Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Криптовалюта EOS (Еос, EOS): обзор, курс, технології

Останнє оновлення: Середа, 27 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Криптовалюта EOS

EOS — це криптовалютний майданчик, що базується на технології блокчейна і створена для різнобічного масштабування децентралізованих сервісів.

Вона відкриває доступ до облікових записів, інструментів аутентифікації, асинхронним засобам зв'язку, баз даних та розподілу процесів додатку на кілька ядер або вузлів системи. Завдяки такому підходу мережа може розширюватися під мільйони операцій за секунду, позбавляє від необхідності платити комісію і сприяє швидкому запуску будь-якого децентралізованого сервісу.

Трохи про проект EOS

EOS базується на технології Ефіріума і створена для одночасного виконання безлічі завдань. Одним з розробників проекту є вельми відомий в криптовалютному співтоваристві Ден Ларімер, серед заслуг якого — успішне просування Steemit і Bitshares. Головним завданням платформи він бачить виправлення основних недоліків, що перешкоджають широкому поширенню децентралізованих додатків на основі блокчейна. Крім того, майданчик повиннен забезпечувати роботу мільйонів користувачів, гарантувати своєчасні оновлення і невелику комісію.

По суті, EOS являє собою операційну систему, користуючись якою можна проводити ICO для одного або декількох проектів. Буде вона затребувана в реальності чи ні, залежить тільки від приєднавшихся до неї розробників, оскільки в їх руках знаходиться більш 15% монет. Токени були запущені в мережі Ефіріума. Загальна емісія становить 1 мільярд, 10% якого належать команді творців і 90% інвесторам.

Зверніть увагу! 200 мільйонів монет були розподілені в ході першого раунду ICO, що стартував влітку 2017 року. Кінцева вартість 1 токена склала менше 1 долара. Ще 2 мільйони монет будуть щоденно розподілятися між інвесторами протягом 350 діб. Їх ціна постійно змінюється і залежить від суми вкладених під час ICO коштів. Ви зможете придбати монети на офіційному сайті платформи.

Курс EOS к доллару

Чи варто довіряти EOS?

Однією з головних причин такої пильної уваги до EOS з боку звичайних користувачів є склад команди розробників. Як вже говорилося раніше, очолює проект відомий багатьом Ден Ларімер. Він завоював довіру криптографічної спільноти завдяки своєму нестандартному підходу і оригінальності у створення нових платформ. Саме йому приписується розробка делегованого PoS-алгоритму і принцип децентралізованих незалежних структур (згодом узятих на озброєння Ефіріумом).

Втім, багато хто критикує неоднозначність його майданчиків і те, що він нерідко залишає їх на етапі бета-тестування. Так запустивши торгову біржу BitShares, Ден вийшов з проекту відразу після виникнення труднощів з прихильністю електронних грошей до ринку активів. Хоча це було не єдиною проблемою. Чимала частина ком'юніті вважала ресурс надто заплутаним і оманливе перспективним.

Проте, лише через кілька днів після виходу з BitShares він запускає новий проект — Steemit. Платформа нагадувала соціальну мережу Реддіт і давала можливість отримувати дохід, складаються на основі популярності записів користувача. Одні зустріли сервіс з натхненням, інші піддали шквалу критики, звинувачуючи його в нестабільності і нагнітання штучного дефіциту.

Сам же Ден, відповідаючи на питання про ці проекти, каже, що хоч у них і були певні труднощі, саме вони стали тією необхідною базою для створення EOS. Кожна з майданчиків вносила внесок у вирішення проблеми, комерційного застосування блокчейна. Так BitShares запропонувала принцип горизонтальної масштабованості, сприяє багаторазовому збільшенню швидкості транзакцій. Steemit же допомагала вирішити проблему зростаючих комісійних зборів, даючи нові методи взаємодії між користувачами без будь-яких транзакційних витрат.

Як це діє?

Враховуючи репутацію Дена Ларимера, його новий проект очікувано викликав неоднозначну реакцію. Одні учасники криптовалютного співтовариства говорять, що повірять всім заявам, лише побачивши якісь напрацювання, інші ж зовсім звинувачують творця платформи EOS в звичайному шахрайстві. Головною претензією називається відсутність технічної інформації, що стосується роботи майданчика.

В сутності, завдання EOS полягає в тому, щоб розробити аналог веб-сервера часів початку дев'яностих, який буде задіяти ключові криптографічні ідеї, почерпнуті з Bitcoin і Ethereum. Робота майданчика ґрунтується на так званому DpoS-протоколі (алгоритм делегованого proof-of-stake). Його можна порівняти з принципом дії такого політичного ладу, як республіка, де кожен учасник спільноти передає завдання з підтвердження платежу обраному «свідку». Прихильники даної концепції вважають, що делегований proof-of-stake дозволить значно скоротити час проведення транзакцій, так як в ході процесу задіяно менше число вузлів. Також подібний підхід зможе вирішити кілька традиційних проблем, властивих класичним блокчейн-систем.

Важливо! Робота EOS ґрунтується на протоколі DpoS, що представляє делегований доказ володіння. При такому алгоритмі роботи учасник системи передає функцію підтвердження платежу обраному «свідка», який є одним з 20 вузлів з самим великим капіталом.

Втім, багато користувачів продовжують висловлювати сумніви щодо успішності ресурсу. Незважаючи на те, що заяви про безкоштовних переказах і регульованою масштабованості цілком можуть виявитися правдою, упевнитися в їх справжності не вийде. На думку досить відомого біржового аналітика і розробника З Кріса де Роза, проект EOS абсолютно відірваний від реальності і його не варто сприймати всерйоз. Послідовники ж вважають дану площадку новою ерою в історії криптографічних грошей і називають її не інакше як «новий Ефіріум».

Криптовалюта EOS

Перспективи довгострокового інвестування в EOS

Насамперед необхідно згадати чинники, що говорять на користь високої перспективності даної площадки:

  1. Творець платформи Ден Ларімер — справжній ветеран криптографічної індустрії. На його рахунку кілька успішних проектів, вкладники яких багаторазово збільшили свої інвестиції. EOS же здатний перевершити ці результати, ставши новим словом у світі цифрових грошей.
  2. Для проведення ICO електронній валюті потрібен надійний і продуктивний ресурс. Ефіріум в поточному вигляді вже не відповідає поставленим цілям, а значить, виникає потреба в його заміні. При вдалому розвитку подій дітище Ларимера цілком може зіграти цю роль.
  3. 10% токенів, спрямованих команді творців проекту, розподілені на десятирічний період. Подібне рішення буде стимулювати їх до активного розвитку платформи.
  4. Використовується в системі алгоритм багаторазово збільшує швидкість транзакцій, що проводяться.
  5. Масштабність валюти привертає все більше і більше нових інвесторів. В ході проведення ICO були зібрані колосальні гроші. Частину вкладених коштів витрачається на просування і рекламу, що привертає увагу інших потенційних інвесторів.

Однак, існують і певні ризики. До них можна віднести наступні моменти:

  1. Творці EOS досі не продемонстрували робочу версію платформи, а значить, неможливо з упевненістю сказати, чи буде вона підтримувати мільйони користувачів. Немає абсолютно ніякої конкретики, лише нескінченні обіцянки.
  2. Всі гроші, зібрані в ході ICO, використовуються на розсуд команди проекту, звітність перед інвесторами носить формальний характер.
  3. Одночасно з майданчиком розробляється цілий ряд аналогічних платформ. Крім того, сам Ефіріум, не бажає здавати позиції, здатний легко перейти на більш сучасну і швидку версію системи.
  4. Нестабільність курсу. Постійні зміни вартості монети перешкоджають її довгостроковому прогнозування.
  5. Управління EOS зосереджено в руках невеликого кола людей. Саме вони приймають всі життєво важливі для проекту рішення, порушуючи тим самим основні принципи кріптовалюти — децентралізованість і незалежність.

Тим не менш перераховані вище недоліки можна рівною мірою віднести майже до всіх запускающихся сьогодні платформ.

Спосіб короткострокового заробітку

У той час як частина вкладників купує токени EOS для довгострокового інвестування, існують користувачі, які заробляють на монеті прямо зараз. Суть методу полягає в тому, щоб дочекатися ICO етапу, коли буде вкладено не надто багато Ефіріума і придбати монети майданчика за низькою вартістю (наприклад, у момент першого раунду ціна валюта не перевищувала 1 долара). Далі залишиться продати куплену валюту за більш високою вартістю.

Мінус цього способу — людей, які спекулюють на різниці ціни, надзвичайно багато. Кожен з них, безперечно, спробує інвестувати в останню мить перед завершенням етапу. Внаслідок цього досить важко визначити за якою вартістю будуть купувати монети і підніметься вона потім на біржі. Втім, найчастіше є непогана різниця, а значить, вдасться отримати прибуток. Для того щоб вивчити історію попередніх раундів і стежити за процесом інвестування на поточному етапі слід пройти на офіційний сайт проекту.

Підбиваючи підсумок + відео

EOS є не просто черговою криптовалютою, а серйозною бізнес-платформою, впровадженою в blockchain. Внаслідок чого її можна назвати цифровою валютою і фінансовою структурою одночасно.

Майданчик реалізує можливості децентралізованої торгівлі на різних сервісах. Така функція стане досить корисною як для окремих користувачів, так і для великих компаній, що потребують захисту персональної інформації. Різноманітні організації можуть застосовувати мережа кріптовалюти, не боячись за безпеку конфіденційних даних. Крім того, монета дозволяє розробляти платформи абсолютно будь-яких розмірів.

На закінчення можна сказати, що EOS – досить цікавий і багатофункціональний майданчик, проте малоперспективна для заробітку монета. Щоб зрозуміти це, потрібно лише поглянути на її актуальний курс. Причини цього криються в новизні платформи. Поки на її основі не було заявлено жодного значущого проекту, а враховуючи репутацію творця ресурсу, лише одиниці наважуються інвестувати в майданчик на ранніх етапах. Втім, з часом може змінитися. Так чи інакше, варто тримати EOS на замітці.

Читайте також - Криптовалюта Monero (Монеро, XMR)

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити