Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як досягти успіху у житті — завзятість, настрій і поради

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як досягти успіху

Як досягти успіху у житті і певного соціального і матеріального статусу? Відповідь проста - для досягнення бажаного слід змінити мислення і почати працювати над собою. Шлях до успіху - це система, що представляє собою наростаючий ефект, в якій чим більше зусиль людина витрачає, тим більше він отримає натомість. Наблизитися до мети допомагає розвиток талантів, робота над самооцінкою і постановка нових завдань.

Визначення успіху

Під успіхом прийнято розуміти досягнення людиною певної мети. Досить часто для того, щоб сказати: "я досяг успіху!", буває мало відповідати зовнішнім критеріям, що представляють матеріальне благополуччя, престижну роботу, кар'єрне зростання. Успіх багато в чому визначає внутрішня гармонія, коли почуття задоволеності стосується всього, що оточує людину.

Стати успішним виходить не у кожної людини. Частою причиною є відсутність мети і розуміння, що таке успіх. Психологи визначають успішність, як внутрішню свободу, коли у людини з'являється можливість займатися тим, що дійсно подобається, відчуваючи при цьому почуття власної значущості і повноцінності.

Відзначається, що успіх не завжди обчислюється фінансовою стороною, духовне і фізичне вдосконалення займає виняткову роль в житті людини.

Що заважає досягти успіху в житті? Основна причина - відсутність віри в позитивний результат при:

 • неправильно поставленої мети;
 • небажання змінювати звичний хід подій;
 • лінь;
 • відсутності мотивації;
 • страху перед невдачами;
 • пошуку винних у власному промаху.

Ставити за мету

Головною перешкодою на шляху до досягнення успіху є неправильно поставлені цілі або відсутність їх. Безцільне існування визначає залежність від зовнішніх обставин і повну бездіяльність.

Продовжуючи плисти за течією, людина постійно пред'являє скарги, що в його рутинному житті нічого не відбувається.

Насправді, те, що відбувається з людиною, залежить тільки від нього самого. Щоб змінити звичні обставини, важливо визначитися з метою. Уявіть своє життя в майбутньому, коли ви досягли успіху, і запишіть головну (довгострокову) мету.

Багато людей озираються на досягнення знаменитих і успішних людей. Здавалося б, чужий успіх повинен підштовхувати до нових звершень. Але часто відбувається навпаки - людина опускає руки, вважаючи свої цілі мізерними і нікчемними.

Насправді не розуміти, що злетіти на вершину за короткий термін не вийде. Шлях до успіху буде довгим і тернистим. Щоб оцінити власні можливості реально, довгострокова мета повинна бути реальною, зрозумілою і у неї повинні бути конкретні терміни. Шлях до неї потрібно розділити на складові, і просуватися до головного результату поступово, як по сходах сходів. Тоді кожен раз, коли у вас буде виходити досягти короткострокової мети, буде міцніти віра в себе і в кінцевому підсумку успіх буде незмінним.

Практичні поради:

 1. Підвищуючи власну мотивацію, заведіть щоденник досягнень і записуйте поставлені і вирішені завдання.
 2. Сформулюйте основну мету, яка здається важливою. Головне, щоб це було не абстрактна фраза (типу «стати успішним»), а відчутна і зрозуміла.
 3. Уявіть, що вам потрібно зробити за найближчий тиждень, щоб просунутися до бажаного і скласти план дій.
 4. Ставити перед собою цілі потрібно не рідше одного разу тиждень.

Складання плану і ведення звітності сприяє самоорганізації і правильному розподілу часу. Людина буде представляти терміни досягнення успіху і не розчаровуватися в разі невиправданих надій.

Ніколи не здаватися

Шлях до успіху не завжди буває гладким.

У житті буває багато радісних і нещасливих моментів. Не всі поставлені завдання вдається вирішити швидко.

Встановлено, що людина вважається успішною, якщо вона не засмучується з приводу кожної невдачі, а з ентузіазмом рухається далі. При цьому правильно проаналізувати ситуацію, щоб врахувати допущені помилки в майбутньому.

Кожне падіння потрібно сприймати, як безцінний життєвий досвід. Склавши життєвий план, слід заручитися внутрішнім настроєм і вірою у власні можливості.

У людини повинна бути впевненість, що все вийде. Важливо зрозуміти, що не буде миттєвого успіху, і щоб прийти до нього, потрібно довго і наполегливо працювати. Вірити в успіх потрібно постійно. Відчути себе успішним допомагає внутрішня концентрація і тверда віра в досягнення мети.

Щоб досягти успіху в житті, важливо виключити міф про везіння. Зазнавши невдачі, людина, яка не готова в майбутньому прийняти успіх, вирішує для себе, що йому просто не пощастило. Везіння, яке визначається як щасливий збіг обставин-це не удача, а результат наполегливості і концентрації волі для досягнення мети.

Іноді однієї невдачі достатньо, щоб опустилися руки. Звичайно, складно не засмучуватися і взяти себе в руки, але потрібно пояснити собі, що негативні емоції – це просто реакція на те, що трапилося. Повернути первісний емоційний запал можливо на будь-якому етапі, якщо сприймати поразку, як чергову підказку, як швидше досягти успіху.

7 правил, щоб не здаватися:

 1. Не чекайте швидких результатів;
 2. Вірте в себе;
 3. Міняйтеся, не живіть минулим;
 4. Не бійтеся щось змінити;
 5. Не шкодуйте себе;
 6. Не бійтеся поразок;
 7. Забудьте про втому.

Діємо

Багато людей, так і не досягають успіху при бездіяльності, не бажаючи змінювати усталені звички і зруйнувати зону комфорту.

Варто розуміти, що який би план людина не склала, його неможливо досягти на практиці, якщо немає бажання змінитися. Відкладаючи важливі справи, невдала людина нічого не робить для здійснення задуманого. Людині видається, що у нього попереду ще багато часу, і він обов'язково повернеться до втілення в життя ідеї, але це не відбувається.

Єдиний спосіб виправити ситуацію-змінити власні звички. Почніть слідувати правилу - якщо з'явилася мета, початкові кроки для її здійснення потрібно зробити в перші 4 дні. Саме протягом 72 годин зберігається ентузіазм, який повинен бути підкріплений діями. Якщо перші кроки до реалізації задуманого не були зроблені, велика ймовірність, що це не відбудеться ніколи.

Щоб змінити себе, почніть робити незвичні для вас речі. Неможливо змінитися миттєво, для цього потрібна тривала і планомірна робота. Щоб полегшити завдання, дотримуйтесь рекомендацій, як навчитися діяти:

 1. Зробіть перший крок, не відкладайте важливі справи, інакше мрії, так і залишаться просто мріями.
 2. Дійте відповідно до складеного плану, концентруючись на найближчих цілях.
 3. Призначайте дату виконання завдання, щоб привчити себе вчасно виконувати задумане.
 4. Ставте перед собою ясні цілі.
 5. Не потрібно чекати натхнення, просто виконуйте і любите свою роботу.
 6. Дотримуйтеся розробленої стратегії і не відходьте в сторону.
 7. Дайте собі внутрішню установку: «Я все зможу!».

Якщо щось не вийшло відразу, не потрібно думати про свою нікчемність. Візьміть за правило, робити стільки спроб, скільки потрібно для досягнення результату. При прояві наполегливості - успіх гарантований.

Позитивний настрій

Доведено, що якщо розвинути правильне мислення, людина зможе домогтися чого завгодно. Внутрішнє заперечення успіху не дозволяє скористатися можливостями, які випадок представляє людині.

Наприклад, надходить пропозиція престижної роботи, але людина впевнена, що він недостатньо талановитий і професійний і нічого з цього не вийде. Негативний настрій є першою перешкодою на шляху до успіху.

Тому мислити завжди потрібно позитивно. Люди з негативним настроєм виправдовують свої невдачі, скаржачись на погану долю і відсутність зв'язків. При цьому успішними хочуть бути всі. Перешкодою домогтися успіху заважає негативний настрій, який сприяє:

 • відсутності віри в свої сили;
 • вибудовування комплексу заборон і обмежень;
 • концентрації уваги на власних невдачах;
 • згода на жалюгідне існування, не намагаючись щось зробити для виправлення ситуації.

Людина заздалегідь "програмує" себе на невдачу, віщуючи неуспіх. Тому почніть змінювати свідомість, перемикаючись на позитивний настрій, дотримуючись практичних рекомендацій:

 • розглядайте будь-яку ситуацію, як позитивний життєвий досвід;
 • працюйте над самооцінкою, завищена і занижена в однаковій мірі негативно впливає на кінцевий результат;
 • позбавляйтеся від негативних думок, керуйте власним розумом;
 • вірте в свою винятковість, знайдіть сильні і слабкі сторони свого характеру і працюйте над собою;
 • розставляйте пріоритети і моделюйте своє майбутнє;
 • частіше посміхайтеся;
 • правильно розпоряджайтеся особистим часом.

Мотивація

Однією зі складових на шляху до успіху є мотивація.

Психофізіологічний процес впливає на підсвідомість, спонукаючи його до дії, прояву активності і твердості. Мотивацію можна визначити, як мета, якої пристрасно бажає домогтися людина.

Основні види мотивів, які спонукають до дії:

 1. Зовнішні - незалежні від основної сфери діяльності: прагнення отримати нагороду, схвалення знайомих, начальства;
 2. Внутрішні - пов'язані з видом діяльності: бажання заробити певну суму грошей;
 3. Самоствердження - бажання стати кращим у своїй професії, спорті, навчанні, бізнесі;
 4. Наслідування успішній людині - прагнення повторити чийсь успіх;
 5. Жага влади - кар'єрний ріст;
 6. Страх втратити чогось - наприклад, матеріальної винагороди, якщо погано зробити роботу.

Мотивацію можна розглядати, як найпотужніший інструмент для спонукання до дії. Тому можна випробувати на собі способи мотивації:

 • уявіть собі своє майбутнє;
 • не чекайте натхнення, починайте діяти, а мотивація прийде до вас в процесі;
 • шлях до масштабного підсумку розбийте на проміжні цілі;
 • не відволікайтеся на безглузді телефонні розмови, спілкування в соціальних мережах, перегляд серіалів;
 • спілкуйтеся з успішними людьми, енергія яких буде переходити до вас і спонукати до нових перемог;
 • читайте біографії успішних людей;
 • слухайте музику, яка заряджає вас енергією;
 • не будьте надмірно самокритичні;
 • записуйте свої звершення;
 • якщо пропадає емоційний запал, сформулюйте і запишіть причини, навіщо ви це робите;
 • робіть перерви, відпочивайте;
 • дивіться мотивуючі фільми;
 • не переставайте вчитися, кожен день дізнавайтеся щось нове;
 • при появі проблем не піддавайтеся емоціям, думайте логічно.

Ніколи нікого не слухайте

Часто домогтися успіху в житті заважає відсутність самовпевненості. Невпевнена людина прислухається до чужої думки. Якщо його особисті цілі не збігаються з критеріями оточення, він перестає прагнути їх досягати.

Коли дії не схвалюють оточуючі, висловлюючи думку про безглуздість дій і неможливості здійснення його мрії, людина погоджується з доводами оточення і продовжує жити звичним життям і скаржитися на долю.

Орієнтація на думку оточуючих руйнує людину, як особистість. Щоб позбутися від залежності, необхідно:

 1. Навчитися нести відповідальність за свої вчинки;
 2. Станьте впевненим, доведіть, що ви здатні впоратися з будь-якою ситуацією;
 3. Ставтеся байдуже до думки оточуючих, не сперечайтеся і не доводьте свою точку зору;
 4. Не піддавайтеся впливу інших людей;
 5. Звертайтеся до успішних професіоналів, які зможуть дати об'єктивну незалежну оцінку;
 6. Не спілкуйтеся з людьми, чия думка заважає вашому успіху.

Станьте архітектором власного життя, тільки Ви знаєте, що для вас дійсно важливо. Не прислухайтеся до негативних порад оточуючих. Люди заперечують чужий успіх з двох причин: через заздрість, або якщо вони самі нічого не досягли. Проявіть твердість і не підлаштовуйтеся під ІНШИХ. Будьте наполегливі і виконуйте поставлені завдання. Самовпевненість навчить не піддаватися впливу чужих людей і сприймати спокійно критику, а також негативні коментарі.

Самовдосконалення

Досягти успіху в житті важливо саморозвитком і особистісним зростанням.

Під цими термінами визначається формування певних якостей, навичок і властивостей особистості в індивідуальних інтересах. Самовдосконалення можна визначити, як копітку роботу над собою у всіх напрямках:

 • фізичне - для успішної людини важливо добре виглядати;
 • професійне - придбання нових навичок для досягнення нового професійного рівня;
 • духовне - люди, які не приділяють увагу моральному самовихованню, агресивні, для досягнення спокою і гармонії потрібна єдність духу і розуму.

Постійний розвиток - стовідсотково призведе до життєвого успіху. Способів самовдосконалення існує безліч:

 • читайте книги;
 • здобувайте нові навички;
 • вивчайте культури різних країн;
 • займайтеся самовихованням;
 • дивіться навчальні матеріали;
 • складайте список важливих справ і графік їх виконання;
 • будьте зібрані і організовані.

Для кожної людини успіх визначається по-різному. Визначивши мету, важливо почати розвиватися в цьому напрямку. Чим більше людина знає і вміє в області що цікавить його, тим більших успіхів він зможе домогтися в майбутньому.

Коли ви вирішили відкрити власний бізнес - вивчайте тонкощі і нюанси обраного напрямку, при бажанні схуднути – читайте рекомендації дієтологів і нові варіанти зниження ваги.

У будь-якій сфері завжди з'являється щось нове, адже світ не стоїть на місці, а постійно розвивається.

Гнучке і фіксоване мислення

Успіх людини прямо залежить від гнучкості його мислення. Цей факт підтверджується багаторічними дослідженнями Керол Дуек, які підтвердили: абсолютно будь-яку людину можна віднести до однієї з двох категорій - людям з фіксованим (ФМ) або людям з гнучким (ГМ) мисленням. Другий висновок, також побудований на результатах статистики - люди з гнучким мисленням досягають в житті значно більших висот ніж представники першої категорії. З чим пов'язана така різниця?

Люди з ГМ переконані - інтелект можна і потрібно розвивати, цілі повинні бути сміливими і великими. Вони вірять: можливості людини обмежені тільки силою його наміру досягти поставлених цілей. Помилки і невдачі вони розглядають як корисний досвід, який відкриває для них нові знання, можливість стати досконаліше і точніше в майбутньому. Успіх для людей з ГМ - не кінцева мета, а побічний продукт на шляху до поставлених цілей. Успіх, - не дар згори, а результат спрямованого докладання певного обсягу зусиль.

Безперервний розвиток, пізнання нового і вдосконалення вже набутих навичок - обов'язкова складова їх життєвого плану, їх «установка на зростання». Їх кредо: без ризику немає прогресу, талант - другорядне, цілеспрямовані зусилля - вирішальне, в своїх невдачах винна Моя недосконалість.

Люди з ФМ твердо переконані: талант, рівень здібностей та інтелекту раз і назавжди визначені природою. Відповідно, обсяг зусиль, необхідних для досягнення конкретної мети визначається талантом. Якщо починання вимагає багато зусиль-значить немає таланту і здібностей. Такий шлях, за їхньою логікою, помилковий і не гідний уваги і варто пошукати щось інше. Свої або чиїсь невдачі вони розцінюють як ознака обмежених можливостей інтелекту або природних здібностей. Навпаки, досягнутий випадковий успіх вважають явним свідченням обдарованості і легко пов'язують з кінцевою метою починання. Вони дотримуються "установки на даність", не ставлять великих цілей, не схильні ризикувати, легко здаються. Невдачі повністю вибивають їх з колії і спонукають у всьому звинувачувати оточення і обставини, оскільки перше про що вони піклуються - думка оточуючих. Живучи за принципом "оцінюй і будь оціненим", вони прагнуть здаватися краще, ніж є насправді через що часто терплять невдачі і легко відносять себе до невдах.

Життя - не кар'єра, а місія

Зі сказаного вище стає зрозуміло: лідерство, як визначальний параметр успіху, - не посада, а індивідуальний вибір людини. На шляху до успіху не можна забувати про принципи, що йдуть корінням в моральні цінності. Блискуче підтвердження цієї тези-Махатма Ганді, який став лідером нації не маючи офіційного статусу політика і посади. Прагнення до благородної мети дозволяє людині не тільки вдосконалювати навички та вміння, а й рости духовно, жити відповідно до неї. Такий шлях до успіху-не тільки боротьба за кінцевий результат, а й служіння своїй особистій місії.

Те, куди нам йти в цьому житті, в кінцевому рахунку, визначаємо ми самі, а не соціум, побут, політики і найближче оточення. Як сказав Стівен Кові: "Нас не обмежують досягнення наших батьків і досягнення наших колег". Ми в змозі досягти майже всього, у що в змозі повірити. І ми зможемо зробити все, якщо тільки повіримо, що це можливо.

Висновки + відео

Запорукою щастя людини є досягнення успіху, характер і спрямованість якого визначає конкретна людина. Комусь необхідно домогтися фінансової незалежності, а для когось важливо фізична досконалість і міцність духу. Якою б не була мета, для її реалізації потрібно докласти чимало зусиль.

Щоб отримати нову якість життя, важливо стати іншою людиною. Зміна звичного ходу речей, внутрішня перебудова, завзятість і позитивний настрій роблять людину успішніше. При цьому з кожною маленькою перемогою міцніє віра у власні сили. Поступово у людини з'являється підсвідома установка, що він гідний кращого і не упустить свого шансу. Точної інструкції, як домогтися успіху в житті не існує, потрібно вірити в свій успіх і нікого не слухати.

Якщо дотримуватися основних принципів, можна досягти багато чого. Тому, будьте самовпевнені і амбітні, поставте перед собою мету, складіть план дій і дотримуйтесь обраного шляху. У підсумку ви обов'язково досягнете успіху в багатьох життєвих аспектах.

А як вважаєте ви, що заважає людині домогтися успіху? Пишіть в коментарях і ставте оцінку статті!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити