Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Копірайтинг – з чого почати? Основи копірайтингу!

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Копірайтинг

Мені було дуже нудно, а зайнятися було абсолютно нічим... І від нічого робити я взяв і написав свій перший текст, що продає книги, яка лежала переді мною

Гері Хелберт, «друкарський принц» світу копірайтингу

Копірайтинг – стабільний заробіток і свобода!

Як ви вже здогадалися, сьогодні мова піде про одну досить цікавої професії, заробіток з якої може Вам подарувати довгоочікувану свободу і незалежність. Ми поговоримо про копірайтинг, його засади та основні напрямки розвитку такого виду діяльності.

У багатьох своїх стаття я акцентую увагу на тому, що саме свобода є безцінним даром, які дає нам природа при народженні. Дуже часто буває, що ми втрачаємо цей дар, починаємо жити не так, як хочемо, робимо ті речі, від яких не отримуємо задоволення. Саме так можна назвати повсякденну роботу, де в понеділок люди вже чекають п'ятниці, де з ранку відраховує хвилини до кінця робочого дня. Таким життям живуть понад 90% населення нашої країни. У своїх статтях я відкрию для Вас завісу, покажу шлях у зовсім інший світ – світ вільних і щасливих людей. Чому саме вільних? У кожній статті я буду розповідати про методи заробітку які позбавлять Вас від кайданів повсякденного життя, допоможуть подорожувати, побачити світ і почерпнути нові знання.

Розповім про такі професії і методи заробітку, які дозволять Вам перебуває в будь-якій точці планети і при цьому не втрачати можливість отримання грошей. Кожен з Вас вибере саме ту професію, яка найбільше підійде йому, а я постараюся допомогти зробити перші кроки на шляху до вільної і яскравого життя. А сьогодні ми детально розбираємо копірайтинг.

В сучасному інтернеті саме майстра слова є одними з найбільш затребуваних працівників, і саме ця робота зможе дати Вам таку довгоочікувану незалежність від робочого графіка, офісу і докучливого начальника.

У даній статті я відповім на найпопулярніші серед новачків питання:

 • Що таке копірайтинг і яка його відмінність від рерайтингу?
 • Чому в даний момент копірайтери яляются затребуваними?
 • Скільки можна заробити на копірайтингу?
 • Скільки коштують послуги копірайтера?
 • Де знайти своїх перших клієнтів?
 • Копірайтинг – з чого почати?
  • Спеціалізовані біржі для копірайтерів
  • Біржі фрілансерів
  • Інтернет форуми

Дізнавшись відповіді на всі поставлені питання, ви вже сьогодні зможете заробити свої перші 10 доларів. Найголовніше – це повірити в свої сили, спробувати писати. Після того, як ви одержите виплату за написаний текст, ви зрозумієте, що в мережі працювати реально і можна заробляти добрі гроші.

Якщо звернутися до визначень, то можна копірайтинг охарактеризувати як професійну діяльність, основною метою якої є написання рекламних та презентаційних текстів. Рекламним, в свою чергу, можна назвати будь-який текст, який розкриває корисні властивості та якості товару або послуги.

В укрнеті, найчастіше, під копірайтингом розуміють таку діяльність, яка ґрунтується на написання унікальних, грамотних і цікавих користувачеві статей.

Нині особливо актуальною стає послуга написання, так званих, СЕО текстів. Це вже сучасне відгалуження копірайтингу. Дані тексти більш складні, адже вони повинні сподобається не тільки читачеві, але і пошуковим роботам. Якщо говорити коротко, то СЕО копірайтинг – це складання унікальних і грамотних текстів, враховуючи пошукові запити і органічно вписуючи задані оптимізатором ключі.

Рерайтинг – це не така творча робота, тут головне вміти перефразувати і подати текст іншими словами. Основна мета рерайта полягає в тому, що береться вже готовий текст і на його основі, зберігаючи тематику, стиль і основну ідею, пишеться нові, унікальний текст. Як ви розумієте, тут думати особливо не треба, просто треба вміло лавірувати словами.

Хоч дана робота і вважається більш простий і менш оплачувану, але є люди, яким рерайт дається важче. Я знаю одного чудового копірайтера, так він краще напише свій текст, що буде переробляти чужий. У таких людей творити з нуля виходить краще і швидше, ніж переробляти чужі думки. Це пов'язано з особливістю кожного письменника, адже всі вони індивідуальні, мають свій стиль і техніку письма, а при рерайтинге бажано залишити все, як було вказано у вихідному тексті. Ось тут, як мовиться, находить коса на камінь.

Чому в даний момент копірайтери яляются затребуваними?

Якщо бути чесним, то хороші копірайтери були затребувані завжди. Вони працювали в газетах, журналах, глянцевих виданнях. З розвитком мережі інтернет можливостей для роботи стало більше, відповідно і попит зріс. Якщо ви знайомі з основами СЕО просування, то розумієте, що позиції сайту у видачі Гугла залежать і від якості контенту на цьому сайті, від того наскільки грамотно і правильно написані статті, як вони оформлені і подані для користувача і пошукового робота.

Для хороших позицій, контент потрібно регулярно оновлювати. Не завжди веб майстри можуть впоратися з обсягом роботи, адже багато мають по 5-6 сайтів і якщо щодня на них викладати по 1 статті на 5000 символів, то цей 25-30 тисяч символів грамотного і цікавого тексту. Одному такий обсяг витягнути вкрай важко.

Саме в таких випадках і звертаються до послуг хорошого копірайтера. Щодня в укрнеті пишеться мільйони статей і попит на грамотного копірайтера тільки зростає.

Скільки можна заробити на копірайтингу?

Зарплата копірайтера віріруется залежно від його професійних якостей, цін за послугу, обсягів виконаних робіт і ще декількох факторів. У середньому початківець копірайтер може заробити близько 500 доларів. Звичайно, є люди які заробляють і по 3-4 тисячі доларів, але для цього потрібно набратися чималого досвіду.

А навіщо далеко ходити і розглядати чужі успіхи? У мене в команді працює Олександр, відмінний копірайтер заробив минулого місяця близько 1500 доларів. Варто відзначити, що в професії він всього 2 місяці, а вже такий хороший результат.

Скільки коштують послуги копірайтера?

Ціни на послуги різноманітні і залежать від виду і якості тексту, який ви хочете отримати. Звичайно, на біржах можна знайти виконавців пишуть по 10р. за 1000 символів, але якість такого тексту залишає бажати кращого. У середньому ціна на нормальний копірайт варируется від 2 до 5 доларів за 1000. Рерайт, як правило в 2 рази дешевше.

Якщо ви тільки початківець письменник, і хочете набрати досвіду, то не раджу ставити ціну більше 1 долара. Спробуйте попрацювати за такою ціною, якщо побачите, що все йде відмінно, тематики Вам даються легко, замовники задоволені, то сміливо підвищуйте ціну.

А тепер трохи арифметики. У день без напрягу можна робити 5-10 тисяч символів тексту. Якщо взяти середню ціну в 2 долари, то це 10-20 доларів в день і відповідно 300-600 в місяць. Непогана прибавочка. Якщо намагатися писати більше, то ваша мінімальна планка буде в районі 1000 доларів.

Де знайти своїх перших клієнтів?

Знайти першого клієнта дуже важливо з моральної точки зору. Як правило, відчувши смак заробітку, ви будете працювати ще старанніше і заробляти більше. Так де ж можна знайти цих клієнтів? Тут є 3 варіанти:

Зараз детально розглянемо кожен з видів.

Спеціалізовані біржі для копірайтерів є відмінним місцем для пошуку клієнта. Тут дуже багато замовників, але і не мало виконавців. Спочатку доведеться поставити невисоку ціну, попрацювати на репутацію, набратися відгуків і тоді вже можна підвищувати тариф. Пам'ятаєте, як говорили в університеті, спочатку ти працюєш на заліковку, потім заліковка на тебе. Аналогічно і з біржами. Спочатку ви працюєте на репутацію, а потім замовники, спостерігаючи хороші відгуки про вашу роботу, будуть самі звертатися. Таким чином і шукати нікого не треба, вони самі Вас знайдуть.

Для того, щоб знайти біржі, просто в пошуковій системі введіть Біржі копірайтингу» і вибирайте. Скажу відразу, що кращими з них є 2polyglot.com, uatxt.com і text.lviv.ua.

Біржі фрілансерів відрізняються від звичайної біржі копірайтингу тим, що тут дуже багато різних пропозицій різних видів послуг. Серед них є і робота з текстом : написання, переклад, редагування. Можете пошукати клієнтів і там.

І останнє джерело – це форуми. Ясна річ, що краще вибирати спеціалізовані форуми де дуже багато веб майстрів і СЕО-оптимізаторів. Як правило, вони будуть основними замовниками ваших робіт. З кращих форумів можу порадити:

 1. http://www.cy-pr.com/
 2. http://www.maultalk.com/
 3. http://www.seocafe.info/

Оголошення про Ваші послуги на форумі буде мати певні особливості. Потрібно скласти максимально точно, вказати приклади робіт, ціни за послуги, терміни виконання, на якій тематиці спеціалізуєтеся. Якщо хочете отримати більше довіри з боку форумчан і потенційних замовників, то пораджу виконати пару текстів безкоштовно для старожил форуму, а в замін попросити написати розгорнутий коментар про ваших професійних якостях.

Копірайтинг – з чого почати?

Початківець повинен завжди починати з оригінального.

Поет, якщо він талановитий, бере не тільки якістю, але й кількістю.

(А. Чехов)

 

Почати дуже просто – не бійтеся. Виберіть будь-яку тему і пишіть 2-3 тексту, подивіться виходить чи ні. Далі можете зареєструватися на форумах, біржах і виставити мінімальну ціну 4-8 грн за 1000 символів. Напишіть з десяток текстів за такою ціною, попросіть замовника оцінити вашу роботу, підказати помилки і недоліки. Найчастіше, замовник вказує на прогалини копірайтера. Не бійтеся критики, адже вона дозволить Вам розвиватися і вдосконалюватися.

На самому початку пишіть багато, пишіть часто, на різні теми. Беріться за будь-яку роботу. Це дозволить Вам набити руку, освоїти нові тематики, навчитися красиво формувати пропозиції. Після того, як побачите, що тексти йдуть легко, не вимушено, можете піднімати ціну і далі розвиватися. Пам'ятайте, що межі досконалості немає.

Не поспішайте купувати знання

Часто новачки бачать рекламу курсу з копірайтингу зі слоганом "Освой віддалену професію за два тижні і заробляй від 50 тисяч на місяць" і біжать його купувати. Після - отримують сертифікат і чекають, що їх закидають замовленнями і грошима. Але цього не відбувається, і вони шукають хоч якусь роботу зі словами: «досвіду у мене замало, зате є папірець, що я пройшов ось ці курси».

Запам'ятайте: ніякий курс не дасть чарівних знань, з якими ви тут же озолотіться. Нормально заробляти ви почнете тільки після місяців практики і старань.

Якщо в рекламі курсів закладений посил: "працюй з будь-якої точки світу", "будеш заробляти N тисяч на місяць, як я", "відіб'єш витрати на курс вже під час навчання" - проходьте повз. Наш досвід показує, що за закликами багато і легко заробляти — суцільна вода від інфобізнесменів, які самі не працювали над жодним комерційним проектом.

Вкладатися грошима в навчання на старті немає сенсу з двох причин:

 • У курсах для новачків часто той же матеріал, що і у відкритих джерелах.
 • На просунутих курсах дають складний і прикладний матеріал, який буде марний, якщо ви не вивчили основ.

Для початку освойте базову інформацію з доступних безкоштовних джерел і пробуйте писати перші nексти, щоб закріпити знання.

Відео

Читати також - 10 НАЙБІЛЬШ ПЕРЕВІРЕНИХ СПОСОБІВ ЯК ЗАРОБИТИ В ІНТЕРНЕТІ.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити