Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Криптовалюта Dash (Деш, Dash): обзор, курс та переваги

Останнє оновлення: Вівторок, 12 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Криптовалюта Dash

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Dash – криптовалюта, яка за своєю капіталізації входить в топ-20 криптовалют. Створена на базі технології блокчейн, використовує алгоритми, які дозволяють проводити повністю анонімні транзакції.

 Історія створення і розвитку

Автор і розробник Dash – Еван Даффілд. Основний акцент він робив на більшу (порівняно з Bitcoin) анонімність. Даффілд навіть пропонував внести зміни в протокол біткоіна, але його пропозиції були відкинуті. Тоді він вирішив розробити власну криптовалюту, яка була випущена під назвою XCoin 18 січня 2014 року.

У перші 48 годин було видобуто 1,8 мільйонів Dash, що згодом породило багато критики щодо неправильного початкового розподілу. Еван Даффілд виправдовувався тим, що в коді була помилка, яка впливала на складність майнінгу і тому до її усунення комусь вдалося намайнити таку велику кількість Dash.

Через місяць криптовалюта була перейменована в Darkcoin, але 25 березня 2015 року отримала сучасну назву. Перейменування було пов'язано з тим, що назва Darkcoin (темна монета) асоціювалася з чорним ринком і з злочинними операціями. Тому й було вирішено провести ребрендінг.

Протягом всієї історії ця криптовалюта не зазнавала величезних ростів і падінь курсу. На графіках ви не побачите злети і падіння в 10-20 разів, як це часто буває з іншими криптовалютами. Ну, якщо не вважати перші місяці існування, коли Dash зріс з 0,5 доларів до 11.

Подальше зростання цієї кріптовалюти прив'язане зі зростанням всього криптовалютного ринку, який почав рости величезними темпами в 2017 році. У лютому за Dash давали 15-16 доларів, а в грудні в деякі дні до 1550 USD. Тобто, вартість кріптовалюти зросла в 100 разів, такими цифрами на даному проміжку часу не може похвалитися і Bitcoin, який зріс «лише» у 10 разів.

Курс криптовалюти Dash 

На данний момент курс Dash к доллару складає:

1DASH = 42,37 USD (12.03.24)

Головні відмінності Dash від Bitcoin

Ми не будемо розповідати про всі основні принципи цієї кріптовалюти (блокчейн, майнінг і т. д.), зупинимося лише на головних відмінності від Bitcoin, адже Dash спочатку позиціонувала як клон, але як покращений клон з новими можливостями.

Підвищена анонімність – головна відмінність. І у випадку з Bitcoin встановити власника гаманця фактично неможливо, якщо він сам цього не захоче, але у випадку з Dash рівень анонімності «для параноїків». Використовуються відразу декілька криптографічних алгоритмів, розроблений сервіс перемішування транзакцій PrivateSend, який в даний час інтегрований у клієнт. Таким чином, можна сказати, що Dash — одна з найбільш анонімних криптовалют.

Для доказу виконання роботи застосовується система Х11, яка складається з одинадцяти різних функцій хешування. Вдаватися в подробиці, які зрозуміють тільки програмісти, ми не будемо, зазначимо лише те, що алгоритм був впроваджений з метою перешкоджати виробництву та використанню вузькоспеціалізованого обладнання для майнінгу (ASIC).

Транзакції в системі здійснюють миттєво, а комісія дуже низька – дуже серйозна перевага перед багатьма криптовалютами. При майнінгу 90 відсотків розподіляється між майнерами і тими, хто управляє мастернодами, а 10% йде на фінансування проектів, які схвалені учасниками системи.

Гаманець Dash Core Wallet багато в чому схожий на гаманець Bitcoin Core QT, але володіє розширеним функціоналом. Це, насамперед інтегрований сервіс PrivateSend, про який ми згадували вище, а також InstantSend, який забезпечує миттєві транзакції.

Криптовалюта Dash

Що таке мастерноди?

Окремо варто розповісти про мастерноди, які є однією з ключових особливостей Dash. Це вузли мережі, які відповідають за анонімність транзакцій, саме вони забезпечують функціонування алгоритму перемішування. Саме із-за роботи мастернод анонімність в мережі Dash знаходиться на дуже високому рівні.

Для кожного матернода при підключенні встановлюється заставу в 1000 Dash, це зроблено для того, що б запобігти появі можливе розкриття анонімних транзакцій. Це цілком можливо, якщо ті, хто захочуть це зробити, будуть керувати безліччю мастернод. Але при настільки великій заставі це стає неможливим.

Оператори мастернод працюють не безкоштовно, вони отримують 50% від винагороди, яку отримав майнер при знаходженні нового блоку. Якщо ви вже задумалися про створення свого мастернода, нагадаємо, що на початок березня 2018 року вам доведеться внести заставу вартістю понад півмільйона доларів.

Майнінг Dash

Вище ми писали, що при розробці Dash окрему увагу приділили захисту від промислового майнінгу. Тим не менш, свої ASIC є і у Dash. Не в такій кількості, як для Bitcoin, але в порівнянні з відеокартами і процесорами вони можуть дати дуже гарні результати. Наприклад, на відеокарті можна отримати хешрейт 2-2,5 Mh/s, тоді як на ASIC до 800-900 Mh/s. Відповідне обладнання випускають компанії Baikal і Pinidea.

Вартість деяких моделей ASIC для майнінг Dash цілком порівнянна з вартістю топових відеокарт, але ось результати вони показують набагато краще. Якщо ви збираєтеся зайнятися майнінгом Dash і готові вкласти у це серйозні гроші, то купувати потрібно саме асіки.

До речі, до особливостей майнінгу Dash можна віднести те, що алгоритм X11 не так вимогливий до ресурсів. Тобто, він не змушує працювати вашу відеокарту на межі своїх можливостей, як у результаті скорочується тепловиділення і споживання електрики (порівняно майнінгом багатьох інших криптовалют).

Є і традиційні способи: клауд майнінг і в пулі. Розмір емісії обмежений 19 мільйонами. Після видобутку кожних нових 210240 блоків винагорода зменшується на 7,14% (одна частина одинадцята). Це більш плавне зниження, ніж у випадку з Bitcoin (50%) і було задумано спочатку.

Криптовалюта Dash

Що буде в майбутньому з Dash?

У даний момент курс Dash сильно прив'язаний до загального стану ринку криптовалют. Це не є плюсом, а не мінусом, подібна картина характерна для всіх криптовалют незалежно від їх особливостей. Ну а рух курсу передбачити неможливо, може бути, що він зросте в 10 разів, а можливо впаде в сто, тут гарантій ніхто дати не може.

Але у Dash є певні перспективи в зв'язку з її особливостями. Наприклад, якщо її розглядати в якості альтернативи грошей і використовувати для покупки товарів, то тут у нього є перевага у вигляді миттєвих транзакцій. Якщо в майбутньому кріптовалюти дійсно будуть використовуватися повсюдно для оплати товарів і послуг, то у Dash тут дуже непогані перспективи.

З іншого боку, високий рівень анонімності робить Dash найбільш вірогідним вибором для злочинців, а ось тут вже можуть бути проблеми. Не всі держави захочуть бачити повністю анонімні платіжні системи. Те, що з часом кріптовалюти будуть регулювати тим чи іншим чином – питання часу. Але коли такі рішення і закони будуть прийняті? Цього не знає ніхто.

Відео

Читайте також - Криптовалюта EOS (Еос, EOS)

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити