Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як стати бізнесменом з нуля — цілі, бізнес-ідеї, поради та управління

Останнє оновлення: Четвер, 22 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як стати бізнесменом

Прийняття рішення змінити своє життя, позбутися від одноманітної рутини, призводить людину до думки стати бізнесменом. Незважаючи на широту поняття, всі власники підприємств і невеликих компаній починали свій шлях з одних і тих же кроків.

Загальна інформація

Поширеною помилкою серед людей є твердження, що у всіх підприємців є серйозні родинні зв'язки, багатомільйонні капітали і залізна воля. Природно, що морально слабким складно починати власну справу і боротися з перешкодами, що виникають на перших етапах шляху.

Для власників фірм бізнес - це можливість займатися улюбленою справою, самостійно планувати графік, домагатися певних цілей і мати хороші доходи. Згодом власник компанії починає непогано розбиратися в тонкощах підприємницької діяльності:

 1. У маркетингу та менеджменті;
 2. Фінансах та операціях.

Придбання необхідних навичок має на увазі використання декількох доступних способів:

 • Коледж або університет-Технічна, Гуманітарна освіта стане підмогою при початкових кроках, але з часом отриманих знань стане не вистачати. Другий диплом з менеджменту або фінансів дозволить прискорити пошук і обробку потрібної інформації, поліпшити логічне мислення, підвищити показники ерудиції.
 • Тренінги та семінари – всі актуальні нововведення в юриспруденції, обраної галузі можна отримати на курсах підвищення кваліфікації. Тренінги дозволяють поліпшити підприємницькі якості, підвищити впевненість у власних силах, змінити погляди на життя.
 • Література та відеоуроки – допоможуть підвищити інтелектуальну базу тим, хто не може відвідувати очні курси та семінари. Багато матеріалів вільно поширюються в Інтернеті-вивчення основ бізнесу багато хто починає з них.
 • Практика - відноситься до кращих і практичних способів отримання відсутніх знань. Тимчасова робота в аналогічній фірмі дозволить вивчити специфічні риси бізнесу, отримати досвід, завести корисні для майбутнього підприємства зв'язку.

Навчання має відповідати обраному напрямку. Для будівельних, фармацевтичних і медичних організацій одного управлінської освіти буде недостатньо: підприємець повинен розбиратися і у виробництві. Гуманітарна освіта підходить для тих, хто хоче організувати юридичну компанію, РЕКЛАМНЕ агентство та ін.

Що для цього потрібно?

Бажання стати бізнесменом має на увазі кінцеві цілі, які слід досягти в ролі власника. Масштаб компанії не грає ролі: кав'ярня або Мережа майстерень автомобільного ремонту стає першим кроком на довгому шляху.

Щоб стати бізнесменом необхідно володіти або виростити в собі такі якості:

 1. Бажання навчатися - пошук нових знань за певним напрямком в бізнесі дозволить розвинутися і залишитися на завойованих позиціях. Історії про підприємців, які створили імперії без спеціальних знань відносяться до красивих казок.
 2. Терпіння - ризик і бізнес відносяться до нерозлучних понять, застрахуватися від несподіваних падінь і провалів неможливо. Дрібні невдачі не повинні затьмарювати існування і викликати бажання опустити руки.
 3. Кожен новий день дає можливість реалізувати свої задуми, подолати виниклі перешкоди.
 4. Уміння нестандартно мислити-крім ідей з готових бізнес-проектів у підприємця повинні бути власні думки про проект. Сліпе наслідування не дасть очікуваних результатів, а компанія швидко скотиться до нижніх позицій в рейтингу.
 5. Спілкування - підприємницька діяльність є динамічною сферою, без співпраці з іншими бізнесменами самому встати на ноги занадто складно.
 6. Отримання порад, досвіду від професіоналів дозволить уникнути великої кількості підводних каменів на шляху до нормально функціонуючого підприємства.
 7. Цілеспрямованість - відноситься до головних якостей підприємця. Кожен етап побудови власної компанії супроводжується труднощами, без чіткої мети і рішення досягти її будь-яким способом неможливо.

Більшість перерахованих характеристик є у кожної людини, деякі з них слабо виражені і вимагають наполегливої роботи над самим собою. Бізнес-це стиль життя, власний погляд на світ.

Навички успішного підприємництва осягаються в процесі будови улюбленого дітища, нагадуючи гри в стилі покрокової стратегії.

Цілі

Щоб стати великим бізнесменом з новачка необхідно поетапно розвиватися разом з власною компанією. Згодом у всіх підприємців виробляються окремі риси характеру, що дозволяють їм прораховувати ходи, створювати нові фірми і робити їх успішними.

Існує кілька варіантів перших кроків на даному терені:

 • Інтернет-бізнес - всесвітня павутина дає унікальні можливості стати бізнесменом практично без вкладень. Підприємець може створювати сайти, отримуючи з них пасивний дохід, писати програми, тексти, відкривати віртуальні магазини і торгові майданчики.
 • Відкриття підприємства з нуля – відноситься до найвимогливіших способів для підприємців-початківців. В ході розвитку компанії бізнесмен на практиці вивчає механізм створення підприємств: від пошуку основної ідеї до отримання першої виручки.
 • Партнерство - освоєння технології прямих продажів дозволить домогтися чималого успіху на терені підприємництва. Визначення потреб клієнтури, формулювання пропозиції розвиваються з часом-багато бізнесменів починали з позаштатних продажів або в якості регіонального партнера великої корпорації.
 • Купівля готового підприємства - ринок пропонує два варіанти придбання фірм у власність. Перший представлений новою компанією, недавно зареєстрованою і не пропрацювала ні дня. Другий є працюючим бізнесом: з найнятим персоналом, обладнанням, базою клієнтів і контрактами з постачальниками. У цьому випадку підприємець повинен проявляти підвищену обережність, підписувати договір купівлі-продажу тільки після аудиторської перевірки та оцінки реальної вартості експертами.
 • Робота з франшизою - для відкриття компанії новачкові потрібно стартовий капітал певного розміру. Договір з материнською компанією дозволить користуватися готовою бізнес-ідеєю, розкрученим ім'ям, отримувати товари за собівартістю, юридичну консультацію, клієнтську базу і підтримку в питаннях підприємництва. У відповідь дочірня фірма виплачує щомісячні внески.

Основна мета починаючого бізнесмена - швидке навчання азам підприємництва, пошук і усвідомлення помилок конкурентів, зміна стратегії відповідно до потреб ринку.

Бізнес-ідеї

Основна помилка тих, хто вирішив стати бізнесменом, полягає в загостренні уваги тільки на одній проблемі.

Фінансова складова питання відіграє велику роль, але ігнорування схильності і симпатій призводить до байдужості по відношенню до власного підприємства. Зацікавленість повинна включати не тільки суму заробітку, а й підсумковий результат праці.

Існує величезна кількість напрямків, в яких підприємець знайде не тільки прибуток, але і інтерес до самого процесу діяльності. Основний список ідей по створенню незалежної компанії представлений:

Виробництвом - створення будівельних матеріалів, металевих конструкцій, сільське господарство або випуск одягу вимагає серйозних вкладень. Підприємство не приносить доходів на перших етапах розвитку, але має відчутні переваги:

 • затребуваністю - продукти харчування, одяг, матеріали для будівництва та ремонту потрібні постійно;
 • державною підтримкою - основні дотації та пільги з оподаткування припадають на сільське господарство.

Рентабельність такої компанії оцінюється в 12-15%, підприємство повністю залежить від змін ринку.

Комерцією - під нею мається на увазі посередництво з перепродажем товарів. Фірма вимагає меншу кількість грошових вливань і ресурсів. Комерційна діяльність включає в себе:

 • аптеки, магазини продуктів, одягу, взуття, техніки та електроніки;
 • оптові поставки сировини, необхідної для виробництва і торгівлі.

Недоліки даної діяльності представлені постійними змінами на споживчому ринку. До переваг відносять високий рівень рентабельності - від 30 до 50%, простоту при створенні компанії, невеликі інвестиції.

Фінансами - ключове джерело заробітку в цьому виді діяльності стає винагорода у формі відсотків. Клієнтура їх оплачує при проведенні операцій з цінними паперами, грошовими одиницями. Прикладом фінансової організації є:

 • Акції та страхові компанії;
 • МФО, банківські організації
 • Кредитні товариства та венчурні фонди.

Негативними сторонами фінансових організацій вважають високі ризики і вимоги до обсягу стартового капіталу, позитивними – гнучкість і можливість отримання швидкого і постійного прибутку.

Послугами - сфера обслуговування населення доступна практично всім новачкам, які вирішили стати бізнесменами. В кожному районі можна знайти:

 • Фітнес-клуби, салони краси, перукарні;
 • Кав'ярні, підприємства громадського харчування;
 • Автомийки та інші сервіси з обслуговування та ремонту автомобілів;
 • Агентства з найму персоналу, бюро перекладів, юридичної та бухгалтерської допомоги.

Для створення компанії не потрібні величезні виробничі приміщення і великі грошові вкладення, іноді бізнес організовується з мінімальними витратами. Основною проблемою в сфері послуг вважають рівень кваліфікації обслуговуючого персоналу і залежність від споживчого попиту.

Як почати стартап

Кожен, хто вирішив стати успішним бізнесменом з нуля, має кілька неоформлених ідей про створення власної компанії. Перед відкриттям підприємства новачок повинен вивчити попит на регіональному ринку, звернути увагу на досвід інших приватних фірм: крім досягнень необхідно переосмислити їх помилки.

Визначення потенціалу обраного напрямку проводиться за такими критеріями:

 • стан ринку попиту на регіональному рівні, розподіл по товарах і цінах;
 • вікові особливості - для осіб старшого віку пріоритетом є лікарські засоби, товари для присадибної ділянки, а молодь зацікавлена новинками технічного плану, активним видом відпочинку, розвагами;
 • пріоритети для чоловічої і жіночої статі-сильна половина населення шукає магазини спорттоварів, речей для полювання і риболовлі, слабка воліє догляд за своєю зовнішністю та ін.

Після визначення виду діяльності починають пошук шляхів її реалізації. Збір повної інформації про бізнес, вивчення відеоматеріалів і статей, нормативних актів, роботи конкуруючих підприємств, консультації з постачальниками обладнання і товарів, з фахівцями займуть багато часу, але дозволять швидше і успішніше влитися в ряди бізнесменів.

Підсумком ретельної підготовки стає визначення повної картини майбутнього підприємства: розташування приміщення під офіс або цех, основні шляхи придбання сировини і подальшого збуту готової продукції, повний асортимент товарів і послуг, необхідна кількість капіталу. Тільки після всебічної оцінки бізнес-плану можна приступати до його реалізації:

 1. Реєстрація підприємства;
 2. Оренда або покупка приміщення для офісу, спортивного залу, автомайстерні та ін.;
 3. Придбання обладнання, сировини;
 4. Пошук кваліфікованих службовців - менеджерів, бухгалтерів, директорів.

Решту працівників набирають в процесі розвитку компанії. При рішенні стати бізнесменом і при відсутності стартового капіталу можна використовувати кілька схем видобутку необхідних матеріальних засобів:

 • Інвестор - фінансових партнерів шукають на спеціалізованих майданчиках. Якщо бізнес-ідея знайде відгук, то в проекті візьмуть участь приватні особи, зацікавлені в створенні нового підприємства. Підприємець повинен бути готовий до вимог інвесторів, деякі вкладники зажадають пайової участі в компанії, що розвивається.
 • Крауфандінг - збір на відкриття підприємства проходить на інтернет-майданчиках. Основне завдання підприємця-зацікавити майбутніх партнерів бізнес-ідеєю, показати можливості отримання прибутку. Для того щоб стати учасником запитів необхідно визначити чітку мету, позначити суму збору, відкрити цифри, розраховані в проекті. Гроші на ідею збираються відкрито-весь процес проходить на очах заявника та учасників.
 • Кредит - отримання позики під стартовий капітал відноситься до середніх варіантів вирішення проблеми. На відкриття компанії береться рівно така сума, яка може знадобитися і ні копійкою більше. У разі повільного розвитку проекту такий підхід надасть послугу і не дозволить підприємцю опинитися в скрутному становищі. Невеликі суми можна отримати в будь-якому банку: до уваги береться мінімальний ризик з обох сторін, але тільки за умови гарної кредитної історії.
 • Підтримка держави - план виявиться успішним, якщо представники розглянуть в ньому важливі моменти для задоволення ринкових потреб певного регіону або країни в цілому. У цьому випадку держава сприяє отриманню вигідного контракту на оренду, пільгових кредитів, позик, лізингу або виступить в якості гаранта.

Професіонали радять не захоплюватися фінансовою стороною питання. Отримати стартовий капітал простіше тому, хто має розроблену стратегію по створенню і подальшій роботі підприємства. Відсутність розробок, неоформлені ідеї не будуть сприйняті фінансистами, бізнесмен отримає відмову від усіх кредитних організацій.

Управління

Після проходження всіх кроків по відкриттю, реєстрації бізнесу настає друга, не менш важлива частина підприємницької діяльності. Власник нової компанії повинен контролювати процес, направляти його в потрібне русло, що дозволяє отримати чистий прибуток.

Збір команди ентузіастів - найкраще рішення для підприємців-початківців. Команда повинна розуміти, що спільні зусилля швидше призводять до бажаного результату.

Командна гра - пріоритет роботи у всіх великих корпораціях, що дозволяє уникнути неприємностей на початку шляху.

Відмова від введення в керуючий склад родичів або вказівки іншим працівникам на виняткове до них ставлення. Ідея впровадити на основні місця близьких людей найчастіше закінчується крахом-про це постійно твердять бізнесмени з великим стажем. Вони повинні підкорятися загальній дисципліні, відповідати за помилки в роботі, як і всі інші службовці. Виділення когось одного призведе до розладу в команді і зниження якості праці.

Деякі підприємці вважають за краще віддати весь процес в руки професіоналів. Керуючі легко справляються з покладеними завданнями, але і їх діяльність вимагає високих матеріальних витрат. Хорошому фахівцеві не можна запропонує оклад по прожитковому мінімуму - відповідно до зарплати власник отримає і співробітника.

Окремі бізнесмени приділяють велику увагу працівникам з червоними дипломами. Уміння зазубрювати текст перед іспитами і легке орієнтування в складних ситуаціях, що вимагають інтуїції і власної ініціативи, практично ніколи не поєднуються. Щоб уникнути неприємностей краще наймати людей з досвідом роботи і хорошими відгуками від попередніх компаній.

Бізнесменові доведеться змиритися з тим, що початкові заготовки по підприємству з часом застарівають. Для нормальної роботи фірми необхідно періодичне оновлення обладнання, розширення клієнтської бази, вивчення пропозицій постачальників, пошук вигоди. Компанія повинна постійно рухатися вперед-найменша зупинка і буксування на одному місці швидко знизить інтерес потенційних замовників. Навчання персоналу і вивчення всіх новинок – обов'язкова умова успішності справи.

Висновок + відео

Довгий шлях від скромного працівника чужого підприємства до господаря власного бізнесу. Правильний підхід до всіх питань, розгляд всіх нюансів відкриття компанії, підбір персоналу і активну участь в житті фірми допоможуть постійно триматися на плаву, створювати дочірні структури. Розширення і створення нових фірм дозволить перейти з дрібного в великого бізнесмена.

Не варто загострювати увагу на стереотипах: для підприємницької діяльності потрібні величезні капітали, наділені владою родичі і потрібні зв'язки. Їх поширюють невдахи, які зробили ставки на швидке захоплення ринку збуту без попередньої підготовки і вивчення схем ведення бізнесу.

В реальності забезпечена рідня може дати стартову суму грошей, але працювати за підприємця не буде. Єдиною перевагою таких людей є відсутність необхідності шукати первісну суму для відкриття підприємства.

Успішним бізнесменом стає той, хто вміє думати і аналізувати, розраховувати можливі ризики, не боятися труднощів і невдач. Робота повинна приносити задоволення: інженер не буде зацікавлений в торгівлі продуктами харчування, а фахівець з сільського господарства в створенні будівельних матеріалів. Нехай пошук актуального бізнесу займе час, але він буде улюбленим дітищем, з яким цікаво.

А чи слухаєте ви думки чужих людей, що заважають вам йти до успіху? Пишіть в коментарях і оцініть статтю!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити