Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як накопичити гроші — 14 популярних способів і простих правил

Останнє оновлення: Понеділок, 11 січня 2021 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як накопичити гроші

Накопичити гроші мріє більшість людей. Який би не був дохід людини, завжди знайдеться покупка або подія, на яке необхідно відкладати. Один збирає на придбання великої побутової техніки, мета іншого - новий автомобіль, третій відкладає на нерухомість в престижному районі. Існує безліч можливостей накопичення без зниження рівня життя і без відмови собі у всьому.

Способи накопичення

У всі часи людство займалося накопиченнями їжі, благ, капіталу.

Запас "про чорний день" виручить в непередбаченій життєвій ситуації, вселить власнику впевненість у завтрашньому дні або послужить можливістю зробити бажане придбання або відвідати (організувати) урочистий захід.

Кожен по-своєму хоче накопичити гроші. Для цього існує безліч способів:

 • відкладати в скарбничку;
 • інвестувати в проекти;
 • поповнювати ощадний або накопичувальний рахунок;
 • купувати цінні метали або раритети.

А так само накопичити гроші можна непомітно навіть для себе, не відчуваючи при цьому дискомфорту від зменшення бюджету. Для того щоб сума накопичувального рахунку постійно зростала, необхідно засвоїти наступні правила.

Кредит - помічник банку, а не позичальника

Кредитами і високими процентними ставками постійно лякають ЗМІ і люди, які їх ніколи не брали.

У наші дні дуже складно знайти міського жителя, не обтяженого іпотекою, споживчим або авто-кредитом, або хоча б кредитною банківською картою. Здавалося б, практично і зручно – користуйся позиковими коштами і отримуй блага вже зараз.

Задумаємося: чому банки так охоче видають різні позики і рекламують тарифи з привабливими назвами «економний», «впевнений» і так далі. Велика кількість подібних послуг означає тільки одне: видавати кредити вигідно банку.

Негативні сторони кредиту:

 1. Проценты – это плата, за пользование деньгами. Вы возвращаете банку не только заёмные средства, но и платите из своего кармана. К расходам на уплату процентов смело прибавляйте страховку, оформление и прочие дополнительные услуги.
 2. Кредит не дозволяє накопичити гроші. Чим більше кредит - тим більше щомісячний платіж, тим менше дохід. Чим менше дохід - тим вище потреба в грошах. Найчастіше один кредит призводить до необхідності брати Інші, щоб погасити перший, і позичальник починає працювати тільки на оплату відсотків своїх кредитів.
 3. Наявність кредиту, як правило, означає неможливість накопичень.
 4. Кредит змушує відчувати себе боржником. А необхідність платити вчасно, щоб уникнути штрафів, тримає позичальника в постійній напрузі.

Резюмуємо: кредит - це засіб збагачення для банків і фірм, що займаються видачею коштів під відсотки. Для позичальника негативні наслідки можуть варіюватися від дискомфорту при відчутті себе боржником, до виплати значних грошових штрафів за прострочення і оплати відсотків, часто перевищують суму кредиту.

Плюс позикові кошти і накопичення – речі несумісні.

Плануйте бюджет

Найпростіша порада, яку часто ігнорують ті, у кого не виходить накопичення.

Суми витрат, доходів і покупок, прораховані на поточний місяць дозволять:

 1. Дізнатися матеріальні потреби кожного члена сім'ї.
 2. Уникнути спонтанних покупок.
 3. Побачити потенціал для накопичень.
 4. Зрозуміти, куди йдуть гроші, і які витрати можна скоротити.
 5. Уникнути необхідності термінової позики на невідкладні потреби.

Розподіл бюджету, як для однієї людини, так і для сім'ї, допоможе розподілити кошти на обов'язкові платежі, допоможе скоротити витрати на непотрібні витрати, виявить суму грошей, яку можна безболісно відкладати щомісяця.

Складайте список витрат заздалегідь

Якщо великих покупок немає, а вже через два тижні після зарплати грошей не залишилося – пора зайнятися плануванням витрат.

Розділіть всі платежі на п'ять категорій.

 1. Основний. Сюди увійдуть оплата комунальних послуг, зв'язку, щомісячні страхові платежі та оплата за навчання для молодших членів сім'ї.
 2. Їжа і транспорт. Для планування цієї статті витрат на перших порах рекомендується записувати всі куплені продукти. Потім розділити їх за категоріями: молочні, м'ясні, овочі, фрукти, крупи і макарони, солодощі та випічка. Транспорт ділимо на обов'язкові витрати-щоденний проїзд на роботу і до будинку, і додаткові – наприклад, таксі для поїздки до друзів.
 3. Відпочинок і розваги.
 4. Особистий. Одяг, взуття, перукарня, інші процедури.
 5. Додаткові витрати. Сюди увійде оплата ремонту, витрати на ліки і лікування і так далі.

Ведення списку витрат наочно покаже, як витрачаються гроші. Кілька порад щодо оптимізації витрат для того, щоб накопичити гроші стало простіше:

 1. Заздалегідь плануйте список покупок і суму витрат, щоб не витрачати гроші на спонтанні або занадто дорогі придбання.
 2. Користуйтеся акціями та знижками на дорогий товар або обладнання.
 3. Розділіть всі покупки на необхідні і ті, без яких можна обійтися. Кожен раз перед придбанням чого-небудь з другого списку задавайте питання: наскільки необхідна ця річ саме зараз, і чи не продуктивніше відкласти цю суму на інші цілі.
 4. Сезонні покупки, здійснені заздалегідь допоможуть заощадити до 50% від їх вартості.

Поставте мету

Знати, на що збирати – важливо.

Поставте мету. Це може бути запланована покупка або певна сума на рахунку. Такий підхід додасть процесу відкладання грошей про запас осмисленість і стане потужним стимулом для досягнення бажаного результату.

Поставили мету? Чітко визначте терміни з урахуванням вашого доходу. Припустимо, мета - 100 000 на накопичувальному рахунку. Прорахуйте щомісячну суму вкладу і термін накопичення. Це дозволить не розтратити гроші до моменту досягнення мети.

Щомісячна сума, яку ви будете додавати до рахунку повинна бути обчислена, виходячи з можливостей бюджету. Якщо вона буде занадто великий для вас, то накопичити гроші вийде з працею і поневіряннями, що навряд чи посприяє подальшому просуванню на цьому шляху. Якщо ж щомісячний внесок виявиться занадто маленьким-то досягнення мети перетворитися в довгостроковий проект.

Що люди втрачають

Багато людей, бажаючи відкласти велику суму, ігнорують потенційні джерела додаткового доходу. І даремно. При грамотному підході, такі способи не тільки допоможуть підтримати фінансове благополуччя, а й принесуть хороший прибуток.

Детальніше про деякі з них:

Карти з кешбек

Кешбек - це відсоток від вартості покупки, який повертається на карту покупця. Технічно, повернуті кошти - це гроші, зекономлені Продавцем на маркетингу, і виділені реальному клієнту за допомогою кешбек сервісу. Якщо простіше: замість витрат на рекламу, магазин платить кешбек сервісу – сервіс приваблює клієнта – клієнт здійснює покупку в магазині – сервіс відраховує відсоток клієнту.

Кешбек вигідний всім. Для магазину - залученням реальних клієнтів і закріпленням позитивних емоцій від покупки на підсвідомому рівні. Адже навіть при великій знижці клієнт витрачає гроші. Навіть при маленькому кешбек - він їх отримує. Для банку вигода - в отриманні коштів від клієнта і вкладенні в свої проекти до виплати відсотків. Для клієнта - у поверненні витрат від покупки.

Мінуси використання кешбек-карт:

 • Сума накопичення обмежена щомісячним порогом видачі коштів.
 • За деякими картками накопичений кешбек можна реалізувати тільки при оплаті мобільного рахунку або покупкою в зазначеному магазині.
 • Іноді великий відсоток коштів, що повертаються штовхає на непотрібну покупку.

Отже, карти з кешбек - зручний і вигідний сервіс. При виборі карти необхідно ретельно вивчити пропоновані тарифи, зважити всі плюси і мінуси. Обов'язково звертайте увагу на вартість оформлення або обслуговування.

Збираємо відсотки

Дебетова банківська карта використовується повсюдно. Банки випускають зарплатні, кредитні, дебетові, овердрафтні карти, з кешбек та іншими програмами лояльності, спеціалізовані і немає.

Картами розплачуватися зручно і безпечно. Оплачувати товари, послуги, переказувати кошти можна дистанційно. Вони не займають багато місця, їх легко заблокувати в разі втрати.

Плюсом використання дебетової банківської карти є щомісячне нарахування відсотків на суму залишку.

Уважно ознайомтеся з умовами нарахування відсотків: ставка може залежати від суми на рахунку, кількості здійснених операцій або інших умов. При отриманні карти, зверніть увагу на дату нарахування відсотків. Не плануйте великих покупок раніше цього числа.

Банківський вклад

Банківські вклади або депозити – простий і доступний спосіб примножити свої статки. Банк користується коштами клієнта і платить відсотки за користування сумою на рахунку.

Накопичити гроші можна оптимальним способом з найбільшою вигодою – уважно ознайомтеся з банківськими продуктами. Перш за все, виберіть вид вкладу.

Найвища процентна ставка, як правило, передбачена для ощадних депозитів. Цей тип вкладу передбачає заборону на доступ до коштів (як зняття, так і поповнення) протягом певного періоду часу (як правило, від 1 року). Якщо клієнт хоче забрати гроші раніше - то відсоток не нараховується.

Оформивши накопичувальний вклад, клієнт має право поповнювати його під час дії договору. Банк нараховує відсотки 1 раз в обумовлений період часу. Чим частіше відбувається нарахування - тим вигідніше вклад. Збирати на такому депозиті можна і за рахунок нараховуючихся відсотків. При знятті будь-якої суми раніше закінчення договору, відсотки анулюються, або процентна ставка стає в кілька разів нижче.

Розрахункові вклади мають на увазі, як поповнення рахунку, так і зняття суми, що не перевищує певного ліміту. Цей вид депозиту зручний можливістю зняти кошти при форс-мажорних обставинах без втрати відсотків.

Спеціалізований. Орієнтовані на певну групу споживачів, для яких будуть створені більш вигідні умови. Сюди відносяться пенсійні вклади, молодіжні, студентські, іпотечні, сезонні та інші.

Депозити, як спосіб накопичення грошей, зручні ще й своєю захищеністю, так як збереження коштів регламентована агентством зі страхування вкладів (АСВ).

Пасивний дохід

Використання джерел додаткового доходу допоможе накопичити гроші продуктивніше. Не варто думати, що пасивний дохід має на увазі отримання грошей без вкладення праці. Попрацювати все-таки доведеться, хоча б на початковому етапі.

З джерел пасивного доходу, про які часто забувають, можна виділити наступні:

 • Робота з гідною заробітною платою. Якщо зарплата не відповідає вашій кваліфікації, навичкам і вмінням – міняйте роботу. Різниця в заробітку на старому і новому місці роботи буде вашим щомісячним пасивним доходом.
 • Зробіть свій канал на Ютубі.
 • Здайте нерухомість в оренду. Це може бути квартира, кімната, гараж, льох.
 • Реалізуйте продукцію вашого хобі. Фотографії, саморобні меблі, вірші та проза, ремонт автомобілів, знання іноземної мови та інші захоплення стануть джерелами додаткового доходу, що дозволить накопичити ефективніше.
 • Почніть бізнес. Це може бути інтернет-магазин, пошиття одягу на дому або інший вид діяльності.
 • Інвестуйте в себе. Освіта, підвищення навичок - внесок у кар'єру. ЗСЖ і активний спосіб життя-інвестиції в здоров'я. Подумайте, скільки можна заощадити на лікуванні. Духовний розвиток - це погляд на світ, готовність до дій, життєва позиція.
 • Цінні папери стабільних компаній не тільки приносять хороші дивіденди, але і постійно піднімаються в ціні. Розглянемо цей вид доходу детальніше.

Придбання акцій

Купівля цінних паперів різних компаній надає два типи доходу: подальший перепродаж куплених акцій, коли вони піднімуться в ціні, і отримання дивідендів (відсотків від прибутку компанії).

Стабільний і високий дохід для новачка на ринку акцій навряд чи можливий. Без аналізу ринку, досвіду і розуміння основ торгівлі цінними паперами, інвестиції в ту чи іншу компанію – як ставки на першого-ліпшуого коня на скачках. Може пощастити, але шанси на програш завжди вище.

Варіантом може стати членство в пайових інвестиційних фондах (ПІФах), в руках яких зосереджені акції декількох підприємств різної прибутковості.

Накопичити просто

Накопичення - не означає позбавляти себе всіх благ і радощів життя.

Секрет успіху - в раціональному використанні свого бюджету. Грамотне ведення особистої та сімейної грошової політики дозволить витрачати гроші з максимальною віддачею.

Основні поради для формування свого капіталу:

 1. Відкладайте гроші щомісяця. Почніть з невеликої фіксованої суми і збільшуйте її по можливості, але не приносячи в жертву рахунку якість життя.
 2. Ставте мету. Заздалегідь обмірковуйте, на що підуть накопичені кошти.
 3. Контролюйте бюджет. Безліч мобільних додатків або блокнот з урахуванням доходів і витрат допоможуть досягти мети без непотрібних витрат.
 4. Розподіляйте витрати. У вас завжди і вчасно повинні бути гроші для оплати невідкладних рахунків.
 5. Звертайте увагу на акції та спеціальні пропозиції – це допоможе заощадити до половини вартості покупки.
 6. Акції та розпродажі – тільки для запланованих покупок. Не варто купувати непотрібні речі навіть за «бросовою» ціною.
 7. Проаналізуйте щомісячні покупки і приберіть все зайве.
 8. Почніть з малого і поступово підвищуйте планку. Накопичити гроші на недороге придбання, не маючи ще до цього звички, набагато перспективніше, ніж відразу на квартиру. Позитивний результат додасть впевненості, сформує потрібні звички, навчить боротися з труднощами.
 9. Гроші повинні працювати. Скористайтеся депозитом з вигідною ставкою або вкладіть гроші в перспективний проект.
 10. Кредити ведуть до зайвих витрат і переплат. За користування наданою сумою, яку доведеться повернути, банк запитає з позичальника суму страховки і додаткових послуг на весь період, зажадає сплати відсотків.
 11. Для успішного накопичення коштів, користуйтеся перевіреним банківським продуктом, будь то рахунок або карта банку. Уважно читайте договір і шукайте додаткову інформацію.
 12. Використовуйте джерела додаткового і пасивного доходу, які допоможуть не тільки збирати гроші, але і посприяють підвищенню рівня життя.
 13. Заохочуйте себе за досягнуті результати. Досягнення мети - вже задоволення. Підсильте ефект бонусом для себе. Це допоможе закріпити корисні звички.
 14. Перетворіть хобі в джерело отримання прибутку. Може бути рано чи пізно воно буде давати бажаний дохід, і у вас з'явиться улюблена робота.
 15. Почніть прямо зараз. Відкладаючи рішення збирати і формувати свій бюджет, ви вже зараз втрачаєте кошти.

Висновок

Якщо бюджет розподілений грамотно-збирати гроші просто і приємно. Почніть зараз і переконайтеся, що вашого заробітку вистачає не тільки на існування «від зарплати до зарплати», а й на цілі, які раніше здавалися недосяжними.

Чи варто збирати? Пишіть в коментарях вашу думку!

 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити