Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Форк і хардфорк: що це таке?

Останнє оновлення: Понеділок, 15 травня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Форк і хардфорк: що це таке

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Біткоін є спеціальним програмним забезпеченням, заснованим на відкритому коді, тому кожен, хто забажає, може внести в нього зміни, продублювати інформацію або використовувати для своєї особистої вигоди.

Будь-яка модифікація такого коду носить назву форк, що дослівно означає вилку (поділ).

Якщо говорити доступною мовою, форк являє собою процес зміни вихідного набору правил, за якими працює блокчейні ідентифікується його оригінальність.

Яким буває форк?

Прийнято виділяти два види форков:

  • софтфорки – м'яка форма його прояву;
  • хардфорки – більш жорстка і кардинальна зміна вихідного коду.

Розглянемо кожен вид більш детально.

Що відбувається під час софтфорка

Софтфорк не супроводжується обов'язковим оновленням програмного забезпечення, щоб привести в дію нові правила. Навіть якщо якісь вузли із загальної мережі не піддаються змінам, це не завадить їм взаємодіяти з іншими вузлами, які взяли введені правила.

Можна навести аналогічний приклад з мовами. Якщо б всі ноди в мережі до введення форку розуміли англійську мову американського типу, а після внесення нових правил необхідно переходити на британський тип, то всі американці зможуть комфортно взаємодіяти з «британцями», і навпаки.

Можна підвести підсумок, що софтфорк є зворотньою кодовою модифікацією, яка не порушує суть протоколу.

В чому суть хардфорка

Тепер розберемося з поняттям хардфорка.

Тут все вже не так просто, і введені зміни будуть суперечити старим, тому вузли з вихідним кодом не зможуть сприймати коректно роботу нодів, які працюють у новому режимі.

Знову, посилаючись на приклад з мовами, у старих вузлів задано англійську мову, а в нових – китайську. У разі хардфорка змінює суть протоколу, тому мережа підрозділяється на дві частини, кожна з яких буде працювати самостійно. Дане явище можна пояснити тим, що оригінальні блоки одного напрямку не будуть ідентифікуватися такими в форку.

Форк для кріптовалюти

Форк

Якщо проектувати процес розгалуження на криптовалюту, то тут під форком мається на увазі зміна правил роботи коду з необхідністю зміни протоколу. Це дозволяє зробити біткоін більш безпечним і надійним.

Наслідки хардфорка

Після внесення нових правил жорсткого типу одна з нових ланцюгів може просто відійти, хоча є шанс, що вона продовжить своє існування. Тут уже має значення фактор потужності хешування для кожного напряму. Чим більша потужність, тим більше вірогідність вижити.

Яскравим прикладом того, що стався хардфорк в мережі Ethereum, коли торішнім літом (2016 рік) внесли зміни в протокол і з'явився новий ланцюг ETH, яка існує паралельно з початковою версією Ethereum Classic.

Чи являються всі кріптовалюти форками біткоіна?

Це питання досить цікаве і актуальне. Дійсно, форк може представляти собою клон цифрової валюти, створеної раніше.

Якщо ви скопіюєте код біткоіна на свій ПК, змінете його назву, введете правила випуску та налаштуєте програму під потрібний формат, ви, по суті, створите альтернативну криптовалюту. Щоб вона отримала визнання і успіх, запрошуйте друзів і знайомих в проект, забезпечте емісію порядку в мільйон монет, і, хто знає, може, дійсно, ви станете основоположником серйозного проекту.

Як відрізнити оригінал від форку?

Далеко не всі проекти різних криптовалют є форками, оскільки є ще кольорові монети, метакоіни та інші складні токени, які ніяк не відносяться до групи відгалуження або альткоіна.

Що собою являє альткоін

Альткоін – це будь-яка інша цифрова валюта, крім біткоіна. Але не варто плутати його з клоном, бо таким він не є. Це два абсолютно різних поняття, які можуть бути застосовні до проекту, але незалежно один від одного.

Як зрозуміти різницю?

До альткоінів відносяться кріптовалюти, які кардинально відрізняються від інших проектів. Це той же ефіріум, NXT, Dash або MaidSafe. До форкам відноситься Доджкоін, будучи відгалуженням Лайткоіна, Expanse – форк Ефіріума, Stellar як відгалуження кріптовалюти Ripple.

Відео

Читати також - Де і як купити біткоіни?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити