Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Криптовалюта: що це і як заробити?

Останнє оновлення: Субота, 16 вересня 2017 Автор: Вольдемар Воронцовський

Криптовалюта: що це 

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua!

Криптовалюта — це феномен 2010-х. Технологія, яка з'явилася з нізвідки і здатна приносити величезний прибуток. Настав час в ній розібратися. Отже, криптовалюта: що це і як заробити використовуючи цю технологію?

За сім років світ пережив повноцінний фінансовий кризис та кілька великих потрясінь. При цьому, наслідки торкнулися всіх розвинених країн. Тільки США оцінили свої втрати в $ 1,5 трлн.

Такі речі не проходять без наслідків. В результаті ми спостерігали, то різке зростання євро до долара, то їх паритет. Було 30-відсоткове знецінення швейцарського франка. Що вже говорити про курс національної валюти України? Мабуть, не залишилося такої валюти, в якій можна бути впевненим на всі сто.

Але технології не стоять на місці. Поки у фінансовому секторі була паніка, своя електронна валюта з'явилася у інтернету. Причому, навіть не одна, а кілька.

Історія створення кріптовалюти

Історія створення кріптовалюти

Електронні інновації — це взагалі чудо. Вони непомітно приходять в наше життя і роблять її набагато легше і цікавіше.

Ось приклад. Ще двадцять років тому люди орієнтувалися тільки на паперових картах. Ну і по напряму зростання моху в лісі. =)

Насправді, ми навіть не помічаємо, як з'являються технології. Хто-небудь пам'ятає перший день роботи Гугл? Або WebMoney? Ось так, в якийсь момент гроші почали ставати цифровими.

Історія створення кріптовалюти почалася з bitcoin. Це найперша з криптовалют. Вона ж — найпопулярніша донині.

Хто і навіщо придумав біткойн

Сатоши Накомото

Все почалося в самий розпал кризи. 31 жовтня 2008 року вийшла стаття «Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System», в якій була описана система електронної готівки — Біткойн. 9 січня 2009 року була випущена перша версія біткойн-гаманця і запущена мережа Біткойн.

Протягом року йшли певні доробки. З'явився API для третіх осіб, підтримка операційної системи linux. В цей час, біткойн був відомий лише невеликій групі його розробників і тестерів.

Вважається, що творець біткойна — це японець Сатоши Накомото

У листопаді 2009 року був відкритий форум першої кріптовалюти. Це залучило нових користувачів. В обговореннях народжувалися нові ідеї.

За 2010 рік розробники знайшли і усунули декілька дефектів і вразливостей кріптовалюти. Була підвищена захищеність. Число біткойн — гаманців стало стрімко зростати. Разом з кількістю користувачів ріс і курс.

Перший обмін біткойнів на реальний товар стався в травні 2010 року. Тоді, американець Ласло Ханеч заради забави отримав дві піци за 10 000 біткойнів. Як відомо, це була найдорожча піца в історії. Адже зараз за 10 000 біткойнів можна виручити більше ніж $38 мільйонів.

Інший цікавий випадок стався в Британії Джеймсом Хауэлсом в 2009-му році. Джеймс був одним з перших, хто почав добувати біткойни. Витративши деякий час, він вирішив, що технологія даремна. Одного разу, Джеймс пролив на свій портативний комп'ютер напій. Ноутбук вийшов з ладу, і Хауэлс благополучно викинув його. При цьому, жорсткий диск залишився цілим. У пам'яті комп'ютера була інформація про 7 500 біткойнах.

Через пару років, Джеймс зрозумів, яка цінність була в його комп'ютері. Він кілька тижнів провів на міському звалищі в пошуках свого жорсткого диска. Але було вже пізно. Викинуті біткойни сьогодні коштували б $29 мільйонів.

Починаючи з 2012 року, проект bitcoin займається американська компанія Bitcoin Foundation. Провідний розробник цієї компанії — Гевін Андресен. Саме його можна вважати керівником проекту. За словами Гевіна, його мета — це створення безпечної, стабільної «готівки» в мережі інтернет.

З 2010-го, в гонитві за вигодою, багато людей почали займатися майнінгом (виробництвом біткойнів). Поступово, інтернет магазини і сервіси стали приймати криптовалюту в якості оплати. З тих пір, популярність біткойнів тільки зростає.

Подальший розвиток криптовалют

Біткойн отримав поширення всього за декілька років. Помітивши такий успіх, багато розробників зайнялися створенням своїх криптовалют. Більшість з них, по-суті, копіюють технологію першої кріптовалюти.

До сьогоднішнього дня, відомо про існування 92 різних криптовалют. Не всі з них зараз користуються попитом. Проте, вони цілком можуть нас здивувати через 2-3 роки.

Як працює криптовалюта. В чому суть біткойна. 

Звідки береться криптовалюта? Очевидно, що це не звичайні гроші. Вони не випускаються центральними банками. І не залежать від кредитно-грошової політики тієї чи іншої держави.

Емісія відбувається тільки в цифровому вигляді. Будь-який бажаючий може видобувати криптовалюту (займатися майнингом). Для цього використовується обчислювальні потужності комп'ютера.

Що таке майнінг кріптовалюти

майнінг кріптовалюти

Саме слово «майнінг» прийшло до нас, як це часто буває, з англійської. Дослівно перекладається як «видобуток корисних копалин». Тільки видобуток кріптовалюти проводитися не в шахті, а за комп'ютером.

Що являє собою ті ж біткойни? Це послідовність унікальних зашифрованих блоків інформації. Простіше кажучи — певна послідовність одиниць і нулів.

Таким чином, щоб добути нові біткойни, потрібно вирахувати нову унікальну послідовність блоків. Отримані блоки передаються в базу біткойнів по мережі. Причому чим більше біткойнів видобуто, тим складніше отримати нові.

Справа в тому, що обсяг емісії першої кріптовалюти фіксований. З плином часу, за одне і те ж кількість блоків дають все менше биткоинов. Спочатку розмір емісії при створенні блоку становив 50 біткойнів. Зараз — удвічі менше. Вже в 2031 році емісія буде припинено повністю.

Для обчислення блоків потрібно виконати велику кількість незалежних один від одного розрахунків. Так як розрахунки незалежні між собою, то їх можна проводити паралельно. Технічно, з таким завданням найкраще справляються графічні процесори (відеокарти).

Складність обчислення блоків з часом зростає. Так, кількість праці, необхідна для генерації блоку, в даний час в мільйон разів більше (в прямому сенсі), ніж у 2010-м. Генерація блоків стає більш енерговитратною.

Зараз вже рахунок за електрику, який витрачається відеокартою перекриває дохід від виробництва біткоїнов. Вигідним залишається тільки промисловий майнінг з великою кількістю професійних процесорів. Та й то, лише за рахунок ефекту масштабу.

Гаманець для кріптовалюти

Зберігання криптовалют проводиться на спеціальних електронних гаманцях, приблизно так само як і з WebMoney. Є кілька десятків різних гаманців. Одні з них встановлюються на комп'ютер/телефон, інші працюють онлайн. Обмін криптовалют організований або через обмінники і біржі, або безпосередньо через перекази між власниками гаманців.

Внаслідок своєї популярності, криптовалютами можна розплатитися в багатьох інтернет-магазинах. Таким чином, клієнти можуть обмінювати біткойни на звичайну валюту. При цьому, особливо розвинені платіжні рішення, пов'язані з биткойном.

Blockchain — це самий популярний і досить безпечний біткойн гаманець

Зараз можна, навіть випустити платіжну карту, для повсякденних платежів. Причому такі карти пропонує цілий ряд компаній. Їх можна використовувати в будь-якому терміналі. Конвертація буде відбуватися за актуальним курсом.
Останнім часом, з-за високої волательности, популярність крипотвалют підвищилася у трейдерів. Деякі брокери вже пропонують кріптовалюти в якості торгових інструментів.

Курс криптовалют

Цифрові валюти не залежать від геополітики. На них не впливає обсяг видобутку нафти або війни. Тому курс криптовалют складає виключно за законами економіки. Все вирішує попит і пропозиція.

Пропозиція (емісія) більшості криптовалют примусово обмежена. Наприклад, загальний обсяг емісії біткойнів обмежений і не перевищить 21 мільйон. По мірі додаткової емісії, курс кріптовалюти трохи знижується.

Попит на кріптовалюти продиктований їх популярністю і розповсюдженістю. Крім того, можливі навмисні спекуляції. Так, в 2013 році, биткойновые маркетмейкери досягли грандіозного стрибка курсу. Тоді, всього за один місяць, вартість біткойна зросла з $200 до $1000 за 1BTC.

До речі, останнім часом ціна биткойна теж різко зросла. Сьогодні за 1 одиницю BTC можна виручити $3858.

Переваги і недоліки кріптовалюти

Завдяки цифровим технологіям і відсутності станової приналежності, кріптовалюти мають кілька переваг над звичайною валютою:

  • Прозорість. В силу своєї технології, гаманці криптовалют зберігають всю історію транзакцій. Будь-який користувач може подивитися баланс і всі транзакції будь-якого крипто-гаманця, знаючи його номер.
  • Безпека. Криптовалюту не можна підробити.
  • Анонімність. Немає прив'язки до імені і адресою. Банки і податкові органи не контролюють рух криптовалют.
  • Незалежність. Оборот кріптовалюти непідвладний державним органам і регуляторам.
  • Зручність. Відкрити електронний гаманець на порядок простіше, ніж рахунок у банку. При цьому, швидкість операцій з криптовалютами на порядок вище, а комісії — менше.

До недоліків можна віднести:

  • Невизначений правовий статус. У деяких країнах, кріптовалюти повністю заборонені. В інших, наприклад в Росії, — не рекомендуються до використання.
  • Використання у тіньовій економіці. Зловмисники використовують кріптовалюти для розрахунків між собою. Так вони уникають уваги наглядових органів.

Як можна заробити на криптовалюте

Існує три робочих варіанти заробітку на криптовалютах. Майнінг, інвестиції і трейдинг. Майнінг ми розглянули. Тому, зупинимся детальніше на інших можливостях.

Інвестиції в криптовалюту

Все дуже просто. Заводимо гаманець. Купуємо ту чи іншу криптовалюту в очікуванні її зростання. Через деякий час продаємо криптовалюту.

Купити криптовалюту можна в обмінних пунктах. Краще користуватися найбільш перевіреними з них. До таких я відношу xhange або 60cek.

Крім того, можна інвестувати в біткойн, коли ціна на нього падає. Ця криптовалюта володіє дуже високою волатильністю. Падіння курсу завжди змінюються різкими злетами.

Трейдинг криптовалютами

Брокери, як правило, надають тільки найпопулярніші з криптовалют для торгівлі. Приміром, FXOpen пропонує нам Bitcoin, Litecoin, Namecoin і Peercoin. При цьому доступна купівля-продаж криптовалют за американські долари, євро і російські рублі.

Ліквідність, зазвичай, надається найбільшої онлайн біржею — «BTC-e». Іншими словами, торгівля проводиться за технологією ECN. Тобто другою стороною угод виступає не сам брокер, а інші трейдери.

Загалом, це понад прибутковий варіант для тих, хто готовий спробувати свої сили в трейдингу. Високі прибутки тут супроводжуються високими ризиками. Тому, перед відкриттям реальних угод, рекомендую потренуватися на демо рахунках.

Читайте також - Бізнес з нуля. Як почати свій бізнес?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити