Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Бізнес з нуля. Як почати свій бізнес?

Останнє оновлення: Понеділок, 26 червня 2017 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як почати свій бізнес

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua. Мабуть багато людей у своєму житті переживають почуття незадоволеності роботою, низьким заробітком, якого ледве вистачає на життя, суворим режимом життя, коли на відпочинок з сім'єю зовсім немає часу. І саме тоді, заразившись позитивними прикладами друзів, які змогли відкрити свій бізнес з нуля і досягти успіху, вони починають замислюватися про те, щоб почати власну справу.

Але далеко не кожен навіть приблизно знає, з чого почати, як складати бізнес-план, як рухатися грамотно, щоб домогтися успіху. Досить складно організувати свою справу без спеціальних навичок, не маючи ні коштів, ні зв'язків. Звичайно, можна спробувати взяти кредит у банку, величезними зусиллями зібрати пакет документів, знайти відповідне приміщення і навіть залучити перших клієнтів, але адже всім хочеться, щоб відкриття бізнесу з нуля досить швидко окупилося і стало прибутковим, перспективним і прибутковим ділом.

Перші кроки у цій справі будуть вашим фундаментом. Звичайно, не обійдеться і без помилок, а перший час вам доведеться бути одночасно і директором, і економістом, і бухгалтером, і аналітиком, і менеджером по рекламі, і виконувати багато інших функцій. Врахувати всі просто неможливо.

ЯК ПЕРЕТВОРИТИ ІДЕЮ В БІЗНЕС?

ЯК ПЕРЕТВОРИТИ ІДЕЮ В БІЗНЕС?

 

Для багатьох людей відкриття бізнесу з нуля – це принципово новий крок в житті, новий статус, величезні перспективи і можливості. Тепер ви вже будете виконувати не чиюсь чужу мрію, а почнете прагнути до власної, зможете розкрити свій потенціал. Більше не буде розпоряджень директора, постійного контролю, але з'являться зовсім інші функції, більш відповідальні: вам доведеться повністю відповідати за прийняті рішення, вести переговори, забезпечувати роботою і заробітною платою найманих робітників. Багато звички та якості вам доведеться створювати з нуля, щоб ваша справа приносила прибуток.

Як створити свій бізнес, яке діло почати, де знайти стартовий капітал? У майбутнього підприємця в голові крутиться дуже багато самих різних питань, але відповіді на них доведеться шукати самостійно і брати на себе всю відповідальність за кожне рішення.

При цьому велика частина людей не схильна до ризику, тому вони так і продовжують працювати за наймом, заробляючи гроші для свого керівника, виживаючи від зарплати до зарплати. А думки про те, як відкрити свій бізнес, як заробити реальні гроші - всі намагаються відігнати, залишаючи в мріях можливі спроби стати незалежним і багатим.

Власна справа – це постійні труднощі, величезна відповідальність не лише перед собою, але і перед своєю сім'єю, батьками, дітьми.

Варто тільки людині задуматися, який бізнес відкрити, як він починає уявляти, що візьме величезні гроші в кредит і прогорить. Для багатьох саме страх і боязнь ризику є головною проблемою на шляху створення своєї справи.

Всього виділяють три основних аспекти, які заважають людям почати свою справу і досягти в цьому успіху:

  1. Фінансові витрати.
    Багато людей не можуть адекватно оцінити, який бізнес вигідно відкрити і скільки потрібно вкласти грошей для створення своєї справи. Вони впевнені, що без величезного початкового капіталу отримати віддачу буде неймовірно складно, а термін окупності такої справи досягне декількох років. Але навіть у тому випадку, якщо початкові вкладення не великі, у багатьох існує переконання, що таких грошей у них немає і знайти їх просто неможливо.
  2. Успішна ідея.
    Переважна більшість людей упевнено, що підприємницька жилка дається з народження. Вона або є, або її немає, тому виховати в собі успішного підприємця неможливо. Такі люди вважають, що для успішного розвитку бізнесу потрібно безліч оригінальних ідей, а побудувати свою справу на чомусь простому неможливо. Насправді в першу чергу важливо, який бізнес відкрити і наскільки він підходить для вас, а зовсім не оригінальна концепція.
  3. Страх і підприємницькі ризики.
    Багато хто боїться почати свою справу з страху втратити все: фінансові вкладення, звичну роботу, стабільність, а також зганьбитися перед друзями, знайомими, членами сім'ї. Насправді ж більшою мірою їм заважає страх виділитися з натовпу, піти своїм шляхом, відмінний від життєвого шляху більшості.

Це три основні причини, які заважають людям відкривати свою справу і перетворювати ідею в успішне підприємство. Саме тому в нашій країні так мало успішних і заповзятливих бізнесменів, які заробляють хороші гроші.

ЯК ВІДКРИТИ СВІЙ БІЗНЕС БЕЗ ВКЛАДЕНЬ?

ЯК ВІДКРИТИ СВІЙ БІЗНЕС БЕЗ ВКЛАДЕНЬ?

Вибираючи який бізнес відкрити, щоб мінімізувати витрати, в першу чергу слід звернути увагу на ті галузі. В яких ви розбираєтеся в більшій мірі. Відкрити свою справу з нуля або з мінімальними вкладення цілком реально. А потім вам буде потрібно серйозно попрацювати над розвитком проекту в протягом пари років, домігшись стабільно зростаючого доходу.

Відзначимо, що працювати для відкриття своєї справи потрібно буде дуже серйозно. Набагато більше, ніж ви звикли працювати на своїй роботі. Тобто з повною самовіддачею, вкладаючи не тільки фінанси, але і час, знання, сили, творчий потенціал.

Мінімальні вкладення означають, що для старту вам все одно потрібна невелика сума. Нехай навіть всього 5 000 грн. Компанії мережевого маркетингу дозволяють відкривати свою справу практично без вкладень. Суть проста: сам користуєшся продукцією і пропонуєш її клієнтам.

Класичним прикладом є косметичні фірми, які пропонують жінкам виступити в якості незалежних консультантів. Вони отримують не тільки дохід з продажів, але також додаткові бонуси і пасивний дохід за залучення нових консультантів.

Якщо вас цікавить, як створити свій бізнес без вкладень, розгляньте також можливості мережі Інтернет. Причому глобальна павутина пропонує безліч самих різних напрямків. Для відкриття своєї справи від вас буде потрібно наявність знань і навичок у конкретній діяльності, яка може здійснюватись через віртуальний простір. Як заробити гроші в Інтернеті без вкладень

До того ж, ви цілком можете навчитися цього. Приміром, якщо у вас є постійна робота, достатньо приділяти хоча б півгодини в день навчання. Вже через півроку-рік ви зможете почати свою справу і займатися ним паралельно без шкоди для основної роботи. І коли бізнес досить розшириться і буде приносити додатковий дохід, ви зможете залишити роботу і повністю присвятити себе новій справі.

ЯКИЙ БІЗНЕС МОЖНА ВІДКРИТИ, ЩОБ ДОСЯГТИ УСПІХУ?

Замислюючись над тим, який бізнес відкрити, необхідно зрозуміти, що для вас це справа стане альтернативою роботи за наймом. Але повністю задоволені ви будете тільки в тому випадку, коли почнете отримувати значний прибуток, у тому числі і пасивний. Саме це не можна залишити без уваги при виборі сфери прикладання капіталу.

Створивши для себе пасивний дохід, ви зможете звільнити найважливіший ресурс – час. Саме час, мабуть, єдине, що можна взяти в борг і що слід дуже сильно цінувати.

Крім того, щоб розвиток вашої справи здійснювалося по наростаючій, слід заздалегідь проаналізувати попит на товари, послуги, які ви плануєте пропонувати.

Постарайтеся максимально чітко визначити нішу, в якій ви будете працювати, а також вашу цільову аудиторію.

Цей важливий момент дозволить на папері протестувати вашу ідею та оцінити рентабельність майбутнього бізнесу, з'ясувати ємність ринку і його насиченість. Пам'ятайте, що ретельний аналіз ринку допоможе вам уникнути багатьох помилок на шляху розвитку вашої справи.

РОЗРОБКА БІЗНЕС ПЛАНУ – ТАК ПОТРІБНО РОБИТИ РОЗРАХУНКИ ЧИ НІ?

Запишіть вашу бізнес-ідею, визначте, хто буде брати участь в її розвитку, хто і що буде надавати, куди підуть гроші, потім з'єднайте всі воєдино, тобто розробіть план. Щоб зрозуміти, як відкрити свій бізнес і скільки потрібно вкласти у свою справу, необхідно у вартісному вираженні записати всі статті витрат і доходів.

Починайте складання плану з останніх цифр, тобто потрібно визначити для себе, скільки ви хочете отримати прибутку. Потім виходячи з цієї цифри розрахуйте, скільки вкладень потрібно, щоб досягти зазначеного рівня доходів.

Мати орієнтовний бізнес план потрібно обов'язково, а з допомогою професіоналів можна створити вже більш детальну мапу доходів і витрат, яка буде спиратися на серйозну аналітику і конкретні цифри.

З досвіду успішних підприємців, він дозволяє не просто підраховувати витрати, але і відмінно тренує мозок. Бізнесмен ставати впевненіше і грамотніше своїх конкурентів, які не займаються плануванням.

При цьому чітко дотримуватися складеного бізнес-плану абсолютно ні до чого. Потрібно діяти в чіткій відповідності з конкретними обставинами й умовами, а повністю передбачити всі особливості бізнесу не може ні один план.

СЛІД ШУКАТИ БІЗНЕС ПАРТНЕРА І ЯК ЦЕ РОБИТИ?

Звичайно, досить страшно починати бізнес в самоті, хочеться розділити відповідальність, делегувати партнеру частина роботи. Однак, як правило, рано чи пізно вашому партнерові може захотітися більше, ніж він отримує. У кращому випадку це призведе до сварки, а в гіршому – до розділення бізнесу або банкрутства. Тому на самому ранньому етапі слід замислитися, чи справді вам не обійтися без партнера.

У той же час, далеко не будь-яку справу можна будувати самому. Замислюючись, який бізнес можна відкрити, постарайтеся проаналізувати свої можливості і правильно оцінити їх, щоб ваші амбіції не призвели до плачевних результатів і розчарування.

Як знайти хороших партнерів? Подумайте, чого саме не вистачає для розвитку вашого бізнесу: грошей, знань, досвіду, навичок, можливо, ноу-хау, нових територій або ринків збуту. А далі вам залишається знайти людину, яка допоможе заповнити існуючий пробіл.

Не виключено, що партнер по бізнесу стане для вас інвестором або наставником. Вам залишається зустрітися з людиною і максимально грамотно викласти свою ідею, щоб залучити його увагу до вашої справи.

При цьому дуже важливо в письмовому вигляді визначити повноваження всіх партнерів і умови виходу з бізнесу на той випадок, якщо останнє буде потрібно. Вихід партнера не повинен ставати причиною краху вашої справи.

Цей крок допоможе визначити структуру вашого бізнесу і є дуже важливим. Якщо ви пропрацюєте належним чином зазначені пункти, розробите і передбачте можливість виходу зі справи ваших партнерів, це дозволить заощадити час, гроші і нерви і, отже, принесе додатковий дохід.

Зазначені вище три етапи стосуються безпосередньо життєвого циклу підприємства. З їх допомогою ви будете чітко бачити, куди рухається ваш бізнес, чи він йде в правильному напрямку або ризикує розсипатися. Якщо у вас немає досвіду роботи з документацією та складанням бізнес-планів, ви можете описати все на папері і піти до професійним економістам та юристам, які зможуть грамотно викласти ваші ідеї привабливим для інвесторів і мовою партнерів.

ЧИ ВАРТО БРАТИ ВЕЛИКИЙ КРЕДИТ НА ВІДКРИТТЯ БІЗНЕСУ?

В самому початку шляху не варто брати занадто значні суми в банку, оскільки, найчастіше, підприємці, отримавши значну суму, починають нераціонально її витрачати.

В результаті на роботу наймаються зайві працівники, без яких ви могли б обійтися перший час, витрати ростуть, бюджет на рекламу і просування збільшується. Все це швидко послаблює грошовий потік, який може швидко вичерпатися. Крім того, гроші, отримані в кредит у банку, потрібно буде повернути з відсотками, а це додаткові витрати, прийом досить вагомі.

Щоб знизити витрати на рекламу, слід чітко визначити цільову аудиторію і працювати на її залучення в першу чергу. Тільки після ретельного аналізу ринку можна починати повноцінну рекламну компанію.

ПІДСУМКИ

Відкриття свого бізнесу вимагає від майбутнього підприємця сміливості, відповідальності та наявності раціонального мислення. Всі факти слід попередньо аналізувати, щоб не витрачати наявні кошти даремно. Ретельно складений бізнес-план – запорука успіху.

Якщо ваш продукт має незначні недоробки, не слід відкладати початок своєї справи, адже конкуренти можуть вас випередити. Уявіть, що у вас є цікавий продукт, який ви могли б запропонувати покупцям, але через незначну недоробки ви відкладаєте його запуск на невизначений термін.

Одночасно з вами схожі думки виникають у конкурента, який приймає рішення виводити товар. В результаті його буде чекати успіх, а ви залишитеся не у справі, засмучений і пригнічений втраченою можливістю.

Не слід недооцінювати конкурентів. Вони теж дуже розумні, грамотні, люди, що мають своє уявлення про бізнес. Вони, як і ви, мріють досягти успіху і використовують для цього різні можливості.

Завжди складно зробити перший крок на шляху до чогось кардинально нового. Звичайно, далеко не всі підприємці, які вирішили розпочати свою справу, доходять до бажаних результатів, навіть маючи на руках ідеальний бізнес план, чітку стратегію і розрахунок окупності. Не всім вистачає посидючості, знань, наполегливості, терпіння і прагнення до ризику. Успіх досягається зовсім не відразу.

Не опускайте руки при невеликих невдачах, плануйте, а не просто мрійте, і тоді успіх неодмінно прийде до вас.

Читайте також - Робота в Інтернеті на дому без вкладень і обману

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити