Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Хто такі Ілюмінати - історія, таємниці і знаки, приклади Ілюмінатів

Останнє оновлення: Четвер, 25 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Ілюмінати

Мета створення суспільства і символи ілюмінатів. Риси і якості членів таємного суспільства. Як вступити в ілюмінати і де вони зараз існують. Таємні знаки і відомі послідовники.

Термін "ілюмінати" оточений якимось ореолом таємничості і ворожості до світу. Більшості обивателів ця назва точно ні про що не говорить.

Всі дослідники, історики, конспірологи, активісти ЗМІ наполягають на загадковості ордена ілюмінатів. Таємному руху приписують світове панування, вплив на ринки, участь в організації воєн.

Хто такі ілюмінати сьогодні, який вплив вони роблять на суспільство і чим вони займаються. Тут ви також дізнаєтеся: походження ордена, якими символами, знаками користуються його члени; навіщо люди поповнюють його ряди, які у них цілі; структура суспільства, правила вступу в нього, міфи, загадки і особливості сучасної течії.

Хто такі ілюмінати (простими словами)

Ілюмінати - це загальне поняття, що позначає сукупність різних сект, орденів, таємних лож і братств. Це означає, що один орден може наповнюватися людьми з товариств різних напрямків. Всіх їх об'єднують єдині ідеї, філософські погляди і цілі.

Через те, що всі збори ілюмінатів проходили і проходять сьогодні під завісою найсуворішої таємниці, вони провокують появу і поширення про себе невтішних тлумачень.

Сам термін "ілюмінати" від латинської мови має значення – просвітлений, освічений або осяяний. Назвавши так свій "корабель", його творці бажали, щоб він плив таким же курсом – спрямованості до досконалості, наукової, суспільної і духовної освіченості.

Опозиційні по відношенню до влади, політичних, релігійних стратегій настрої завжди відрізняли представників цього ордена.

У всі часи до них було різнорідне ставлення - їх поважали, ними захоплювалися, влада піддавали переслідуванням і забороняли офіційно реєструвати їх суспільства. Громадськість відчувала перед ними страх, на межі забобонного. У свій час навіть визнавалася їх влада у великих державах світу (Америці, європейських країнах).

Існує кілька версій зародження суспільства просвітлених:

 • За легендою від масонів, що поширилася 6 тис. років тому. Все почалося за часів шумерської цивілізації. Якимись загадковими силами (чи то позаземними, чи то потойбічними) була дарована «Книга влади». Орден її пильно охороняв. Скопійована єгиптянами копія книги теж пізніше була передана під охорону ілюмінатів.
 • Версія відомого французького журналіста Етьєна Кассе. З його книги "фальсифікована історія" ми дізнаємося про якесь таємне товариство вчених античного періоду. Вони зберігали всі цінні знання від простолюдинів і передавали їх тільки представникам науки або освіченої знаті.
 • Деякі дослідники відносять появу ордена ілюмінатів до XII століття. Зародження руху вони приписують теологу і містику - Йоахиму Флоренському. Під його початком існував навіть не християнський монастир. Його течія проіснувала відносно недовго - до 1507 р. До кінця не зрозуміло, чи були в членстві його ордена ілюмінати, чи ні.
 • Є ще один варіант того, як з'явилися «освічені» – в Середні століття за допомогою секретного товариства вчених, які чинили опір діям інквізиції. Сюди відносять таких відомих особистостей, як: Микола Коперник, Ісаак Ньютон, Леонардо да Вінчі, Галілео Галілей.
 • Інші експерти впевнені, що термін існування ордена ілюмінатів становить не більше 2000 років і зародився він імовірно в Стародавній Греції (Фригії). Тут прийнято вважати, що саме засновник культу богині Кубели – Монтан, вперше став називати послідовників культу вищого рангу – «ілюмінати». Вони повинні були володіти стародавніми знаннями, брати участь у кривавих жертвопринесеннях. Свою діяльність послідовники Монтана вели аж до IX ст. потім їх сліди загубилися десь в історії.

Цікаво! Син богині родючості Кібели - Аттіс, порушив свою обіцянку, дану матері, завжди залишатися безшлюбним. Він був почесним вартовим при вратах її храму. Тому було важливо, щоб він не пов'язував себе узами шлюбу. Німфу, якою захопився Аттіс, богиня звела в могилу, а сина покарала божевіллям. У пориві нападу безумець оскопив сам себе. Згідно з легендою неофітам (новачкам-служителям при грецькому храмі) пропонувалося оскопляться.

Товариство ілюмінатів ділиться на класи:

 1. Розплідник. Тут знаходяться новачки - послушники, мінерали (шанувальники язичницької богині мудрості Мінерви), молодший просвітлений.
 2. Масонський. Учень, підмайстер, майстер, просвітлений вищого рангу, просвітлений старшого рангу керівника.
 3. Таємничий. Священик, Регент, Маг і Король.
 4. Над усіма височіє Великий Магістрат і Магістр.

Зараз деякі вважають їх забутим минулим, інші відносять до "сильних світу цього", володарями незліченних багатств і незламною владою.

Треті ж схильні уявляти собі ілюмінатів адептами похмурого і жорстокого культу, зараховувати до сатанізму і іншим руйнівним течіям.

Баварські ілюмінати

Офіційно орден ілюмінатів почав існувати в XVIII столітті, коли утворилося «Товариство баварських ілюмінатів». Засновником був Адам Вейсгаупт - відомий на ті часи філософ, теолог і професор Інгольштадського університету. Перша осередок налічувала всього лише 5 чоловік, відданих ідеям Адама.

У нього були кардинальні відмінності в поглядах на релігію, політику і соціальний устрій тамтешнього суспільства. Після того, як він поділився своїм світоглядом зі співтоваришами-вченими, зміг їх переконати, що змінити світ можливо, до нього прислухалися і почали організовувати інші таємні осередки.

Процес протікав повільно, члени братства неохоче прагнули розширювати своє коло.

Основні представники громадськості, хто вступав у коло братства ілюмінатів при А. Вейсгаупті:

 • впливові громадські особи;
 • члени сімей з давніми прізвищами і родоводами;
 • заможні аристократи;
 • придворні особи;
 • вчені, професура;
 • талановита молодь, незалежно від стану.

Перший збір вчених відбувся 1 травня 1776 року в одному з приміщень Інгольштадського університету. Однодумців зібралося досить багато. Тому було легко за короткі терміни скласти власну ідеологію, структуру суспільства і позначити цілі його діяльності. Всього за перших кілька років утворилося 4 постійні громади.

Так, вже через пару років після перших зборів, накопичилося близько 300 осіб. А ще через кілька років налічувалося понад 2 тис. членів громади. Запрошення по вступу в орден отримували тільки від його вищих сановників і не всі.

Перед прийняттям кандидата до лав, обов'язково проводилися тривалі години, дні безперервно в дискусіях про політику, релігію, філософію, науку.

Зрозумілі і розкриті ідеї, цілі і завдання Адама Вейсгаупта:

 1. Безкомпромісно поміняти монархію на республіканську владу.
 2. Скасувати право на приватну власність, спадкування.
 3. Повна відмова від інституту сім'ї, закликати людей не підтримувати родинні зв'язки.
 4. Позначити національності вищого, середнього і нижчого порядку і розвитку.
 5. Невпинно проводити боротьбу з невіглаством, забобонами, брехнею.
 6. Поступове витіснення християнської релігії деїзмом, де царюють закони розуму і природи, автоматично, нібито, усувають необхідність поклоніння Богу.

На замітку! Наприклад, А.Вейсгаупт вважав джерелом зла і невігластва орден «троянди і Хреста», єзуїтів. Він постійно розмірковував над тим, як створити контрправительство, що може знищити всі релігійні і навколорелігійні організації.

Поява в орден барона Адольфа фон Книгге частково дасть нам відповідь на питання про те, хто такі ілюмінати і чим вони займаються.

Він сильно вплинув на ідейний світ громади-закликав більше досліджувати людські філософські, світоглядні та психологічні принципи буття, а не займатися перебудовою політики та громадськості. Розчарований Адольф в орден прийшов від масонів в 1780 р він виявився талановитим організатором.

Спочатку він став запрошувати різних знаменитостей, щоб ті вступили до лав ілюмінатів. Потім познайомив масонів із засновником братства-професором церковного права, А.Вейсгауптом. Поступово популярність ілюмінатів поширилася за межі Німеччини по Європі.

Активна діяльність барона сильно вплинула на деяких членів масонських лож, в результаті чого ті перейшли до ілюмінатів. Причиною такого рішення могло бути також невдоволення "вільних каменярів" своїм становищем всередині масонської ложі. З 1782 року вся Баварська Столична система масонських лож була під контролем ілюмінатів.

Взаємний вплив ідей з різних течій, розбіжності поглядів між обома магістрами – засновником Вейсгауптом і бароном Книгге все це призвело до розколу всередині руху баварських ілюмінатів. Барон зі своїми прихильниками вийшли з ордена, стали розкривати різні його таємниці, плани, ідеї за допомогою видань декількох памфлетів.

Розголос дійшов і до правлячого кола-князя-правителя Баварії, Карла Теодора (змінив Максиміліана III Йосипа в 1777 р). Він видав чотири укази, які забороняли діяльність ілюмінатів і будь-яких інших таємних громад. Засудження сект і закритих зборів "просвітлених", як відлуння, прийшло і від Папи Римського – Пія VI.

Після такої зради орден в Баварії розпустили (1785 р.), житла деяких колишніх ілюмінатів обшукували, храми стали закривати по всіх князівствах. При обшуках виявилися цікаві факти.

Наприклад, зв'язок династії Ротшильдів з орденом. Глави сімейств багатої сім'ї фінансували храми, ложі, а потім і цілі війни проти християнства.

Сам барон Кнігге відмовився від ідеї захоплювати Баварську владу. Через рік після закриття Баварською владою громад, переслідування посилилися-приналежність до ілюмінатів каралася смертю беззастережно.

Вейсгаупт був відсторонений від займаної посади, вигнаний до Тюрінгії, де і помер. Йому вдавалося у вигнанні підтримувати зв'язок з Ліонською «філією» розпавшогося братства через таємне листування.

Найвідданіші прихильники старанно продовжували досліджувати, удосконалювати і поширювати ідеї баварських ілюмінатів.

Так, їх ідеологія захопила Європу, потім західну Азію і майже всю, зовсім ще юну тоді, Америку.

Частина розпущених членів братства приєдналися до масонського ордену. Тому їх погляди, цілі, плани і діяльність збігаються.

Ілюмінати в конспірології

Стараннями Огюстена де Барюеля, що мав священицький сан, масони і ілюмінати заслужили непривабливу славу. Він написав книгу під назвою «Нотатки про історію якобінства», де барвисто оповідає про світову змову, в якому брали участь різні таємні ордена, групи і течії. Вони профінансували і провели Велику французьку революцію.

Після цього, на думку автора книги, змова ілюмінатів та інших секретних товариств буде полягати в тотальному знищенні християнства, державності та організованого суспільства людей у всіх країнах світу. Крім ілюмінатів і масонів, змовниками були розенкрейцери, якобінці, тамплієри.

Незалежно від літературно-публіцистичної діяльності О.Барюеля, в Шотландії професор натуралістичної філософії Університету (Единбург), Джон Робінсон видає свою книгу – «докази таємної змови проти всіх релігій і урядів Європи». Його погляд зосереджений на іншій проблемі - заміні всіх світових релігійних течій простим гуманізмом, а також, будівництві нового світового порядку.

У ХХ і XXI ст. ряд вчених, дослідників і ентузіастів продовжували справу конспірології, всіляко викриваючи «сильних світу». Це такі діячі, як: Джеймс Біллінгтон (книга "вогонь в людських умах"), Умберто Еко «Маятник Фуко», Ден Браун («Ангели і демони», роман «Ілюмінати» 2009 року видання) та інші.Ілюмінати

А тут ще американці побачили нові банкноти з відверто зловісною, таємничою символікою і неоднозначним написом «новий Порядок століть».

Конспірологи ще більше запевнилися у своїх побоюваннях, коли Т.Джефферсон (III-й президент Сполучених Штатів Америки) публічно висловив симпатію засновнику ордена ілюмінатів – А. Вейсгаупту.

Цілі ілюмінатів

Імовірно, головна мета ілюмінатів - побудова нової парадигми управління всім світом заради його благополуччя. Зусилля "освічених" спрямовані на зміну людства від наступних помилок:

 • зловживання природними ресурсами та нераціонального їх використання;
 • ігнорування справедливості;
 • соціальної нерівності.

Початковими устремліннями ордена була трансформація християнської ідеології до деїзму. Прихильники деїзму вірили в те, що Бог створив весь світ, але після цього він не втручається в його життєдіяльність і існування. Вони заперечують різні містичні прояви Творця, передачу їм одкровень людям. Вважають також, що для поліпшення благополуччя можна обійтися без релігійного догматизму.

Всі таємниці ілюмінатів концентруються на зовсім іншому містицизмі. Якому саме, складно сказати. Також як важко з'ясувати, чи дійсно вони мали таку надціль, як встановлення свого панування по всьому світу з організацією масової деградації і тотального контролю.

Самі прихильники таємничих зборів кажуть, що бажають просто допомагати людству стати освіченішим, гармонійніше і досконаліше. Вони також стверджують, що їх вплив на політику і світову економіку вкрай слабкий і для них невигідне.

Ілюмінати запевняють, що ті знання, якими вони володіють, сильно зближують їх за родом занять з єгипетськими і месопотамськими жерцями.

Ілюмінати себе вдосконалюють наступним чином:

 1. Спочатку вони очищаються самі від своїх вад, приборкають тваринні пристрасті, розвивають духовне начало.
 2. Потім домагаються того, щоб придбати стійке усвідомлення цього світу.
 3. Після набуття власної гармонії, просвітлені можуть починати займатися більш глобальними питаннями буття.

Цим суспільство ілюмінатів сильно схоже на устремління масонських лож. Найголовнішим інструментарієм, яким користуються ілюмінати, є повна свобода від усіляких догм класичної релігії, науки та інших сфер людської діяльності.

На чільне місце вони ставлять високі амбіції і збираються створювати нове суспільство під назвою «Новий Єрусалим».

Що стосується практичної сторони впливу ордена, то з упевненістю можна погодитися з представниками конспірології. Адже частина планів ілюмінатів цілком вдалася і продовжує повільно, але впевнено втілюватися.

Якщо згадати цілі і завдання А.Вейсгаупта, то сьогодні ми бачимо, що частково католицизм зменшив свої амбіції в плані світової гегемонії, значимість і вплив монархії скасована, а удари по сімейному інституту стали активніше («ювенальна юстиція», почастішали розлучення, збільшилася кількість матерів-одинаків і т. д.).

Символіка ілюмінатівІлюмінати

Символізм у ілюмінатів має сакральний фундамент, вони надають знакам велике значення. Два найбільш значущих образи, що перейшли ще з епохи діяльності баварських "осяяних":

 1. Перший символ ілюмінатів - піраміда з усіченою верхівкою і "всевидячим оком", що підноситься над геометричною фігурою.
 2. Другий символ - сова "Мінерви", сова сидить зверху на корінці книги, все обрамлено вінком.

Позначення першого - "Новий порядок століть"("Novus ordo selectrum"). Поруч з підставою піраміди є вказівка на значимі роки – 1776 р цей рік – пам'ять про перші збори ілюмінатів. Він також відомий підписанням Декларації незалежності США. Навколо всевидючого ока можуть зустрічатися різні написи. Наприклад, "схвалив починання" ("Annuit Coeptis"). Мається на увазі, що Бог-Творець, який бачить все своїм оком, схвалив якісь благі починання.

Позначення другого символу - мудрість, знання і просвітництво. Тут знак ілюмінатів відсилає нас до римської культури, релігії та права, якщо дивитися на символ як на Сова Мінерви. Або грецької культури і релігії, якщо вказівка йде на сову Афіни, яка вийшла з мудрої голови самого Зевса. Сову з книгою, прикрашених вінком, використовували завжди в декоруванні ритуального одягу, будівлях храмів, гербах, храмових штандартах, печатках, які ставили на різні листи при таємному листуванні.

Символічним також є назви героїв ордена з перенесенням на язичницьких персонажів. Наприклад, засновник уявив себе Спартаком, барона - апологетом Філоном, у Гете було прізвисько – Абаріс, а у Йоганна Готфріда Гердера – Дамаський понтифік. Теж саме пророблялося і з географією. Всередині ордена перейменовувалися цілі міста. А місяці і дні в точності копіювали зороастрійські найменування.

Символізм використовують також з "пророчою" силою. Все, що вони запланували зробити і поетапно втілюють, відображають гральні карти ілюмінатів. Вони були випущені в 1995 р. Так, ми бачимо на картах події, які вже сталися до створення карт, а інші події ще не трапилися.

Наприклад, карта "терористичний Акт", де недвозначно зображена катастроф, що трапилася з американськими вежами-близнюками (2001 р.). Карта "Пентагон" відображає атаку на нього в 2002 р., а "розлив нафт" и вказує на затонулу платформу "Deepwater Horizon" в 2010 р.

Чи існують ілюмінати зараз

Сьогодні ілюмінати в Україні, Європі, США існують приблизно з 1788 р., Якщо говорити про впевнене їх становлення як закритих суспільств. Саме загадковість і таємничість не дозволяє на слово повірити братству, коли вони заявляють, що:

 • є наступниками справжніх ілюмінатів, що ведуть гілку від середньовічного ордена;
 • історичність їх суспільства безперервна;
 • вони користуються справжніми символами і знаками ордена.

"Осяяні" брати офіційні сайти своїх громад надають для вільного читання. Але особливих подробиць на цих майданчиках ви не знайдете. Те ж саме можна сказати і про масонських сайтах. Викладені матеріали всього лише оповідають про історію виникнення течії, його лідерів, причетність до істинного таємного знання. Розповідається про правила вступу, філософську базу і закони.

На порталах також говориться, що світові ілюмінати офіційно і законно почали свою діяльність в 2005 р. громади вільно можуть проводити свої збори, але відкрито запрошувати вступати до своїх лав не можуть. Все те ж саме, що і щодо релігійних сект і визнаних релігій – не можна відкрито агітувати в членство.

Здогадатися про дії ілюмінатів сьогодні можна за такими факторами:

 • активно розвиваються нові технології ЗМІ;
 • масове управління умами людей через кінематограф, естраду, фестивалі та інші масові заходи;
 • знаки (Око, Сова), написи на грошових купюрах;
 • популяризація одностатевих шлюбів (причому навіть в середовищі католицької релігії);
 • згубна система освіти - реформації йдуть у бік спрощення подачі і сприйняття матеріалу учнями;
 • удар по сім'ї - сьогодні за найменшу провину батьків можуть відірвати від сім'ї дитини, помістити його в дитячий будинок, іншу сім'ю (це активно застосовується в Європі і США);
 • почастішали війни.

Хто перебуває в таємному суспільстві

Статут і законодавство ордена має право не розголошувати цю інформацію, так само як і інші сторони діяльності братства «просвітлених», на які поширена Політика конфіденційності. До Великого Магістра можуть звертатися тільки представники магістеріуму і присвячені VII ступеня.

Ніякі свої фото прихильники ордена виставляти напоказ не будуть. Тому скласти якийсь список ілюмінатів, що складається зі знаменитостей, не вийде. Дослідники можуть запропонувати просто вгадувати, дивлячись на діяльність, творчість або деякі ексцентричні прояви відомих або впливових особистостей, які характерні філософії, цілепокладання і діяльності ордена.

Це можуть бути символи, нанесені на одяг, аксесуари або предмети інтер'єру. Символізм може відображатися також і в жестах, які використовує таємне суспільство давно.

Можна припустити, що співачка Бейонсе або автор пісень, продюсер і співак Джей Зі, вітаючи своїх фанатів, складають долоні трикутником, формуючи цим самим піраміду ілюмінатів.

Але це може позначати все що завгодно – від приналежності до ілюмінатів або масонам, до простої їх вигадці і бажанням здаватися таємничими.

Містичні символи жестами рук та іншими способами застосовували такі особи, як:

 • Мадонна;
 • Кеті Перрі;
 • Леді Гага;
 • Бейонсе;
 • Кім Кардашьян;
 • Ріанна;
 • деякі члени сім'ї Ротшильдів.

Але є все-таки ті, хто самі заявляють про свою причетність до ілюмінатів. Чи то вони порушують правила конфіденційності ордена, і слідом за цим піде покарання, чи то вони просто прикидаються, що мають відношення до «освічених». Наприклад, з таких відзначилася Ріанна. Після її заяви про лояльність до гомосексуалістів і служіння ілюмінатів їй тепер заборонений в'їзд до Сенегалу.

Чи можна вступити в ілюмінати

Якщо раніше будь-які можливості вступу до лав ордена "осяяних" були покриті мороком, то зараз вже можна знайти таку інформацію вільно. Досить задати пошуковим системам Інтернету свій запит. Результатом будуть сайти громад.

Основні рекомендації, як стати ілюмінатом:

 1. Бути психічно осудною людиною.
 2. Мати повнолітній вік - від 18 років.
 3. Володіти матеріальним достатком не нижче середнього.
 4. Не мати жодних судимостей.
 5. Показувати відмінну здатність до навчання, гнучкість розуму, кмітливості.
 6. Бути дисциплінованим на високому рівні.
 7. Пред'явити гарантії поруки з боку декількох, або хоча б одного, прихильника ордена.

Сімейний стан, кар'єрні досягнення, рівень освіти, приналежність до будь-яких інших течій, релігій або політичних партій - не грають ролі. Перед тим, як вступити в ілюмінати, важливо розуміти, що потрібні знайомі з даного суспільства. Такі знайомі повинні погодитися поручитися за вас. Це часто є найскладнішим випробуванням для новачка на перших порах.

Важливо! Ритуали ілюмінатів при посвяченні в орден або при переході з одного рівня/класу в інший всередині суспільства не мають ніякої релігійної підгрунтя. Все засноване тільки на філософічності і моралі.

Чим відрізняються ілюмінати від масонів

В основному ілюмінати і масони дуже схожі один на одного. Тим більше, історично так склалося, що члени одного братства переходили в членство іншого. Ідеї перемішувалися, синтезувалися і об'єднувалися. Але все-таки між ідеологіями двох орденів є кардинальні відмінності.

Кілька деталей, чим відрізняються масони від ілюмінатів:

 1. Таємничістю - масони відкрито можуть визнавати свою приналежність братству, ілюмінатам заборонено.
 2. Методами досягнення однакової мети.
 3. Символіка.
 4. Глибиною світоглядів.
 5. Правилами для новачків, кандидатів у члени громади.
 6. Релігійність.
 7. Програмою дій - у ілюмінатів завжди була своя політична програма, а у масонів – ні.

Всі відомі ілюмінати, як і масони, мають однакову мету – поліпшення людства і світового суспільства. За однією з версій, виходить так, що масони прагнуть зробити з людей якусь «безвольну сіру масу», якою буде простіше управляти. Ілюмінати високо цінують індивідуальність кожної людини окремо, свободу волі, духу, допитливість розуму. Вони вірять, що саме ці якості допоможуть встановитися в світі високим моральним принципам, не дадуть тварині початку оволодіти розумністю.

Символ "всевидюче око" у ілюмінатів має всередині трикутника очей, але промені виходять від ока. У масонської "променистої дельти" промені йдуть від сторін трикутника. Основний масонський символ - схрещені в ромбовидну фігуру косинець і розкритий циркуль.

Усередині простір "ромба" заповнено буквою "G", що має кілька варіантів позначень – "геометр", "П'ята Наука", "Бог" ("God"), "Божественна присутність". Символ ілюмінатів - трикутник з оком що світиться всередині, переплетений кільцем по всіх трьох своїх сторонах.

Донині ілюмінати сприймають ідеологію і парадигму масонів занадто поверхневою і примітивною. Такий настрій посіяв ще на самому початку засновник традиції - А.Вейсгаупт. Тому вони з тих самих часів сміливо переманюють на свій бік братів з середовища "вільних каменярів", щоб подарувати їм справжні знання і глибину світорозуміння.

За одними пунктами правил і вимог прийому кандидатів в новачки масони і ілюмінати нічим не відрізняються. І тим, і іншим, не потрібні психічно нездорові або буйно-схиблені представники суспільства.

Ті й інші ретельно відбирають людей за розумовими здібностями, талантами або ступеня впливовості в соціумі. За іншими ж пунктами є деякі розбіжності. Наприклад, у масонів переважно прийом в брати здійснюється з 21-річного віку, у ілюмінатів - з 18-річного.

Міфи про ілюмінати

Про те, що прихильники таємного руху люблять покерувати людьми, мають високі амбіції на фінансовому терені – про це акуратно пишуть і напівшепотом говорять колишні ілюмінати. Всі толки, які ходять про цей орден, в більшості своїй сфабриковані недобросовісними журналістами. Ілюмінатам приписують різні вбивства відомих осіб, державні перевороти, розв'язання воєн та інші жахи. Але всі ці домисли ніколи і нічим толком не підтверджувалися.

Поширені міфи про ілюмінати:

 1. Вони поклоняються дияволу
  Незважаючи на те, що засновник вчив своїх послідовників тому, що не існує ніяких надприродних сил, все-таки якесь таємне знання у ілюмінатів є. Частково це дає розуміння деякої позамежності матеріального буття. Але це не доводить, що такою позамежністю є саме сатана, якому б поклонялися ілюмінати.
 2. Це звичайна секта
  З самого початку громади протистояли католицизму та іншим відгалуженням християнства. Якщо дивитися з точки зору релігійної секти, то освічене братство не може такою називатися.
 3. Їх ритуали-чорне чаклунство
  Братство періоду зародження ордена згадували в своїх щоденниках і листуванні Бафомета (за християнським уявленням, він є лідером бісів і демонів). Але ніяких доказів участі ілюмінатів у відьомському шабаші немає. Навіть якщо дата перших зборів припадає на Вальпургієву ніч (з 30 квітня по 1 травня), це не може служити підтвердженням приналежності братства до чорної магії.

Часткова сакралізація тих знань, якими володіє орден, а також використовувана його представниками символіка, породжує здогад про причетність таємного знання до язичництва.

Зокрема йдеться про культи Ісіди або Кібели. Але ставлення до культових символів і обрядів швидше філософське і практичне, не релігійне.

І старі, і нові ілюмінати постійно піддавалися і піддаються досі різним хибним судженням про свою діяльність. Але потрібно пам'ятати, що їх репутація сформована на підставі гіпотез, припущень.

Ніяких джерел, достовірно вказують на те, що ілюмінати захопили весь світ, немає. Тим не менш, існують різнобічні натяки на те, що вони можуть впливати на різні структури сучасного людства. Наприклад, "пророчі" карти ілюмінатів або впровадження технологій впливу на самосвідомість людей.

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити