Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Криптовалюта Ethereum (Ефіріум, ETH): докладний обзор, курс і аналіз

Останнє оновлення: Понеділок, 05 березня 2018 Автор: Вольдемар Воронцовський

Криптовалюта Ethereum (Ефіріум, ETH)

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Ні для кого не секрет, що платформа Ethereum використовується для створення децентралізованих онлайн-сервісів на базі технології blockchain.

З безлічі способів застосування можна виділити основні: як кріптовалюти (платіжний засіб), написання смарт-контрактів і проведення ICO. Розглянемо всі особливості цієї Ethereum платформи.

Ідея створення Ефіріуму належить засновнику і колишньому редактору журналу Bitcoin Magazine, російсько-канадському програмісту і інженеру Віталіку Бутеріну.

Проект був запропонований в 2014 році, гроші зібрали з допомогою первинної пропозиції монет (ICO).

Віталік Бутерін

Завдяки тому, що Ethereum є open-source платформою, значно спрощується впровадження технології блокчейн.(Що таке блокчей простими словами)

Це і привертає увагу у багатьох стартапів і відомих розробників програмного забезпечення: Microsoft, IBM та інших.

Одним з великих відмінностей Ethereum відBitcoin є те, що він не має ліміту на емісію і володіє високою швидкістю підтвердження транзакцій.

Щороку добувається близько 18 мільйонів токенів ефіріума і вже випущено 98 мільйони.

На сьогоднішній день, ціна ETH становить близько 900 доларів за одиницю, а обсяг його ринкової капіталізації дорівнює 1 734 260 000 доларів за даними Coinmarketcap на 5 березня 2018 р.

Курс криптовалюти Ethereum (Ефіріум)

На данний момент курс ETH к доллару складае:

Найцікавіші розробки для Ethereum

Бутерін в одному зі своїх інтерв'ю говорив, що ідея створення Ефіріума прийшла не відразу.

Спершу він замислювався над можливістю поліпшення Біткоіна. Однак, його ідея привела до появи другої по популярності криптовалюти, після Біткоіна.

Смарт-контракти

Вони являють собою програмний протокол, який забезпечує перевірку дотримання умов всередині блокчейн. Кожна дія відбувається тільки при попередньому дотриманні всіх необхідних умов. Наприклад, якщо б ви орендували квартиру, перш, ніж жити в ній, необхідно було б здійснити оплату. Але якщо оплату не зробити вчасно, то контракт закриє доступ для проведення наступної оплати. Такий принцип їх роботи забезпечує децентралізацію, тобто обидві сторони співпрацюють без посередників через договір.

DApps або децентралізовані додатки

Проект, схожий по своїй суті на смарт-контракти, проте має деякі особливості. Вони теж реалізуються на базі контрактів, але не завжди пов'язані з фінансовою галуззю, можуть бути корисними для реалізації будь-яких ідей. Вся справа в універсальності, яку надає мережа Ефіріум. Він не обмежує можливості по складанню крипто контрактів, для якихось цілеспрямованих дій і дозволяє їм працювати разом з іншими платформами.

Стандарт ERC-20

Всі DApps на Ефіріум підтримують токен Ether. Але їх можна використовувати для створення інших монет дотримуючись одного універсального стандарту ERC-20. Це свого роду трафарет для монет, створених на базі ефіріума для сумісності з блокчейн. Ці монети на початковому етапі пропонують як ICO для отримання додаткового фінансування і першої капіталізації.

Функції смарт-контрактів Ethereum

Смарт-контракт Ethereum

Система розумних контрактів в технології блокчейн досить практична і виконує наступні функції:

  • Постійне зберігання інформації. Контракт може зберігати дані, які були б корисні для інших.
  • Передавальні контракти виконують передачу повідомлень на вказану адресу при дотриманні поставленої задачі. Він може перебувати в стадії очікування відповіді від певної сторони і, поки не отримає необхідне підтвердження, не пересилати повідомлення (мультипідпис). Хороший приклад такого контракту – це ліміт виведення коштів. Після досягнення розміру ліміту, необхідно пройти інший набір процедур.
  • Кожен з них свого роду програмна бібліотека, яку інші можуть користуватися.
  • Всі контракти мають алгоритм взаємодії між собою. Він називається «виклик» або «повідомлення» і містить в собі певний обсяг ефіру (внутрішня валюта, яку використовує мережу Ethereum, в основному, для оплати вартості транзакцій). Коли смарт-контракт отримує повідомлення, він повертає якусь іншу інформацію. Таким чином, будь-яке повідомлення викликає таку функцію.

Найбільш популярні сервіси для зберігання Ефіріуму

Mist – це розробка компанії Ethereum Foundation – браузер, який може взаємодіяти з розумними контрактами і бути місцем зберігання ETH. Крім того, він інтегрований з біржею ShapeShift і це дає можливість здійснювати швидку конвертацію ETH в BTC або ж навпаки.

MyEtherWallet (MEW) – це варіант для тих, хто не бажає встановлювати сторонні програмні забезпечення на свій комп'ютер і зберігати весь блокчейн ефіріума на ньому. Підтримує ERC 20 – тобто всі ваші токени доступні в 2 кліки. MEW дозволяє швидко отримати або відправити кошти. Але ще одна особливість у тому, що це не онлайн-гаманець, який вимагає створення облікового запису і зберігання даних на чиїхось серверах. Він просто допомагає отримати доступ до управління персональним гаманцем в браузері – тобто це лише зручний додаток для роботи, сам MEW не зберігає токени.

Якщо створювати аккаунт на біржі, він буде призначений відразу для декількох валют. Рекомендується за першої можливості виводити гроші з біржового гаманця на інші, так як, по суті, у користувача немає ключів доступу до власних засобів (вони знаходяться в біржі). (ТОП бірж криптовалют)

Існують і мобільні гаманці, такі як Jaxx. У ньому є підтримка 13 валют, у тому числі і ETH і розробники гаманця гарантують безпеку всіх коштів.

Досить відомий і перевірений спосіб під назвою Geth – консоль, яка дозволяє здійснювати відправлення, отримання і створення контрактів. Він представлений в різних збірках під операційні системи MAC, Windows або Linux.

Чому криптовалюта Ethereum розділилася на ETH і ETC

Мережа ефіріум розділилася на два ланцюги в результаті хардфорка (Що таке Хардфорк?), який був проведений через злом системи.

Коли виявилася вразливість – введення і виведення ETH був закритий.

А розробники прийняли рішення відкотити та визнати недійсною ланцюжок блоків з моменту злому, щоб повернути втрачені кошти.

Криптовалютне співтовариство розділилося на 2 табори – на тих, хто підтримали відкат і на тих, хто вирішив, що таким чином порушуються принципи криптосистеми – децентралізація і беззворотність проведення транзакцій. Коли запустили нове ПО, майнерам (Що таке майнінг простими словами) треба було кинути старий ланцюг і перейти на новий, але зробили це не все.

Таким чином новий ланцюг, отримавший більшість, залишився називатися ETH, а стару перейменували в Ethereum Classic (ETC) – класичний ефіріум, підтримує принцип незмінності проведених транзакцій і свободу вибору в децентралізованому світі.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити