Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Біржі криптовалют 2023. Топ бірж для заробітку

Останнє оновлення: Середа, 19 квітня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Біржі криптовалют

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! При обміні фіатних грошей на криптовалюту обмінники беруть за свої послуги 5-10% комісії. А ось біржі криптовалют в 2023 році беруть за переклади всього лише 1-5%. Але варто відзначити, що далеко не всі біржі працюю з фіатними грошовими коштами.

Тому якщо ви майнер або інвестор, то найкращий спосіб обміняти криптовалюту без втрати зайвих коштів.

Якщо ви добуваєте цифрові монети в 2023 році, з допомогою клауд майнінгу або на власному обладнанні, вам не уникнути використання бірж криптовалют для конвертації кріптовалюти в фіат (традиційний гроші) або ж диверсифікації вкладень, змінюючи одну криптовалюту на іншу.

На що звертати увагу при виборі торгового майданчика?

В першу чергу вам потрібно визначитися, з якими саме цифровими активами ви будете працювати. Популярні монети такі як ETH, ETC, XRDP торгуються на більшості бірж, а молоді проекти не більше ніж на двох-трьох або, взагалі, на одному сервісі, і тоді вибір і так очевидний. Якщо у вас є кілька варіантів, в першу чергу звертайте увагу на такі аспекти:

 1. Відгуки інших користувачів. Зайдіть на Bitcointalk, Reddit або miningclub.info і почитайте коментарі людей вже працювали на цій біржі.
 2. Ціна цікавить Вас криптовалюта на конкретній торговому майданчику. Більшість монет змінюється на біткоіни, рідше на Ефіріум, Лайткоін або інші альти. Вартість обміну виражається в доларах і на різних біржах вона може дещо відрізнятися. На сайті https://www.coingecko.com/en є інформація про кожну монету, в тому числі:
 • Перелік торгових майданчиків, що підтримують даний альткоін.
 • Обмінні пари.
 • Вартість і добовий обсяг торгів на кожній з бірж.

Уважно вивчіть ці дані, щоб вибрати найкращий варіант обміну. Дивіться як на ціну, так і на заповнення торгових склянок і графік японських свічок. При хорошій ліквідності графік продажів буде більш-менш плавним без величезних шипів. Втім, у маловідомих криптовалюта таке зустрінеш нечасто.

 1. Комісійний збір теж має значення. Ви платите за операцію купівлі-продажу і за виведення криптовалюта з торгового майданчика.
 2. Мінімальний поріг поповнення і зняття теж важливий критерій для більшості користувачів.
 3. Верифікація особистості. Переважна більшість солідних кріптобірж вимагають, або, принаймні, настійно рекомендує клієнту підтвердити свою особистість. Багато майданчиків обмежують максимальну суму виведення коштів за 24 години для користувачів, які не пройшли перевірку, або просто відмовляють в обслуговуванні і або заморожують зняття коштів. Якщо ви бажаєте працювати анонімно уважно вивчіть клієнтську угоду.
 4. Підтримка фіатних валют і платіжні опції. Для бажаючих обміняти віртуальні активи на долари США або національну валюту вибір доступних майданчиків різко звужується, а якщо ви при цьому ще й не хочете проходити перевірку, то вам пряма дорога на біржу Yobit. Дивіться також на доступні способи поповнення і зняття традиційних грошей.
 5. Багатомовний інтерфейс. Відсутність украхнської мови не така вже серйозна проблема її можна вирішити за допомогою браузерного перекладача, хоча такі розширення не завжди коректно функціонують.

 Дані рекомендації стосуються будь-якого з користувачів. Досвідчені трейдери звертають увагу на такі критерії, як:

 • Зручний інтерфейс і наявність опцій для технічного і графічного аналізу.
 • Вибір торгових інструментів. На деяких біржах можна купити або продати Монети тільки за поточною ціною. Інші майданчики дають можливість створювати стоп-лімітні та інші типи ордерів ціну в яких вказує сам користувач.
 • Підтримка маржинальної торгівлі. Можливість отримання миттєвого кредиту в потрібний момент важлива для професійних трейдерів. Крім того, ця опція дозволяє мати пасивний прибуток, надаючи позики іншим клієнтам біржі.

Далеко не завжди вдається працювати тільки на одній кріптоплатформе. Більшість Майнер і трейдерів має по 2-3 облікових записи на різних сервісах, перемикаючись між ними в залежності від ситуації як на ринку в цілому так і, на кожній з торгових майданчиків окремо.

Кращі біржі криптовалют за рейтингом надійності. Рейтинг 2023 року

Найбільш надійні біржі з великим обігом коштів. Наш рейтинг включає в себе різні майданчики: українські, китайські, японські, корейські і так далі. Топові біржі криптовалют відрізняються не тільки широким асортиментом пар, але і високим ступенем надійності і кращими котируваннями.

На даний момент на багатьох біржах закрита реєстрація для нових користувачів, найбільш адекватні біржі доступні зараз для реєстрації HitBTC і Binance.

Біржа Binance

Криптовалютная біржа Binance це відносно нова біржа, яка розпочала роботу в 2017 році, і за цей час вона отримала популярності серед користувачів. Зараз біржа Binance входить в ТОП-5 бірж з добового обсягу торгів. Штаб квартира біржі Binance знаходиться в Гонконгу, що дає більшу надійність ніж юрисдикції інших бірж.

Binance вигідно виділяється на тлі конкурентів низькими зборами за торгівлю на платформі (0,1%) і швидкою обробкою транзакцій. Технологія Binance дозволяє біржі обробляти до 1,4 млн ордерів в секунду.

Сайт криптобиржі Binance має українськомовну версію інтерфейсу. Також користувачам доступні версії англійською, китайською, японською, корейською, іспанською та французькою мовами. Інтерфейс досить зручний і багатофункціональний.

В рамках ICO до фінансування проекту долучилося також кілька великих інвесторів з Китаю та інших країн. Гендиректор компанії заявив про намір суворо відповідати вимогам законодавчого регулювання.

Переваги та плюси біржі Binance:

 • Binance займає 1 місце за обсягом торгів серед всіх крипто бірж;
 • Щоденний обсяг торгів перевищує 2 мільярди доларів;
 • Засновник біржі Changpeng Zhao, раніше активно працював на OKCoin, Блокчейн.інфо, Bloomberg;
 • Комісія за операцію всього 0,1%;
 • Верифікація не обов'язкова;
 • Наявність програми для торгівлі на мобільному пристрої;

Біржа HitBTC

HitBTC працює з 2013 року і являє собою торгову платформу з красивим дизайном, швидким движком, мультивалютною підтримкою і з можливістю торгівлі як різними криптовалютами, так і токенами.

Перед початком торгів на біржі HitBTC кожен користувач повинен зареєструватися. Щоб відкрити аккаунт, достатньо вказати наступні дані:

 • електронну пошту;
 • пароль (мінімум 6 символів, включаючи 1 цифру і заголовну літеру).

Після цього на вказаний e-mail прийде лист з проханням верифікувати адресу.

Щоб поповнювати і виводити кошти у валюті, користувачеві потрібно пройти верифікацію. Але й без цієї процедури можна користуватися сервісом HitBTC. Правда тоді для вводу і виводу будуть доступні тільки кріптовалюти.

Біржа EXMO

EXMO — біржа криптовалют працює з 2013 року, де можна вводити і виводити долари, гривні і євро. Тобто можна перевести гроші з Ощадбанку на біржу і дешево купити будь-яку криптовалюту!

Найбільш ходові пари вважаються BTC/USD, ETH/USD. Перекази всередині мережі здійснюються за кілька секунд, а виведення коштів йде від 5 до 30 хвилин.

Біржа Yobit

Біржа Yobit.net — це онлайн-майданчик для здійснення спекулятивних операцій з криптовалютою. Головна особливість цієї торгової площадки полягає у величезному різноманітті монет: від найвідоміших до лише недавно з'явившихся. Крім торгівлі криптовалютою біржа може служити гаманцем. Крім цього, є можливість заробити на біржі криптовалют Yobit: інвестувати грошові кошти та отримувати певний дохід щодня (мова йде про інвестиційну програму ІнвестБокс).

Біржа Poloniex

Poloniex (Полонікс) — одна з найбільших і найвідоміша біржа криптовалют в світі. На ній можна купити або продати всі популярні пари. Вона почала працювати у 2014 році. Досвідчені трейдери часто називають цей майданчик «Поло». Біржею користується понад 45 тисяч користувачів.

Однак є незначні недоліки. По-перше, ця біржа криптовалют підтримує лише англійську мову. Незважаючи на це, за рахунок інтуїтивно зрозуміло інтерфейсу вбудованого перекладача в браузері, навіть новачки можуть швидко освоїтися на майданчику Poloniex і користуватися всіма її можливостями. По-друге, з-за високої популярності на цьому майданчику є хакери, які використовують фішинг, щоб вкрасти дані гаманця. Будьте пильні, особливо при читанні листів на пошті, не варто кликати на сумнівні посилання. По-третє, важко пройти верифікацію.

Біржа Kraken

Kraken (Кракен) — заслугованно потрапляє в самі найбільші біржі криптовалют. Це досить популярна онлайн платформа, яка має безліч позитивних відгуків від трейдерів з різних країн. Незважаючи на те, що домен зареєстрований в 2000 році, компанія почала діяльність 28 липня 2011 року. Платформа заснована організацією з Сан-Франциско. Ознайомитися з докладною історією розвитку можна на офіційному сайті.

Біржа Bitfinex

Bitfinex — зарубіжна біржа криптовалют. Спочатку ця площадка позиціонувала себе як біржа Bitcoin, однак на ній почали швидко з'являтися і інші кріптовалюти.

Біржа Bittrex

Це також дуже популярна біржа, але реєстрація для нових користувачів вже припинена з минулого року. 

Біржа BTC-e (провела ребрендінг і тепер називається Wex)

BTC-e — популярна біржа криптовалют серед СНД користувачів. Вона заслужено знаходиться серед кращих майданчиків, оскільки пропонує популярні напрямки для обміну валют і вважається дуже надійною. Крім того, на офіційному сайті BTC-e є новини. Цей розділ дозволити стежити за найважливішими подіями у сфері криптовалют.

Біржа CEX

Компанія CEX.IO, зареєстрована в 2013 році в Лондоні, до 2015 надавала послуги хмарного майнінгу, а до 2016 року володіла одним з найбільших пулів майнінгу биткоинов «GHash.IO». В даний час CEX.IO функціонує як онлайн-сервіс обміну криптовалют.

Пройшовши реєстрацію, клієнт може торгувати криптовалютою в лімітах, встановлених на біржі. Для отримання доступу до поповнення і виводу фіатних (легітимна валюта: долар, євро і так далі) грошей можна через процедуру верифікації.

Сама біржа працює під наглядом британських властей і тому намагається забезпечувати високий рівень надійності. На даний момент біржа не стикалася з великими інцидентами безпеки.

Біржа Bitstamp

У 2011 році Bitstamp заснували брати Кодрич і Дамьян Мерлак зі Словенії. Юридична адреса зареєстрований в Люксембурзі, але на даний момент Bitstamp діє в правовому полі Великобританії.

Щоб отримати доступ до торгів, потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації. Для створення нового облікового запису потрібно прийняти угоду користувача і вказати повне ім'я, адресу скриньки електронної пошти та країну проживання.

На вказану адресу буде відправлено лист з ідентифікатором та паролем для нового облікового запису. Система буде вимагати від клієнта поміняти пароль, автоматично згенерований при першому вході в аккаунт, з обов'язковим використанням символів нижнього і верхнього регістру.

Потім для авторизації потрібно ввести ідентифікатор, присвоєний системою, і новий пароль. Створити власний логін не можна, тому слід записати і надійно зберегти ідентифікатор, щоб не втратити доступ до біржі.

Після реєстрації потрібно в обов'язковому порядку пройти процедуру верифікації. Для цього необхідно написати своє повне ім'я, адресу, поштовий індекс, місто і країну проживання, національність і дату народження.

Крім того, потрібно фото посвідчення особи, а також виписка з банку або платіжна квитанція (терміном не більше трьох місяців) для підтвердження того, що ви є громадянином країни, зазначеної в анкеті.

П'ять кращих криптобірж з підтримкою української мови

У п'ятірку кращих торгових майданчиків з українськомовним інтерфейсом входять

 • Бінанс;
 • Okx;
 • Huobi;
 • EXMO;
 • ByBit;

Доповнити цей список можуть біржі криптовалют: Yobit і Cex.io. У 2023 році більшість солідних бірж вже перевели свої інтерфейси. А на Binance навіть дозволили трейдерам з країн колишнього СНД проходити KYC за внутрішніми паспортами.

Кращі біржі з маржинальною торгівлею

Кілька років тому маржинальна торгівля на майданчиках для обміну криптовалют не підтримувалася. Тепер все більше бірж включають цей вид трейдингу в свій набір опцій. Margin trading є короткостроковою позикою криптовалюти під відсотки У інших клієнтів біржі для інвестиції в прибуткову торгівельну операцію. Наприклад, зараз біткоіни коштує 55000$, ви абсолютно впевнені, що через тиждень його можна буде продати за 60000$.

Власних активів у вас не дуже багато, і ви позичаєте їх у користувачів, які бажають не ризикуючи отримати пасивний прибуток. При розмірі кредитного плеча 5x у вас на балансі повинна бути сума еквівалентна 2000$, щоб отримати 10 000$. Врахуйте, якщо щось піде не так не спрацював ордер закриють, і ви повинні будете віддати гроші з відсотками, тобто втратите власні кошти.

Кращими майданчиками для маржинальної торгівлі в поточний період є:

1. Binance

Підтримується крос-маржа з плечем 3X і ізольований режим з плечем 10x на спотовому ринку, а на ф'ючерсах перехресна і ізольована маржа з плечем 20x. Трейдер може налаштовувати розмір кредитного плеча в межах допустимого максимуму, враховуючи співвідношення розміру позиції і ставку початкової маржі.

2. Okx

Підтримується маржинальна торгівля на спотовій і ф'ючерсних майданчиках. Максимальний розмір кредитного плеча 10x. Допускається метод закриття шляхом розміщення зворотного ордера на тих же торгах.

3. Huobi

Можна торгувати з маржею до 3x в парах з USD і біткоін на спотовому ринку. Розмір ізольованої маржі на деривативах для кожного свопу розраховується окремо. Щоб підтримувати стабільність ринку і знизити ризики, Huobi Futures застосовує багаторівневу систему кредитування. Доступна маржа буде коригуватися в залежності від загальної суми депозиту трейдера і розміру кредитного плеча.

Кращі біржі для новачків

Початківець трейдер ще не вміє використовувати весь набір торгових інструментів. Для нього більш важливим критерієм при виборі біржі є зручність інтерфейсу, наявність довідкових матеріалів і чуйний саппорт.

Звичайно, ліквідність і безпеку роботи ніхто не відміняв, але у платформ, що входять в ТОП-10 рейтингу Сoinmarketcap і Соіпдеѕко ці показники знаходяться на досить високому рівні, тому краще починати на одній з них.

Рекомендуємо зупинити свій вибір на Binance або Okex. Перша має дуже зручний інтерфейс і відмінно підходить для скальпинга і середньострокової торгівлі. У бібліотеці Академії Binance новачок може знайти відповіді на всі питання, що цікавлять. На Obex можна потренуватися в укладанні угод на тестовому депозиті, але рано чи пізно доведеться вносити справжні гроші. Навряд чи можна по-справжньому навчитися трейдингу, якщо працювати з монетами, які не боїшся втратити.

Як торгувати на біржі криптовалют, основні поняття торгівлі

Для того щоб стати успішним трейдером необхідно:

 • Мати нахили до цього виду діяльності.
 • Пройти спеціальне навчання, щоб грамотно проводити аналіз ситуації на ринку.
 • Бути щасливою людиною, тому що навіть самий скрупульозний і безпомилковий аналіз не гарантує, що торги підуть саме за спрогнозованим сценарієм.

Якщо говорити коротко про основні правила для новачків, то в першу чергу слід зазначити, що:

 1. Жадібність смертельний ворог криптовалютного трейдера. Ніколи не варто чекати максимально вигідного моменту. Перестрахуйтеся і закрийте ордер, якщо є найменша невпевненість в сприятливому результаті.
 2. Терпіння примножує капітал. Не панікуйте і не поспішайте здійснювати входи і виходи з відкритих позицій при найменших ознаках сильних коливань ринку.
 3. Безперервний контроль допомагає правильно зрозуміти ситуацію. Постійно спостерігайте за наповненням торгового склянки, це головне джерело даних про ту, чи іншу цікавить Вас монеті.
 4. Настрій інших гравців ще один важливий критерій прогнозу котирувань. Його можна дізнатися за обсягом торгів і капіталовкладень.

Торгівля на біржі дуже захоплююче заняття, але без холодної голови там робити нічого. Будьте врівноважені і розважливі і пам'ятайте девіз: "Все або нічого!" абсолютно не підходить для криптотрейдера.

Висновок + відео

Детально описати всі реальні біржі криптовалюта, фінансові інструменти і терміни і правила торгівлі в рамках однієї статті неможливо. Якщо вас всерйоз цікавить дана тема, читайте інші матеріали на нашому сайті, спілкуйтеся на форумах з досвідченими користувачами, дивіться відеоролики. Джерел інформації в мережі предостатньо. Запам'ятайте головне, криптовалюта це надовго і чим ви раніше ви почнете її заробляти і використовувати, тим краще для вас.

Ми прерахували Вам дюжину різних криптобірж, а якою користуватися - вибір залишатиметься за вами!

Читайте також - Як заробити Біткоіни (Bitcoin, BTC, Біток)?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити