Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити гроші на квартиру (за 1-3 роки) - способи, ідеї та поради

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити гроші на квартиру

Ідеї як заробити на квартиру з різним рівнем доходу. Переваги та недоліки різних способів. Поради з пошуку основного і додаткового заробітку щоб купити квартиру за 1 – 3 роки. План фінансування майбутньої квартири-вчимося економити і вивчаємо реальні приклади.

Купівля власного житла-важливий і відповідальний крок у житті кожної людини. Але як заробити на квартиру, не витрачаючи величезну кількість часу і сил?

Зі звичайною зарплатою в 8-12 тисяч грн придбання квартири здається нереалістичним, що цілком обгрунтовано.

В рамках даної статті ми розглянемо найбільш вигідні шляхи вирішення питання, як заробити на квартиру з нуля.

Складаємо план як заробити на квартиру

Перше, з чого варто почати - це поставити мету і визначити доступні ресурси. Побачивши цифр не потрібно відразу впадати в паніку і вирішувати, що це нереально без іпотеки. Будь-які цілі досяжні.

Як правило, для більшості ситуація плачевна і виглядає приблизно таким чином в регіонах:

 • Щомісячний дохід - 10-12 тисяч грн, може бути більше при наявності двох осіб в сім'ї;
 • Витрати - як мінімум 6- 7 тисяч тільки на оренду і продукти;
 • Мета - накопичити 0,6 млн. на житло.

Для Києва:

 • Дохід - в районі 28-40 тисяч грн;
 • Витрата - понад 20 тисяч;
 • Мета - 1.2 млн. на об'єкт під Києвом.

Прості підрахунки покажуть істину - з такою заробітною платою просто не вийде скласти розумний план того, як швидко заробити на квартиру. На відкладання підуть десятки років, швидше можна постаріти, ніж придбати житло.

Зберігаючи на вкладі навіть по 4 тисячі на місяць для регіонів і по 12 тисяч для Києва на накопичення піде не менше 10-15 років, а до того часу ще й ринок нерухомості виросте в ціні, як і все навколо, за рахунок інфляції.

Важливо: існує два рішення такої ситуації, які полягають або в збільшенні поточного доходу всіма доступними засобами, або в отриманні іпотеки.

Цей шлях вже пройдений багатьма людьми, і вони досягли мети, а значить вам це теж буде під силу.

Перед тим, як заробляти гроші на квартиру, подумайте про те, які параметри житла важливі для вас і вашої родини, а потім візьміть блокнот, ручку і складіть план, який допоможе орієнтуватися в подальшому.

 1. Що?
  Визначтеся з кількістю кімнат і плануванням приміщень. Наприклад, якщо у вас кілька дітей, варто розглянути варіант з окремими, не суміщеними кімнатами. Також обов'язково врахуйте площа житла в цілому і площа окремих його приміщень. Якщо ви часто готуєте, має сенс підібрати варіант з просторою кухнею, якщо живете одні і не часто буваєте вдома, цей параметр можна не враховувати.
 2. Де?
  Придбати квартиру в спальному районі, в центрі, або зовсім за містом – все залежить тільки від ваших особистих переваг. Враховуйте також транспортну розв'язку - якщо у вас немає автомобіля, найкраще підібрати варіант недалеко від зупинок автобусів або станцій метрополітену. Для любителів спокійного життя і природи ідеально підійде квартира в котеджному селищі.
 3. Скільки?
  Вирішіть для себе, скільки грошей ви готові витратити на покупку квартири. Скільки вже зібрано, які витрати Ви допускаєте. Також потрібно визначитися з терміном: якщо ви вирішили заробити на житло самостійно, необхідно точно знати, в які терміни ви збираєтеся це зробити.
 4. Як?
  Визначтеся з тим, як саме ви будете купувати нерухомість. Це може бути оплата материнським капіталом або оформлення іпотечного кредиту в банку. Можливо, ви хочете зібрати потрібні кошти або заробити на квартиру з нуля.

Як заробити на квартиру за рік

Один рік - це дуже жорсткий термін для такої мети. Отримати квартиру за рік можна за допомогою іпотеки, відклавши на перший внесок, але це вже не «заробити», а «взяти в кредит». Якщо ви плануєте купувати житло в регіоні, то вам знадобиться щомісяця відкладати суму не менше 50 тисяч грн.

Заробити гроші на житло за рік — це досить складно, навіть для людей, які мають середній достаток. Такі терміни зажадають від вас 100% віддачі — відмовитися від будь-яких витрат, працювати скрізь і багато. Подумайте що ви вмієте робити і намагайтеся розігнати всі ваші навички та вміння на 100%.

Добре якщо вас двоє - ваші доходи будуть підсумовуватися, ви зможете підтримувати один одного у важкі моменти і доповнювати ідеї заробітку.

Якщо ви щось вмієте - значить ви можете викладати. Якщо ви в чомусь розбираєтеся - ви можете це продавати.

Але однозначних відповідей тут немає, так як в екстремальних умовах потрібно вживати радикальних заходів. Ось деякі з варіантів, які знайшли себе в житті:

 • Кредит під існуюче житло;
 • Кредит під бізнес;
 • Іпотека з подальшою здачею квартири в оренду (рента виплачується в якості кредиту);
 • Розкрутка свого аккаунта на Instagram і отримання рекламних контрактів;
 • Створення відео блогу (потрібна дуже цікава або затребувана ідея);
 • Державні програми.

Якщо ви хочете знайти просту відповідь на питання як заробити гроші на квартиру за один рік, то ви його не знайдете. Саме тому житло можуть дозволити собі не всі. Але ми розповімо про ще один спосіб.

Всі фондові біржі працюють онлайн, це означає, що всі торгові операції на фінансових ринках можна проводити не виходячи з дому. Завдяки такому поширенню, сьогодні кожен може заробити на акціях відомих компаній в короткі терміни. Допоможуть в цьому опціони - тут немає окремих комісій, розмір можливого прибутку відомий заздалегідь, а термін угод ви встановлюєте самі — від 60 секунд до пари місяців.

Як заробити на квартиру за 2 роки

Два роки - менш жорсткий, але все ще слабо реалістичний термін. Для досягнення мети в регіоні потрібно відкладати по 25 000 грн. Тут вже може допомогти власний невеликий бізнес, фріланс і додаткова робота за сумісництвом. Останні два варіанти спрацюють тільки в комплексі з інвестиціями або допомогою з боку близької людини, щоб не витрачати зайві гроші на їжу та проживання.

Варто врахувати кілька особливостей при постановці дворічної мети:

 1. Перший рік, як правило, піде на придбання навички або розкрутку малого бізнесу;
 2. Другий рік передбачає відкладання отриманого пасивного доходу від реалізованих проектів;
 3. При орієнтирі на інвестування добре підійдуть акції великих компаній і ПІФи, вони можуть принести у вдалому випадку близько 40% на рік (середньорічне зростання фондового ринку), але є і ризик осідання через настання кризи.

Можлива й інша схема дій - за один рік реалізація бізнес-проекту з пасивним доходом і відразу ж покупка квартири в іпотеку. Платежі буде перекривати бізнес, а ви можете жити на свій колишній дохід. Проблема тільки в ризикованості, адже підприємництво непередбачувано, як наслідок, надходження грошей може припинитися.

Знову ж добре якщо вас двоє, тоді ваша мрія цілком здійсненна.

Як заробити на квартиру за 3 роки

Три роки - це оптимальний термін щоб заробити гроші на квартиру, з ним може впоратися проста людина без особливих винахідливих ідей. Потрібно відкладати для квартири в регіонах по 16 680 грн. Для цього цілком може вистачити стандартної роботи, поєднаної з додатковим заробітком на фрілансі, бізнес-проектах або інвестиціях. Звичайно, добре і ще легше жити в такому темпі, коли в родині дві працюючі людини.

Особливості у даного терміну для мети наступні:

 1. Можна відкладати і по 8 тисяч, інвестуючи в акції надійних компаній, з урахуванням середньорічного зростання фондового ринку в 40%, через 3 роки накопичена сума як мінімум подвоїться (плюс дивіденди і не забуваємо про ризики в кризу);
 2. Реально витягнути і 16 тисяч поодинці, якщо досить багато часу приділяти роботі, а якщо є з ким розділити навантаження, то по 8 000 відкладати буде не так накладно;
 3. Успішно реалізований бізнес або сайт дозволить вам автоматично накопичити таку суму за 3 роки.

Як можна заробити гроші на квартиру за три роки?

Дуже банальна порада, але ми не можемо обійти його стороною, адже покупка квартири коштує великих грошей і як Ви знаєте, директора завжди багатше своїх підлеглих, тому варто подумати про те, щоб створити свою справу. Якщо це буде та ж сфера, в якій ви працюєте, ви вже будете отримувати більше грошей ніж простий найманий працівник.

Подумайте про те, що Вам цікаво і відкривайте свою справу. Можливо у Вашому місті зовсім немає якихось речей, які легко можна замовити з Китаю.

Під бізнес ви легше зможете взяти кредит і швидше його відпрацювати, ніж брати іпотеку і віддавати її роками власною працею. У разі бізнесу, кредит буде працювати на вас, а не ви на нього. Збільшуючи обороти, ви зможете швидше заробити на квартиру.

Отже, за три роки накопичити цілком можливо, рекомендуємо орієнтуватися на цей термін.

Як заробити грошей на покупку квартири

Кілька слів про іпотеку

Багато людей, які заробляють на квартиру, віддають перевагу іпотечному кредиту. У суспільстві існує стереотип, що довгострокові кредити – це узаконена форма рабства, проте, іпотека користується великою популярністю. Різні банки пропонують різні відсотки і терміни, деякі умови можуть бути вигідними, деякі – ні. Якщо ви вирішили заробити на перший внесок і взяти іпотеку, намагайтеся дотримуватися правил, які захистять вас від помилки.

Перед оформленням іпотеки уважно вивчіть всі умови, розрахуйте суму, яку ви в підсумку переплатите. Часто переплата буде приблизно дорівнює сумі кредиту. Наприклад, якщо ви берете квартиру за 2 мільйони на 10-15 років, в результаті ви заплатите 4. Розгляньте пропозиції різних банків.

 • Якщо ви недавно створили сім'ю, держава підтримає вас-початковий внесок по іпотеці буде нижче, а при появі дитини існує можливість відстрочити платіж.
 • Не обов'язково купувати нову квартиру, можна придбати житло на вторинному ринку або оформити іпотеку на споруджувану нерухомість – це буде набагато дешевше.
 • Не підписуйте договір, не прочитавши його уважно. Всі документи повинні бути вивчені, а ви повинні прекрасно розуміти всі умови вашого іпотечного кредиту.

Переваги:

 • гроші даються майже відразу і можна приступати до покупки квартири;
 • щомісячний платіж зазвичай приблизно дорівнює сумі плати за оренду, якщо термін від 10 років і вище;
 • фактично ви платите за своє житло.

Недоліки:

 • потрібен стартовий внесок близько 15-20% від вартості квартири, його теж потрібно десь брати;
 • іпотеку особисто на вас можуть не схвалити, у банків сьогодні багато причин для відмови;
 • квартира буде в заставі у банку, в разі невдачі її у вас зможуть відібрати;
 • за підсумком ви переплатите за кредит майже в 2 рази, а то і більше.

Це лише мінімальний перелік можливих недоліків. Перейдемо безпосередньо до вартості іпотеки для пересічного громадянина, для чого розрахуємо її по калькулятору на сайті Ощадбанку. Як орієнтир візьмемо вартість квартири в регіонах - 0,6 млн. грн.

Як бачите, з терміном в 20 років можна взяти кредит з платежем в 5 092 грн при зниженій ставці в 10,5% річних. При цьому потрібно ще накопичити суму не менше 90 000 на стартовий внесок.

Пам'ятайте про те, що варіант з іпотекою варто розглядати тільки в тому випадку, якщо у вас є гроші на перший внесок і ви маєте постійний дохід, який буде покривати платежі. В іншому випадку необхідно заробляти на квартиру і початкові виплати іншими способами.

Укладення договору довічної ренти

Даний варіант передбачає укладення договору довічного утримання з літньою людиною, який має обмежену працездатність або є непрацездатним. Суть в тому, щоб здійснювати оплатний догляд за такою людиною на певних умовах, чітко прописаних у відповідному договорі. Звичайно, будуть витрати, але вони значно менше, ніж вартість житла. В якості однієї з умов договору може бути зазначено проживання в цій квартирі, і вам не доведеться платити оренду.

Оплатний характер таких договірних відносин передбачає, що після смерті особи, за якою здійснювався догляд, право власності на квартиру цієї особи (підопічного) переходить до людини, яка цей догляд безпосередньо здійснював.

Але у цього способу є свої мінуси, з якими не всі впораються – незручності, які можуть виникнути під час проживання з літньою людиною. Уважно перевіряйте всі документи, скористайтеся послугами перевірених компаній, які допоможуть грамотно скласти договір. Не забувайте про те, що залицяння за літньою людиною може тривати не тільки близько року або двох років, а може зайняти набагато більший час.

Заробіток на квартиру з середньою зарплатою

Багато людей обмежують себе в потребах і оформляють кредити в банках. Але не у кожної людини є гроші, щоб взяти іпотеку і вносити кошти більше 25 років. Крім того, іноді на це просто не вистачає терпіння. Отже, як заробити на квартиру з середньою зарплатою? Існує кілька цікавих і маловитратних ідей-це іпотечний кредит під заставу іншого житла, іпотека в оренду або пошук додаткових джерел заробітку.

Іпотечний кредит під заставу наявного житла

Якщо ви володієте невеликим доходом і не можете оформити іпотеку, можна скористатися наступним способом. Ви вносите наявну у вас квартиру в якості застави для отримання іпотечного кредиту. Варіант в першу чергу підходить для тих, хто хоче поліпшити свої житлові умови, змінити місто або район проживання. Наприклад, у вас з'явилися діти, і ви не можете жити в однокімнатній квартирі. Але є обмеження: квартира під заставу не повинна перебувати під обтяженням – наприклад, вона не повинна бути в арешті або бути заставою за іншими кредитними зобов'язаннями.

Кредит під заставу наявної нерухомості пропонують багато банків. Список вимог до позичальника може варіюватися, але в загальному вони схожі. Вам не повинно бути менше 21 року і більше 65 років, у вас повинна бути постійна реєстрація та офіційне працевлаштування. Протягом усього терміну кредиту ви зможете користуватися вашої закладеної нерухомістю, але не зможете розпорядитися ним на свій розсуд. Іншими словами, продати, подарувати або обміняти житлоплощу під обтяженням не вийде.

Іпотека в оренду

Ще один непоганий спосіб придбання квартири - її покупка в іпотеку з метою подальшої здачі. Принцип простий: ви берете іпотечний кредит, купуєте нерухомість і заселяєте туди мешканців. Щомісяця вони платять Вам оренду, за допомогою цих грошей ви поступово гасите кредит. Якщо квартира розташовується в центрі або в студмістечку, простоювати вона не буде, крім того, вона буде коштувати дорожче – орендними платежами ви зможете оплатити внесок по іпотеці, а вільні кошти пустити на що-небудь інше. Достроково погасити іпотеку можна буде протягом 10-15 років.

На жаль, є у цього способу і підводні камені.

Якщо нерухомість розташовується у віддаленому районі, попит на неї буде нижче. У разі якщо ви купите студію, жити в ній будуть тільки студенти, квартиронаймачі будуть часто змінюватися – сім'ї з постійним доходом зазвичай вибирають житло просторіше. Ще один мінус - у вас повинно бути інше місце проживання на час оренди нової житлоплощі. Також мешканці можуть зіпсувати куплену вами меблі і техніку. Щоб застрахуватися від цього, обов'язково складайте договір оренди і беріть заставу. Для додаткової страховки можна найняти агента з нерухомості.

Пошук додаткового доходу: короткий екскурс

Інший шлях - більш складний і вимагає від людини винахідливості і працьовитості, адже потрібно багато в чому змінити свої звички і життя в цілому. У разі якщо робота не приносить бажаного доходу, хорошим рішенням буде пошук нової. Можна знайти більш оплачуване місце за вашою спеціальністю, а можна пройти Професійні курси і навчитися новій професії. Але якщо робота вам до душі, а заробітна плата не влаштовує, необхідно відшукати додаткові способи заробітку.

У деяких ситуаціях робота з доходом є єдиним виходом, оскільки іпотеку в банку не схвалюють.

Спосіб 1. Додаткова робота - в даному випадку мається на увазі пошук підробітку у вільний час, зазвичай це може бути водіння пасажирів в таксі або інша робота за сумісництвом. Варіант надійний, але дуже витратний за часом і силам. Він не підійде тим, у кого вже є сформовані відносини або сім'я, оскільки не дозволить достатньо підтримувати спілкування через нестачу часу. На жаль, бувають випадки, коли виходу немає і доводиться працювати на дві компанії відразу.

Спосіб 2. Підробіток "на стороні". Робота в іншій компанії на півставки, репетиторство або надання будь-яких приватних послуг. Вакансії можна знайти на спеціальних ресурсах в мережі.

Спосіб 3. Фріланс - більш щадний варіант додаткового приробітку у вільний час, який може стати і зовсім основним джерелом доходу. Це може бути Копірайтинг, переклади текстів, веб-дизайн, SEO-просування і багато іншого. Єдиний недолік в тому, що потрібно освоювати нові навички і витрачати багато часу, але хоча б вдома поруч з близькими.

Спосіб 4. Створення сайту або онлайн-бізнесу — робота над власним проектом у вільний час є популярним напрямком на сьогоднішній день. У цю категорію входять особисті блоги для заробітку на рекламі, інтернет-магазини з виробів ручної роботи по вашому хобі та інші варіанти. Тут можна досить вільно розподіляти час і працювати у власному темпі, але буде потрібно чималий термін і невеликі вкладення, щоб розкрутити проект.

Спосіб 5. Інвестування - сюди входять вкладення в цінні папери, валюту, фонди. Наприклад, це може бути покупка акцій під дивіденди, ПІФів або використання довірчого управління капіталом.

Спосіб 6. Трейдинг - відрізняється від інвестицій тим, що тут розрахунок йде на відносно швидкий перепродаж активів (акцій, валюти, ф'ючерсів). Торгівля на фінансових ринках дає приголомшливі результати в плані прибутковості, але вимагає чималих зусиль.

Перелік не є вичерпним. Тут представлені лише найпопулярніші напрямки в сфері збільшення доходів для того щоб заробити на квартиру. Варіантів маса, але всі вони вимагають чималої самовіддачі і частіше вкладень. Найголовніше - не ризикувати надмірно і діяти розумно.

Як заощадити гроші на купівлі квартири

Як заощадити гроші на купівлі квартири

Грамотна економія і розумний підхід до купівлі квартири допоможуть швидше зібрати необхідну суму і, в кінцевому підсумку, придбати омріяні квадратні метри.

Основні моменти при купівлі квартири:

 • покупка квартири в новобудовах, завжди дешевше, ніж придбання вторинного житла. Причому, на ранній стадії будівництва вартість вашої квартири може бути істотно нижче, ніж на завершальному етапі. Однак, враховуючи кількість несумлінних компаній забудовників, така покупка може стати досить ризикованим заходом, яке, правда, при хорошому розкладі, допоможе заощадити вам близько 30-40% від вартості;
 • приміське житло або у віддалених районах міста дешевше, ніж в місті і його центрі. Звичайно, такі галузі не мають розвиненої інфраструктури, і виникають проблеми з транспортом і тимчасовими витратами, але враховуючи сучасні темпи будівництва і зростання міст, незабаром все може змінитися. Тоді вартість вашої квартири значно підросте;
 • ремонт-це ще одна стаття, на якій можна заощадити. Якщо робити його з нуля і самостійно, то вийде досить кругленька сума. Тому, варто розглянути варіант придбання квартири з чорновою обробкою;
 • можна купувати квартиру, що називається, поступово. Для початку придбати кімнату, потім малосімейку або студію, щоб накопичивши побільше грошей, продати колишнє житло і переїхати в більш комфортні умови.

Поради

Зверніть увагу на кілька рекомендацій щодо заробітку грошей на квартиру незалежно від терміну:

Порада №1. Не поспішайте. Спроби надмірно швидкого збагачення зазвичай призводять до лікарні від перевтоми або до грошових втрат від ризикованих проектів.

Порада №2. Але і не втрачайте час даремно. Без старанної роботи над собою і своїм капіталом заробити на квартиру не вийде. Потрібно знайти золоту середину і діяти на межі.

Порада №3. Вкладайте кошти тільки в перевірені проекти. Якщо ви сумніваєтеся в чомусь, наприклад, що зможете заробити на трейдингу, то не варто щомісяця витрачати половину заробітної плати даремно. Намагайтеся спочатку перевірити себе, вивчити всю доступну інформацію.

Порада №4. Складіть письмовий план і список завдань. Фіксація цілей на папері за статистикою забезпечує більше половини успіху. Викреслюйте досягнуті пункти плану по ходу досягнення мети.

Порада №5. Не панікуйте, не піддавайтеся емоціям і миттєвим бажанням. Холодний розрахунок і планування — тільки так можна досягти довгострокову мету.

Порада №6. У той же час контролюйте свій стан. Якщо ви будете надмірно себе обмежувати в економії, то рано чи пізно здастеся. Радимо знати міру у всьому.

Дотримуючись перерахованих вище порад і реалістичного плану, ви обов'язково зможете досягти результату і купити довгоочікувану квартиру.

Як легше заробляти на квартиру

Ідея #1. Ведіть облік витрат. Записуйте все: витрати на продукти, ліки, подорожі та покриття кредитів. В результаті ви зрозумієте, на що витрачається більше грошових коштів, виходячи з цього бюджет можна скорегувати. Можна використовувати звичайний блокнот або спеціальні програми.

Ідея #2. Відмовтеся від шкідливих звичок. Наведемо приклад: якщо ви курите одну пачку сигарет в день вартістю 40 грн, в місяць на це піде близько 1.2 тисяч грн, а в рік – 14 тисяч. Погодьтеся, це непогані гроші, і краще направити їх в корисну справу.

Ідея #3. Відмовтеся від відвідування ресторанів і клубів. У таких закладах люди витрачають величезні гроші. Один похід в ресторан або клуб – 400 грн і більше, якщо ви звикли розважатися щотижня – це вже 1200 на місяць. У режимі економії краще харчуватися вдома і розважатися більш бюджетно. У рік можна заощадити до 40 тисяч грн.

Ідея #4 . Не купуйте непотрібні речі. Заходячи в супермаркет, купуйте тільки те, що вам дійсно потрібно. Складайте строгий список продуктів, не потурайте своїм слабкостям і ви побачите, що можна заощадити великі гроші тільки на поході за продуктами. Те ж стосується і інших щоденних придбань. За кожен похід в магазин ви зможете заощадити від 200 грн на речах, які вам просто не потрібні. У рік це близько 72 тисяч грн.

Ідея #5. Поживіть з батьками. Якщо ви орендуєте квартиру, подумайте про те, щоб переїхати до батьків – в цьому випадку вам не доведеться платити за житло. Знімання "однушки" в столиці обійдеться вам в середньому в 12 тисяч грн, в рік це 144 тисяч.

Дотримуючись вищеописаних порад, ви зможете заощадити близько 280 тисяч грн на рік – це як мінімум половина вартості квартири-студії в регіонах. При додатковому заробітку сума накопичень значно зросте. У підсумку можна легко заробити на квартиру в столиці, і все це-тільки відкладаючи і примножуючи свої грошові кошти. Головне - не відпускати руки, не шукати простих шляхів і обходити стороною сумнівні пропозиції.

Звичайно, кожна ідея з перерахованих вище здасться неприйнятною для багатьох. Вони зовсім необов'язкові, але могли б істотно прискорити процес накопичення. Проте, ще раз нагадаємо, що не рекомендується йти на занадто радикальні заходи, інакше занадто швидко відступите від мети.

Якщо говорити про те, як заробити на квартиру з середньою зарплатою, то ви переконалися, що без прийняття певних заходів це буде неможливо. Існує всього два шляхи: взяття іпотеки або додатковий заробіток. Останній має на увазі інвестиції, Фріланс, роботу за сумісництвом і власний бізнес. Оптимальний термін для накопичення на житло - 3 роки. За більш короткий термін досягти мети можливо, але є ризик зовсім відмовитися від наміченого.

Інші способи отримати житло

Думаєте, де взяти квартиру, якщо немає грошей? Можемо вас порадувати. Заробляти гроші на квартиру зовсім не обов'язково. Є й інші способи отримання окремого житла без спадщини і накопичень.

Ось вам пара ідей.

Робота, за яку дають квартиру

Якщо є проблеми з житлом, завжди можна влаштуватися на роботу, за яку дають квартиру. В першу чергу про це думають ті, хто йде в силові структури. Однак претендувати на службове житло можуть не тільки військові. Багато державних службовців (сюди входять чиновники, депутати, рятувальники, співробітники МВС і ЖКГ, пожежники і навіть лікарі) отримують житлоплощу на той час, поки числяться в штаті. Правда, для отримання службової квартири вони повинні влаштуватися на роботу в місто, де у них немає своєї нерухомості. Якщо йти на держслужбу у вас немає ніякого бажання, радійте: це не єдина робота, де дають квартиру. Багато приватних компаній (особливо великі) готові за свої гроші знімати житло співробітнику. Але не аби-якому, а топовому фахівцеві. Переманити до себе в штат професіонала завжди вигідно. А якщо для цього йому треба переїхати в інше місто (така робота!), дають житло без роздумів.

Заробити на квартиру без грошей

Є спосіб, що дозволяє заробити на квартиру без грошей. Це договір довічного утримання літньої людини. Багато пенсіонерів залишаються під кінець життя зовсім одні. І їм необхідна чиясь допомога. Для цього укладається особливий договір. У ньому прописуються послуги, які необхідно надавати старому. Натомість він заповідає доглядальниці свою квартиру.

Варіант, звичайно, ризикований для обох сторін. Іноді самотні дідусі і бабусі стають жертвами злочинців, які "прискорюють" передачу квартири. Але і самі старички бувають тими ще аферистами. Адже вони мають право розірвати з вами договір через будь-який каприз. І повертати витрачені на догляд за ними гроші не зобов'язані.

Якщо у вас немає альтернативи, подбайте про безпеку заздалегідь. Краще співпрацювати зі знайомою людиною і тільки тоді, коли ви повністю впевнені в його порядності.

А чи не купити приватний будинок?

Цей пункт один з найважливіших. Котедж за містом - варіант, до якого варто придивитися. Чи дійсно вам потрібна саме квартира? У приватних будинків є маса переваг. Серед них:

 • ціна менша, ніж за квартиру
 • особиста земельна ділянка
 • відсутність сусідів зверху і знизу

Погодьтеся, це дуже приємні бонуси. Заробити на житло за містом простіше. З огляду на темпи зростання сучасних мегаполісів, через пару років ви можете опинитися в межах міста. І добиратися на роботу стільки ж, скільки їдуть з нових спальних районів. До того ж, можна купити порожню ділянку і побудувати будинок самому. Таке рішення заощадить вам значну суму.

Відео

Читати також - Як заробити мільйон

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити