Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як продати Ручку (на співбесіді) — приклади діалогів і способи

Останнє оновлення: П'ятниця, 02 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як продати Ручку

 Діалоги для підготовки до співбесіди, щоб продати кулькову ручку. Традиційні та альтернативні способи продажу ручки. Практичні поради від автора і приклади діалогів.

Комунікативні навички та вміння досягати поставленої мети, знання основ продажів перевіряють на кожній співбесіді з кандидатом. Найпопулярніша пропозиція рекрутера - продати канцелярський предмет, який лежить на столі, найчастіше використовують ручку.

Багато керівників вважають, що кожен співробітник повинен вміти продавати, за винятком фахівців технічних професій, і потім особистим прикладом успішного виконання планів надихати колег і підлеглих.

Що хоче побачити роботодавець при продажу ручки

Таке тестування - не спосіб вимотати здобувача. Роботодавець не просто так хоче, щоб прийшов спробував продати йому канцелярку. Він хоче побачити кілька дуже важливих якостей для продажника:

 • винахідливість;
 • правильна робота з клієнтами;
 • наявність навичок психології;
 • креативність в знаходженні виходу;
 • наявність або відсутність навичок продажу;
 • чіткий і зрозумілий хід думок і спосіб їх вираження;
 • спосіб збору та обробки вхідної інформації;
 • самовладання в непередбаченій ситуації.

Саме тому роботодавці та кадровики часто використовують таку вправу. Навіть якщо здобувач не впорався – в процесі тестування можна побачити, чи є у нього потенціал, або простіше не витрачати час на навчання.

Як продати ручку на співбесіді

Часто кандидат спочатку розгублений, але далі все залежить від рівня стресостійкості.

Процес "продажу" будується від типу покупця і посади, на яку претендує кандидат. Якщо співрозмовник високопоставлена особа його цікавлять тільки факти, навички і впевненість кандидата, здатність до переконання і відстоювання позиції. Рекрутеру можна показати кілька способів або прийомів, довівши професійну спроможність.

Після надійшовшої пропозиції не починайте відразу процес "продажу", візьміть 15-30 секунд паузи, зберіться з думками, огляньте предмет і Виділіть для себе його переваги.

Традиційний спосіб продажу

При традиційному способі як продати кулькову ручку потрібно дотримуватися всі етапи воронки продажів:

 • Представтеся і познайомтеся. Процес продажу починайте "з чистого аркуша". Представтеся, повідомте який час плануєте зайняти і з якою метою. Запитайте, як звернутися до співрозмовника. Зверніть увагу, сказали по батькові чи ні.
 • Добрий день! Моє ім'я Олена, я менеджер компанії "щастя", займу 2 хвилини вашого часу. Підкажіть як до Вас звертатися?
 • Олексій.
 • Виявляйте потребу. Дізнайтеся, що необхідно людині. Задайте закриті питання, в яких два варіанти "так" або "ні". Ви зможете продовжувати діалог, навіть якщо співрозмовник не хоче.

Олексій дайте відповідь на кілька питань і отримаєте цікаву пропозицію.

 1. Ви зайнята людина, часто працюєте з документами на паперовому носії?
 2. Як вважаєте, це може підкреслити статус і рівень підприємця, надати значущості і авторитет в очах партнера?

При лояльному настрої співрозмовника питання можуть бути відкритими, адже чим більше він буде говорити, тим легше погодиться на покупку:

 1. Як ви фіксуєте важливу інформацію протягом дня?
 2. Чи робите ви позначки, вивчаючи проекти договорів?
 3. У вас гарний органайзер, як часто вносите в нього записи?

Сьогодні багато хто воліє робити позначки в планшеті, з цього питання задавайте при наявності планера, блокнота або органайзера на столі.

 • Презентація товару. Після отримання відповідей уявіть товар, роблячи акцент не на ручці, а її властивості.

Спасибі, Олексій…

 1. Ручку, яка пише на будь-якому папері. І дозволить зберегти важливу інформацію. Навіть при хорошій пам'яті, щоб не упустити деталі швидко зможете записати.
 2. Якщо у вас вже є ручка, запасна не завадить, раптом закінчиться паста;
 3. Дизайн підкреслить статус і ступінь відповідальності.
 4. Пропонуйте її співробітникам для запису доручень і завдань.
 • Робота з запереченнями. Кожен покупець буде заперечувати. Потрібно грамотно відпрацювати даний етап.

Приклад діалогу:

У мене є ручка, пасти багато, мене все влаштовує.

 • Так, звичайно, вибір хороший і фірма надійна (якщо є логотип виробника). Ви можете на виїзні зустрічі брати другу.
 • Виключена можливість залишитися без ручки або забути її у партнерів.
 • Я завжди беру з собою дві ручки, що не раз мене виручало.
 • Додаткові переваги, які прискорять процес продажу. Завершіть угоду і отримаєте «так» від «покупця». Наприклад, повідомте про акцію, спеціальну пропозицію або майбутні вигоди:
 1. При покупці сьогодні передбачена знижка 5%.
 2. Буде нараховано 1000 бонусів, якими оплатите до 100% наступної покупки.
 3. Сьогодні кожному клієнту в подарунок ластик або блокнот.
 • Крос-продаж. Клієнт прийняв рішення про покупку, продайте додатковий предмет або більше ручок.
 1. Разом з ручкою придбайте блокнот зі знижкою 25%.
 2. Візьмете 3 ручки, так як інша поставка буде дорожче, а термін їх придатності 3 роки?
 • Прощання з клієнтом. Обов'язково Дякуйте клієнта, домовтеся про співпрацю і попрощайтеся.
 • Олексій, спасибі за приділений час. Надалі можу інформувати про акції та рекомендувати вас, як професіонала своєї справи. До зустрічі.

Будь-який продавець буде успішним, якщо впевнений в ефективності, результаті і щиро доброзичливий, а не робить це як робот. Звичайно, діалог може піти іншим шляхом, але знаючи основні етапи зорієнтуватися буде вже неважко.

Альтернативні способи, як можна продати ручку

Пропозицію зробила креативна людина, яка чекає «польоту думки» застосуйте нестандартний підхід:

 1. Заберіть ручку і йдіть. Спосіб працює тоді, коли пропонують продати дорогий предмет – телефон, планшет, цінну ручку. При надходженні заперечень після презентації скажіть: "якщо вам не потрібна така чудова ручка, випущена в обмеженій кількості, штучний екземпляр, залишу собі". Покладіть в кишеню або сумку і вийдіть з кабінету. Вам передзвонять через 5 хвилин з проханням повернути, а ви назвіть ціну викупу.
 2. Захопіться професіоналізмом співрозмовника. Якщо не знаєте, як продати ручку на співбесіді, скажіть наймачеві «з вашим досвідом ви б змогли її продати?» Почувши позитивну відповідь запропонуйте купити у вас за 3 грн зі знижкою і перепродати за 7 іншому, і заробити, адже для професіонала це не складе труднощів.
 3. Запити клієнта. Дізнайтеся у покупця, які вимоги він пред'являє до ручки і вкажіть на недоліки тієї, що у нього в руках або лежить на столі. Запропонуйте розглянути альтернативу його канцелярським приладом, і після отримання згоди запропонуйте купити нову.
 4. Спосіб як продати ручку за 4 секунди «ловити на слові». Відразу, як отримаєте завдання перепитайте «ви хочете, щоб я продав вам цю ручку?», стверджувальна відповідь. Скажіть «добре, ціна 25 грн. Готівкові або карта?». Просто і ефектно. Часто співрозмовник не встигає за динамікою розмови і відповідає спочатку автоматично.
 5. Візьміть автограф. Якщо ручка, яку запропонували одна, скажіть інтерв'юеру, що чули про його професійні успіхи і хочете отримати автограф. У нього нема чим його поставити - Запропонуйте вашу. Цей спосіб застосував герой з фільму.

Кількість способів як креативно продати ручку необмежено, ситуації можна розіграти будь-які, що буде ефективніше. Всі будуть пропонувати, використовуючи звичайні фрази, індивідуальний підхід запам'ятається і виділить серед інших кандидатів.

Практичні поради, як продавати ручку

Чарівного або єдино правильного ради як продати ручку на співбесіді – немає.

Правила успішних людей, які допоможуть досягти будь-якої мети пропонуючи дорогу ручку або слона:

 1. Нічого не бійтеся. Уявіть, що перед вами реальний покупець, а відсоток від угоди дорівнює місячній зарплаті.
 2. Встановіть візуальний контакт з клієнтом і не переривайте його. Першим відвертається клієнт.
 3. Завжди посміхайтеся. Посмішка викликає довіру і показує доброзичливість.
 4. Навчіться змінювати тактику в будь-який момент.
 5. Використовуйте нестандартні приклади або вирази, додайте почуття гумору.
 6. Задавайте навідні запитання для отримання всієї необхідної інформації.
 7. Поставте себе на місце клієнта і продумайте, як будете заперечувати і що переконає зробити покупку.
 8. Не брешіть клієнту. При будь-якій невідповідності споживчих властивостей репутація буде зіпсована. Ручка Parker не може коштувати 50 грн, як pilot. Вмійте з гідністю пропонувати те, з чим працюєте.

Результат - ефектна презентація і продаж себе наймачеві вигідно, який оцінить потенціал і візьме на роботу.

Багато хто говорить, що тестування не варте уваги, від його проходження відмовляються. І так само негативно відгукуються про компанії, які так перевіряють кандидатів, вважають їх несерйозними.

На особистому досвіді можу сказати, що один з великих федеральних банків так перевіряє будь-якого співробітника. Причому черга з бажаючих не вичерпується.

Pepsi, Coca-cola, Mars, Philip Morris... натомість співробітники отримують - офіційно зарплату – соціальний пакет, премії та кар'єрне зростання. Проти ті, хто не хоче виходити із зони комфорту, професіонал завжди і скрізь ловить кураж від продажів.

Професіонал ніколи не втрачає впевненість, активно і гідно проявляє себе в нестандартних ситуаціях, виконує план і багато заробляє.

Навичка стане в нагоді, навіть якщо робота не пов'язана з продажами, розвинене логічне мислення, вміння концентруватися і рівень стресостійкості – якості керівників, які дозволять пройти співбесіду.

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити