить, змушують опустити руки і плисти за течією. Для таких людей невиправдані очікування є головною перешкодою до фінансового благополуччя.

До первинних перешкод, що стоять на шляху до багатства, відносяться:

 • боязнь змінити звичний уклад життя;
 • відсутність конкретної життєвої мети;
 • фінансова безграмотність;
 • брак знань про способи заробітку;
 • відсутність чіткої стратегії;
 • неправильне ставлення до грошей;
 • страх перед невдачами;
 • пусте проведення часу.

Зміна мислення

Щоб розбагатіти, потрібно навчитися думати, як багата людина. Змінивши своє ставлення до звичних речей, з'явиться можливість досягти поставленої мети.

Для початку важливо визначити особисті параметри багатства. Якщо це певний капітал, доведеться всі зусилля кинути на те, щоб зібрати певну суму. Для цього основний упор потрібно робити на способи збільшення доходу і пошуків пасивних джерел стабільного прибутку.

Бажання спілкуватися з певним колом людей, не користуватися громадським транспортом, їздити в закордонні поїздки, не вимірюється конкретними сумами. У цьому випадку людині стає важливий багатий спосіб життя, коли достаток може бути різним, в залежності від потреб людини.

Після постановки цілей потрібно реально оцінити свої можливості і скласти план поступового збагачення. При цьому важливий оптимістичний настрій і розуміння того, що шлях не буде гладким.

Невдачі і втрати — невід'ємна частина життя і правильне їх сприйняття допоможе витягти з кожного падіння цінний життєвий досвід. Правильний настрій, і життєва позиція вдалої людини допоможе здійснити будь-яку мрію.

Ставлення до фінансів

Сприймайте гроші, як джерело для досягнення певних цілей. Не потрібно мріяти про велику кількість грошей, уявляючи, на що їх можна витратити. Правильно приймати фінанси, як інструмент для досягнення більш високих завдань і власного комфорту.

Часто, незабезпечені люди, щоб виправдати свої невдачі, вважають, що багаті люди домоглися всього кримінальним шляхом або отримали величезну статок у спадок. Гроші не дістаються легко, і успішній людині доведеться пройти важкий і довгий шлях, щоб розбагатіти. Очікувати, що на вас звалиться великий виграш і те, що багатство звалиться саме на голову – це елемент незрілої психіки.

Розпорядження часом

Навчіться цінувати кожну хвилину. Не потрібно витрачати дорогоцінний час на порожні розмови по телефону або спілкування в соціальних мережах. Уявіть, скільки завдань можна вирішити, щоб розбагатіти, поки ви проводите час, лежачи на дивані і переглядаючи безглуздий серіал.

Навчіться правильно використовувати часовий ресурс, щоб наблизитися до своєї мрії. Займайтеся саморозвитком, читайте розумні книги, вивчайте біографії багатих людей, у них напевно є чому повчитися. Узагальнюючи, складіть власну стратегію, як розбагатіти, визначивши для себе параметри багатства.

Самооцінка

Вірте в себе. Жодна людина не досконала, у кожного є сильні і слабкі сторони. У неуспішного людини існує установка, що він недостатньо талановитий, а навколо багато здібних людей, у яких все вийде.

Якщо є великі сумніви в здібностях, то нічого не вийде і пробувати навіть не варто.

Погляньте на себе очима інших людей. Знайдіть вади і сильні сторони. Почніть змінюватися, розвивайтеся у всіх напрямках. Повіривши в себе, можливо домогтися багато чого.

Дія

Визначившись з планом дій, не потрібно відкладати його здійснення. Поки бідний відкладає все на потім, прикриваючи власну бездіяльність більш "важливими" дріб'язковими справами, людина, націлена на успіх, починає діяти без зволікання. Не потрібно багато роздумувати і розпорошуватися через дрібниці, не зупиняйтеся на півдорозі і не йдіть в сторону.

Оточення

Часто, небагата людина спілкується з людьми, які нарівні або нижче його за статусом. Для багатьох це комфортно і надає помилкову значимість у власних очах. Самообман дозволяє на час відчути себе багатим і впливовим, порівнюючи себе з іншими. Набагато важче змінити своє мислення і намагатися потрапити в середовище успішних людей. Спілкування з багатою людиною підштовхне до особистого розвитку і дозволить багато чому у нього навчитися.

Сприйняття невдач

Помірно емоційне ставлення, як до перемог, так і до поразок, допоможе зберегти тверезість розуму і врахувати надалі власні помилки. Багатство не приходить відразу. Правильно запастися терпінням і не опускати руки при кожному програші.

Навчившись байдуже ставитися до невдач, потрібно аналізувати ситуацію і витягувати з неї уроки для майбутнього і головне ніколи не здаватися!

Постійне вдосконалення

Визначившись з життєвими цілями, варто зайнятися особистісною організацією і саморозвитком.

Заведіть щоденник успіху і записуйте в нього поставлені і досягнуті завдання. Жодна багата людина не думає, що він знає все. Поглиблювати знання можна в будь-якій сфері діяльності до нескінченності. Тому, вкладення у власний інтелект і практичне вміння необхідних навичок, окупляться в майбутньому. При цьому правильно вибирати тільки потрібні напрямки, отримання освіти для того, щоб тільки отримати заповітний диплом, невірний підхід.

Фінансова безграмотність - одна з перешкод, що заважають розбагатіти. Навчившись правильно розподіляти фінанси і вкладати вільні активи в прибуткові проекти, дає можливість збільшення капіталу.

Щоб заробити більше грошей, знадобиться внутрішня організація. Наблизити здійснення мрії допоможе знання того, як правильно розподілити свій час. Для швидкого просування до досягнення особистих цілей раціонально використовують кожну хвилину, удосконалюючи себе.

Приклади багатих людей

Універсальної інструкції, як розбагатіти, не існує. Але будь-який шлях можна розділити на складові, і розробити власний план дій.

Для набуття впевненості і більшої мотивації можна вивчити історії становлення багатих людей, які після народження не потрапили в золоті пелюшки, а змогли самі заробити статки.

Амансіо Ортего

Життєвий шлях власника 6750 магазинів "Zara" в 88 країнах світу вражає своєю унікальністю.

До свого першого великого успіху іспанський підприємець йшов цілих 37 років. Він народився в скромній родині працівника на залізниці і покоївки. Через брак коштів хлопчик почав працювати з 14 років, не закінчивши середньої школи.

До того, як Амансіо відкрив трикотажну фабрику, він працював посильним, підмайстром у кравця, менеджером в магазині. Коли йому було 39 років, великий замовник скасував замовлення, в який були вкладені всі активи бізнесмена.

Ця невдача і стала поштовхом до справжнього розвитку підприємця. Він почав самостійно реалізовувати свою продукцію і заснував величезну мережу торгових точок. Зараз йому 83 роки і його капітал обчислюється мільярдами доларів.

Стів Джобс

Інженер і підприємець з Америки, засновник і керівник Apple Inc, був усиновлений у віці 10 днів сім'єю Джобс. Батьком Стіва став механік лазерної установки, а мати працювала бухгалтером.

Доленосна зустріч хлопчика зі Стівеном Возніком (майбутнім партнером) трапилася під час роботи в літній час.

Згодом виник розробив першу модель персонального комп'ютера і представив її своєму керівництву, яке не оцінило винахід. Тоді разом з Джобсом вони заснували корпорацію Apple. Першим офісом був гараж, а початковий капітал з'явився після продажу автомобіля Джобса. Поступово компанія розвивалася і перетворилася на одну з найуспішніших у світі.

Лі Кашин

Один з найавторитетніших підприємців Азії народився в Китаї в родині бідного педагога. Коли Лі ще не було 13 років, сім'я переїхала в Гонконг, де через 2 роки помер глава сімейства. Підлітку, якому тільки виповнилося 14 років, довелося почати торгувати на вулиці. Пізніше він зміг піти працювати на підприємство з виробництва штучних квітів. Лі працював по 16 годин на день, поки не заробив свій капітал.

У 32 роки він створив бізнес з виробництва пластмасових виробів «Чанцзян», який швидко розвивався і з часом він почав експортувати гребінці, мильниці, іграшки в США.

Згодом підприємець скуповував нерухомість і став найбільшим девелопером, зумівши за 6 років примножити свій капітал в 10 разів. Вважається, що успіху він домігся, завдяки працьовитості і порядності.

Якості підприємця

Щоб розбагатіти і стати незалежним, потрібно ніколи не здаватися. Тільки змінивши свідомість і почавши працювати на благо власної справи, можливе набуття фінансової свободи. Щоб почати самостійну діяльність, важливо розвинути в собі якості бізнесмена:

 1. Напористість і прагнення до поставленої мети;
 2. Амбітність і працьовитість;
 3. Ініціативність;
 4. Висока працездатність;
 5. Уміння мислити нестандартно;
 6. Розумна сміливість і авантюризм;
 7. Фінансова ощадливість;
 8. Мати організаторські здібності;
 9. Бути порядним і вміти стримувати обіцянки;
 10. Володіти знаннями в різних сферах діяльності;
 11. Бути здатним оцінити і проаналізувати можливості;
 12. Уміння прийняти точку зору співрозмовника;
 13. Стресостійкість.

У житті не можна зустріти людину, яка відповідає всім перерахованим вище критеріям. Але достатньо мати кілька з них, щоб стати успішним підприємцем.

Відкриття власної справи

Самий перевірений спосіб заробити гроші і розбагатіти - вкласти гроші в свій бізнес або ідею. Заручившись оптимізмом, рішучістю і вірою в перемогу, важливо правильно вибрати нішу.

Бажано вибирати сферу діяльності, в якій майбутній підприємець добре розбирається і почне отримувати задоволення. Це важливий етап, тому поставитися до нього потрібно з великою серйозністю.

Буде потрібно скласти докладний бізнес-план, продумати кожен пункт не просто абстрактно, а підкріпити цифрами, вказуючи витрати, окупність і терміни виконання поставлених завдань.

Відкривши свою справу, потрібно бути готовим багато працювати. Нерозумно вважати, що можна найняти працівників і пожинати плоди, лежачи на дивані. Ще до розвитку підприємницького проекту, правильно вникнути в усі тонкощі бізнесу і строго дотримуватися обраної стратегії.

Неправильно чекати миттєвого результату. Наберіться терпіння і виконуйте кожен пункт бізнес-плану поступово. Тверезість розуму і суха логіка дозволять не приймати необдуманих рішень. При цьому ставити перед собою потрібно досяжні цілі, а не плекати ілюзії на швидке виконання бажаного. Правильна організація власного бізнесу допоможе отримувати стабільний дохід і не залежати від зовнішніх обставин.

Інвестиції

Робіть акцент на пошуку нових пасивних джерел прибутку. Заробити гроші і розбагатіти можна не тільки власною працею, а й, вкладаючи в прибуткові проекти, франшизи. У разі успіху підприємства інвестор забезпечує себе доходом на довгий час вперед. Невірно вважати, Для щоб почати інвестувати, потрібні великі активи. Іноді досить невеликої суми, щоб отримувати дивіденди в майбутньому.

Способи успішного вкладення капіталу:

 • Підприємницькі проекти - діючі та стартапи.
 • Відкрити власну справу.
 • Інвестиційні фонди для пошуку вигідного проекту.
 • ПІФи для придбання паю, коли сфера вкладення визначається фондом.
 • Купівля цінних паперів - акцій, облігацій.
 • Придбання частки в бізнесі.
 • Депозит в банку.
 • Нерухомість.
 • Франшизи.

Для вибору сфери діяльності, в яку буде більш вигідно вливати капітал, досить вивчити економічні сторони регіону, попит і пропозиції на ринку. Вигідно вклавши вільні гроші, а, не витративши їх даремно, вийде не тільки зберегти накопичене, але і примножити.

Поради

Дотримуючись нескладних рекомендацій, як розбагатіти, стане легше досягти поставленої мети.

Націленість на результат

Домогтися задуманого вдасться, якщо мета є чіткою, реальною і вимірною (автомобіль, квартира, певна сума грошей на рахунку). Для досягнення результату повинні бути поставлені не абстрактні, а конкретні терміни. Якщо мета не володіє хоча б однією з характеристик, вона перестає бути метою.

Розподіл пріоритетів

У повсякденному житті важливо визначити для себе головні завдання, і скільки відвести часу на їх вирішення. Відкладання невідкладних справ, трата часу даремно, віддалить терміни реалізації задуманого.

Планування

Складання суворого плану допоможе в щоденній організації себе. Для цього можна вести щоденник в паперовому або електронному вигляді.

Таким чином, неможливо нічого забути, запланувавши дію заздалегідь, зробивши запис в рядок потрібної дати.

Фінансова ощадливість

Під економією слід розуміти грамотний розподіл коштів і контролювання витрат. Проаналізуйте щоденні покупки. Складайте список перед походом в магазин, не накупайте багато швидкопсувних продуктів, навіть якщо на них знижена ціна. Відмовтеся від шкідливих звичок.

Не беріть кредити

Отримавши велику суму в борг, слід пам'ятати, що це створює лише ілюзію багатства. Ці гроші не зароблені вашою працею, і є власністю банку, яку доведеться віддавати з великою переплатою.

Навчіться жити за коштами, і витрачати менше, ніж Ви заробляєте.

Інвестуйте в себе

Вкладайте гроші у власну справу, освіту, ходіть на тренінги, мотивуйте себе. Організуйте безбідне життя самостійно. Будь-яка інвестиція буде працювати на вас і стане основою багатства в майбутньому.

Позитивний настрій

Стійка віра в себе і успіх своєї справи – основний помічник, що допомагає правильно сприймати падіння і злети, від яких не застрахований жоден підприємець. Піднімайтеся з колін з посмішкою і досягайте нових висот.

Працьовитість

Використовуйте кожну хвилину, щоб наблизитися до своєї мрії. Важливо володіти хорошою працездатністю і великою працьовитістю.

У перший час доведеться забути про обмеження робочого часу і працювати стільки, скільки буде потрібно для досягнення результату.

Коло спілкування

Перегляньте професійний і особистий коло спілкування. Виключіть з нього сумовитих людей, які скаржаться на життя і в усьому шукають винних. По можливості, знайдіть багатого наставника, який особистим прикладом буде створювати правильну мотивацію. Якщо таких людей в оточенні немає, корисно почитати письменницькі праці багатих людей.

Висновок

Щоб розбагатіти, потрібно довго і цілеспрямовано працювати не тільки в плані заробляння грошей, але і над собою. Не змінивши себе, думки і спосіб життя, неможливо відчути себе багатим. Важливо змінити своє мислення і горіти своєю ідеєю. І пам'ятати, що головною відмінною рисою людини, яка домоглася матеріальних благ, є внутрішній розвиток, захопленість своєю справою, завзятість і твердість, а не показною успіх.

Як ви вважаєте, чи є якийсь особливий секрет або потрібно наполегливо і довго працювати? Пишіть коментарі і ставте оцінку статті:)


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити