Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке Коучинг (Coaching) і скільки вони заробляють - як стати Коучем

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що таке Коучинг

Хто такі коучі, навіщо вони потрібні, що роблять і скільки заробляють. Чим коучинг відрізняється від менторства і тренінгів, приклади відомих осіб і як самому стати коучем.

Коучинг - молодий напрямок в соціальному житті суспільства. Перша згадка була ще в 1830 році в Оксфордському університеті, в їх сленгу означало наставник, який вів студента через іспити. А "коучинг" в цьому контексті означав процес проведення людини до кінцевої мети. Термін застосували до спорту в 1861 році.

Активний розвиток сучасного коучингу почався в 1980 роках. Джон Вітмер, один з провідних бізнес-тренерів, провів навчання серед співробітників, де ввели термін "коучинг продуктивності". Дуже велике поширення терміна і професії пішло в 90-х роках в США і Великобританії. На даний момент більше 50 000 чоловік в світі працюють за професією "коуч".

В Україні тільки почався розвиток цієї спеціальності, і пішов перехід від непрофесіоналізму до затребуваності. У найближчі 5 років за прогнозами фахівців кількість коучів збільшиться в 15 разів. Такі зарубіжні наставники зі світовим ім'ям, як Мерилін Аткінсон, Марша Рейнольдс, Майлз Дауні, працюють з власниками найбільших компаній, зірками спорту і кіно. В Україні фахівців такого рівня мало, а потреба зростає.

Що таке Коучинг (coaching) простими словами

Міжнародна Федерація коучингу (ICF) визначає, що таке коучинг, так: це процес партнерства, що стимулює роботу думки і креативність клієнта, який за допомогою коуча максимально розкриває свій особистий і професійний потенціал.

У книзі "ефективний coaching" Майлз Дауні визначає цей термін наступним чином:

«Коучинг - це мистецтво сприяти підвищенню результативності, навчанню та розвитку іншої людини»

Коучинг простими словами - це робота над собою під керівництвом людини, яка допомагає розібратися в цілях і способах їх досягнення.

Спосіб навчання пропонує абсолютно нову техніку максимально повного розкриття потенціалу людини. Ця методика допомагає правильно визначити пріоритети, поставити цілі, а також реалізувати їх.

«Коучинг не вчить, а допомагає вчитися» - слова Тімоті Гелвея, педагога-теоретика з Гарвардського університету.

Саме слово «коуч» (coach) дослівно перекладається як "візок". Термін з'явився в англійській мові з угорської-кінна коляска в цій країні називалася "коча". Саме цю назву має містечко, в якому випускалися екіпажі та кінні вагони. Тому вийшов асоціативний ряд, де наставники, як візники направляють своїх вихованців, активно застосовуючи особистий досвід.

Як варіант ще розглядається гіпотеза про те, що в далекі часи заможні сім'ї подорожували в супроводі провідника з чітким уявленням про місцевість і вказував, куди слідувати. І цей варіант дуже чітко відображає суть діяльності.

Пізніше термін почав активно використовуватися в спортивному лексиконі, а зараз коучами називають фахівців у сфері наставництва, консультування та інструктування.

Коуч направляє, дивиться на ситуацію з боку і допомагає вибрати вірний шлях до досягнення мети.

Коучинг - це особистісно орієнтована діяльність, що забезпечує умови для самореалізації людини і супроводом до досягнення результату.

Навіщо потрібен коучинг 

Проблема в тому, що людина перебуваючи всередині проблеми, не бачить всіх взаємозв'язків і шляхів вирішення проблем.

 • Мозок схильний шукати виправдання чому не виходить, а не діючі способи вирішення проблем.
 • Під час самостійних досліджень можна згорнути не туди, але і не помітити цього. З боку завжди простіше побачити цей момент і вчасно направити на інший шлях.
 • У нас вже записані поведінкові реакції на певні ситуації, вони не привели до результату раніше, чому ж ми продовжуємо їм слідувати? Тому що це так звані «сліпі плями», коли мозок захищає себе від втручань.

Щоб пройти шлях від постановки мети до завершення її реалізації самостійно потрібно витратити багато часу. На рефлексію піде невиправдано багато годин. У той час як у коуча є готові стратегії реалізації цілей.

Завдяки правильно виконаним коуч-сесіям людина просувається в своїх поглядах на життя і розкриває свої наявний потенціал.

Види коучингу

Будь-який вид coaching виводить з комфортних рамок існування і призводить до цілей. Застосовується в багатьох сферах життя людини. Тренери піклуються про здоров'я, професійні, соціальні, духовні, сімейні та інші людські починання.

Індивідуальний

Робота ведеться один на один. Рівень проблеми визначає кількість сесій. В середньому достатньо 5 сеансів. Коуч не дає порад, але протягом сесій клієнт знайде вирішення проблем.

Командний

Проводяться групові сесії, спрямовані на вирішення загальної проблеми. Це може бути разом зі співробітниками, партнерами по бізнесу, спортивна команда, сімейна пара. У цій зв'язці ставиться одна мета, яка досягається спільними зусиллями. 51% команд, що брали участь, відзначають значне збільшення продуктивності.

Організаційний коучинг

Відбувається взаємодія зі співробітниками та адміністрацією компанії. Часто виникають проблеми, вирішення яких керівництво не бачить, а такий погляд з боку допоможе це зробити.

Участь у сесіях простих робітників, допоможе поглянути вглиб проблеми і змінити провідну стратегію організації керівництва. 70% людей відзначили збільшення працездатності.

Бізнес-коучинг

У нього завдання навчити справлятися з проблемами в роботі людей, допоможе не боятися змін і проявляти ініціативу.

Кар'єрний коучинг

Допомагає самореалізуватися в будь-якій сфері. Підійде для тих, хто хоче змінити вид діяльності на приносить задоволення і заробіток.

Лайф-коучинг

Цей вид характерний для вирішення життєвих ситуацій. Дрібні проблеми виникають протягом усього життя, але вони є напрямними. Наприклад, проблеми з харчуванням, заняттями спортом, в сімейному житті і так далі. Незадоволення якимись аспектами життя призводить до бажання впоратися з цими моментами і довірити себе фахівцеві відмінне рішення, яке допоможе поліпшити спосіб життя. 73% учнів побачили поліпшення в міжособистісних відносинах.

Сімейний коучинг

Допомагає усунути розбіжності на грунті неузгодженості. Партнери стають опорою один одному.

Фуд коучинг

Допомагає впоратися з проблемами харчових порушень і їх причинами.

Фінансовий

Це досить нова форма напрямку допомагає поліпшити фінансову сторону життя. Фінансовий консультант і коуч трохи відрізняються. За допомогою коучингу досягаються особисті економічні плани. Найчастіше потрібна допомога в скороченні і погашенні заборгованості, розвитку навичок економії і фінансової дисципліни, пошук можливостей скорочення витрат. Проводиться в індивідуальній формі.

96% клієнтів професійних коучів, відзначили повну задоволеність. А 85% побажали продовжити вдосконалення.

Принципи коучингу

Будь-який серйозно налаштований на ефективну роботу коуч повинен відповідати етичним і професійним стандартам. Це, в свою чергу, має на увазі дотримання певних принципів.

Виділяють п'ять основних принципів коучингу. Розробив їх Мілтон Еріксон, професійний американський психіатр і один з найвідоміших психотерапевтів 20 століття.

 • Принцип 1. Немає "неправильних" або зламаних людей. У практиці коуча немає таких виразів як "я не розумію, як це" або "це неприпустимо". Кожен має право на свій власний світ, і кожен живе за своїми правилами. Якщо ви зустріли людину, з яким у вас більше відмінностей, ніж подібностей, це не означає, що з ним щось не так. Ви просто різні.
 • Принцип 2. Клієнт має всі ресурси. Будь-яка людина може досягти того, чого він дійсно хоче. Немає ніяких рамок і шаблонів, і не варто звертати увагу на оцінки оточуючих, які заважають досягти найкращих результатів.
 • Принцип 3. За кожною поведінкою стоїть позитивний намір. Не варто судити, бачачи лише вершину айсберга. Коуч приймає всі рішення і дії учня, тому як за будь-яким з них стоїть позитивний намір. Це допомога комусь, бажання сподобатися, бути корисним або убезпечити себе і рідних.
 • Принцип 4. Люди змінюються. Кожна людина може змінитися, і коуч повинен розуміти і приймати це. Дії не можуть бути передбачуваними – навіть якщо тренер знає клієнта давно, далеко не факт, що він не змінив своєї думки або мислення.
 • Принцип 5. Люди роблять кращий вибір з доступних для них можливостей. Кожен вибір клієнта індивідуальний саме в цей момент і в цій ситуації. З усіх можливостей учень вибирає те, що буде краще для нього.

Чим коучинг відрізняється від менторства і тренінгу

Наставництво (або менторство) – форма діяльності, яку найбільш часто плутають з коучингом.

Важливо розрізняти нюанси суміжної роботи. Коуч не є ментором і не може ним бути виходячи з самої суті. Коуч є супроводом для своїх клієнтів, але не вчить і не дає порад.

Зовні робота наставника і коуча дуже схожа. Менторство або тренінг – це передача знань від професійного і більш досвідченого фахівця менш досвідченому. Тут передаються знання в конкретній сфері-фінанси або маркетинг, управління конфліктами, тайм-менеджент і багато іншого.

Наставник вчить тому, що знає сам, тоді як коучинг не обмежений власним досвідом і може нескінченно розширювати рамки. Клієнт не обмежує себе знаннями і досвідом ментора, а йде далі, досліджуючи свої можливості і знаходячи нові рішення. У процесі не відбувається передачі навичок від коуча учневі, навпаки, розкриваються здібності останнього. Також можна виділити наступні відмінності:

 1. У першому випадку зустрічі проводяться в міру необхідності, у другому вони мають певну структуру і відбуваються регулярно.
 2. Наставництво розширює кругозір і навички в професії, тоді як коучинг спирається на розвиток сильних якостей і досягнення бажаних цілей. Він розвиває таланти і шукає конкретні рішення тих чи інших завдань.
 3. Порядок денний в наставництві встановлює клієнт, а ментор підтримує його і керує процесом, в разі коучингу повістку може встановити і коуч, і клієнт, і ця тема вирішується двома сторонами разом.

Коуч і тренінг має більше точок зіткнень, тому досить часто плутають їх, а іноді навіть рівняють між собою. І хоч обидва ці напрямки працюють над змінами в житті людини, але є ключова відмінність.

Тренінг - це розвиток особистості, формування нових навичок. Тоді як коучинг спрямований на визначення головної мети і допомогу в її досягненні.

Методи коучингу

Коучинг розвиває нове мислення, засноване на впевненості в собі, на позитиві, на бажанні взаємодіяти з оточуючими.

Використовуються такі техніки:

 • Бесіда, що включає в себе відкриті і закриті питання. В основному повинен говорити клієнт, а коуч направляє її в потрібному руслі. Існує спеціальна сходи питань.
 • Індивідуальні та групові сесії.
 • Колесо життєвого балансу.
 • Шкалювання. Ця проста техніка допомагає оцінити наближеність до мети.
 • Лінії часу або метод планування Ганта. Це інструмент для планування та управління завданнями. На діаграмі позначені не тільки завдання, але і послідовність з часовими рамками.
 • Стратегія творчості У. Діснея. Пошук сильних сторін у різних способів мислення.
 • Мозковий штурм.

Мета коучингу - максимальне підвищення результативності людини в професійній та особистій сферах. Ця мета домагається за допомогою певних методів:

Довірча атмосфера

Професійні наставники занурюються в світ клієнта, оцінюють його сильні і слабкі якості. Щоб команда або клієнт приймали тренера всерйоз, потрібно, щоб між ними була довіра. Приклад: особистий коучинг, тренер один на один з клієнтом. Він концентрується на словах учня, уважно слухає і резюмує бесіду, показуючи таким чином зацікавленість і підвищуючи рівень довіри.

Емоційний інтелект

Щоб налагодити контакт, тренер також може використовувати свій емоційний інтелект. Він ставить себе на місце людини, досліджуючи особисті перешкоди. Так коуч ефективніше розробляє методи боротьби зі страхами.

Розмову на мові учня

Для тренера важливо не тільки слухати свого учня, а й говорити з ним на одній мові, використовуючи ті ж слова і терміни. Як говорити і коли-все це впливає на кінцевий результат. Коуч розуміє підтекст клієнта, спілкується з ним на рівних, покращує продуктивність і допомагає домогтися кращих результатів.

Техніка модифікації досвіду

Кожна людина має як позитивний, так і негативний життєвий досвід. З кожного можна зробити свої висновки, кожен може піти на користь. Хороший коуч вміє знаходити такі висновки.

«Лінія часу»

Консультант представляє кінцеву мету і придумує, яким чином можна до неї дістатися. Цей метод активно застосовується на етапі планування подальших заходів з клієнтом.

«Стіл менторів»

Метод, створений засновницею університету Еріксона (школа коучингу) Мерилін Аткінсон. Тренер пропонує клієнту поставити запитання трьом персонажам, якими можуть бути родичі, друзі, популярні особистості або вигадані персонажі. І подумати над їх відповідями.

Окремо включити в методи коучингу слід такий інструмент як питання. Коучинг передбачає застосування питань декількох видів:

 • Закриті - передбачають точну відповідь ("як вас звуть?", "Скільки вам років?", "Вам подобається ваша робота?");
 • Відкриті - не припускають точної відповіді, спонукають клієнта розповісти про себе ("як пройшло ваше дитинство?", "Що Вам подобається в собі?»);
 • Парафраз - необхідні для перевірки розуміння клієнта ("я правильно зрозумів, що ви…");
 • Альтернативні - можуть мати відразу кілька відповідей ("до якого варіанту ви більше схиляєтеся?", "Що для вас актуальніше?").

Хто може бути коучем

Коучем може стати будь-яка людина з високим рівнем інтелекту, емоційною стійкістю і комунікативними навичками. Часто коучами стають люди вже мають професію менеджера або психолога.

У когось є здібності до даного виду діяльності і йому легко дається робота, а комусь потрібно докласти більше зусиль для розвитку навичок, які необхідні хорошому коучу.

Найважливіший - це вміння спілкуватися. Книга Ларрі Кінга "як розмовляти з ким завгодно, коли завгодно і де завгодно" допомагає значно підвищити комунікативні здібності.

Необхідні вміння для успішного розвитку:

 • Встановлення взаєморозуміння з клієнтом.
 • Підтримуючий зворотний зв'язок;
 • Навички різних видів слухання;
 • Задавати питання;
 • Використовувати інтуїцію (досвід).

Окремо ми часто використовуємо в житті ці навички. Сукупне використання в одній сесії їх усіх рідко зустрічається-це утомливо і для клієнта, і для коуча. Але іноді такі сесії проводяться.

Наявність власного життєвого досвіду є великим плюсом. 89% людей початківців розвиватися в даній сфері мають вік більше 40 років.

Як навчитися коучингу і заробляти

В першу чергу важливо розуміти, що коуч – це професія, яка вимагає певних знань. Так само як працівники інших сфер, пов'язаних з людьми і впливом на їх життя, психіку і т.д. повинні повною мірою володіти знаннями і навичками своєї роботи. Адже коуч може завдати шкоди неправильним впливом. Багато хто задається питанням: Як стати коучем в такому випадку?

Щоб отримати професійні знання потрібно пройти навчання. Для початку можна ознайомитися з літературою, щоб глибше зрозуміти тематику.

Визнаним світовим бестсейлером, перекладеним на багато мов, є книга Джулі Стар "Повне керівництво по методам, принципам і навичкам персонального коучингу".

Книга Джона Уітмора  "Коучинг високої ефективності" вважається основоположною працею і ідеальною для близького знайомства з цією областю.

Вибираючи місце навчання потрібно щоб, програми були акредитовані будь коуч Асоціацією. При виборі навчального закладу слід орієнтуватися на отримання по закінченню міжнародного сертифікату від МФК або ICF.

В Інституті прикладної психології в соціальній сфері допомагають освоїти професію на повному дистанційному навчанні за сім місяців. За весь період не потрібно приїжджати жодного разу, сертифікат і диплом надсилають поштою. Повна вартість навчання 20 000 грн, зі знижкою 15 000.

У Міжнародному університеті Global Coaching навчання очне, можливий онлайн варіант, і складається з 4 модулів по 4 дні. Залежно від термінів і форми навчання воно буде коштувати від 35 000 грн до 68 000 грн за курс.

Для глибокого розуміння механізмів роботи потрібно опрацювати якісь цілі на собі. Таким чином формується розуміння того, що відчуває клієнт. Також потрібно створити свій бренд, стати впізнаваним, щоб клієнти почали звертатися.

Сертифікати або дипломи мають різні професійні рівні:

Асоційований сертифікований Коуч (ACC)

Базовий рівень, порівнянний зі ступенем бакалавра. Кількість годин навчання - не менше 60, практика - від 100 годин, мінімум 8 клієнтів. Отримати можна декількома способами:

 • ACTP (Accredited Coach Training Program) - посилене навчання з іспитом і 10 годинами занять разом з наставником;
 • Програма ACSTH (Approved Coaching Specific Training Hours) - середній рівень підготовки;
 • Експрес-метод CEE (Continuing Coach Education), який можна порівняти з заочним відділенням.

Професійний сертифікований Коуч (PCC)

Висока кваліфікація. Навчання триває 125 годин, практичні заняття – 500 годин з 25 клієнтами. Отримати можна такими ж методами (ACTP, ACSTH і CEE). Щоб підтвердити ступінь, необхідно скласти іспит.

Сертифікований майстер коуч (MCC)

Поглиблене занурення в коучинг. Видається за наступних умов: 200 годин навчання та 2500 практичних занять, 35 клієнтів. Цей рівень не можна отримати на прискореному навчанні. Володіє ним людина може по праву вважатися професійним майстром коучингу.

Міжнародна Федерація та школи коучингу

Найпопулярніша школа коучингу - це міжнародний Еріксонівський університет коучингу (ЕСІ), який працює з 1982 року. Заснувала компанію доктор психології Мерилін Аткінсон, натхненна роботами американського психотерапевта Мілтона Еріксона. Школа була названа саме в його частину. Університет підготував вже понад 40 тисяч фахівців з 33 країн.

Навчання тут побудовано на принципах і поєднанні матеріальної і духовної природи, нововведень і стратегій, планів і відносин, творчого і наукового. Саме Мілтон Еріксон озвучив головні принципи, які згодом лягли в основу названої на честь нього школи. Інші популярні школи коучингу, які проводять навчання за різними програмами:

 • INTERNATIONAL COACHING ACADEMY;
 • Європейський Центр Бізнес Коучингу;
 • Nova Terra Coach Training & Corporate Development;
 • Міжнародний Університет GLOBAL COACHING;
 • Міжнародний центр професійного коучингу ICP Centre;
 • CareerWay Inc.;
 • Центр розвитку бізнес груп і команд;
 • Академія PwC.

Міжнародна Федерація коучингу (ICF) - структура, створена з метою стандартизації напрямку в різних країнах. Саме ця організація визначає правила роботи, а також задає напрямок всім школам коучингу та існуючим програмам навчання. Об'єднує більше 24 тисяч фахівців, але членство в ній не обов'язково – ви можете отримати професію без вступу в організацію.

Як організувати коуч-сесію

Коуч-сесія - це індивідуальні або групові комунікативні заняття, які допомагають людині зрозуміти ситуацію, розкрити свій потенціал і знайти шляхи вирішення проблем. Заняття можуть проходити онлайн або під час реальних зустрічей.

Правильно вибудувана коуч-сесія - це основа професійного коучингу. Діалог з клієнтом слід будувати за допомогою спеціальних технік і методів, які допоможуть переходити від простої теми до більш складних. Немає певного чітко запрограмованого алгоритму-плани проведення коучинг-сесії можуть бути різними за структурою. Але в діяльності професійного тренера є вже усталені методики роботи-наприклад, модель GROW.

Вперше про цю модель публіка дізналася з книги Джона Уітмора "Коучинг високої ефективності". У своїй роботі автор виділив конкретний план роботи коуча в бізнес-проектах. Але модель стала широко використовуватися у всіх сферах, а не тільки в бізнесі. Модель GROW вивчили і поліпшили такі відомі коучі як Алан Файн, Майлз Дауні, Грехам Олександр та інші професіонали.

Особливість моделі - це дослідження ключових позицій, що допомагають людині знайти відповіді і рішення. Назва цієї моделі походить від англійського grow, що перекладається як «рости». Ось її розшифровка:

 • Goal (G) - визначення мети в залежності від запиту людини. Клієнт не тільки знаходить мету, але і думає, як можна реалізувати задумане.
 • Reality (R) - дослідження ситуації. Коуч допомагає клієнту визначити це положення, розглянути наявні у нього ресурси.
 • Options (O) - разом з клієнтом тренер знаходить всі варіанти досягнення результату, визначає проблеми, які можуть перешкодити досягти поставлених цілей.
 • Way / Will (W) - наміри. Клієнт складає дорожню карту, в якій вказує всі завдання, цілі і час на виконання тих чи інших пунктів.

Мета даної моделі - з'єднати цілі і завдання, шляхи їх досягнення і умови, в яких це можна реалізувати. Простіше роботу на коуч-сесії можна охарактеризувати так: "опис завдання – пошук першопричини – дослідження альтернативних ідей – вибір найкращого з продуманих варіантів".

Скільки заробляє коуч

Як стверджує статистика Міжнародної федерації коучингу, в рік звичайний коуч зі Східної Європи заробляє близько $20.400.

За статистикою на 2024 рік середня ціна однієї сесії становить 1500 грн. Разом, щоб отримувати 40 тисяч грн на місяць, потрібно організувати всього 27 зустрічей.

Звичайно, початківець консультант в перший час буде працювати на досвід і репутацію, але прагнути є до чого – вартість сесії вище у професіоналів, які здатні підтвердити свою компетенцію сертифікатами і відгуками задоволених клієнтів. Коучі, які працюють з ТОП-менеджерами великих компаній, заробляють великі гроші.

Роботу в компанії можна поєднувати з приватною практикою, і це дозволить вам заробляти ще більше. Так ви зрозумієте, що вам найбільше подобається – вести діяльність самостійно (але і клієнтів знаходити самостійно) або бути частиною компанії.

Читайте також: Чого ніколи не навчать у школі, а це варто знати - приклади і рішення.

Вартість послуг в першу чергу залежить від навичок, досвіду і репутації. Наявність спеціальної освіти значно підвищують вартість на послуги (а його відсутність підвищує ризики). Людина, яка отримала освіту і бере невелику суму грошей викликає підозру у своїй компетентності. Але за перші коуч-сесії можна не брати винагороду грошову, а попросити залишити відгуки і дати рекомендації.

Працюючий фрілансером бере за сесію від 800 грн і вище. Але це стосується саме професійних діячів мають сертифікат. Наприклад, Ільдар Зінов'єв коуч, психолог, Анна Іванова бізнес коуч, варто так само відзначити, що оплата в бізнес-сегменті не має верхніх меж.

Штатний коуч має заробітну плату в Україні від 15 000 до 40 000 грн.

Де коучу шукати клієнтів

Тепер ви знаєте, що таке коучинг і для чого він потрібен, і можливо навіть хочете спробувати себе в цій професії. Але мало навчитися в професійній школі і отримати всі необхідні сертифікати, необхідно також знайти клієнтів, адже саме вони приносять коучу дохід. Де можна знайти перших і наступних клієнтів:

 1. Соціальні мережі
  Розповісти про вашу професію можна не тільки у себе на сторінці, але і в тематичних спільнотах, в яких полягає ваша цільова аудиторія –люди, які потребують ваших послугах. Додайте таких людей в друзі, намагайтеся коментувати чужі записи з точки зору тренера.
 2. Власне співтовариство
  Заведіть блог-він може перебувати в соціальній мережі або на окремому сайті. Наповніть його відгуками від минулих клієнтів, дайте відповідь на всі поширені запитання, наведіть приклади з практики і не забудьте залишити контакти.
 3. Спілкування на тематичних сайтах
  Часто люди діляться своїми проблемами в Інтернеті на всіляких форумах. Якщо ви бізнес тренер, зареєструйтеся на майданчиках для підприємців, якщо ви спеціалізуєтеся на сімейному коучингу, спробуйте знайти клієнтів на сайтах, присвячених відносинам.
 4. Оголошення в Інтернеті
  Не бійтеся пропонувати свої послуги. Ретельно заповніть профіль, завантаживши своє фото, скани сертифікатів і дипломів, а також перерахуйте свої послуги. Розміщувати резюме можна на спеціалізованих порталах або дошках оголошень.

Як збільшити дохід від коучингу

Щоб почати заробляти більше, потрібно створити особистий бренд. Чим більш впізнаваний професіонал, тим більше коштує його сесія. Тому потрібно вести громадську діяльність. Передплатники групи, відвідувачі вебінарів і учасники проведених заходів є потенційними клієнтами. Безкоштовні вебінари-це один з ефективних способів реклами.

Підвищення кваліфікації-це значуща частина оцінки роботи. Участь в освітніх процесах підвищують професійні навички підвищить не тільки вартість, але і конкурентоспроможність.

Ще одна важлива порада-надавайте Інші послуги.

За статистикою ICF, тільки 6% тренерів заробляють гроші тільки коучингом.

Багато тренерів пропонують крім основної Інші послуги - це Консультації, групові курси, семінари та онлайн-школи, наставництво для колег, у яких менше досвіду. Розширюйте сферу своєї діяльності, щоб заробляти більше.

Яка Кваліфікація потрібна коучу

Міжнародна федерація коучингу ICF, що об'єднує понад 40 тис. коучів в 147 країнах світу, встановила 3 рівня кваліфікації:

Кваліфікація Статус Характеристика Демонстрація компетенцій
ACC Асоційований сертифікований коуч Початковий рівень знань Деяка частина часу
PCC Професійний сертифікований коуч Професійне володіння інструментами коучингу Велика частина часу
MCC Майстер сертифікований коуч Вільне володіння інструментами коучингу Постійно

Для отримання стартового рівня і подальшої сертифікації потрібно пройти підготовку, обсяг програми для новачків - 128 годин. ICF дає чітку відповідь на питання "Як стати хорошим коучем?": необхідна багатогодинна практика, у міру напрацювання годин роботи кваліфікація буде підвищуватися. Кожен коуч повинен щорічно підтверджувати набуту кваліфікацію.

Говорячи про те, як стати сертифікованим коучем, варто відштовхуватися від правил ICF: освіта, демонстрація професійних компетенцій, практика і розвиток.

Висновок + відео

Слово коучинг (англ. coaching) в перекладі з англійської означає тренінг, навчання. Це цілеспрямований процес розвитку потенціалу особистості, який сприяє збільшенню продуктивності та успішної діяльності.

Тобто для початку ставиться мета, то до чого людина прагне і якими бачить свої навички. Далі це процес розвитку. Не навчання чомусь новому, не придбання нових навичок, а розвиток того, що є. Часто потрібно просто змінити мислення.

Сфера коучингу набула вже великого поширення і продовжує розвиватися. Потенційна користь все більше цікавить клієнтів. Вони вже краще уявляють собі можливості цієї гілки соціальної діяльності і розуміють, що можуть взяти для себе. Вона потребує поширення інформації про себе як для потенційних клієнтів, так і для майбутніх фахівців.

Важливо розвиток професійних коучів в Україні. Висококласний фахівець може змінити людину і забезпечити поліпшення в різних шарах життя. Це розвивається сегмент професійного ринку, тому він потребує фахівців.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити