Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як стати популярним блогером - 24 поради

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Як стати популярним блогером

Якщо ви регулярно розповідаєте про своє життя в Інстаграмі або Фейсбук значить, ви вже чимало знаєте про блогінг: володієте базовими інструментами, вмієте структурувати свої думки, можливо фотографуєте або монтуєте. Але щоб стати блогером і заробити за допомогою контенту, хобі потрібно перетворити на справжню роботу.

Ця стаття для тих, хто хоче дізнатися як стати блогером, але не знає з чого почати, і для тих, хто вже давно в соцмережах, але шукає свіжі ідеї.

До того, як стати блогером

Створіть правильні очікування

Перше розчарування початківців блогерів - це розрив між очікуваннями і реальністю. Коли ми стежимо за блогерами в Інстаграмі або дивимося розважальні відео на Ютубі, здається, що вся їхня робота — суцільне свято. Але щоб домогтися красивої картинки або цікавого сюжету, блогери проробляють величезну підготовчу роботу.

Погляньте на цей знімок популярного Instagram-фотографа @omahi_. Щоб домогтися ефектної композиції йому довелося створити цілу конструкцію з брусів і книг.Як стати популярним блогером

А ось фото з аккаунта з промовистою назвою @instahusband21. Дружина Кріса Пембертона повинна регулярно вести свій лайфстайл-Instagram, тому він позує з нею або знімає її скрізь: у відпустці, в дорозі, вдома, на шопінгу, під час пробіжки, в кожному кафе.Як стати популярним блогером

Тому запитайте себе: чи готові ви писати, фотографувати або знімати відео регулярно і витрачати час на те, щоб зробити оригінальний матеріал?

Визначтеся з темою

Зазвичай в таких добірках радять вести блог про свої захоплення, хобі, пристрасті. У цьому є раціональний початок: про те, що подобається, розповідати простіше. Але, здається, просто пристрасті мало. Вибираючи тему, задайте собі три простих питання.

1. "Чому я можу компетентно і цікаво про це розповісти?"Блогерів сьогодні багато - складно придумати нішу, в якій можна стати першим. Знайти свою аудиторію допоможе чітке позиціонування. Для кожної теми, яка здається тією самою, сформулюйте одне речення з розповіддю про майбутній блог.

Наприклад, ось так Олена Єрмак позиціонує свій Instagram-аккаунт. Чи цікаво вам спостерігати за пригодами великої родини в подорожі? Якщо так - ви відразу підпишетеся.Як стати популярним блогером

2. "Хто і навіщо стане це дивитися або читати?" Ніхто не чекає від початківця блогера докладного портрета цільової аудиторії. Але якщо автор подивиться, хто читає його майбутніх конкурентів і що по його темі шукають в гуглі, шанси надати цікавий контент відразу зростуть. Знання про аудиторію допоможуть пізніше підібрати формат і майданчик.

Наприклад, ролики про догляд за собою зазвичай дивляться молоді дівчата в Ютубі або Інстаграмі, тому їх вибирають в якості основного майданчика б'юті-блогери. Ольга Трішина у своєму блозі @shopping_podruga розповідає про модні тренди і секрети створення гардеробу на всі випадки життя.

3. "Де я буду брати ідеї для нових постів, роликів, фото?" Про це питання забувають найчастіше. На початку шляху здається, що тим неймовірно багато і свіжі ідеї будуть приходити самі собою. На ділі доводиться болісно шукати інфоприводи.

Щоб завжди мати нові теми, складайте не контент-план, а список джерел, звідки до вас прийдуть ідеї. Це можуть бути книги, блоги (особливу увагу варто звернути на іноземні), питання підписників або просто хлопців з тематичного форуму.

У Instagram-стиліста Дар'ї @happiest_look запас тем не скінчитися ніколи, тому що їй задають десятки питань про підбір і поєднанні речей.Як стати популярним блогером

Виберіть формат

Вибирати формат потрібно виходячи з аудиторії, теми і здібностей. Подумайте, яких цілей ви хочете домогтися своїми публікаціями (знайти нову роботу, отримати визнання, потішити самолюбство, популяризувати свої погляди) і що для цього дасть кожна з майданчиків. Від вибору платформи залежить оформлення контенту, його просування, тон спілкування з передплатниками, стратегія розвитку блогу. Щоб вам простіше було визначитися, ми зібрали основні тези про популярних майданчиках для блогінгу і способи просування на них.

Як влаштований блогінг в Інстаграм і на Фейсбуці

Для пишучих авторів, які готові багато, дуже багато спілкуватися з підписниками

Інтернет починався з тексту на блогах і форумах. Зараз візуала в мережі стало в рази більше, але люди все так само охоче читають історії і беруть участь в дискусіях.

Фейсбук і Інстаграм — ідеальні майданчики, щоб почати текстовий блог.

Фейсбук - тому що тут спочатку висока культура обговорення, користувачі готові вникати в доводи автора і відповідати на його ідеї. Це тут можна зустріти довгі гілки коментарів під невеликим постом зі спостереженнями з роботи або життя блогера.

Ось кілька загальних правил, які допоможуть вам стартувати в цих соцмережах.

1. Використовуйте різні формати

Обидві мережі дозволяють створювати пости і сторіс, ілюструвати свої думки за допомогою фото і відео. Різноманітність жанрів дозволяє знайти відповідний для кожної історії.

Окрему увагу радимо приділити постам в Інстаграм. Як показує практика, змістовні лонгриди незмінно знаходять своїх читачів.

2. Стимулюйте активність аудиторії

Обидві соцмережі - в першу чергу про спілкування. Дайте підписникам таку можливість - запустіть опитування або задайте тему для обговорення в коментарях, проводите конкурси або ігри прямо на своїй стіні, організуйте інтерактив в офлайні. У блозі "по землі бюджетно" Костянтина Гришина можна заказть у нього листівку з тієї точки світу, де мандрівник зараз знаходиться, а можна — дізнатися про найближчу зустріч з підписниками.

3. Шукайте зв'язки із зовнішнім світом

У 2024 нікому не потрібно розповідати про користь хештегів. А ось про ньюсджеркінг чули не всі. Його ідея в тому, щоб «чіплятися» до популярних новин, отримуючи увагу тих, хто шукає інформацію про гучну подію. Просто висловіть свою думку про популярному новинному приводі. Проставте хештеги новини так, щоб ваш матеріал не можна було пропустити.

Розширити аудиторію допомагає і взаємний піар. Якщо інший блогер порекомендує ваш канал або відзначить вас в коментарях, він тим самим «поділиться» з вами своєю аудиторією. Домовлятися на взаємний піар краще з тими, хто близький вам по темі і місії, щоб в результаті такої колаборації до вас приєдналася якісна і зацікавлена аудиторія.

4. Спробуйте рекламу

Реклама допомагає просувати великий блог, але освоїти цей інструмент краще ще тоді, коли ви тільки створили свою спільноту. В обох соцмережах є прості і зручні рекламні кабінети, а прокручувати свої оголошення можна навіть з невеликим бюджетом.

Як писати на Medium

Довгі тексти про дослідження, професії, спосіб життя

Медіум - платформа для текстових матеріалів, фокус якої - на довгих і якісних текстах про що завгодно. Вона допомагає без знання HTML зверстати текст і ілюстрації в просту і акуратну статтю. Правда, велика частина авторів і аудиторії — англомовна, тому майданчик добре підійде тим, хто планує з часом публікуватися і в зарубіжному медіапросторі.

Щоб стати популярним на Медіумі:

1. Публікуйте якісні, оригінальні та великі тексти

Сама редакція медіума рекомендує писати пости від 500 слів і багато уваги приділяти їх оформленню: розбивати текст на смислові частини з підзаголовками, використовувати багато ілюстрацій, робити висновки і заключення.

При цьому сам текст - це, як правило, результат дослідження, професійних спостережень, особистого досвіду. Тому в ньому багато нової і цінної інформації, яка приваблює читачів. А ось стаття, в основі якої такого дослідження немає, просто загубиться на тлі інших.

2. Уважно ставтеся до коментарів

Коментарі читачів медіума круті саме тим, що там розгортаються цікаві професійні дискусії, обговорюються тренди в різних сферах. Часто коментатори не просто висловлюють свою думку, а доповнюють зміст статті і пропонують теми для наступних. Відповідайте на коментарі, задавайте питання підписникам, радьтеся і уточнюйте — інтелігентна і зацікавлена аудиторія медіума точно дасть корисну зворотний зв'язок.

3. Розповідайте про публікацію всіма доступними засобами

Якщо в тому ж Інстаграмі сам майданчик допомагає хорошим текстам дійти до читача, то на Медіумі доведеться потрудитися самому. Репостіть опубліковану на Медіумі статтю в усі соціальні мережі, поділіться посиланням з колегами і друзями, радьте матеріал в тематичних обговореннях.

Як стати блогером в Телеграмі

Телеграм давно перестав бути просто месенджером. Тепер сюди приходять, щоб почитати відомих блогерів, ЗМІ та розважальні канали. Згідно з дослідженнями аудиторії Телеграма, 70% опитаних користувачів віддають перевагу формату Телеграм-каналів групам в Інстаграмі і і в Фейсбуці. Це ж дослідження показало, що велика частина аудиторії месенджера — це люди освічені, жителі великих міст. Якщо ви дізналися в них свою ЦА - почитайте про те, як завести блог в телеграмі.

1. Пишіть чесно і з гумором

На відміну від «зафільтрованого» Інстаграма Телеграм любить щирість і здорову самоіронію. Тут популярні канали, де автори розповідають виворіт життя і діляться особистими переживаннями. Головне - реальний досвід і цікавий стиль тексту. Коштів для оформлення постів в телеграмі майже немає: можна використовувати курсивний або напівжирний текст і смайлики, фотографії вставляти не дуже зручно і вони не привертають багато уваги. Тому утримувати читачів може добре розказана історія з інтригою, добірка корисних порад, короткі дотепні спостереження.

2. Беріть участь в добірках і взаємному піарі

Початківці канали зазвичай додають свої посилання в каталоги, загальні або тематичні. Вони не принесуть багато підписок відразу, але в перспективі будуть корисні. Щоб домогтися результатів швидше, потрібно потрапити в список рекомендацій до інших блогерів — вони можуть порекомендувати вас самі, якщо оцінили контент, або платно. Коли канал трохи підросте, ви зможете радити публікації іншого блогера, а натомість він рекомендуватиме ваші.

Автор блогу про подорожі Where is Anya Аня завела свій канал, щоб не переказувати багато разів друзям історії своїх подорожей, але їм так сподобалися її замітки, що Аня зайнялася ними всерйоз: «Після першого фідбек від друзів я зрозуміла, що каналу потрібно рости. У будь-який канал потрібні вкладення: я стала закуповувати рекламу, налаштовувати таргет в сторіс в Інстаграмі, організовувати взаємний піар. Планую в найближчому майбутньому розміщення в ЗМІ, хочу надрукувати футболки з логотипом каналу, наклейки на рюкзак, на чохол телефону, на ноутбук і так далі».

3. Використовуйте ботів

У телеграмі всі додаткові функції для каналів підключаються через ботів. Вони допомагають налаштовувати Відкладений постинг, проводити опитування, організовувати спілкування з аудиторією, збирати статистику каналу.

Щоб створити свого бота, не потрібно володіти навичками програмування. Просто почніть чат з потрібним ботом (наприклад, з @ControllerBot, який допомагає автоматично публікувати пости і працювати зі статистикою) і дотримуйтесь його інструкцій.

Як завести блог в Тік Ток

Для блогерів, які створюють розважальний контент для масового читача

Тік Ток - це майданчик для відео блогів, яка дозволяє навіть новачкові почати заробляти. Автор створює статті, наративи і відео.

1. Конкуруйте за увагу

Тік Ток - дуже конкурентне середовище. Тут доведеться боротися за увагу підписника за допомогою сенсаційних заголовків, кричущих картинок і загальних, цікавих кожному тем.

Для цього постарайтеся розповідати про корисне, але з гумором і просто.

2. Підвищуйте охват

Головний показник хорошої роботи автора Тік Ток - перегляди його відео до кінця. Статистика покаже, як часто переглядають відео, а завдання автора — підвищувати цю цифру, утримувати увагу глядача.

3. Використовуйте всі можливості майданчика

Цікаво піднести інформацію допоможе і правильний вибір формату. Для цього варто почитати навчальні матеріали для авторів.

Як стати блогером в Instagram

Інстаграму ми присвятили вже не одну статтю. Він активно набирає популярність і завойовує нову аудиторію. Заробити за допомогою Інстаграма можуть і фотографи, і моделі, і художники, і просто цікаві люди, готові поділитися чесними розповідями про своє життя.

1. Робіть якісний візуал

Щоб почати публікуватися тут, потрібно підготуватися до створення дійсно якісного візуалу — фото, колажів, відео, сторіс. На цьому майданчику особливо важливо створити єдиний стиль аккаунта, щоб виділятися в стрічці і допомагати своїй аудиторії знайти ваш контент.

2. Організуйте інтерактиви з читачами

Для просування в Інстаграмі потрібно підтримувати регулярність публікацій (особливо сторіс) і давати аудиторії якомога більше приводів відреагувати на них. Відомі блогери:

  • залишають в кінці постів відкриті питання і уважно відповідають на нові коментарі,
  • організовують ігри та конкурси в сторіс за допомогою стікерів-опитувань,
  • дозволяють аудиторії стати співавтором каналу, публікуючи запропоновані читачам матеріали і роблячи реалісти їх сторіс.

3. Взаємодійте з іншим Інстаграмом

Для цього домовтеся про взаємний піар (або платній рекламі з вподобаним блогером. Краще, якщо він не просто розповість про ваш канал, а створить корисний контент разом з вами.

Простіший варіант поширення контенту в Інстаграмі - хештеги. Якщо грамотно знаходити ключові запити для вашої теми і комбінувати теги різної частотності, можна швидше потрапити в поле зору потрібної аудиторії.

Як стати відеоблогером на Ютубі

Не можна сказати, з якою темою варто виходити на Ютуб: свою аудиторію знаходять і розважальні шоу, і інтерв'ю, і освітні лекції та майстер-класи. Зараз популярністю користуються інтерв'ю, вікторини, кулінарні шоу, в Ютубі активно розвивається дитячий сегмент. Чотири з п'яти найбільш швидкозростаючих Ютуб-каналів — це канали для дітей. Але приходити в популярну нішу зовсім необов'язково: там висока конкуренція за глядачів, і новачкові складно пробитися. Краще виберіть свій формат і допоможіть аудиторії знайти вас.

1. Робіть помітні тизери

Щоб почати просувати свій канал, подбайте про оформлення. Подивіться, як "кричать" обкладинки відео популярних блогерів: яскраві написи, емоційні стоп-кадри, цікаві ракурси. Спробуйте відібрати сподобалися тизери і повторити їх дизайн.

2. Допоможіть алгоритмам зрозуміти, про що ваш контент

Щоб залучити нових підписників, уважно поставтеся до заголовку і опису кожного ролика. Так алгоритм зможе зрозуміти, про що ви знімаєте відео, і рекомендувати ваш контент аудиторії, якій він може сподобається. В описі вкажіть, про що конкретно ваш ролик, додайте таймлайни з окремими темами, якщо відео довге.

3. Не відпускайте глядача

Уявімо, що глядач "клюнув" на ваш тизер або заголовок і включив відео. Щоб змусити його додивитися ролик до кінця, покажіть на початку відео динамічну нарізку найемоційніших, корисних або просто несподіваних моментів з випуску. Інший варіант-пообіцяйте щось особливо цікаве в кінці ролика (розіграш, секрет, лайфхак). Глядач подивиться відео уважніше, щоб "виловити" всі цікаві епізоди з нарізки і отримати обіцяну важливу інформацію в кінці.

Що ваш глядач зробить, коли ролик закінчиться? Піде на інший канал? Не найкращий сценарій. Для утримання користувачів Ютуб придумав плейлисти-добірки відео на одну тему або в одному форматі. Наприклад, на каналі "щоденник дизайнера" Михайло Шапошников формує зі своїх відео ось такі списки — коли один ролик закінчитися, відразу почнеться наступний.

4. Влаштовуйте колаборації

Постарайтеся влаштувати спільні відео з більш популярними блогерами, які знімають ролики для схожої аудиторії. Зазвичай такий формат співпраці дуже популярний у розважальних каналів: блогери разом беруть участь в челленджах, виходять в прямий ефір або записують сторіс. Наприклад, один з найпопулярніших блогерів Ютуба зробив окремий плейлист «чаювання з...», де збирає такі відео.

Ми розібрали в загальних рисах популярні майданчики для блогінгу, і у нас залишився тільки один важливий рада — не сприймайте ці загальні правила занадто буквально. Колись вважалося, що ніхто не стане читати лонгрід в Інстаграмі, а сьогодні навіть в цій «візуальної» середовищі без сторітеллінга нікуди.

Тому публікуйте контент на різних майданчиках і в різних форматах, порівнюйте показання статистики - і формуйте свій власний "пакет акцій" з блогів на різних платформах.

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити