Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Криптовалюта Cardano (Кардано, ADA): курс, особливості технології та перспективи на майбутнє

Останнє оновлення: П'ятниця, 01 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Криптовалюта Cardano

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Криптовалюта Cardano з'явилася в 2015 році. Її основне призначення – відправка і отримання цифрових грошей, які представляють собою валюту майбутнього з можливістю швидкого і надійного переказу.

За словами розробників, кардано – це не просто криптовалюта, а платформа, за допомогою якої в майбутньому можна буде запускати фінансові програми, що використовуються в повсякденному житті як простими користувачами, так і компаніями, а також державними установами.

Платформа складається з шарів, що робить її більш гнучкою і дозволяє легше оновлювати систему за допомогою софтфорків.

Команда розробників

На відміну від більшості платформ такого роду, у Cardano відразу кілька розробників. Зокрема, до них відносяться:

 • Cardano Foundation. Основна місія цієї компанії – стандартизувати, забезпечувати безпеку і просування Cardano. Компанією переслідуються такі цілі, як вивчення питань регулювання в мережі блокчейн, стандартизація, захист екосистеми кардано, розвиток співтовариства і обслуговування клієнтів.
 • Emurgo займається розвитком Cardano і підтримкою компаній, які хочуть інтегруватися в екосистему кардано. При цьому, компанія робить прямі інвестиції в стартапи працює з комерційними партнерами, охочими використовувати технологію блокчейн.
 • IOHK. Компанія з'явилася в 2015 році. Її засновниками є Чарльз Хоскінсон і Джеремі Вуд. Основний напрямок діяльності фірми – розробка технологій для забезпечення фінансових послуг. Компанія займається побудовою, дизайном і підтримкою платформи Cardano.

Особливості платформи Кардано, технологія, безпека мережі

Одним з розробників Cardano — Чарльз Хоскінсон, відомий тим, що він є співзасновником Ефіріума.

Він же брав участь у роботі над ефіріум класік. Однією з головних особливостей Cardano є те, що він написаний на спеціально створеному для цього мові програмування Haskell.

Для захисту використовується метод Proof of Stake. Однак у кардано він носить назву Ouroboros.

Цей алгоритм дозволяє визначити, як індивідуальні ноди досягають консенсус із загальною мережею. Технологія — найважливіша частина всієї системи.

Завдяки використанню Ouroboros, необхідність в дорогому і енергоефективному обладнанні відпадає.

Причому є першим алгоритмом, чия надійність доведена математично. Рівень захисту, який демонструє ця технологія, порівняємо з надійністю мережі блокчейн біткоіна.

Ще одна особливість Cardano полягає в тому, що після 2020 року, проект буде розвиватися при повноцінній участі співтовариства. Усі користувачі, що мають токенами Ada (внутрішня криптовалюта Cardano), зможуть голосувати за майбутні зміни.

Капіталізація монети, вартість, тренд

Станом на момент написання статті, капіталізація монети складає майже 7,5 мільярдів USD.

Що стосується вартості, вона знаходиться в межах 25 центів.

За графіком видно, що поточна тенденція виглядає спадної після досягнення свого піку в самому початку 2018 року в районі $1,40.

Курс криптовалюти Cardano

На поточний момент курс ADA к доллару:

0,69 ADA/USD (01.03.24р.)

Переваги і недоліки кріптовалюти

До плюсів Cardano можна віднести:

 • Проект реалізований реальною платформою для створення різних додатків. Над ним працює відразу кілька команд. Серед розробників відомі особистості, в тому числі Чарльз Хоскінсон – співзасновник ефіріума.
 • У роботі системи використовується новий алгоритм Ouroboros, який є інноваційною версією Proof of Stake.
 • Висока швидкість транзакцій. Цей показник у кардано сягає близько 10 000 операцій в секунду.
 • Кардано повністю сумісний з іншими блокчейнами.
 • Структура платформи представлена у вигляді шарів, що дозволяє отримати велику гнучкість в роботі з нею.
 • Можливість легалізації криптовалют за допомогою взаємодії з регуляторами.
 • Розподіл рівнів управління.
 • Пропозиція користувачам широких можливостей по створенню смарт контрактів.
 • В майбутньому планується колективне управління Cardano.

Що стосується мінусів, про них поки що складно говорити, так як криптопроект все ще знаходиться в стадії розвитку. Плани у кардано серйозні, тому багато чого буде залежати від їх реалізації.

Блокчейн, швидкість транзакцій та їх вартість

Проект відрізняється високою швидкістю транзакцій. Цей показник досягає 10 000 операцій в секунду.

Відповідно, можливе істотне масштабування, яке ніяк не позначиться на роботі системи.

Що стосується комісії, для її розрахунку творці ADA пропонують використовувати спеціальну формулу: А+Б*розмір.

При цьому А є константою, що дорівнює 0,155381 ADA, Б – теж константа, рівна 0,000043946 ADA/byte.

Що стосується розміру, мається на увазі цей показник для транзакції, виражений в байтах.

Де придбати криптовалюту Кардано

Придбати монети можна на багатьох біржах. Зокрема:

Майнінг Кардано

Криптовалюта Cardano

Крім покупки на біржах, криптовалюту можна добувати за допомогою алгоритму Proof of Stake.

Суть цього методу полягає в тому, що винагороду отримують ті користувачі, у яких є криптовалюта на гаманцях.

У процесі формування нових блоків, частина кріптовалюти видається майнерам, а ще частина відправляється в спеціальний фонд, основна мета якого – взаємодія користувачів і розробників.

Як і у багатьох інших криптовалют, у кардано кількість випущених токенів поступово скорочується.

В результаті, максимальна кількість монет в обороті має становити 45 мільярдів одиниць.

Гаманець Daedalus

Цей додаток створено виключно для роботи з кардано. На момент написання статті – це єдиний гаманець, який підтримує токени Ada.

У планах розробників забезпечити в майбутньому підтримку таких криптовалют, як біткоін, ефіріум класік та інших.

Додаток пропонує наступні переваги:

 • Необмежена кількість гаманців у розпорядженні одного користувача. Кожен клієнт отримує повний контроль над своїми засобами. У програмі передбачена можливість створення резервної копії.
 • Підвищений рівень безпеки. Ключі зберігаються у кардано. Система використовує самі передові криптографічні технології в світі для забезпечення захисту від атак і злому паролів.
 • Гаманець, створений на базі веб-технологій. Додаток побудовано на основі Electron, платформи для створення кроссплатформенних додатків на мові JavaScript, HTML і CSS.

Перспективи кріптовалюти Cardano

Оптимісти кажуть про те, що перспектива у криптопроекта і криптовалюти досить серйозна. В першу чергу це пов'язано з тим, що над ним працюють відразу три команди, розділивши обов'язки. Причому серед розробників є досить відомі у світі криптовалют особистості, такі, наприклад, як Чарльз Хоскінсон.

І це далеко не єдиний аргумент «за» можливе зростання криптовалюти в майбутньому. Вселяє довіру і сайт компанії, на якому представлена маса технічної інформації. Він не виглядає, як декларація про наміри. Швидше, тут розробники приділяють велику увагу саме технічним моментам, які важливі користувачам. На сайті представлено докладний опис технології Ouroboros.

Автори ADA не соромляться говорити про те, що в процесі роботи над своїм «дітищем», вони проводили аналіз багатьох існуючих криптовалют з метою пошуку цікавих рішень.

Ще одним приводом вірити в успіх кампанії для оптимістів є те, що команда пропонує чітку дорожню карту з можливістю бачити, на якій стадії перебуває реалізація тієї чи іншої ступені. Багато з частин системи реалізуються одночасно.

Разом з тим, є й песимісти, які вважають, що перспектив у Cardano ADA не так багато. В першу чергу, він є конкурентом ефіріуму, у якого вже є платформа для розробки смарт контрактів. На даний момент у кардано цього немає. Платформа перебуває тільки в стадії розробки. Команда займається впритул протоколом. Тому очікувати появи платформи найближчим часом не варто.

Песимізм тут зрозумілий. Під біткоін і ефіріум написано величезна кількість додатків. Ці мережі вже давно працюють і активно використовуються. При цьому, кардано не може похвалитися договорами з великими партнерами, як Ripple або IOTA.

 Існують і деякі технічні проблеми, над якими працює команда. Деякі користувачі повідомляють про зависаниях гаманця і інші негативні моменти. Все це, природно, не додає привабливості мережі.

У будь-якому випадку ті, хто сьогодні інвестує в Cardano, розуміють, що вони, по-перше, ризикують, а по-друге, капіталовкладення робляться не на місяць і навіть не на рік. Для того, щоб цей блокчейн-проект зміг повноцінно «вистрілити», знадобиться, як мінімум, його повна реалізація.

Рекомендації

Cardano на наш погляд має хороші перспективи – ADA на ринку відображає попит.

На сайті компанії представлена дорожня карта проекту, в якій відбивається прогрес виконання тих чи інших завдань.

Більшість з них все ще знаходяться в процесі. Але розробники постійно оновлюють інформацію що говорить про роботу над проектом.

По капіталізації кардано на момент написання статті посідає 6 місце (при цьому ТОП 10 був досягнутий неймовірно швидко), що також вказується на певні перспективи в майбутньому.

Криптовалюта знаходиться далеко від максимальних значень, що також дозволяє говорити про потенціал для зростання.

Ми рекомендуємо використовувати криптовалюту для інвестицій з урахуванням її потенціалу і того, що над проектом працює сильна команда, що складається з декількох компаній.

Відео

Читайте також - Криптовалюта Bitcoin Cash

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити